Shiko Postimin Tek
Vjetėr 18-11-12, 22:32   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Si ta formatoj usb

dexter, ti amater nuk je, andaj thjeshte:


1. Ne llaptopin ose PC e fikur fute USB-ne.
2. Ndeze PC-ne apo llaptopin dhe shtype F8 qe te del Advanced Boot Options.
3. Cakto me shigjeta ne tastature Safe Mode with command prompt, shtype Enter
4. Nese drive letter per USB-ne tende eshte psh L, shkruje kete: C:\windows\system32>L: shtype enter ne testature
5.L:\>format L: shtype enter ne tastature
6.Nese te del mesazhi Y/N beje Y dhe shtype enter ne tastature


Mbaroi !


Perndryshe write protecting mund te kyēet/ēkyēet me ēelesat ne regedit per te gjitha USB-te qe eventualisht do te lidhen me PC-ne/llaptopin:

Hape regedit

Gjeje kete ēeles:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies

Nese StorageDevicePolicies nuk egziston beje nje vete
Tani fut value (vleren) duke kliku ne anen e djathte, Select New > Dword (32-bit)
Jepja emrin WriteProtect dhe me pastaj kliko mi te.
Ndrro vlaue (vleren) 0 bane 1
1 eshte ēkyēje (disable writing) e te gjitha USB-jave qe i lidhe ne PC/llaptop
0 eshte kyēje (enabling writing) e te gjitha USB-jave qe i lidhe ne PC/llaptop


Nese nuk din ti besh vete kento ndryshime ne regjister, atehere shkarkoj keto dosje (file) dhe beje kyēje(enable) ose ēkyēje(disable) sipas deshires.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė