Tema: lirik
Shiko Postimin Tek
Vjetėr 07-06-12, 22:06   #709
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,331
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Titulli: lirik

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jEtA_1 Shiko postimin
Lirik shoh qe ju pasket kthyer prap forumit www.dardania.de uroj te kalosh mir dhe njiherit me vjen mir qe te ritakova perseri uroj te jeshe mir me shendet ti dhe gjithe familja jote te pershendes me gjith zemer
........................

Oh ti ti je e madhe dhe e kupton njeriun hallet e jetes vet ke qene neper halle-ti din te gjesh shtigjet e arsyes dhe fajtorine pafajsinė-

te kam pa ne krijimet tua te mrekullueshme-

dhe un mallengjehem neper kohra -

shumkujtimet ne ket jete me lidhen me forumet -

por edhe me shum njerz sa eci rruga e jetes time dhe shum shigjeta gjuajten zemren time poetike te pa faj -

shum kokrrize rane mbi koken time vetem pse un deshta te dal te aarat e bereqetit te ardhmerise -
shum dimra te mdhej me zune ne rrugen per ne cakun e atdheut dhe shum pshtysa pshtyne mbi punen tone atdhetare -ata e pshtyjne dehd iellin qe i nxene - ata nuk jan mirnjohs as ndaj tokes q ei mbane te tille ka
e do te ket por ti si nje engjull q emu lajmrove te falenderoj shum -
Kam malle per per te tille miq -jan te shejte -ne ishim lule q e mbi ne shkelen shputat e pamshira te kohes per te na i vyshkur bukurite--ata jan ziliqare ndaj te bukures sepse vet jan te shemtuar e ti ja ku erdhe perseri si gjithmone e famshme per kah urtesia -
Ani mire miqsia jone le te mbetet e perjetshme -te uroj te mira ne jete dhe qetsi e suksese ty q eme gezova dhe nuk me harrove -
Un jam i popullit dhe populli esht e imi -deri sa ekam popullin nuk merzitem fare per klanet e zeza qe sillen mbi krye te njerzve te pafajshem

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 07-06-12 nė 22:07
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė