Shiko Postimin Tek
Vjetėr 02-10-04, 00:34   #6
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Njė poezi kushtuar djemve tė forumit ,njė kohėsishtė edhe kėshillė pėr femrat e forumit.


Mos u besoni djemve nga Prishtina
Se ata kanė dėshirė tė rinė vetėm nė kafiqa
Mos u besoni djemve Nga Tirana
Se ata moj lali mendoin
Se vetėm pėr ta ėshtė kriju dynjaja
Mos u besoni djemve nga Mitrovica
Se ata kanė dėshirė tė kenė shumė frajerica
Mos u besoni djemve nga Peja
Se ata i thoinė vetit kishe na bukurosha
E mbesin t'u i ndėru femnat.
Mos u besoni djemve Nga Gjilani
Se ata mendoin se vetėm ata
Eksistoin nė kėtė botė
Ndajė aventurat kurr s'i ndalin.
Mos u besoni djemve nga Vushtria
Se ata i thoinė vetit frajera
E nė ditė dalin me ka tri-katėr veta
Mos u besoni djemve nga Besiana
Se ata i thoinė vetit burra
Ku me gjelozi ndajė femnave
Mendoin tė tregojnė burrni
Mos u besoni djemve nga Skėnderai
Se ata bojnė sherre ,e bėhėn kishe s'kena fajė
Mos u besoni djemve nga Kumanova
Se ata thojnė se jena pareli
Dhe femnat duhet tė rinė nė shtėpi
Mos u besoni djemve nga Ferizaji
Se ata janė aktorė tė mirė
Shumė shpejtė mendjen ta ndyshojnė
Mos u besoni djemve nga Gjakova
Se ata kishe na Gjakovali
vetėm tė marrinė e tė qojnė nė shtėpi
E vetė dalin tėrė kohėn n'qarrshi
Por besojuni djemve tė Forumit Dardania
Se me ta po na kalonė dita!

__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė