Dardania.de

Dardania.de (https://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Historia Shqiptare (https://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=193)
-   -   Paskal Milo: Skenderbeu ka qene sllav! Nuk luftoi per Shqiperine, por per kryqin (https://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=34220)

power8 03-06-20 15:16

Paskal Milo: Skenderbeu ka qene sllav! Nuk luftoi per Shqiperine, por per kryqin
 
[SIZE="3"]Historiani Paskal Milo tregon qe Skenderbeu ka qene sllav, familjen e ka patur serbe. Nena e Skenderbeut ishte sllave. Skenderbeu lindi ortodoks. Emrat e femijeve te Gjon Kastriotit jane sllave. Skenderbeu nuk luftoi per Shqiperine dhe Kosoven por per kryqin dhe provincat e tija sllave. Ai nuk eshte hero i Shqiperise dhe Kosoves. Katoliket dhe nacionalistet e paditur nuk duhet te terbohen nga keto fakte. Heroi i tyre me shume i perket Serbise sesa Shqiperise.
-------------------------------
[url]https://gazetaimpakt.com/paskal-milo-skenderbeu-ka-qene-sllav-nuk-luftoi-per-shqiperine-por-per-kryqin/[/url]
[/SIZE]

elvio 09-06-20 22:09

Titulli: Paskal Milo: Skenderbeu ka qene sllav! Nuk luftoi per Shqiperine, por per kr
 
Akademia e Shkencave te Beogradit merr fonde te mjaftueshme qe mund te bleje te tille si puna e ketij Hamzės. 👎


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:42.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.