Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-08-08, 17:20   #106
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

Pėr ty

Shkėndi ēė mė falė buzėqeshjen
Syve pigmentin i shtonė
Ngrohtėsin nė zjarrė
Shpirtit i reflektonė

Shkėndi ēė mė fal hapin
Dhe fshehtas me shikonė
Prekė qdo pore te lėkures
Rrugėt i ndriqonė

Shkėndi ēė mė falė kėngėn
Zėrin e gjallėronė
Mendjes dhe shpirtit
Meloditė mė tė bukura i dhuronė.


__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 03-09-08, 17:29   #107
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

Akrepat e Orės

Variabel e kohės
Janė bėrė akrepat e orės
Me tik taket
Ditet i qėndisė
Nė pritje unazė e shkelqyer
Me koloritė tė ngrohtė
Zogjėve
Ju plotėson njė deshirė!
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-05-10, 18:46   #108
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

Dėshira


Nė djepin e ninullės
Ėndrrat
Marrin fluturim
Nė shiun verorė
Koloritė ylberash
Zogjėt shtegėtarė
Flutorojnė
Mbi segmente gjeografike
Me njė dėshirė
Ėndrrat tė pėrqafojnė djepin
Fėtyrat tė gėzohen
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Naki : 22-05-10 nė 18:52
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-10, 16:10   #109
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

Njė ditė

Njė ditė rrezet e diellit
shkėlqėsin
stinėve do tju dhurojnė
shtigjeve
tė pluhrosave
nga harresa do ti zgjonė
Shiu stinorė
do tė shpalos kujtimet
zogjėt mbi krahė
do ti numėrojnė
pėrjetimet

Njė ditė fjala do tė merrė rrugėtim
nė ēdo stacion hekurudhash
do tė ndalet
Nė valigje do tė palohet
si dhurat
Nė qetėsin e natės
ajo do tė flenė!
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-04-11, 17:13   #110
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

Enigma Pranverore


Nė lulet ėshtė mshehur
Enigma
Ēė zemren okuponė
Duke pikturuar kolorite
Pa paralajmėrim
Zgjonė vemendjen
Syte
Pėr njė freski
Pa dirigjimė

__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-11, 13:15   #111
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

Fjala

Njė ditė rrezet e diellit
shkėlqėsin
stinėve do tju dhurojnė
shtigjeve
tė pluhrosave
nga harresa do ti zgjonė
Shiu stinorė
do tė shpalos kujtimet
zogjėt mbi krahė
do ti numėrojnė
pėrjetimet

Njė ditė fjala do tė merrė rrugėtim
nė ēdo stacion hekurudhash
do tė ndalet
Nė valigje do tė palohet
si dhurat
Nė qetėsin e natės
ajo do tė flenė!

__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Naki : 26-04-11 nė 13:21
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-11, 02:58   #112
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

Inspirimi i mbrėmjes

Pėrceptojė fjalen ngjyren e thėnjės
me shkronja tė hijezuara
humbė ,tretet
dhe nuk dėgjohet
shohė prizmin
e verbuarė
ēė humbė ndėgjimin
mbi koken e cunguar
me asfaltė tė errėt
ku plasaritjet derdhen
nė pluhur
dhe dritaret mbeten tė ėrrėsuara
Tik taket e orės
tregojnė ēetėsi
dhe duan tė presin perendimin e diellit
ēė fėtyra dhe sytė
tė pushojnė
nėn dritzėn e qiriut!
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-07-12, 15:17   #113
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

Melankoli e Kohės

Portreti i saj i paprekur
q
ė thellė zemėr e mbajė
rrinė varur nė murin e heshtur
mendimin ma ngacmon
ka shumė
kohė

ketu skam shkelur
po ketu

kam qenė gjithmonė
heshtja nuk fletė
kur mbartė kujtime
mbyllur me vete
fshehur diku

zemra mban kujtimin e vjetėr
jeton e heshtur gjithmonė
kėtu ne dhomen tonė
ēdo orė kalon
me tregon
kuptimin e se vertetes
qe askush nuk e di.

__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-07-12, 21:51   #114
YanYan
➫ ➬ ➩ ➪ ➭ ➮ ➯ ➱
 
Avatari i YanYan
 
Anėtarėsuar: 02-05-07
Vendndodhja: Shshshshshsh!
Postime: 3,443
YanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėmYanYan i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Naki Shiko postimin
Melankoli e Kohės

Portreti i saj i paprekur
q
ė thellė zemėr e mbajė
rrinė varur nė murin e heshtur
mendimin ma ngacmon
ka shumė
kohė

ketu skam shkelur
po ketu

kam qenė gjithmonė
heshtja nuk fletė
kur mbartė kujtime
mbyllur me vete
fshehur diku

zemra mban kujtimin e vjetėr
jeton e heshtur gjithmonė
kėtu ne dhomen tonė
ēdo orė kalon
me tregon
kuptimin e se vertetes
qe askush nuk e di.

Melodine e ka edhe me te bukur
__________________
Quod me nutrit, me destruit!
YanYan Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-07-12, 22:37   #115
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: NJĖ DRITĖ ĒĖ NUK SHUHET

Do te jem aty sa here qe ti do kesh nevoje.
Do jem nje mendim i larget ,nje kujtim i venitur.
Por kurre nuk do te jem aq larg sa ti te mos ndihesh pranine time.
Do te jem aty te lexoj ate emocion ne syte e tu, qe ti nuk ja tregon askujt.

Do te jem aty ,ne heshtjet ne te cilat do gjesh gjithmone pergjigjet
e ne te njejten heshtje do te te bej shoqeri.

Do te jem nje perqafim kur vetmia te te pushtoje.
Do te jem nje drite e lehte kur erresira te te frikesoje.

Do te jem nje gabim, nje nga ato te cilat rregullohen, por dhe qe meson dicka.
Do te jem nje foto
Ajo leter e pashkruar
Ajo kenge qe ti gjithmone degjon
Ajo fraze e pathene
Ajo buzeqeshje e padhene
Ai lot i fshehur
Do jem ai mendim qe te perkedhel mendjen, qe ti do ta largosh, por te mbetet i bllokuar ne zemer.
Do jem nje nyje ne gryke, qe mbetet aty me te gjitha pendimet qe arsyeja nuk lejon.
Do jem nje oqean, ne te cilen derdhen deshirat e parealizuara...
Por perseri nuk do dorezohem, do vazhdoj te mesoj te shndrit me shprese.
Do te mesoj duke ndenjur aty, e duke e kultivuar dite pas dite
Do te jem aty, gjithmone aty sa here te kesh nevoje...
E nese nuk do dish se ku te me gjesh perkedhelme ne nje enderr.
Do te jem Aty!
***********


__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.