Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 03-09-15, 17:30   #1
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?

Pershendetje,

Sa per titullin (edhe temėn):

I keni parasyshe pamjet e femijeve nga Siria neper brigjet e ujerave turke...
E keni parasyshe: isis, al-qaeda, boko-haram etj...
I keni parasyshe, live, tragjedite e popujve arabe nga Siria, Iraku, Libia, Egjipti... lufte, vrasje, masakra, zhvendosje, refugjate...
Muslimanė nga te gjitha keto shtete kane mesyer dyert dhe shtetet e te pafeve dhe qafirave per te shpetuar koken e per jete me te mirė...

Prej vitit 1680 muslimanėt ia kane ba hyzmetin kesaj dite... Shtyp e mbulo femren, shtyp e dhuno te dobetin, shaj e mallko shkencen... Lope e egersira qe e drejtojne xhematin e xhamine, injoranta e kafshe me mjekrra qe udhezojne popullin drejt te ardhmes...

(Naim Ternava e Shefqet Krasniqi me shpija kater kateshe me sahat Rolex-a ka 12000 euro: "po na vjen keq po kjo bote eshte e rrejshme, nuk ba me lakmu, edhe ashtu nuk ka per krejt... Hajt se ju qe po cofni prej fukarallaku e lufte neper funde detesh, shkoni qatje ne xhenet, se veq per juve u maru")

Gjithsesi, kaq sa i perket wahabizmit e sheriatit, dmth qyteterimit islam...


Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 12-09-15, 22:38   #2
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?

E kam parasysh pamjen e Aylan Kurdit 3 vjeqar, kush nuk e ka? Cilit nuk iu ka thy zemra nė njėmijė pjesė dhe cili do ta harrojė atė pamje ndonjėherė?

Nuk kam ide pse po zhvillohet luftė nė Siri, shkurt pėr me e kursy veten!

Shtetet islame tė lindjes sė largėt ia kanė marrė ftyren Alimes dhe Makreshit, po.

Por, nuk fajėsohet populli pėr vendimet e krerėve. Kjo do tė ishte sikur tė tė fajėsojmė ty pėr tė bėrat e Taqit!
Megjithatė, dardha pikė nėn dardhė. I madhi rus (inatet mėnjanė) Vygotsky ne teorinė e tij sosio-kulturore pandeh se individin e formon rrethi. Se mėnyra e jeteses ndikon nė mėnyrėn e tė menduarit.
Si munden ata popujė qė jetojnė nė njė rreth tė tillė, tė mendojnė ndryshe? Kur prej lindjes punohet vetėm nė drejtim te shpėrlarjes sė trurit?

Paraja, pushteti dhe p***i! E para po i sjell kėto dy tė fundit. Me bollek! Kėto faqezeza po e udhėheqin botėn. Njerėzimi ka marrė fund!

Religjionet, kape njė m*t, ndaje nė 6 pjesė. Biblianėt janė zhdukur pėrpara, Kuran-gjinjtė po vijnė ngadale..

Ky ėshtė fundi i njerėzimit!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-09-15, 11:16   #3
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
E kam parasysh pamjen e Aylan Kurdit 3 vjeqar, kush nuk e ka? Cilit nuk iu ka thy zemra nė njėmijė pjesė dhe cili do ta harrojė atė pamje ndonjėherė?

Nuk kam ide pse po zhvillohet luftė nė Siri, shkurt pėr me e kursy veten!

Shtetet islame tė lindjes sė largėt ia kanė marrė ftyren Alimes dhe Makreshit, po.

Por, nuk fajėsohet populli pėr vendimet e krerėve. Kjo do tė ishte sikur tė tė fajėsojmė ty pėr tė bėrat e Taqit!
Megjithatė, dardha pikė nėn dardhė. I madhi rus (inatet mėnjanė) Vygotsky ne teorinė e tij sosio-kulturore pandeh se individin e formon rrethi. Se mėnyra e jeteses ndikon nė mėnyrėn e tė menduarit.
Si munden ata popujė qė jetojnė nė njė rreth tė tillė, tė mendojnė ndryshe? Kur prej lindjes punohet vetėm nė drejtim te shpėrlarjes sė trurit?

Paraja, pushteti dhe p***i! E para po i sjell kėto dy tė fundit. Me bollek! Kėto faqezeza po e udhėheqin botėn. Njerėzimi ka marrė fund!

Religjionet, kape njė m*t, ndaje nė 6 pjesė. Biblianėt janė zhdukur pėrpara, Kuran-gjinjtė po vijnė ngadale..

Ky ėshtė fundi i njerėzimit!
Jo, eshte thjesht fundi i merituar dhe fare i pritshem dhe logjik i nje ēmendurie siē eshte sheriati dhe produktet e tij.

Nuk u dogj bota pse iu dogj bishti dhelpres.

Ka pase situata pothuajse identike para 25 vitesh. Demonstrata, trazira, vrasje, refugjate nga vendet e popujt e lindjes... pasojat edhe sot. Dallimi i vetem eshte qe, nese kerkohej nje shpjegim ne ate kohe, gjithkush pajtohej se ka deshtuar komunizmi. Sot e njejta situate me popujt e vendeve islamike, pasqyre e njejte e zhvendosjeve drejt vendeve demokratike etj, por nese u thua kjo eshte pasoje e deshtimit te sheriatit e islamizmit?!

http://m.gazetaexpress.com/mobile/la...jateve-129604/

"Nje dite do t'u tregojme femijeve tane se kur muslimanet e kishin me afer Mekken, zgjodhen te ikin me mirė drejt vendeve te krishtera", tha ajo fisnikja.
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-09-15, 18:24   #4
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?

Nuk i di ngjarjet e para 25 viteve. Hė pėr hė nuk kam mundėsi as tė lexoj e zbuloj gjėra tė reja. Po zėre se lexova, pse t`i besoj asaj qė lexoj?
Bajloz, ama doren. Fiuuuuu. E ke parasysh hanen cark? Ulu me mua! Nė hanė.

Shiko poshtė. E sheh atė pikėn atje nė gjithėsi? Ajo ėshtė toka. Bota jonė. Nė tė cilėn jetojmė s`bashku. Krishterė, islamiste, katolikė, tė zi, tė bardhė, tė verdhė dhe lista vazhdon. Lindim dhe vdesim. Thithim ajrin e njėjtė. Ėshtė I vetmi planet qė e kemi!
A e sheh Alimen aty? Makreshin? Obamen? Fisniken? Etj.
Hiqu mediave.
Mendo vet.
Dikush, qė po fundoset ekonomikisht, diku i ulur nė njė karrige mbretėrore, me njė buzėqeshje cinike, me pak logjikė, me shumė manipulime, me njė apo dy tė shtypura sustash, me njė apo dy urdhėra, ia shtini flakėn lindjes sė mesme. Jo vetėm njė shteti, jo dy shteteve, por tė gjitha shteteve islamike.
Dikush e shpiki emrin al- qaeda, isis, etj. Dikush po vdes maleve e detėrave, e dikush po pėrfiton me tė madhe .
Fuqia e mediave, huh?
Myslimanėt, po. Naivė sa tė thuash, pa sherr.
Ani cka qė jetojnė ndryshe nga ne? Ani cka qė i shkelin gratė? Tė vetat janė!
Pse ėshtė kaq e vėshtirė pėr tė kuptuar se tjetri bėn c`tė dojė me jetėn e vet, nė shtėpi tė vet?
Nė Kinė fėmijėt duhet tė punojnė prej moshės 5 vjeqare, pse nuk reagon askush?
Dikush i masakron 70 tė rinjė diku nė Evropė, harrohet pėr njė muaj apo dy.
Dikush, hiq fort moti jo, ishte shkaktar i rreth 72 milion jetėrave tė marra. Edhe kjo e harruar! Fajėsohet vetėm njė njeri. Jo njė religjion i tėrė.
Shpesh nėpėr botė lexon: njė i ri masakroi njė klasė tė tėrė, ose njė universitet tė tėrė.
Shkjau para 15 viteve bėri makabėr nė Bosnje. Nė Kosovė. Kurrė nuk pėrmendet mė.

Ėshtė nė natyrėn e njeriut qė tė shkilet i dobėti! Naivėt!

Njerėzimi po shkon drejt fundit.

Sa i pėrket asaj fisnikes, ndoshta e ka zemrėn aq tė madhe! Por nuk pėrjashtohet mundėsia fare se njė plan fshihet pas kėsaj bamirėsie.
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-09-15, 18:53   #5
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Nuk i di ngjarjet e para 25 viteve. Hė pėr hė nuk kam mundėsi as tė lexoj e zbuloj gjėra tė reja. Po zėre se lexova, pse t`i besoj asaj qė lexoj?
Bajloz, ama doren. Fiuuuuu. E ke parasysh hanen cark? Ulu me mua! Nė hanė.

Shiko poshtė. E sheh atė pikėn atje nė gjithėsi? Ajo ėshtė toka. Bota jonė. Nė tė cilėn jetojmė s`bashku. Krishterė, islamiste, katolikė, tė zi, tė bardhė, tė verdhė dhe lista vazhdon. Lindim dhe vdesim. Thithim ajrin e njėjtė. Ėshtė I vetmi planet qė e kemi!
A e sheh Alimen aty? Makreshin? Obamen? Fisniken? Etj.
Hiqu mediave.
Mendo vet.
Dikush, qė po fundoset ekonomikisht, diku i ulur nė njė karrige mbretėrore, me njė buzėqeshje cinike, me pak logjikė, me shumė manipulime, me njė apo dy tė shtypura sustash, me njė apo dy urdhėra, ia shtini flakėn lindjes sė mesme. Jo vetėm njė shteti, jo dy shteteve, por tė gjitha shteteve islamike.
Dikush e shpiki emrin al- qaeda, isis, etj. Dikush po vdes maleve e detėrave, e dikush po pėrfiton me tė madhe .
Fuqia e mediave, huh?
Myslimanėt, po. Naivė sa tė thuash, pa sherr.
Ani cka qė jetojnė ndryshe nga ne? Ani cka qė i shkelin gratė? Tė vetat janė!
Pse ėshtė kaq e vėshtirė pėr tė kuptuar se tjetri bėn c`tė dojė me jetėn e vet, nė shtėpi tė vet?
Nė Kinė fėmijėt duhet tė punojnė prej moshės 5 vjeqare, pse nuk reagon askush?
Dikush i masakron 70 tė rinjė diku nė Evropė, harrohet pėr njė muaj apo dy.
Dikush, hiq fort moti jo, ishte shkaktar i rreth 72 milion jetėrave tė marra. Edhe kjo e harruar! Fajėsohet vetėm njė njeri. Jo njė religjion i tėrė.
Shpesh nėpėr botė lexon: njė i ri masakroi njė klasė tė tėrė, ose njė universitet tė tėrė.
Shkjau para 15 viteve bėri makabėr nė Bosnje. Nė Kosovė. Kurrė nuk pėrmendet mė.

Ėshtė nė natyrėn e njeriut qė tė shkilet i dobėti! Naivėt!

Njerėzimi po shkon drejt fundit.

Sa i pėrket asaj fisnikes, ndoshta e ka zemrėn aq tė madhe! Por nuk pėrjashtohet mundėsia fare se njė plan fshihet pas kėsaj bamirėsie.
Thithim ajrin e njejte???

A nuk pat ajer ne Kosove qe ia keni msy "ajrit" te shteteve te pasura perendimore, a?
Ky ajri i perendimit edhe trurin diqysh po ta zhvillon, po din njeri me pleqnu e. "Jo bota, jo universi, jo le t'i rrehin grate se te vetat i kane e, jo make love not war e". Pikepamje total hippie nga levizjet e viteve '70 (levizje e dekadences se plote).
Mirė.

Sidoq*ftė, "rrezimi i vinēit ka qene vullnet i Allahut", tha sot ai inxhinieri.
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-09-15, 21:04   #6
e-uritura
 
Avatari i e-uritura
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Postime: 1,893
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bajlozi i Zi Shiko postimin
Thithim ajrin e njejte???

A nuk pat ajer ne Kosove qe ia keni msy "ajrit" te shteteve te pasura perendimore, a?
Ky ajri i perendimit edhe trurin diqysh po ta zhvillon, po din njeri me pleqnu e. "Jo bota, jo universi, jo le t'i rrehin grate se te vetat i kane e, jo make love not war e". Pikepamje total hippie nga levizjet e viteve '70 (levizje e dekadences se plote).
Mirė.

Sidoq*ftė, "rrezimi i vinēit ka qene vullnet i Allahut", tha sot ai inxhinieri.


Faleminderit pėr komplimentin. Edhe vet i adhuroj mendimet e mia. Pikėrisht sepse janė tė miat!

Ajri ėshtė i njėjti, me dallim Obiliqin, KEK-un dhe rrethin. Po, teoria sosio-kulturore, po vėrehen gjurmėt e saj!

Le tė jemi faktik. Dhe t`i pėrmbahemi temės.

Ėshte mjaft logjike qė njerėzimi tė ketė prejardhjen prej njė gruaje dhe prej njė burri. +- 60 mijė vjet dhe njerėzimi ėshtė rritur nė drejtime tė ndryshme...
Instinkti i mbijetesės ka bėrė qė njeriu tė hajė njeriun pėrgjatė kohėrave.
Poenta ishte qė luftėrat kanė egzistu sa vet njerėzimi.
Sipas profesorit E. T. asnjėherė nė jetė nuk ka pas mė pak luftėra se sot. Asnjėherė nuk ka pas mė pak tė kėqija nė botė se sot. Ndryshimi ėshtė se nėse dikush e bėn njė pordhė nė Bangladesh, neve na vjen lajmi nė dhomė tė ndejės!

Kėsaj radhe fatlumėt janė myslimanėt e gjorė! E tėra e planifikuar!

Meqė po flasim pėr gratė e tyre, unė kam tentuar t`i lirojė nga burrat. T`iu jep liri tė plotė, tė drejta tė barabarta, etj. U mundova tė mos ketė tė keqe mbi fėmijė nėpėr botė, tė mos ketė varfėri, e katastrofa humane.
Nuk arrita ta ndryshojė askėnd, kėshtu qė vendosa ta ndryshojė veten!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-09-15, 19:49   #7
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Titulli: A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga e-uritura Shiko postimin
Faleminderit pėr komplimentin. Edhe vet i adhuroj mendimet e mia. Pikėrisht sepse janė tė miat!

Ajri ėshtė i njėjti, me dallim Obiliqin, KEK-un dhe rrethin. Po, teoria sosio-kulturore, po vėrehen gjurmėt e saj!

Le tė jemi faktik. Dhe t`i pėrmbahemi temės.

Ėshte mjaft logjike qė njerėzimi tė ketė prejardhjen prej njė gruaje dhe prej njė burri. +- 60 mijė vjet dhe njerėzimi ėshtė rritur nė drejtime tė ndryshme...
Instinkti i mbijetesės ka bėrė qė njeriu tė hajė njeriun pėrgjatė kohėrave.
Poenta ishte qė luftėrat kanė egzistu sa vet njerėzimi.
Sipas profesorit E. T. asnjėherė nė jetė nuk ka pas mė pak luftėra se sot. Asnjėherė nuk ka pas mė pak tė kėqija nė botė se sot. Ndryshimi ėshtė se nėse dikush e bėn njė pordhė nė Bangladesh, neve na vjen lajmi nė dhomė tė ndejės!

Kėsaj radhe fatlumėt janė myslimanėt e gjorė! E tėra e planifikuar!

Meqė po flasim pėr gratė e tyre, unė kam tentuar t`i lirojė nga burrat. T`iu jep liri tė plotė, tė drejta tė barabarta, etj. U mundova tė mos ketė tė keqe mbi fėmijė nėpėr botė, tė mos ketė varfėri, e katastrofa humane.
Nuk arrita ta ndryshojė askėnd, kėshtu qė vendosa ta ndryshojė veten!
You lost me at "Unė kam tentuar... Unė...". Nuk eshte aspak subjektive tema ketu. Thashe edhe me heret "nuk u dogj bota pse iu dogj bishti dhelpres". (Rrefimet personale tash po behen te ajo tema "Ta gllaberojm prape DARDANIN" :P).

Nejse,
Konsultoje eshe pak me thelle qate teorine "sosio-kulturore", edhe e sheh qe kjo bote ka pa disa here fundin e qyteterimeve pergjate historise. Ne te gjitha rastet qyteterimet kane qene shkaku i shkaterrimit te vetvetes. Dekadenca, humbja e logjikes, humbja e fillit me realitetin, mohimi i evoluimit e zhvillimit etj.

Keta fatlumet qe po thu ti, ka nja 50 vjet qe i turren botes e ulurojne "pse spo na lejoni me u ba kafshe, pse spo na lejoni me u doke e me jetu si kafshe, pse spo na lejoni me i trajto femrat e njerezit si kafshe". Edhe ne trojet shqiptare kshtu.

Nuk ka asnje mundesi qe fundi i tyre me qene ndryshe nga ky qe po i sheh e qe po smeritet bota.
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-15, 20:49   #8
winona
 
Avatari i winona
 
Anėtarėsuar: 19-06-11
Vendndodhja: Ne boten time.
Postime: 1,794
winona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?

A eshte ky fundi i qytetrimit musliman.Sa temč e pakuptimt.Nese eshte fjala per neve ne jemi ne ren te par shqiptar o njeri i pakuptimt.
winona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-11-15, 20:55   #9
winona
 
Avatari i winona
 
Anėtarėsuar: 19-06-11
Vendndodhja: Ne boten time.
Postime: 1,794
winona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėmwinona i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?

Njeriu identifikohet ne bazé kombit ,gjuhes...e jo ne baze religionit.Cili inxhinier po t^rren kaq poshtersisht.
winona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-11-15, 23:35   #10
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga winona Shiko postimin
Njeriu identifikohet ne bazé kombit ,gjuhes...e jo ne baze religionit.Cili inxhinier po t^rren kaq poshtersisht.
E nderuar winona,

Eshte e vertete qe ne baze te e jo sipas sepse gjuhes kishte me deshire qe inxhinier si dhe qyteterimet. Gjithashtu edhe prandaj te drejte megjithese nėse prej sidomos njeriu si dhe edhe per ne baze gliuhes ama ne anen tjeter gjuhes, por aty mundet patjeter identifikohet por kur gjithsesi ēeshtja dhe ka,

Te pershendes
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-12-15, 21:42   #11
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?

Ēfarėdo pėrkthyesi qė ke pėrdor, ta paska pėrkthyer keq.

Asgjė nuk po marrė vesh


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-12-15, 21:43   #12
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Titulli: A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?

Bajloz, ēfarėdo pėrkthyesi qė ke pėrdor, ta paska pėrkthyer keq.

Asgjė nuk po marrė vesh


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-12-15, 21:45   #13
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?


Nime harrova me thėnė qė, religjionet nė pėrgjithėsi po shuhen

Radhėn e ka religjioni im, mu ka paraqit tashmė


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-12-15, 22:27   #14
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?

Jo, nuk eshte .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-12-15, 10:32   #15
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: A ėshtė "ky" fundi i qytetėrimit islam?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI Shiko postimin
Jo, nuk eshte .
Pėrgjigje e pasaktė.


Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:04.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.