Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Mėsime nga Bibla
Emri
Fjalėkalimi
Mėsime nga Bibla Besimtarėt qė i pėrkasin besimit tė Krishtere mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar mbi mėsimet e nxjerra nga Bibla dhe jetaPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 25-11-06, 18:30   #31
musl|m
Rob i All-llahut
 
Avatari i musl|m
 
Anėtarėsuar: 25-09-04
Vendndodhja: ILIRIDA
Postime: 1,153
musl|m e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Savior
I shokuar nga ky postim. Nga gjithe kjo urrejtje. Cudi se si nje njeri mund ta qese veten kaq poshte me keso fyerje shume vullgare. M'fal nese te kam fy dikun, mirepo trego se pari cila fjale e imja te ka fy o njeri. Se askund sipas Islamit emri i Zotit nuk eshte dashuri a, pse a nuk eshte ashtu?
Tani as ta shprehi mendimin tim dhe t'i pergjigjem pyetjeve rreth Besimit Krishter nuk po guxojsha se dikush po fyka, madje edhe ne rubriken Mesime nga Bibla. E kush tha qe Zoti paska te meta o Muslim burri. Mirepo te shpifet ndaj Jezusit per dikend qenka normale.
Kah, veq mos me hy ne forum, sepse menjehere fillojne fyerjet, kercnimet, sharjet. Tani asgje tjeter nuk me ka mbetur, perveqse te lutem per ju.
Mos me mbaj ligjerata po tregom shkurt e shqip ku shkrun se Zoti Bibles e ka emrin Dashuri ???
__________________
Thotė All-llahu: "A menduan njerėzit tė thonė: "Ne kemi besuar, e tė mos vihen nė sprovė?" (29.2)
musl|m Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 25-11-06, 21:21   #32
Giovanni
I pa pune
 
Anėtarėsuar: 16-02-04
Vendndodhja: Ne planetin Toke
Postime: 11,784
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga musl|m
Mos me mbaj ligjerata po tregom shkurt e shqip ku shkrun se Zoti Bibles e ka emrin Dashuri ???

Edhe nese nuk shkruan se e ka emrin dashuri aj Zot apo aj Allah nga dashurija qe kishte per ne krioi mu e ty.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-12-06, 23:03   #33
Sunnih
Sunnih
 
Anėtarėsuar: 30-11-06
Vendndodhja: Londer
Postime: 291
Sunnih i vlerėsuar jo keq
Gabim Pyetje per te krishteret

Do te doja qe dikush nga ju qe ka dije ne ligjet Kristjane te me sqaronte nga pikepamja e ligjeve te Bibles dhe komentimeve te dijetareve te krishtere se nese ai qe martohet me nje grua te ve apo te ndare nga burri i saj sikurse thuhet ne testamentin e ri, dhe nderkohe profete te Bibles kane vepruar kete cili eshte pozicioni Kristjan per kete ceshtje?

Po ashtu nese profete ne Bibel kane marre me teper se nje grua, nderkohe qe ne testamentin e ri thuhet se duhet te marresh vetem nje grua, cili eshte pozicioni kristjan ne lidhje me veprat e profeteve biblike qe kane vepruar kunder kesaj?

Po ashtu nese lidhesh me nje femer kunder urdherit te qarte te vete Zotit, cili eshte qendrimi kristjan ne lidhje me kete person?
Sunnih Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-12-06, 16:39   #34
Sunnih
Sunnih
 
Anėtarėsuar: 30-11-06
Vendndodhja: Londer
Postime: 291
Sunnih i vlerėsuar jo keq
Gabim

A ka ketu ndonje te krishtere qe e njeh fene e tij/saj e te na jape pergjigje apo jo? Po presim.
Sunnih Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-12-06, 23:26   #35
andaluzi91
Andi
 
Avatari i andaluzi91
 
Anėtarėsuar: 25-12-06
Postime: 121
andaluzi91 e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Si sqarohet ēeshtje qe femiju lind jo i paster nga mekati, d.m.th lind me fajin e te pareve te tij?

Po presim...
andaluzi91 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-12-06, 23:53   #36
Sunnih
Sunnih
 
Anėtarėsuar: 30-11-06
Vendndodhja: Londer
Postime: 291
Sunnih i vlerėsuar jo keq
Gabim

Andaluzi91. Selam aleikum. Do te qe me mire vella te hapje nje teme tjeter per pyetje te re. Jo per gje por mos ua rendosh punen per te gjetur pergjigje per dy pyetje njekohesisht.
Sunnih Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-12-06, 20:35   #37
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Dikush dikush ka mend ne koke dhe nuk ben debate te kota......e dikush dikush ka tru ne koke spsh ti dhe disa shok te tu dhe mirri me gjana te kota .


Hajt me daden se keni dit festash e mos e prish zemren ma te prisht se sa e ki .


shent per ty
zana_ch
__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-01-07, 04:01   #38
Sunnih
Sunnih
 
Anėtarėsuar: 30-11-06
Vendndodhja: Londer
Postime: 291
Sunnih i vlerėsuar jo keq
Gabim

Kastri. Nuk e di a e ke nga pija apo nuk di te lexosh dhe ti nuk je ai qe eshte i zoti te pergjigjet prandaj lerja atyre qe kane me teper dije dhe mend se ty. Apo je ti i krishteri "i ditur"? Hahaha
Sunnih Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-01-07, 04:04   #39
Sunnih
Sunnih
 
Anėtarėsuar: 30-11-06
Vendndodhja: Londer
Postime: 291
Sunnih i vlerėsuar jo keq
Gabim

Desha qe te mos abuzohet as nga muslimanet e as nga te tjere ne kete teme. Une kam bere nje pyetje dhe pres pergjigje dhe ju lutem mos dilni nga tema me postimet tuaja. Pyetja u eshte drejtuar te krishtereve dhe jo muslimaneve prandaj do te doja qe muslimanet nese kane ceshtje te tjera te hapin tema te tjera per kete dhe te mos abuzojne. Nese ata nga te krishteret apo ata qe jane pa fe abuzojne ndaj nesh, kjo tregon nivelin e tyre dhe ne nuk duhet te bime ne te njejtin nivel.
Sunnih Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-01-07, 16:15   #40
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim

ah more vella sunnih i ke qit qetash ne dileme keta e dine pergjigjem po nuk po dine me ane te cilit liber me tu pergjegj sipas markut,a sipas gjonit , a dhjata e vjeter a dhjata e re kush n fije smundet mi ra.
nganjeher e falemderoj ALL-AHUN se kemi shume hafiz se edhe me na zhduk armiku krejt kuranin e dim permensh . po qa bojn kta me ndodh e kunderta ahahahaha
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-01-07, 22:39   #41
Kastri
 
Anėtarėsuar: 04-05-05
Postime: 481
Kastri i dashurKastri i dashurKastri i dashur
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sunnih
Kastri. Nuk e di a e ke nga pija apo nuk di te lexosh dhe ti nuk je ai qe eshte i zoti te pergjigjet prandaj lerja atyre qe kane me teper dije dhe mend se ty. Apo je ti i krishteri "i ditur"? Hahaha


.....................................
.....................................

Une e kame edhe nga pija edhe se di te lexoi por jo si ti i pa nderuare.
Edhe kushe na qenka ai qe duhet te pergjigjet,pasi une nuk qenkame ai qe ju po i drejtoheni.
Se ju qenkeni ai i cili po konstatoni se cili ka mende me shume e cili me pake,kete sote e msova nga ju.

Se qenkeni provokatore i felliqur edhe ate e koptova tani nga ju "i dishmi".

Une vetem ju thashe pasi qe po i dike te dy testamentet, per te cilate paskeni be pyetje,mos provoko,e nese diqe nuk e kuptone atehere trego se ku biene ne kundershtime ato dy testamente,e kerko sqarime ,e besoi se ke me marre pergjigjejen e vertete.
Edhe nje une jame me besime musliman,ne qofte se te bene pershtypje ty si "dijetare"me disa te tjere qe jane ketu.
Pa nderime i pa nderuare.
__________________
Feja e shqiptarit eshte SHQIPTARIA
Kastri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-01-07, 23:40   #42
Sunnih
Sunnih
 
Anėtarėsuar: 30-11-06
Vendndodhja: Londer
Postime: 291
Sunnih i vlerėsuar jo keq
Gabim

Kastri. Se sa musliman je duket kur thua se e ke edhe nga pija. Se sa i dijshem je duket nga postimi yt. Populli yne thote: "Fshati qe duket nuk do kallauz". Hahahahahahahahahaha.......ha
Sunnih Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-07, 19:06   #43
eksperti 1
 
Anėtarėsuar: 01-12-06
Postime: 176
eksperti 1 i vlerėsuar jo keq
Gabim

o kastri leni tash muhabetet,nese di pergjigju nese jo mos llomotit pa lidhje,se e keni si zakon te devijoni nga temat, jeni nr 1
eksperti 1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-07, 21:42   #44
Kastri
 
Anėtarėsuar: 04-05-05
Postime: 481
Kastri i dashurKastri i dashurKastri i dashur
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sunnih
Kastri. Se sa musliman je duket kur thua se e ke edhe nga pija. Se sa i dijshem je duket nga postimi yt. Populli yne thote: "Fshati qe duket nuk do kallauz". Hahahahahahahahahaha.......ha

........................................
........................................

Se e kame nga pija edhe tani po te them se po ,por nuk po ju kuptoi se qka ka lidhje pija me Muslimanize,nese mendon alkoholi,atehere po ju zhgenjej se une ende ne jet nuk jame dehur,jo per diq tjeter, jo pse jame musliman ,por ja qe kurr nuk jame dehur,po me mir do ishte te jame i dehur se te prashiti ne uje me ju.

Edhe thenja e popullit qendrone,por nuk po te kuptoi pse nje pjese te keti populli po e sulmone aqe shume a vetem se nuk besone ne ate qe ti beson a ku qendrone problemi.

Pa nderime i pa nderuare.
__________________
Feja e shqiptarit eshte SHQIPTARIA
Kastri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-01-07, 21:56   #45
Kastri
 
Anėtarėsuar: 04-05-05
Postime: 481
Kastri i dashurKastri i dashurKastri i dashur
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga eksperti 1
o kastri leni tash muhabetet,nese di pergjigju nese jo mos llomotit pa lidhje,se e keni si zakon te devijoni nga temat, jeni nr 1

..............................
..............................

O qeksperti 1, te gjitha i paske me numer 1,pa jepe ti pergjigjejen e te shofe ty o qekspert 1-e, me llomotit, llomotit sa te dueshe se vetem per te llomotitur qenk o llomotites, se po te isha une ne vende te Moderatoreve moti kishe llomotiture ti me llomotitsit tuaje jashte ketuhite,e sa per devijime,ti edhe te gjithe llomotitsit si ti keni devijuare qe moti por dijau per nder prape po te them moderatorve e adminit ,qe po ju lejoine te qendroni ketu me shprese se do e gjeni rrugen e vertete.

Pa nderime i pa nderuare.


__________________
Feja e shqiptarit eshte SHQIPTARIA
Kastri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:28.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.