Dardania.de

Dardania.de (http://www.dardania.de/vb/upload/index.php)
-   Kafja e Forumit (http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=124)
-   -   Koha e lirė. (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19178)

jadore 03-04-06 22:24

Koha e lirė.
 
[FONT=Arial][SIZE=4]-Ndihme eeeeeeeee[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=4][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=4]-- te nderuar miq, shpeshhere ndodh qe gjerat e perditeshme kalojne ne rutine ,,,,keshtu qe te ndrrojme ndonjehere perditeshshmerin ,lypset abmicje ,ide, perkushtrim ,ndjaj aktivitetit qe kemi ne plan , -flas sot per vetveten, ne kete kohe perafersisht gjate 12 oreshit ditor ,kam te lire 3 ore ...me intereson te dij mendimet e juaja -si do te kishit organizuar kete kohe ,(dihet kompjuteri .tv -ja, leximi -shopingu ,shetitjet shume here kalojne ne monotoni..-lipset diqka e re, freski ne perditeshmerin tone ,si te oreganizojme kohen e lire gjate diteve te punes ...)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=4]-prandaj me intereson dhe jam kurreshtare te lexoj mendimet e juaja !!!!![/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=4][/SIZE][/FONT]

Murgesha 03-04-06 22:43

Wow Jador, na i paske hjekė tė gjitha mundėsitė pėr kėshilla tė lehta. Paj e dashur nuk do tė ishte keq qė ti pėrkushtohesh familjes mė tepėr kur ke kohėn e lirė nė dizpozicion. Provo tė bėsh njė marrėveshje pėr t`u argėtuar vetėm me ata. E kam provuar edhe vetė dhe mė kanė dalė shpesh disa momente tė paharruarra.

Murgesha!

vjeshta 03-04-06 22:44

Pershendetje per temen Jador!

Nuk e paskana dite qe qenka edhe problem me pas ore te lira.Ateher me vjen mire qe nuk paskna ore te lira :confused:

Me fal qe nuk munda te te ndihmoj .

Vjeshta

jadore 03-04-06 22:52

[FONT=Arial][SIZE=3]--ok -ju faliminderit ,per pergjigjet [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]( nuk e di pse pata pershtypje qe askush nuk do te inkuadrohet -hahaha) [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]-jane kshilla shume te arsyeshme .sa i lexova ...[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3] ideja ishte keshtu :[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3],[SIZE=4]-qe thjeshte nje orar te caktuar gjate dites te ja kushtojme vetevetit -ne sherbim te vetevetit -cili aktivitet do te sillte tek ne ndryshime ne perditshmerin tone ....[/SIZE][/SIZE][/FONT]

jadore 03-04-06 22:59

[FONT=Arial][SIZE=3]--- nuk e di pse ne pamundesi te ideve tjera, me eshte tekur te mesoj lojen e Golfit ( kam provuar disa here te luaj , megjithate, prap mendoi qe eshte "sport monoton "......[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]- se me qka tjeter te mirrem ne kete interval kohor .......????[/SIZE][/FONT]

Murgesha 03-04-06 23:05

[quote=jador][FONT=Arial][SIZE=3]--- nuk e di pse ne pamundesi te ideve tjera, me eshte tekur te mesoj lojen e Golfit ( kam provuar disa here te luaj , megjithate, prap mendoi qe eshte "sport monoton "......[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]- se me qka tjeter te mirrem ne kete interval kohor .......????[/SIZE][/FONT][/quote]

Provo tė mirresh me [SIZE=2][B]bodybulding[/B] [/SIZE][SIZE=1]ndoshta tė largohet monotonia.[/SIZE]

vjeshta 03-04-06 23:06

[quote=jador][FONT=Arial][SIZE=3]--- nuk e di pse ne pamundesi te ideve tjera, me eshte tekur te mesoj lojen e Golfit ( kam provuar disa here te luaj , megjithate, prap mendoi qe eshte "sport monoton "......[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]- se me qka tjeter te mirrem ne kete interval kohor .......????[/SIZE][/FONT][/quote]

Merru me Palester ,qe hyne vetem ne sherbimin tuaj ,apo edhe me Karate ,qe hyne ne sherbim te vetes dhe te tjereve :biggrin:

jadore 03-04-06 23:09

[quote=Murgesha]Provo tė mirresh me [SIZE=2][B]bodybulding[/B] [/SIZE][SIZE=1]ndoshta tė largohet monotonia.[/SIZE][/quote]

...[FONT=Arial][SIZE=3]hm !!!![/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]--nje sport qe nuk e preferoj as tek meshkujt, lere me per femrat, apo tek vetvetja !!!!![/SIZE][/FONT]

Murgesha 03-04-06 23:20

[quote=jador]...[FONT=Arial][SIZE=3]hm !!!![/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3]--nje sport qe nuk e preferoj as tek meshkujt, lere me per femrat, apo tek vetvetja !!!!![/SIZE][/FONT][/quote]

Ke provuar tė luajsh ndonjėherė Bowling, mė fal po nuk di si i thonė shqip. :frown:

jadore 03-04-06 23:25

[quote=Murgesha]Ke provuar tė luajsh ndonjėherė Bowling, mė fal po nuk di si i thonė shqip. :frown:[/quote]

[FONT=Arial][SIZE=3]--po !! -dhe eshte shume loje zbavitese ...( nje ide shume e mire ..)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3](gjimnone te pas kesaj loje ditet pasuese nuk mundet te leviz nga kalljet e muskujve te gjymtyreve te pjeses se majte te trupit -hahaha -jam e mengjer .- shifet qe nje nuk e mbaje ne menyre kontinuale aktivitetin....).[/SIZE][/FONT]

Murgesha 03-04-06 23:29

[quote=jador][FONT=Arial][SIZE=3]--po !! -dhe eshte shume loje zbavitese ...( nje ide shume e mire ..)[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3](gjimnone te pas kesaj loje ditet pasuese nuk mundet te leviz nga kalljet e muskujve te gjymtyreve te pjeses se majte te trupit -hahaha -jam e mengjer .- shifet qe nje nuk e mbaje ne menyre kontinuale aktivitetin....).[/SIZE][/FONT][/quote]

Wow mė vie mirė qė mė nė fund ja dola me tė dhėnė njė ide tė mirė.

Ti paske kaluar mė lehtė, vetėm me ndezje tė muskujve. Kurse mua mė ėshtė dashtė tė operoj dorėn e djathtė shkaktar Bowling, e tani nuk mundem mė tė luaj se unė jam e djathtė. :biggrin:

Reana 03-04-06 23:37

[quote=Murgesha]Wow mė vie mirė qė mė nė fund ja dola me tė dhėnė njė ide tė mirė.

Ti paske kaluar mė lehtė, vetėm me ndezje tė muskujve. Kurse mua mė ėshtė dashtė tė operoj dorėn e djathtė shkaktar Bowling, e tani nuk mundem mė tė luaj se unė jam e djathtė. :biggrin:[/quote]

hahahhahahah....fort po ja dashke te miren J'adore-it...hahhahaha....

jadore 03-04-06 23:41

[quote=Reana]hahahhahahah....fort po ja dashke te miren J'adore-it...hahhahaha....[/quote]
[FONT=Arial][SIZE=3]-....jo mori Reana -e kuptoj Murgeshen, shume mire ..shifet qe ka ambicje e talent , edhe perkushtim me shume se une (..ani ka ndodh deri te intervenimi kirurgjik -se une fatmiresisht, perfundoja vetem, me 5-6 dite e pa levizshme ..hahahahha)[/SIZE][/FONT]

Domira 03-04-06 23:42

Eshte ide shume e mire qe njeriu te mendoje per vete nja tre ore ne dite. Mirepo per fat te keq rralle i kushtojme kujdes vehtes. Jane rrethanat e ndryshme qe na imponojne te mos mirremi me vehten shume shpesh.Megjithate ndonjere rralle edhe e bejme kete.
Per ty Jador mbasi ke deshire ti kushtohesh vehtes qe eshte gje shume e mire, mendoj se nje shetitje deri ne parkun apo malin me te afert dhe kafja ne restorant ne ajer te paster me nje liber xhepi argetues eshte nje relaksim i mire per shpirtin e njeriut.
Ose, thjeshte nje shtitje spontane dyqaneve, pa ndonje qellim te caktuar, mandej nje pije freskuese ne kaferine e afert, pastaj eventualisht vizita ndonje biblioteke te cilen ndoshta nuk e ke vizituar me vite, ose nje film ne kinema fare vete nuk jane ide te pamira mendoj une.
Edhe fitnesi eshte nje zgjidhje shume e mire per relaksim.
Besoj qe do te pelqeje ndonje nga idete e mia Jador.

Reana 03-04-06 23:46

[quote=jador][FONT=Arial][SIZE=3]-....jo mori Reana -e kuptoj Murgeshen, shume mire ..shifet qe ka ambicje e talent , edhe perkushtim me shume se une (..ani ka ndodh deri te intervenimi kirurgjik -se une fatmiresisht, perfundoja vetem, me 5-6 dite e pa levizshme ..hahahahha)[/SIZE][/FONT][/quote]

Murgeshen e kam moter me te madhe, a nuk e din a:tongue: !!!
bile edhe me rrah ajo ty, une e perkrahi, qy ti niher:tongue: :wink:


Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 01:44.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.