Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Humori
Emri
Fjalėkalimi
Humori Lexoni e postoni barsaleta shqiptare dhe mos harroni tė qeshni!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 15-12-07, 13:41   #31
Ma-Origano
Anetar i Rrespektuar
 
Avatari i Ma-Origano
 
Anėtarėsuar: 02-12-07
Vendndodhja: aty ku me con Zoti
Postime: 1,189
Ma-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ma-Origano
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

Opozita e majte: Nuk heqim dore


Tirane-Ne nje konference shtypi diten e enjte ne seline e Partise Socialiste, kreret e partive aleate te opozites deklaruan me ze te larte se nuk kane per te hequr dore nga deshperimi dhe politikat e paqarta te se majtes, kjo pavaresisht nga performanca e pamjaftueshme e qeverise se djathte, nga shtimi i varferise dhe papunesise ne vend. “Jemi te vendosur”, deklaroi kryesocialisti Edi Rama, “qe kesaj rruge pa krye te ciles i jemi futur, t’i shkojme deri ne fund. E sigurojme popullin e majte se politikat tona as mish as peshk, dhe strategjia jone hiq e mos keput, do te mbeten te tilla. Per kete jemi te patundur”.

Shume emocionuese ishte fjala e kreut te LSI-se Ilir Meta: “Berisha ka nje vit qe ka ardhur ne pushtet. Pyesim popullin: A kane pare ndonje kryq leku investim te huaj? A kane pare ndonje cope buke me teper ne tavoline? Jo, jo dhe jo. E pra, ne si opozite jemi teresisht te afte, qe keto mundesi qe na jep e djathta duke humbur ne zgjedhjet e ardhshme per te na e lene neve pushtetin, te mos i shfrytezojme”.

Qendrimi u mbeshtet ne bllok edhe nga partite e tjera aleate. Ne fjalen e vet, aleancisti Neritan Ceka deklaroi se ai, ashtu si gjithe opozita e bashkuar, eshte i pashprese dhe ashtu do te mbetet: “Misionit tone do t’i dalim ne fund. Ajo cka lypset eshte vetem pak mungese kurajoje, dhe kjo neve nuk na mungon”.

I fundit e mori fjalen kryetari i PSD-se, Skender Gjinushi, sipas te cilit opozita nuk ka ndermend te heqe dore nga vlerat e saj tradicionale si politika e kafeneve, paqendrueshmeria, inkoherenca dhe corganizimi, per hir te nje fitoreje vulgare elektorale. “Jam i bindur”, tha Gjinushi, “se nese ne i luajme sic duhet kartat tona, kemi per te shkuar me te bashkuar se kurre drejt paralizes totale. Per kete jemi duke punuar si ketu ne qender, edhe ne strukturat tona ne baze”.
__________________
Jetoje jeten tende sepse jeta eshte e shkurter! Mesazhet privat nuk i pranoj neoqftse nuuk eshte posti serioz!
Ma-Origano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 15-12-07, 13:42   #32
Ma-Origano
Anetar i Rrespektuar
 
Avatari i Ma-Origano
 
Anėtarėsuar: 02-12-07
Vendndodhja: aty ku me con Zoti
Postime: 1,189
Ma-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ma-Origano
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

Studimi pese vjecar

Universiteti i Tiranes- Studiuesit e qendres kerkimore te Fakultetit te Kimise ne Universitetin e Tiranes, shpallen diten e djeshme konkluzionet e studimit te tyre 5 vjecar mbi efektet qe ka tek femijet, ekspozimi i zgjatur ndaj diklorobenzenit. Perfundimet kryesore ishin se “5 vjet jane nje kohe tmerresisht e gjate dhe na ka ikur jeta per shalesh me kete studim idiot”. Nder gjetjet e tjera te raportit prej 350 faqesh, figurojne te dhena interesante si “Kush do na i ktheje keto vite te shkuara dem? Sa qenkan rritur femijet e mi. Po ty te ka ardhur fleta e divorcit nga gruaja? Kush eshte kryeminister sot? Etj.etj”, si dhe ankesat se shume prej kolegeve te studiuesve, gjate kesaj kohe kane siguruar karriera te kendshme dhe para me thase ne sektorin privat
__________________
Jetoje jeten tende sepse jeta eshte e shkurter! Mesazhet privat nuk i pranoj neoqftse nuuk eshte posti serioz!
Ma-Origano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-07, 13:42   #33
Ma-Origano
Anetar i Rrespektuar
 
Avatari i Ma-Origano
 
Anėtarėsuar: 02-12-07
Vendndodhja: aty ku me con Zoti
Postime: 1,189
Ma-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ma-Origano
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

http://www.youtube.com/v/DcDZC0BDWLE
__________________
Jetoje jeten tende sepse jeta eshte e shkurter! Mesazhet privat nuk i pranoj neoqftse nuuk eshte posti serioz!
Ma-Origano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-12-07, 13:43   #34
Ma-Origano
Anetar i Rrespektuar
 
Avatari i Ma-Origano
 
Anėtarėsuar: 02-12-07
Vendndodhja: aty ku me con Zoti
Postime: 1,189
Ma-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithėMa-Origano i njohur pėr tė gjithė
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Ma-Origano Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Ma-Origano
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

Te shikoja me sy te zgurdulluar dhe dal nga dal fillova te te prek, te zhevesha me kujdes dhe ne vaske perfunduam! nen avujt e ngrohte te ujit kudo me prekje, aroma jote me kundermonte, ti me beje te enderroja, ti me sillje pasterti e kenaqesi ashtu sic dua une ... OH I DASHURI IM SAPUN.
__________________
Jetoje jeten tende sepse jeta eshte e shkurter! Mesazhet privat nuk i pranoj neoqftse nuuk eshte posti serioz!
Ma-Origano Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-08, 10:01   #35
Lona
 
Avatari i Lona
 
Anėtarėsuar: 06-12-03
Vendndodhja: tetove
Postime: 3,901
Lona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lona
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

Drejte Marteses... Nje djale ne makine me nje shoqe te tij te fakulltetite pyet nje fshatar plak: me fal axhe, ku te qon kjo rrugice qe kalon permes pyllit? fshatari duke qeshur i tha: drejt marteses ore mik.

Plackitja- Rusta e Shul plackitin banken . Shuli i thote Rrustes , cka thua ati numerojme apo te presim lajmet te na tregojne sa jane ???!!!!!
__________________
Kur me dhe dashurin zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturin..Uppsss
Lona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-04-08, 20:01   #36
°Avan_Turist°
Real
 
Avatari i °Avan_Turist°
 
Anėtarėsuar: 13-04-08
Vendndodhja: D
Postime: 1,457
°Avan_Turist° me shokė shume°Avan_Turist° me shokė shume
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

Mbesin nje nė ashensor nje bjondine dhe njė zeshkane . zeshkanja fillon te kerkoj ndihmė po nuk e dėgjon askush edhe i thot bjondines , tė bertasim te dyjat ndoshta na ndėgjon dikush. Edhe bjondina fillon TĖ DYJAT TĖ DYJAT
__________________
Mendimi im mund tė ketė ndryshuar, por jo fakti qė kam tė drejtė!
°Avan_Turist° Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-04-08, 20:05   #37
°Avan_Turist°
Real
 
Avatari i °Avan_Turist°
 
Anėtarėsuar: 13-04-08
Vendndodhja: D
Postime: 1,457
°Avan_Turist° me shokė shume°Avan_Turist° me shokė shume
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

Plaka
Shkon nje plak te mejku per mu kontrollu edhe kur shkon ajo nuk din ku te drejtohet edhe i sheh do gra ka presin per te gjinekologu edhe i pyt ato grat qa po pritni njera prej grave i thot qe po presim per bombona edhe plaka pret kur vjen radha mu kontrollu mjeku i thot hall edhe ti po e hankshe a ajo thot jo valla vec e silli neper goj hahaha !!!
__________________
Mendimi im mund tė ketė ndryshuar, por jo fakti qė kam tė drejtė!
°Avan_Turist° Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-04-08, 02:06   #38
°Avan_Turist°
Real
 
Avatari i °Avan_Turist°
 
Anėtarėsuar: 13-04-08
Vendndodhja: D
Postime: 1,457
°Avan_Turist° me shokė shume°Avan_Turist° me shokė shume
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

Polici
Nje polic cdo dite nga sherbimi vinte ne shtepi me njeren kembe te lagur. Nje dite e pyet nusja: Cfare ben qe gjithnje lagesh ne njeren kembe. Ai pergjigjet: Hedh cigaren ne n'uje dhe per te mos djegur gje e shkel me kembe.
__________________
Mendimi im mund tė ketė ndryshuar, por jo fakti qė kam tė drejtė!
°Avan_Turist° Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-09-08, 20:15   #39
Rizuana
 
Avatari i Rizuana
 
Anėtarėsuar: 01-07-08
Postime: 833
Rizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

Njė herė njė fėmijė i vogėl pyet mamanė e tij qė ishte shtatėzanė :
-O -Mami,pse e ke barkun e madh ti? Dhe Mamaja ja kthen :
-Sepse pres njė femijė.
Njė ditė djali shef njė burrė qė e kishte barkun e madh dhe e pyet:
-Xhaxhi po ti ēfarė po pret? Ai ja kthen :
-Po pres autobuzin! Fėmija i thotė :
-Po doli biēikletė a do ma japėsh mua???
__________________
Krijesa mė e cuditshme nė Tokė: Njeriu!
Rizuana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-09-08, 20:20   #40
Rizuana
 
Avatari i Rizuana
 
Anėtarėsuar: 01-07-08
Postime: 833
Rizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

Babi, mėsuesja sot mė ka lavdėruar nė klasė.
Na tha ju tė gjithė jeni gomarė, kurse ti Beni je mė i madhi. :D
__________________
Krijesa mė e cuditshme nė Tokė: Njeriu!
Rizuana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-09-08, 20:30   #41
Rizuana
 
Avatari i Rizuana
 
Anėtarėsuar: 01-07-08
Postime: 833
Rizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

Shoku –shokut:
Hė ēka shkrove nė hartim?
Asgjė, e dorėzova letrėn e zbrazėt.
Aiii, sa keq-iu pėrgjigj i dyti.
Edhe unė e dorėzova tė zbrazėt, mėsuesja
mendon se kam kopjuar prej teje.

___________________

Njė burrė shkon ne kinema bashke me gruan dhe i thote biletashiteses:
- "Dy bileta, ju lutem"

Pas 2 minutash vjen serisht:
- "Dy bileta ju lutem", dhe vazhdon keshtu disa here derisa biletashitesja e pyet:
- "Me fal po c`ju duhen gjithe keto bileta?"

- Mos me pyet mua, pyet ate idioten qe rri te hyrja dhe sa t`i afrohesh t`i merr e t`i gris!
__________________
Krijesa mė e cuditshme nė Tokė: Njeriu!
Rizuana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 04-11-08, 17:31   #42
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

mbas nje ndeshje futbolli .....

oooj gru i kom dhon dy gola!

bravo burri jem, e sa me sa mbetet??

njo me njo valla
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-12-08, 16:40   #43
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

Njė cift po kėrcenin nėn tingujt e ėmbėl tė gitarės por qė tė dy mbanin syze. Pas njė momenti kėrcimi, djali i drejtohet vajzės me pyetjen:
-A martohemi bashkė?
Vajza e nervozuar ia kthen:
-Unė me syze, ti me syze, pse fėmijė me dylbi do bėjmė neve a???? :D
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-05-09, 09:16   #44
lola.G
 
Avatari i lola.G
 
Anėtarėsuar: 12-05-09
Vendndodhja: Nen hije te molles ..!
Postime: 174
lola.G i dashurlola.G i dashurlola.G i dashur
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

Nje cift vendos te kaloje pushimet ne nje nga plazhet e Karaibeve,
ne te njejtin hotel ku kishin kaluar muajin e mjaltit 20 vjet perpara.
Per shkak te disa problemeve ne pune, gruaja nuk mund ta shoqeroje
menjehere te shoqin: Do shkonte pas disa ditesh.
Kur burri mberriti atje, hyn ne dhomen e hotelit, dhe shikon nje
kompjuter me akses ne internet.
Keshtu, vendos t’i dergoje nje E-Mail gruas se tij, por ngaterron
nje germe te adresa dhe, pa e kuptuar, e dergon ne nje adrese tjeter.
E-Maili i shkon nje vejushe qe po kthehej nga funerali i te shoqit dhe
qe vendos te shikoje mesazhet e ardhura.
I biri, i cili kthehet ne shtepi pak me vone, shikon te emen, se ciles i
kishte rene te fiket para kompjuterit, dhe ne video shikon E-Mailin qe po lexonte:

E dashur grua, mberrita. Gjithcka mire. Me siguri po habitesh qe po
merr lajme nga une, nepermjet E-Mailit, por tani edhe ketu kane
kompjuter dhe eshte e mundur t’u dergosh mesazhe njerezve te dashur.
Sapo arrita u sigurova qe te ishte gjithcka gati per ty, kur te vish te
henen e ardhshme...
Kam shume deshire te te rishikoj dhe shpresoj qe udhetimi yt te jete
i qete, ashtu sic ishte i imi.
P.S: Mos merr shume veshje, sepse ketu ben shume vape!!!
__________________
Jeta eshte vrapim neper koh!Mundohem qe te mos rrezohem....
lola.G Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-09, 23:32   #45
Shkodranja
 
Avatari i Shkodranja
 
Anėtarėsuar: 20-10-09
Postime: 240
Shkodranja i pazėvėndėsueshėmShkodranja i pazėvėndėsueshėmShkodranja i pazėvėndėsueshėmShkodranja i pazėvėndėsueshėmShkodranja i pazėvėndėsueshėmShkodranja i pazėvėndėsueshėmShkodranja i pazėvėndėsueshėmShkodranja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barceleta te zgjedhura

Nje Vajze Niset Per Itali .pas Pak Kohe Merr Te Jatin Ne Telefon Dhe I Thot .bab Fort Mir Po Jam. Jan Ne 5 Kara.i Jati Bahet Me Nerva E Therret Gruen ,oj Grue Na Koriti Vajza , Pernjihere Ka Ik Ne 5 Kara ....gruja Merr Telefonin E I Thot ......oj Bi Nese E Gjen Te 6 Rujma Mue Se Itash Po Nisem .....e Fillon Shamata Mes Burrit E Grus....e Bija I Tho Oj Bab Pesekara Qyhet Veni Ku Jetoj..........


Shkodranja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:24.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.