Tema: lirik
Shiko Postimin Tek
Vjetėr 24-10-19, 02:48   #712
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,326
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: lirik

serbia po nxite tradhtarė
jan duarte zgjatura te armikut
ata kan vra shqiptar

bota le din
me kombe e me kto fe
se shkina e shkjau
gjakun e shqiptarve
e kan derdhe rreke
e tradhtari

me pare te metelikut
i ka sherbye armikut
hasmi

shqipfolsa
ka ble

shqipfolsat jan porostur
si qakaj
ta shyqyejn me dhemb
shqiptarin
atdhetarin
e dhe lirkun poet
ta je bejne shpirtin me lendim

e me vaj
e lotin te ja derdhin si det
armiku bashk me djaj
oh hasmi me pushtetku jeni ju zoteri
ku jeni ju
shqiptar e ju
pushtetarė
ku jeni

populli i lirikut
popull i gjorė
qfa r ndenje keni
qfar gjaku
ne fis e
ne farė
na kan rrethue
armiqt mizor
e ju
ku jeni shtrue
jetimit
qe nuk i jepni dor


autori xhelal ferizi
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė