Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 04-06-20, 05:39   #1
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 289
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Kimete Berisha pėr Hashim Thaēin: Po ka qejf me rreh Albinin para syve tė botės ...

... Paramilitarėt e Presidentit i kapėrcejnė grilatOpinionistja Kimete Berisha ka reaguar pas votimit tė Qeverisė se Kosovė nė krye me Avdullah Hotin. Ajo gjithė kritikat i drejton kah presidenti i vendit Hashim Thaēi i cili sipas saj ka po i vjen gjithė kjo urrejtje e Thaēit ndaj Albin Kurtit dhe se se i ka mbet vetėm edhe me rrah Albinin.
Berisha pėrmend edhe kėrcėnimin qė Thaēi i bėri Kurtit nė njė intervistė tė dhenė sonte. “Po ka qejf me rreh Albinin para syve tė botės (me na bind neve se ėshtė mė i fortė, se po kujton qė nuk e dimė), se tha 'Dy duar pėr njė krye', janė, si atėherė qė u akuzu qė i ka shkru Komunikatat, kur ka vendos kush ėshtė tradhtar, e kush se meriton me rrnu, thuajse nuk kemi Ligj kėtu, veē secili e merr kryet e vet nė duar e hajt del rrehet me kėdo qė ia kthen fjalėn, se 'Dy duar pėr njė kokė” ka shkruar Berisha.

Postimi i plotė:
Gjithė kjo urrejtje.

Nuk po ngihet.
Ja ka nis m'u rreh rrugėve e m'i lyp Albin fer mids xhadesė x
Po ka qejf me rreh Albinin para syve tė botės (me na bind neve se ėshtė mė i fortė, se po kujton qė nuk e dimė), se tha 'Dy duar pėr njė krye', janė, si atėherė qė u akuzu qė i ka shkru Komunikatat, kur ka vendos kush ėshtė tradhtar, e kush se meriton me rrnu, thuajse nuk kemi Ligj kėtu, veē secili e merr kryet e vet nė duar e hajt del rrehet me kėdo qė ia kthen fjalėn, se 'Dy duar pėr njė kokė'.
Anarki.
Ose ju ka rrit shtypja, ose po pin najsen, ose e kanė lshu nervat se sjellja e Presidentit nuk ėshtė normale.

Njė analizė psikike i kish sqaru dilemat.
Ėshtė normale, bile e kisha ba obligative, ēdo gjashtė muaj te psikiatri, se kėtu nuk po zhvillohet asnjė lėmic pėrveē ēmenduria, e sjelljet e Presidentit veē me terminologji mjekėsore se ndryshe nuk shpjegohen.
Ėshtė normale me qenė njeri i keq, ama krejt normale se gati s'ka njeri qė sė paku nuk mendon keq, por nuk ėshtė normale mos me fsheh ligėsinė. Nuk ėshtė normale me lyp bela Presidenti, m'u sjell si barabė, i etur pėr gjak.
Presidenti s'po arrin me qetėsu veten.

M'u ēu Presidenti m'i ja nxan derėn Haxhi Romeos, qė s'ishte nė gjendje romantikėn personale me mbajt n'kontrollė...m'i shku n'ahpi me ja lyp votėn pėr me bė kryeministėr Avdullahun (veē pėr inat tė Albinit).
Hija Hoti hapat e parė nė udhėheqje i mori kur i udhėhoqi delet drejt flijimit, i hutuar mbas librave, ia hėngri ujku delen, por libri i mbeti n'prehėr.
Kush udhėheq dele, mund tė udhėheq edhe njerėz, se ēoban i thonė secilit udhėheqės, e Bibla i thotė ēoban Krishtit.

Presidenti shkon nėpėr shpija ju bėn be njerėzve qė e akuzojnė pėr krime se si nuk ua ka 'vra' familjarėt, se si nuk i ka shkru komunikatat pėr likuidimin e tyre, bėn intriga, merret me thashetheme.

Nuk ėshtė mirė.
Presidenti ka nevojė t'i tregoj botės se si ky e mundi Albin Kurtin. Po tė besojmė. Tė pamė.
Po ēfarė force tregon kjo?
Ēfarė vlere ėshtė me rrėzu njė shqiptar me ndihmėn e krejt shtetit serb dhe shtetit shqiptar.

Edhe Edi Rama me gazetėn e tij tė njohur ka qenė i angazhuar me mish e me shpirt pėr rrėzimin e Albin Kurtit.
Se ēka ju ke dhėnė, se si i ke frymėzuar s'di(nejse, e di, po pritoj me tregu se si e ka tutė Edi Ramėn se Vetėvendosja ja merr pushtetin mė pėrpara se Sali Betisha) veē mė shumė e ka luftu Edi Rama Albin Kurtin (s'ka guxu prej Hashimit as nė takim me pranu) sesa vet Hashimi.
A ka lėnė rren pa thėnė e pa shkruar Edi Rama kundėr Albin Kurtit.
Sot Hashim Thaēi flet me fjalėt e shkruara nga gazetari i Edi Ramės, gazetari 'mė me ndikim' pėr tė keq nė Shqipėri.
Ju njoh. Ua njoh vrerin.
Krejt nė rregull, por s'e kuptoj pse Hashim Thaēi tash qė shkoi qeveria Kurti nuk pp gėzohet, po edhe mė shumė u bė nervoz.
LDK me fishekzjarre e zdritėn edhe Bregun e Diellit, por pastaj zjarrin ua lagu shiu.
U gėzuan qė u kthy Lista Serbe (qė nuk e njeh shtetin e Kosovės) nė qeveri apo qė shkoi Albini.
LDK u gėzua qė u hakmor pėr Agim Veliun. Por, nuk ndjen nevojė qė Albini tė rrėnohet e tė lėndohet fizikisht.
Kadri Veseli u gėzua veē qė shkoi Albini. Nuk pashė urrejtje te ai.
Hashim Thaēi nuk i mjafton largimi i Albinit, pa e 'rreh' si atė djalin sot.
E Serbisė i ra mė sė miri.
----------------------------------
https://www.botasot.info/aktuale-laj...rcejne-grilat/


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 11-06-20, 10:26   #2
AlbaSoft
 
Avatari i AlbaSoft
 
Anėtarėsuar: 28-04-08
Postime: 1,743
AlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kimete Berisha pėr Hashim Thaēin: Po ka qejf me rreh Albinin para syve tė bo

Ju lumte Kimete
__________________
99% t'bukuris t'1 femnes munesh me fshi , me 1 Pallom t'lagt !
AlbaSoft Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:27.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.