Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 26-09-13, 21:22   #1
gazi-de
mergimtari
 
Avatari i gazi-de
 
Anėtarėsuar: 11-12-06
Vendndodhja: ger
Postime: 32,050
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Gabim Tajlanda njohu Kosovėn
Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi e ka pranuar njohjen formale nga Tajlanda. Njohja i ėshtė bėrė e ditur nga zv/kryeministri i Tajlandės gjatė njė takimi nė Nju Jork. Kėtė e ka bėrė tė ditur nė Twitter shefi i protokollit tė Thacit, Abelard Tahiri.

Tajlanda ka njohur Pavarėsinė e Kosovės, duke u bėrė kėshtu vendi i 104’tė qė ka pranuar shtetin e Kosovės.

Minsitri Enver Hoxhaj ka konfirmuar njohjen nga Tajlanda, nė llogarinė e tij nė Twitter.

“Falemnderit Tajlandė pėr njohje”, ka shkruar ai.

Tajlanda do tė jetė shteti i 104 qė do ta njohė Kosovėn e pavarur.

Kryeministri Hashim Thaēi pritet ta marrė konfirmimin nga Ministri i Punėve tė Jashtme tė Tajlandės, Surapong Tovichakchaikul, gjatė njė takimi nė New York.

Kėrkesėn zyrtare pėr njohje nga Tajlanda, Ministri Enver Hoxhaj e kishte dorėzuar nė maj tė vitit tė kaluar, gjatė njė takimi dypalėsh nė Bangkok.

“Ne jemi shumė tė pėrkushtuar qė tė vendosim marrėdhėnie diplomatike me Mbretėrinė e Tajlandės dhe t’i forcojmė lidhjet e bashkėpunimit dhe miqėsisė nė mes tė dy vendeve dhe popujve tanė”, kishte thėnė Ministri Hoxhaj, pasi i kishte dorėzuar kėrkesėn e njohjes.


__________________
09.08.2009 syn ti me ben te ndihem mire ;)
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-09-13, 21:50   #2
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Tajlanda njohu Kosovėn

urime Kosov edhe ty Gaz qe e ke hap ket tem e ju ke gzue njohjeve qe po vijn --- tani shum pak populli po ju jap publicitet njohjeve nuk po ju gzohen si ma par prej se po zhvillohen kto bisedime per mbrendsin terituriale te Kosoves qe po i zhvillon kjo qeveri me Serrbin


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:00.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.