Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 18-02-08, 18:04   #1
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Shtetet e Bashkuara tė Amerikės

USA- e pranoi formalisht pavaresin e Kosoves. E sata neradhe duhet te jete?


__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 18-02-08, 19:16   #2
Dilaver
 
Avatari i Dilaver
 
Anėtarėsuar: 29-09-03
Postime: 2,277
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: SHBA

Konfirmohet zyrtarisht njohja e shtetėsisė.FLM SHBA
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 19:19   #3
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: SHBA

falemenderi U S A miku mai mir i shqiptarve ta dhasht zoti gjithmon ti na pshtove nga ma e keqja qe mund ti ndodh nji kombi
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 19:20   #4
Dardan Kastrati
vizionar
 
Avatari i Dardan Kastrati
 
Anėtarėsuar: 18-08-05
Vendndodhja: Pranė Erės...
Postime: 10,770
Dardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėmDardan Kastrati i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek Dardan Kastrati
Gabim Titulli: SHBA

Thank You Usa . . . . .
__________________
***Sikur tė gjithė njerzit tė kenė deshirė tė jenė tė ditur , sa kanė deshirė tė jenė tė bukur , nuk do tė ekzistonte injoranca.***
Dardan Kastrati Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 19:22   #5
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
Avatari i MemphiSx
 
Anėtarėsuar: 11-12-03
Vendndodhja: StAteS Of GjAkOvA
Postime: 12,338
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek MemphiSx
Gabim Titulli: SHBA

Faleminderit Amerike!

Kosova do te ket miqesi te perhershme me Shtetet e Bashkuara te Amerikes,kjo miqesi do te ekzistoje per jet e mot!
Kjo miqesi eshte fale njeriut me meritor per Pavarsine Kosoves,Ibrahim Rugova!
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 19:23   #6
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: SHBA

Einseitige Erklärung der Unabhängigkeit
USA erkennen das Kosovo an, Deutschland folgt

Bereits einen Tag nach Erklärung seiner Unabhängigkeit spalten sich die Staaten der Welt in Unterstützer und Gegner eines selbständigen Kosovo.

Als einer der ersten Staaten erkannten die USA den neuen Status der ehemaligen serbischen Provinz an. "Wir gratulieren dem Volk des Kosovos zu diesem historischen Ereignis", heißt es in einer in Washington veröffentlichten Stellungnahme von US-Außenministerin Condoleezza Rice. US-Präsident George W. Bush habe positiv auf den Wunsch des Kosovos reagiert, diplomatische Beziehungen zwischen beiden Ländern aufzunehmen, schreibt sie.


Deutschland will das Kosovo am Mittwoch anerkennen, kündigte Außenminister Frank-Walter Steinmeier in Brüssel an. Dann werde das Bundeskabinett bei einer Sitzung in Berlin darüber entscheiden. Anschließend muss Bundespräsident Horst Köhler ein Anerkennungsschreiben an den Präsidenten des Kosovo, Fatmir Sejdiu, schicken.

Außer Deutschland werde die Mehrzahl der EU-Staaten ein "multiethnisches und demokratisches Kosovo anerkennen", sagte Steinmeier weiter. Großbritannien und Italien kündigten ein entsprechendes Vorgehen an, ebenso Österreich, Polen, Belgien, Finnland, Dänemark, Ungarn und Schweden. Frankreichs Außenminister Bernard Kouchner erklärte in Brüssel, Staatspräsident Nicolas Sarkozy habe bereits einen entsprechenden Brief an den Präsidenten des Kosovo geschrieben.
__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 19:26   #7
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Nr 1.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Urata
USA- e pranoi formalisht pavaresin e Kosoves. E sata neradhe duhet te jete?
Le tė jetė e 999-ta. USA, e ndihmuan, e qliruan e njohin, i thojn tjetrit njihe ti, etj etj etj.......
POR!
USA ėshtė pėr ne nomber one!
E gjatė ėshtė kjo histori mor miqė, kėto gjėra nuk gatuhen aty pėr aty, sespe historia nuk ėshtė fast food (Sepse at'her nuk ėshtė edhe aq e shėndetshme)

Thank You, USA!
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 19:27   #8
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: SHBA

Raportoni lajme Shqip ZANAAA e mos e ben rrush e kumblla !!!!!!
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=24132

*************************
SHBA njohin zyrtarisht pavarėsinė e Kosovės

Lajmin e bėn tė ditur rrjeti informativ britanik BBC, sipas tė cilit vendimi i Uashingtonit ėshtė ndjekur edhe Franca, Britania, Gjermania dhe Italia.


Gjithsesi, BE dėshtoi tė dilte me njė qėndrim tė vetėm lidhur me kėtė ēėshtje. Nė samitin e ministrave tė Jashtėm dolėn kundėr pavarėsisė Spanja, Greqia, Qiproja, Rumunia, Hungaria dhe Sllovakia.

Ndėrkohė, Serbia po pėrgatitėt qė tė kėrkojė nė Kėshillin Sigurimit dėnimin e deklaratės sė pavarėsisė, e miratuar dje nė Prishtinė. Beogradi shpreson tek vetoja e Rusisė pėr tė penguar anėtarėsimin e Kosovės nė OKB. Presidenti Boris Tadiē ndodhet nė Nju Jork pėr t'i kėrkuar KS anulimin e pavarėsisė.
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 19:29   #9
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: SHBA

Njohja mė e rėndėsishme gjer mė tani...
Tė tjerėt duke ndjekur shembullin...
Shumė shpejt Kosova e njohur nga tė gjitha...

Serbėt, rusėt le tė shkojnė tė mbyten ku tė dojnė se edhe ashtu jan tė pa rėndėsishėm....
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 19:33   #10
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: SHBA

Hilari Klinton pėrshėndeti shpalljen e pavarėsisė dhe e quajti historike

Uashington, 18 shkurt - Nė mes tė fushatės presidenciale nė Shtetet e Bashkuara, dy kandidatėt demokratė Hillari Klinton dhe Barak Obama nxorėn tė dielėn deklarata pėr pavarėsinė e Kosovės. Nė deklaratėn e saj, zonja Klinton pėrshėndeti shpalljen e pavarėsisė qė ajo e quajti "historike". "I inkurajoj miqtė dhe aleatėt tanė nė gjithė botėn qė sė bashku me Shtetet e Bashkuara dhe vendet e Bashkimit Evropian tė njohin pavarėsinė e Kosovės menjėherė", shprehet zonja Klinton. Zonja Klinton shton nė deklaratėn e saj se ky ėshtė njė hap qė do t'i japė mundėsi popullit tė Kosovės qė mė nė fund tė jetojė nė shtetin e vet demokratik dhe do t'i lejojė Kosovėn dhe Serbinė qė mė nė fund tė lėnė pas njė kapitull tė vėshtirė tė historisė sė tyre dhe tė ecin pėrpara. Ka ardhur koha, tha ajo qė tė pėrqendrohemi tek e ardhmja dhe tek sfidat e ndėrtimit tė njė Kosove tė pavarur dhe tė mbėshtesim njė Serbi demokratike nė njė Evropė tė integruar.Ndėrsa senatori Barak Obama, nė deklaratėn e tij vė theksin tek fakti qė rasti i Kosovės ėshtė unik dhe nuk pėrbėn precedent. "Shpresoj qė qeveria e Kosovės dhe populli i saj tė veprojnė me urgjencė nė mėnyrė qė Kosova tė bėhet njė shembull pozitiv qeverisjeje demokratike dhe tė shtetit ligjor. E gjithė popullsia e Kosovės, qofshin shqiptarė, serbė ose tė pakicave tė tjera duhet tė jenė nė gjendje qė tė jetojnė nė njė shoqėri tė lirė, tolerante dhe tė begatshme, ku tė drejtat e pakicave dhe objektet fetare tė mbrohen plotėsisht dhe suksesi i secilit nga grupet e popullsisė varet nga tjetri". Ai bėri thirrje pėr integrimin e Serbisė nė komunitetin euro atlantik dhe tha se Shtetet e Bashkuara duhet tė vazhdojnė tė punojnė me aleatėt evropianė nė emėr tė sigurisė dhe begatisė sė gjithė rajonit. "Jam i bindur, pėrfundon ai se me mbėshtetjen tonė, Serbia dhe Kosova mund tė kthehen nė modele tė rritjes demokratike dhe ekonomike dhe popujt e tyre tė shohin njė tė ardhme tė ndritur".
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 19:33   #11
luckyman
 
Anėtarėsuar: 18-03-07
Postime: 3,373
luckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: SHBA

Nina nana Liridon
T`KA QU NANA N`wASHINGTON
Washingtoni n` Amerik,pėr me kerkue Republik!!


**GOD BLESS AMERICA**
luckyman Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 19:35   #12
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: SHBA

Deklaratė e Sekretares sė Shtetit, Condoleezza Rice pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės


Sot, Shtetet e Bashkuara kanė njohur formalisht Kosovėn si shtet sovran dhe tė pavarur. Me kėtė rast historik, ne i shprehim urime popullit tė Kosovės.

Kryetari Bush i ėshtė pėrgjigjur pozitivisht njė kėrkese nga Kosova pėr tė vėnė marrėdhėnie diplomatike mes dy shteteve tona. Vendosja e kėtyre marrėdhėnieve do tė konfirmojė lidhjet e veēanta tė miqėsisė qė kanė lidhur bashkė popullin e Shteteve tė Bashkuara dhe Kosovės.

Para nėntė viteve, bashkėsia ndėrkombėtare, e prirė nga NATO-ja, ndėrmori veprim pėr tė ndėrprerė sulmet brutale drejtuar kundėr popullatės sė shqiptarėve tė Kosovės. Ky intervenim ndėrkombėtar, i bėrė me kohė, e ndėrpreu dhunėn, gjė qė ēoi tek vendimi i Kėshillit tė Sigurimit tė Kombeve tė Bashkuara pėr tė suspenduar qeverisjen e Beogradit, dhe qė vendosi Kosovėn nėn administrimin e pėrkohshėm tė KB-ve. Qė atėherė, Kosova ka ndėrtuar institucionet e veta demokratike tė ndara nga kontrolli i Beogradit. Vitin e kaluar, i Dėrguari Special i KB-ve, Martti Ahtisaari zhvilloi njė plan pėr tė ndėrtuar njė Kosovė demokratike dhe mutlietnike, dhe rekomandoi qė Kosova tė jetė e pavarur, me njė periudhė kohore tė mbikėqyrjes ndėrkombėtare. Duke pasur parasysh konfliktet e viteve tė 90-ta tė shekullit tė kaluar, pavarėsia ėshtė opsioni i vetėm i mundshėm pėr tė promovuar stabilitetin nė rajon. Shtetet e Bashkuara e pėrkrahin Planin e Ahtisaarit, dhe do tė punojnė me partnerėt ndėrkombėtarė qė tė ndihmojnė nė zbatimin e tij.

Ne mirėpresim pėrkushtimet qė Kosova i ka shprehur nė deklaratėn e vet tė pavarėsisė pėr tė zbatuar Planin e Ahtisaarit, pėr tė pėrqafuar multietnicitetit si njė parim fondamental tė qeverisjes sė mirė, dhe pėr tė mirėpritur njė periudhė tė mbikėqyrjes ndėrkombėtare.

Kombinimi i pazakonshėm i faktorėve nė situatėn e Kosovės – duke pėrfshirė kėtu edhe kontekstin e shpėrbėrjes sė Jugosllavisė, historinė e spastrimit etnik dhe krimet kundėr civilėve nė Kosovė, dhe periudhėn e zgjatur tė administrimit nga KB-ja – nuk ėshtė gjetur diku tjetėr, prandaj kėto e bėjnė Kosovėn njė rast tė veēantė. Kosova nuk mund tė shihet si precedent pėr asnjė situatė tjetėr nė botė sot.

Shtetet e Bashkuara e shfrytėzojnė rastin qė tė konfirmojnė miqėsinė tonė me Serbinė, qė ka qenė njė aleat gjatė dy luftėrave botėrore. Ne ftojmė udhėheqėsinė e Serbisė qė tė punojė sė bashku me Shtetet e Bashkuara dhe partnerėt tanė, pėr tė arritur qėllimet e pėrbashkėta, siē janė mbrojtja e tė drejtave, sigurisė, kulturės, dhe jetesės se bashkėsisė serbe nė Kosovė.

Gjersa Kosova fillon sot jetėn e saj si njė shtet i pavarur, Shtetet e Bashkuara zotohen se do tė vazhdojnė tė jenė mik dhe partner i ngushtė i saj, thuhet nė deklaratėn e Sekretares sė Shtetit , Condoleezza Rice pėr njohjen e pavarėsisė sė Kosovės.
| s.b & RTK staff |
__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 19:58   #13
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim AW: Titulli: SHBA

per hajr per hajr veq ngadale mos te shtyhen tana pernjiher t`ja nisin qysh u ka hije vendeve demokratike.
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 21:23   #14
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: SHBA

ZOTI E BEKOFTE AMERIKEN,
ZOTI E BEKOFTE KOSOVEN e TERE SHQIPTARIN,

Paqja dhe Bekimi qofte me Dr. IBRAHIM RUGOVEN, qe na miqesoi me Ameriken!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-02-08, 21:44   #15
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: SHBA

tani nė KTV drejt persdrejti kishilli i sigurimit diskuton per kosoven


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:08.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.