Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-02-14, 18:49   #16
the godfather
 
Anėtarėsuar: 03-02-05
Vendndodhja: underground
Postime: 422
the godfather e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Rugova kriminel ?!

Hajt si Baba si i biri njejet om kujtohen fjalt e Rugoves ne 97-98 kur tha (UĒK dor e zgjatur e Serbis),pastaj ku shkuan parat e 3% veq nos ja leni fajin krejt Bukoshoviqit pastaj armatimi i gjetur ne shtepin e tij sa ishte gjalle i ndjeri pastaj figura kyqe e Ram Marajt qe ne emer te presidentit formoi sherbimin Sigurimi i Atdheut pastaj vrasja e Xhemaijl Mustafer,Ukė Bytyqit etj qe u fajsuan Hash Taēi me Company shumicen i beri vet partia e.tij per qellime te tyre,pastaj me tregoni 6-7 vite sa u udheheq Kosova pas lufte nga LdK e Rugoves ēfare tr mira i.solli Kosoves veq hajni hajni.hajni na sollen se paku Tačičat e PyDyKys punuan per 2-3 vite me teper se LdKucat per afro 20 vite.Thot 1 fjale qa te mbjellsh e korr posht kjo klase politike kriminale.
the godfather Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 11-02-14, 09:41   #17
Inposible
edhe sa kohė ...
 
Avatari i Inposible
 
Anėtarėsuar: 12-07-10
Vendndodhja: ne t'pamundura
Postime: 97
Inposible i dashurInposible i dashurInposible i dashurInposible i dashur
Gabim Titulli: Rugova kriminel ?!

Uka nuk ėshtė i vogel, dhe as nuk mund ta njollos e as ta ngrise madheshtin dhe veprat e pavdekshme tė presidentit historik, nese vertet ka dore ne kete veper penal duhet ta marr denimin e merituar.
Uka ne fillim tė karieres se tije politike u tregua amater nė politike dhe personalisht kam prite nje fund tė till tė tije.
Rugova kriminel ?!
Ky titull sdon koment, dikujt edhe per se vdekuri po i pengon rugova, po kane frike nga vete emeri Rugove tė cilet ndaj keti emri punuan mė vite ta zhdukin apo njollosin, por asnjeren prei tyre nuk arriten ta benin, e sot nuk u kane mbetur gje tjeter por kapen per te bemat e Ukes.
Popull i mbrapsht jemi ne Shqiptaret, ata qe i respekton dhe nderon bota ne mundohem ti njollosim
__________________
Kush i kufizon deshirat e veta eshte gjithemone i pasur
Inposible Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-14, 13:50   #18
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Rugova kriminel ?!

Ne ktu vetem mund te spekulojme dhe nuk eshte mire. Ku mund ta dijm ne se a eshte Uke Rugova kriminel.

Nuk eshte mire te ne fat as te qendroje kjo teme ne kete forme sepse Rugova eshte mbiemer jo vetem i Ukes dhe kjo disi aludon edhe ne njerez tjere qe k ane kete mbiemer.

Ja lemi drejtesise te pergjigjet!
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-14, 20:18   #19
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Re: Rugova kriminel ?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zero Cool Shiko postimin

Dardanesha, e JOkrimineli paska brina ?

ps: Se bre, spo m`besohet i biri i tė madhit Ibrahim Rugova mu kan kriminel ?

Jo Z.C as JOkrimineli ska brina, perndryshe stu kish desht ty me bo pytje ketu hiq , i kishim dallu kriminelet edhe Jokriminelet ne baze te brinave

ps: pse demek spo te besohet ! ,, mu po tybe
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-02-14, 15:18   #20
Uragani_99
 
Anėtarėsuar: 17-02-09
Vendndodhja: Ne Oceanus Procellarum
Postime: 202
Uragani_99 e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Rugova kriminel ?!

Egzistojne shume padrejtesi ne ket bote te coroditur.........
Uragani_99 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-02-14, 16:09   #21
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Titulli: Rugova kriminel ?!

“Perandoria” e Ukė RugovėsPrishtinė, 22.02.2014

Ukė Rugova prej kohėsh shoqėrohej dhe bėnte biznes me njerėz tė dyshimtė. Miku i tij Izet Beqiri dyshohet se nė Itali i ka takuar njė rrjeti trafikantėsh tė drogės.

Rugova nė Kosovė ka shumė biznese.
Njė prej tyre e lidh atė me Astrit Haraqinė dhe Bardhyl Sejdiun, djalin e Fatmir Sejdiut. Ndėrsa Florian Petani, po ashtu i dyshuar si pjesė e rrjetit, nė Kosovė ka ndėrtuar njė pasuri tė madhe.

Katėr vetura i janė konfiskuar atij, ndėrsa ėshtė pronar i njė shtėpie tė shtrenjtė nė periferi tė Prishtinės.

Rugova dyshohet se ėshtė udhėheqės i kėtij grupi, shkruan sotė nė Koha Ditore.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-02-14, 22:52   #22
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rugova kriminel ?!

Secili berr rjepet per kemben e vet !

Uke Rugova doli se eshte kriminel, anipse gjygjesia akoma se ka fol fjalen e fundit.

Pra te kuptohemi drejte, secili berr rjepet per kemben e vet.
Prindi nuk barte pergjegjesi per t'birin qe e ka mbushur moshen madhore.

The last of the Dardaner.
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-03-14, 19:50   #23
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rugova kriminel ?!

Jo more ēfarė!!!

.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-03-14, 17:10   #24
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Post Titulli: Rugova kriminel ?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti Shiko postimin
Jo more ēfarė!!!

.
S`po di ēka me thonėnEULEX-i ia merr telefonin Blerina Kllokoqit, gruas sė djalit tė Ibrahim RugovėsPrishtinė, 06.03.2014

EULEX ia ka marrė si provė telefonat e Blerina Kllokoqi Rugovės.

Dizajnerja e njohur kosovare Blerina Kllokoqi Rrugova njėherit nusja e djalit tė madh tė ish presidentit Rrugova, ka informuar miqtė e tij nė facebook se ka mbetur pa telefon.

Ajo ka thėnė se telefoni i saj ėshtė marrė si provė nga EULEX-i.

“Miq tė dashur, ka njė muaj qė EULEX ma ka marrė telefonin. Kėshtu qė mos mė telefononi nė numrin e vjetėr dhe mos mė shkruani nė SMS, nė Viber apo What’s Upp”, ka shkruar ajo nė statusin e saj.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-03-14, 12:27   #25
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rugova kriminel ?!

Mos bre!!

E ku me nxjerr tash pasaporta?
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-03-14, 14:52   #26
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rugova kriminel ?!

... ehh masi erdh puna gjithkushi met marr neper goj mes vet ....


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 23:44.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.