Shiko Postimin Tek
Vjetėr 05-04-11, 19:49   #2
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Lutje per gjithe stafin e dardanise!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dilaver Shiko postimin
toleranca ėshtė nji virtyt i shoqerisė sė moderuar njerėzore, ėshtė baza e njė shoqėrie demokratike dhe pluraliste, ėshtė njė qėndrim, i cili duhet tė mbahet rregullisht, i shoqeruar me mirėkuptim dhe kompromis si dhe pranimin e ideve tė ndryshme dhe respektimin e qėllimeve dhe qasjeve tė tė tjerėve.intoleranca ėshtė virtyt i shoqerisė sė shkatrruar dhe baza e njė shoqerie tė pa emancipuar, pa edukatė dhe pa kulturė ku mbreteron kaosi, krimi, korrupcioni, varferia e tė gjitha tė kėqijat.njerėzit tolerantė patjetėr se janė individė tė formuar me edukatė familjare, shoqerore e njerėzore, me sjellje tė mira e tė njerėzishme tė ngritur kombtarisht dhe intelektualisht.njerėzit intolerantė janė e kunderta e kesaj qe u tha mė lartė.prandej ėshtė e drejtė e secilit tė percaktohet se cilit grup i takon.

r.i.p dilaver...!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė