Shiko Postimin Tek
Vjetėr 13-12-18, 11:14   #1
tron
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 11-12-18
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 14
tron i vlerėsuar jo keq
Gabim Samsung do tė prodhojė televizorin mė tė madh qė ka parė jeta juaj


Samsung ka raportuar tė prodhojė njė televizion me madhėsi prej 146 inch, tė cilin ka vendosur ta quajė “The Wall” apo nė gjuhėn shqipe Muri, pėr shkak tė gjatėsisė qė ka.

Ky televizor me madhėsi prej 146 inē jo vetėm qė ėshtė i madh, por gjithashtu po zhvillon njė teknologji tė zbukuruar tė ekranit tė njohur si microLED, e cila Samsung thotė se ėshtė nė qendėr tė “ekranit tė sė ardhmes”, transmeton lajmi.net.

Nėse pėrkthehet nė madhėsi tė orendive shtėpiake, 146 inē ėshtė i barabartė me njė kuzhinė.

MicroLED, nė rastin e kėtij televizioni, do tė thotė se “Wall” ėshtė njė TV me LED me madhėsi mikrometėrėsh, tė cilat janė shumė mė tė vogla se LED aktuale dhe shėrbejnė si burim i tyre i dritės, sipas Samsung.

Megjithatė, kompania gjigante nuk ka ofruar njė ēmim zyrtar pėr “The Wall”, si dhe nuk ka asnjė datė nisjeje.


tron Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante