Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 09-09-05, 15:22   #16
DIzzI
 
Anėtarėsuar: 08-09-05
Postime: 7
DIzzI e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Nje familje eshte e lumtur kur ekziston nje afersi mes prindit, femiut dhe perreth. Por edhe kushtet ekonomike duhet te jen ne nivel. Kur mund te shkollohet femiu, te edukohet siq duhet. Por edhe nese nuk jan te gjitha keto mund te jene te lumtur edhe me gjera shum te thjeshta.
DIzzI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-09-05, 17:44   #17
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Aty ku qendron Tolerimi Mirkuptimi Dashuria Dhe Bashkpunimi i afert mes Anetareve te Falijles LUMTURIA asht e pa shmanghme..
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-09-05, 23:45   #18
Daja POLIC
c"ka
 
Avatari i Daja POLIC
 
Anėtarėsuar: 04-05-05
Vendndodhja: sdi
Postime: 699
Daja POLIC e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Nese ki para i ke te gjitha ???? apo??????????? apo jam jasht teme ? nuk e di
__________________
Mfalni nese ju pengova najsen ,,
Daja POLIC Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-12-05, 06:51   #19
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Fundamenti dhe catija e bejne nje shtepi komplete nga jasht,ashtu edhe raportet harmonike mes burrit dhe gruas reflektojne pozitvisht ne familje
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-12-05, 10:38   #20
Xati_Pej
 
Anėtarėsuar: 07-12-05
Vendndodhja: prishtin
Postime: 17
Xati_Pej e ka pezulluar reputacionin
Gabim pershendetje te gjithve

Un mendoj qe nje familje te jet e lumtur duhet te egzistoj dashurija e paster ne mes burrit e gruas qelsit te familjes ather do ti ken te gjita, tolerancen, mirkuptimin, harmunin familiare, ather do te din ti kalojn te gjitha veshtirsit familjare.
Nje nder shkaktaret e problemeve mund te jet edhe arsimimi dhe baza ekonomike por ne jemi deshmitar se qka po ndodh ne vendet ku arsimi dhe ekonomija jan shum te zhvilluara por ka shum familje te shkatrruara, shum femi rrugve etj etj.
Xati_Pej Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-05, 11:38   #21
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Mirėkuptimi, toleranca, dashuria e ndėrsjellė si dhe njė ekonomi mesatare do tė ishte kusht pėr njė familje tė lumtur.
Keshtu mendoj edhe une Murgesha e nderuar, do te shtoja vetem edhe se bisedat e perditshme ne familje me prinder e femije, jane jashtzakonisht te rendesishme per harmoni familjare.
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-05, 11:41   #22
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Domira

Keshtu mendoj edhe une Murgesha e nderuar, do te shtoja vetem edhe se bisedat e perditshme ne familje me prinder e femije, jane jashtzakonisht te rendesishme per harmoni familjare.
Jo vetėm biseda, por edhe shakatė e mirėfillta fėmijė - prindėr,
grua-burrė, prindėr - fėmijė, e mbajnė tė ngrohtė shpirtin e njė familje.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-08-07, 09:08   #23
AuRoNi
Prej fillimit
 
Avatari i AuRoNi
 
Anėtarėsuar: 22-07-07
Vendndodhja: Mobil/Gjithandej
Postime: 107
AuRoNi i vlerėsuar mirė
Thumbs up Lumturia gjendet kudo, por neve shpesh nuk e shohim

Te ndihesh i lumtur, shpesh mjaftojn ca gjera te vogla te ndodhin. Duke i'u nisur gezimit te mengjesit, kafes se mengjesit, nje drekeje te shijshme, nje mbremjeje romantike, nje analiz e gjithedites(ndonje sukses i vockel) e shume e shume te tjera.
Ka te tille qe ushqehen me lug ari, apo ngasin edhe ferrari, por siq po u shihka ne moshen maxhike , ato te parat qe permenda mjaftojn sa te duash...!!!
__________________
Rrallė e pėrmallė.
Recht, gerecht und individuelle Freiheit
AuRoNi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-10-07, 21:15   #24
Domira
 
Avatari i Domira
 
Anėtarėsuar: 02-02-05
Postime: 16,716
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: CKA NJE FAMILJE E BENE TE LUMTUR

Nje familje e ben te lumtur, besimi i ndersjellte, sinqeriteti, repsekti, pergjegjesia, e te gjitha keto krijojne harmoni familjare.
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-05-08, 09:49   #25
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

shendeti
dashuria
respekti i dyanshem
tolerimi (liria e duhur)
femijet.....

dhe pa dyshim qysh tha Halla e madhe, raportet mes burrit dhe gruas....

e me pelqei edhe thenia e Gurit;

pa nje familje te shendosh nuk mund te kemi as shoqeri te shendosh.me respekt per ju

lovely
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lovely : 27-05-08 nė 09:49
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-05-08, 09:55   #26
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

gjanat ma te thjeshta ne bote...mbi te gjitha DASHURIA!!!


__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga emine : 27-05-08 nė 09:57
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-07-08, 09:49   #27
Shpat
Prishtinas.
 
Anėtarėsuar: 27-05-08
Vendndodhja: Shteti mė i ri.
Postime: 573
Shpat e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Burri ,baba ėshtė ai ēė krijon limtunin nė familje.
__________________
Luftėn e fitova , fenė e ruajta.
Shpat Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-07-08, 16:02   #28
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Shpat
Burri ,baba ėshtė ai ēė krijon limtunin nė familje.

qysh po mendoni ju,,,,,???
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-07-08, 23:14   #29
Amina
Miss Buzeqeshja
 
Avatari i Amina
 
Anėtarėsuar: 16-10-06
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 4,846
Amina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Dashuria,lidhja e ngusht, respekti, toeleranca, mirekuptimi, komunikimi, ndihma,......
__________________
"Someone like You....."
Amina Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-07-08, 23:44   #30
luckyman
 
Anėtarėsuar: 18-03-07
Postime: 3,373
luckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Amina
Dashuria,lidhja e ngusht, respekti, toeleranca, mirekuptimi, komunikimi, ndihma,......
Dakord,

edhe t`hollat (paret) luajn nje rolé te veqant?!


luckyman Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:05.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.