Shiko Postimin Tek
Vjetėr 11-04-07, 15:27   #33
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sabri Hamiti u shpreh mirėnjohje katėr senatorėve amerikanė nė mbėshtetje tė pavarėsisė sė Kosovės

Prishtinė, 11 prill - Sabri Hamiti, kryetar i Komisionit pėr Politikė tė Jashtme tė Kuvendit tė Kosovės, nė njė letėr dėrguar katėr senatorėve amerikanė - Xho Liberman, Xhozef Bajden, Xhon Mekejn dhe Gordon Smith - u shpreh mirėnjohjen dhe vlerėsimin e Komisionit qė drejton, pėr nismėn e tyre qė Senati tė miratojė rezolutė (S.RES.135) qė kėrkon mbėshtetje tė SHBA ve pėr pavarėsinė e Kosovės.

Nė kėtė letėr mė tej thuhet: "Pavrėsia pėr Kosovėn ėshtė zgjidhja e vetme e drejtė dhe e qėndrueshme, qė do tė jetė nė shėrbim tė gjithė popullit tė Kosovės. Shfrytėzoj rastin qė t'ju shpreh vlerėsimin tonė tė thellė pėr mbėshtetjen tuaj tė vazhdueshme, e cila vazhdon edhe tani, pėr kauzėn e drejtė tė popullit tė Kosovės pėr liri, demokraci dhe pavarėsi.

Populli i Kosovės njeh dhe do tė nderojė pėrgjithmonė sakrificat qė ka bėrė populli i Shteteve tė Bashkuara pėr Kosovėn, duke i dalė popullit tonė nė ndihmė kur ka qenė nevoja qė nga vitet e nėntėdhjeta.

Tė nderuar senatorė - zoti Lieberman, zoti Biden, zoti McCain, dhe zoti Smith - ju lutem pranoni edhe njė herė shprehjen e respektit dhe konsideratės tonė mė tė lartė", thuhet nė letrėn e Dr. Sabri Hamitit, kryetar i Komisionit pėr Politikė tė Jashtme i Kuvendit tė Kosovės.

QIK-u
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė