Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-10-07, 17:52   #31
BaNu Ne JeT I sInQeRt
 
Avatari i BaNu Ne JeT I sInQeRt
 
Anėtarėsuar: 08-04-07
Vendndodhja: Ne BoTeN eKrYJeSiT TaN
Postime: 3,400
BaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

Po shkruaj kujtime
meshkronja te arta
te me kujtosh zemer
nga malet e larta.

Kur e ndegjoj kasetofonin
gjithnje rri ne mendime
mir u pafshim zemer
te fala dhe nderime.

Ylli eshte ylle
shendrit ne lartesi
dashurijandaj teje
nuk ka kufi.

Lule trendafili
lule plot arom
por lule me e bukur
eshte dashurija jone.

Loti pikon
dielli shkelqen
buzeqeshja jote
shume me pelqen.

__________________
Nese nuk gjen Drejtesi ne Gjyqet e kesaj Dynjaje,
Athere Ngrite Ceshtjen tende deri ne Gjyqin e AHIRETIT sepse atje
Deshmitare jane MEleket, Deklarata nuk nderrohen dhe Gjyqin Udheheq
Krijuesi i i Gjithesise...!!!
BaNu Ne JeT I sInQeRt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-10-07, 17:57   #32
BaNu Ne JeT I sInQeRt
 
Avatari i BaNu Ne JeT I sInQeRt
 
Anėtarėsuar: 08-04-07
Vendndodhja: Ne BoTeN eKrYJeSiT TaN
Postime: 3,400
BaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

KUR JETA HUMB SHIJEN

Ndoshta te mungon qdo gje
kur kur je ne vendin tim,
po te jesh larg ti
jeta ska kuptim.
Jeta eshte e bukur
ne vendlindje ta jetosh,
asaj i humb shija
ne mergim te shkosh.
Jeten mund ta beshe
ne burgje e logore,po te knaqesh nuk munde
se shijen sja shijove.
Kur jeta ska kuptim
shpeshher i vije fundi
qe zdo te jetosh
per ti dhen fund mundit. KUR JETA HUMB SHIJEN.

__________________
Nese nuk gjen Drejtesi ne Gjyqet e kesaj Dynjaje,
Athere Ngrite Ceshtjen tende deri ne Gjyqin e AHIRETIT sepse atje
Deshmitare jane MEleket, Deklarata nuk nderrohen dhe Gjyqin Udheheq
Krijuesi i i Gjithesise...!!!
BaNu Ne JeT I sInQeRt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-07, 17:59   #33
BaNu Ne JeT I sInQeRt
 
Avatari i BaNu Ne JeT I sInQeRt
 
Anėtarėsuar: 08-04-07
Vendndodhja: Ne BoTeN eKrYJeSiT TaN
Postime: 3,400
BaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėmBaNu Ne JeT I sInQeRt i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

SHPRESA...


Nese dita sot, shpirtin ta rendoj
Mos u trishto, te them SHPRESO
Kur nje shi me lot, qiellin ta mbulon
Mos u trishto, te them SHPRESO
Lulja koken ngre, kur nje rreze del
Dhe tek ajo shikon diten qe agon
Ndez nje diell mbrenda shpirtit, SHPRESA
Ti ringjallesh, JETON...

Kape diten tende
Mos e mbyt ate me lot
Mos i thuaj, mos i thuaj vetes
Te rrosh a te mos rrosh
Hape Zemren, ndize shpresen
Te jetoj ne ty njeri
Dhe mos thuaj duke ndejtur
Me shpeto o Perendi...
__________________
Nese nuk gjen Drejtesi ne Gjyqet e kesaj Dynjaje,
Athere Ngrite Ceshtjen tende deri ne Gjyqin e AHIRETIT sepse atje
Deshmitare jane MEleket, Deklarata nuk nderrohen dhe Gjyqin Udheheq
Krijuesi i i Gjithesise...!!!
BaNu Ne JeT I sInQeRt Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-03-08, 10:13   #34
Adrenalina
Natyrale
 
Avatari i Adrenalina
 
Anėtarėsuar: 28-06-07
Vendndodhja: Ne burimin e detit..
Postime: 1,850
Adrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėmAdrenalina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

VENDI IM

Sa pyje male
fusha me lule
krojet argjenda
ka vendi im!

Burra vigana
djem si petrita
gra vasha t' bukura
ka vendi im!

Si ze bilbili
por si val deti
vjen gjuha shqipe
si ne vendin tim!

Ku gjinden vashat
ku gjinden trimat
ku gjinden nenat
si ne vendin tim!
__________________
Qdo premtim nga kurreshtaret sado solemn qe te jet, eshte fjal ere japet vetem per ta kaluar kohen!
Adrenalina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-04-11, 21:42   #35
Loloku
 
Anėtarėsuar: 06-01-04
Vendndodhja: Prishtinė
Postime: 1,707
Loloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėmLoloku i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Loloku
Gabim Titulli: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Loloku Shiko postimin
Dathė e deshė dhe symshel,
Energjike sikur shqerrė
Kėrcen si me luajt kamkacel
Me njė kėmbė hyn e del
Derėn kurrė nuk e mshel
Nė dardani kall vec sherr
Zjarr tė ėmbėl me shkronja nxjerr

Kush munet me ka kjo more?
Akoma s'e paskam gjete!
__________________
Rasti ėshtė mbret, sexi mbretėreshė!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Loloku : 28-04-11 nė 21:42
Loloku Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-11, 11:45   #36
Gega 1
 
Anėtarėsuar: 02-12-09
Postime: 1,435
Gega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

Knoi bylbyli n`qafe t`avlise
Qonu – tha – trimat e Dardanise
Jeni ra n`gjume,nuk qitni fjale
Shpejt ju due n`kuvend me ardhe.
Qonu,qonu edhe ju trimnesha,
U qel Lidl-i e zgidhni tesha.
Mos paqi kule,n`pantolle me dale;
Me dimi nuk due me m`ardhe!
Lyenu ,per mue banu def,
I kini ba vjetet,s`muni me i mshefe


Kadal bylbyl,cka je hallakate ?
Kno per veti,mos i nguc grate.

Ec more ti,se ty as s`te kqyra,
N`te paqin hup delet,shko i gjan Syla.
N`tu past pshtjelle udha per n`Tirane,
Vete Panten se t`kallxon.
Me vete Lojtarin,duhet me u mate,
T`ka ra i here, e mund t`bje prap.
Nuk po t`thome mos e vet Kercoven,
Ky e do kangen,po s`ia ka doren.
N`dash me bo krejt xhurullti,
Thuej Murrizit,t`vjen me ty.
Gurin e madh ne vetsh per SHIK,
Ti qet me date e me dakik.
Kah Murgesha,po t`thom mos dil.
Vete Shejtanken,t`bje ma mire.
Per n`Prishtine,me t`zane terri,
Mo ski dert,t`vje Kalimeri.
Hallen e madhe vete per Kosove…
Road` t`ka idhnue,edhepse s`ke fole.
S`thome me ngue t`gjithe ni muzike,
A me t`shkieve,veq u korite.
N`e vetsh Idilen,krejt t`kallxon,
Osht e ndieshme,po sherr nuk t`bon.
Per syreta e panoramen,
Vete Romansen,ia ka anen.
Lovlin nihere e ke permen,
Ti ndash vete,s`besoj qe t`rren.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Gega 1 : 07-05-11 nė 11:49
Gega 1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-05-11, 12:39   #37
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

Nje dite u gjenda ne "spitalin" e lindjes,
Atje ku s`kisha qene kurre mė parė…
Nje grua qante sepse foshnja s`donte,
Te lindte si te gjithe ne, qyqarė.

Pas deres s`di pse qaja edhe une,
Mamitė me shikonin me habi,
- Po kur s`don - u thashė - perse me kaq shumė dhunė!?
Ah, sikur t`isha une ne vend te tij!

(Kjo do te duhej ta kishte titullin "anėtarėsimi") ;)


A ki ftyrė
Me dalė para Zotit?
Kur shije e ngjyrė
Ia ke tradhėtu lotit!

(Kurse kjo "hipokritėt")


P.S.

T'lumt dora, Gega_1, ardhsh me tjera. :)
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-05-11, 10:36   #38
Gega 1
 
Anėtarėsuar: 02-12-09
Postime: 1,435
Gega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

Pante,tungjatjeta t`qofte edhe ty burre.

Po m`vje keq per ndonjanin ketu qe po i djege,po s`kom cka me i bo...

Pante, se i kom nja dy fjale qitu me Murgeshen.Murgeshe,
m`u ka mushe menja me u martue per s`dyti.
Jo ore,nuk thome qe gruja s`po m`don:
Veq ka nise diqysh…senet kur ia lypi
M`i bje krejt do tjera, e tybe s`po m`ngon.

I thashe Shejtankes,kqyr bre bomu msit.
Heej ty pusi t`marrte – m`tha
Krejt je dallashite!

Po i thom grus ni dite : Qu qitma ni kafe.
Qite vet more !Se kamen s`e luj !
Bile qiti katra,se m`vine nja dy shoqe,
Ne bina maline,ti n`dash ni taz uje.
Oj Gru ! Mo se s`bo qashtu !
Ti maline me shoqe , e u` keq me mete !
Mos um shti se qohna,ti qes qato kafe,
E minati tan, per veti sherbet.
Aiiii njeri…se keq kie me m`lane
Ti tjeter sen s`di,veq qaj e sherbet.
Qysh m`i qorroi Zoti , e s`e ngova balin,
Erdha t`mora ty,n`ven me shkue n`qytet!

E qiso kerefekte…fjalet hiq s`po m`bajne pune.
Thash ta marr edhe njo,nashta m`ngo ma shume.

Murgeshe,kqyrum mue : mos e le per pare !
Veq banu fjal`mier,se kurre s`ta la fale.
Sot ni gjys sahati, i kom lyp qorapat,
S`mi ka qite hiq Gjyla,gati dath`jom dale.
E t`um kape nervoza,nisa `i here me i ra !
Po nuk pata zemer,se shume ka pa hjeke…
Edhe po m`vje keq,m`ka qillue veq njo,
Se me i pase dy, shpulle ia kisha djege.
Gega 1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-05-11, 12:49   #39
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

Kush nuk t'merr ty Geg' ate e shitofte zana,
se m'shtine me u ēu e me shku te thana,
e me e nxjerr nji thuper o t'holle porsi teli,
e me i hy qasaj Gjyles qi shtyhet si pula-gjeli,
Edhe qasaj tjetres dy fjal me ia than'
"Ngoja llafin djalit, pash' njat dill' e han'
A s'pe sheh bre gjyvenge, Gegen ty tuj t'prit'
tuj u zbukurue e si shtog q'asht rrit'
veē per ty bre ēikė, se tjeterkand ky s'e don
haram buka e kallamojt edhe tambli n'sahon."
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga panta_rhei : 08-05-11 nė 12:52
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-05-11, 21:47   #40
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

Ah bre Gege o ti Gega numer nji
Shum e ligsht jam per poezi
Po mbasi kshtu po m“bon borgjli
Po ti shkruj nja dy tri fjali.

Ate gru qe e ke ne shpi
Mire me u sjell me te ti
Ajo gja skoka ka te ban
Veq ni kafe po ta lyp ne filgjan

Se na tjerat jem ba ma zi
Pe dojm burrin qe din edhe me fshi
Edhe kafe me na maru,
Edhe buken me na e gatu

Sa me pak ksajde per gru me u anku
Po si dy syt ne ball ti ate me rue.
Bane e more edhe nji gru ne shpi
Pak ma keq ka me te dal ty!

Se dy kafe duhesh mi ba,
Edhe kmishen vet me e la
Duhesh me prit dy pal shoqni te grave
E krun kryt e mo nuk gjen qare
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-05-11, 22:10   #41
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,388
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

Poezia s'ka te mbaruar
muhabeti merret shtruar
postoni dardane postoni
vrullin kurr mos e ndaloni.

Edhe pse jam amator
ne lidhje me vargjet e poezise
nje pjese timen e gjej ketu
me dardanet e ''DARDANISE,,

Gjej tema per politike
dikush referim dashurise
sa te duash kategori
ne forum t'dardanise.

Sa e madhe pune eshte bere
nga ata qe e mbeshteten
sa mire kur respektohen
me mire kur e tregojne veten.

Jeni te mire pa dallim
Vazhdojme udhen(kurr pa kthim).

elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-05-11, 07:40   #42
Gega 1
 
Anėtarėsuar: 02-12-09
Postime: 1,435
Gega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

Le Murgeshe, se krejt m`ke hutue.
U` thashe i boj dy; m`kqyrin,m`bajne sajgi.
Tash me nie Gjyla,m`shtje me gatue !
Vallahi veq naj fli,se n`magje s`t jom hi.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Gega 1 : 09-05-11 nė 07:40
Gega 1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-05-11, 16:15   #43
Gega 1
 
Anėtarėsuar: 02-12-09
Postime: 1,435
Gega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

Kalimer o djal garip,
T`kom nipash e je si pllum !
Dy gure bashke ku nuk i len,
Veq bjondinat i don ma shume!


Kalimeri ish kane tuj m`ngue.
Po m`thote- bac bre,cka je merzite?!
O m`ka ra gurbeti n`krye,
Nuk po di as me u mahite.

N`qato fjale u nie rropllima,
Ish kane ni za fort tuj ushtue;
Qajo kang m`u dok e njofshme,
Na pelqej,e kemi ngue :


„Oj Tirane, ty ta lumsha synin!
Fort po tutna,po merr msyshe.
Veq Ram`cullakut le t`i bje Lulzimi,
Se edhe Salihit ja bajme diqyshe !Une jom Sersem Shqipnia,
Qajin s`ma kana t`vokt.
Kush ma nguce flamurin,
E preke nana t`ftoft !....“


Pak ma nej,n`forum tuj hi,
Folshin shqiptaret me turqeli :

N`allahile po ta qes,
Maki,ti mos u prek :
Qato kule,a i kie hedie,
A i ke kep`vet ?


Ec more Deshprim Dardani,
U`s`jom rrite n`malsi.
N`mos dalsha n`ara me livrue,
Di me kep`dimi.


Rrnekun po, e marr n`Stamoll,
T`premen e boj vet.
Kur t`qel ferku i sabahit,
Nisi tjeter rrnek…

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Gega 1 : 12-05-11 nė 16:21
Gega 1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-05-11, 16:26   #44
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gega 1 Shiko postimin
Kalimer o djal garip,
T`kom nipash e je si pllum !
Dy gure bashke ku nuk i len,
Veq bjondinat i don ma shume!


Kalimeri ish kane tuj m`ngue.
Po m`thote- bac bre,cka je merzite?!
O m`ka ra gurbeti n`krye,
Nuk po di as me u mahite.


…
oo kshire mare qish pum knon qiki baci Gega 1.pasha qikit kapuqin tem mus e gjetsha gjall pa ta dhonen ni pDHAVushken tem, ja ni teze t'qatina dostit tem s'ta kom lonen.Tu rit nera e tu neroft konaku me vllaznillak e me teze ishalla
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-05-11, 16:32   #45
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Poezi Pėr Forum Dhe Forumista!

mare gega djal i ri
kush t ka thiren un dardani
mir ki bo qe ki ardhe n
ishalla dalum faqebardhe


__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:22.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.