Tema: Lajmerim
Shiko Postimin Tek
Vjetėr 06-05-15, 23:55   #128
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lajmerim

Nuk e dijė sa kohė kan kaluar, prej qė nuk ėshtė ne mesin tonė Dilaver Kosova. 3vjet ? 4 apo 5 ??

Njė gjė dijė ama, e dijė dhe mė duhet ta pranoj publikisht qė ky njeri la gjurmė tė pashlyera me durimin e tijė, pėr Kosovėn dhe shqiptarėt !.

E dinte Dilaver Kosova (mė pėlqen ta quaj kėshtu edhe mua) e dinte ai qė nuk e kishte lehtė tė "punohėshe" me shpirtėrat e trazuara tė djalosharėve qė gufonin nga energjit, anipse ai vetė ishte i sėmurė rėndė.

Njė herė teksa e lodha fortė e fortė ma tha troq, mos mor se sapo jam lėshuar nga spitali, isha tre javė atje, jam i sėmurė keqė !.
Si duket ai kishte besimin nė mua ta kuptoja ? Gjė qė unė nuk e bėra, i rash nė qaf derisa nuk munda mė, nuk doja tia dija pėr "tė drejtėn", pėr sėmundjen e tijė hiq se hiq.

Sot ai nuk jeton mė, unė po.
Ai kishte tė drejtė, unė jo !.

Prehu nė paqe Dilaver Kosova.
Dije qė nuk tė paska shkuar mundi huq !.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė