Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Tė ndryshme > Moda & Estetika
Emri
Fjalėkalimi
Moda & Estetika Bukuria dhe estetika, veshjet, modelet mė tė reja shqiptare e botėrore.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-06-13, 17:52   #46
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Titulli: Tė rejat nga bota e modės

Sonte “Mis Zvicra 2013”, votoni pėr kandidatet shqiptare

Bern, 08.06.2013

Nė njė spektakėl bukurie qė do tė mbahet sonte nė Hallenstadion nė Zürich, dhe qė do tė transmetohet drejtpėrdrejt nga Sat1 i Zvicrės, nė mesin e 12 finalisteve janė edhe dy shqiptaret me prejardhje nga Kosova, Heidi Lushtaku dhe Dorina Podrimja.

Vendimi ėshtė nė duart e jurisė dhe tė telespektatorėve. Nė katėr raundet e votimit nė spektaklin e sontėm juria dhe telespektatorėt kanė tė drejtė tė vendosin nė mėnyrė tė barabartė pėr mbretėreshėn e bukurisė “Miss Zvicra 2013”, raporton Albinfo.

Heidi Lushtaku nga Cugy (Vaud) dhe Dorina Podrimja nga Hägendorf (SO) synojnė qė sonte tė trashėgojė kurorėn nga bartėsja zyrtare e vitit 2012 Alina Buchacher.

Dorina Podrimja, 21 vjeēe, ka lindur nė Olten tė Zvicrės dhe ėshtė me origjinė nga Gjakova, kurse Heidi Lushtaku, 22 vjeēe, ėshtė me origjinė nga Vushtrria. Shqiptarėt mund tė votojnė me SMS nė numrin 377, duke shėnuar numrin 07 pėr Dorinėn dhe 04 pėr Heidi Lushtakun.

Votat mund tė shkojnė pėr kandidatet shqiptare edhe nėpėrmjet numrit tė telefonit: 0901544504.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:58.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.