Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
Emri
Fjalėkalimi
Tema tė vjetra Arkivi i forumitTemė e mbyllur
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 01-07-12, 00:14   #46
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Jadi moj Jadi ,

shume thua e fare nuk thua ne shume nga shkresat ... me gjithe respektin,por pos nje terminologjije nga me te rendat,thuaja ne te shumten shkresat i ke bosh!


Alimeja mundet me te thene shkurt dhe kjarte : Krijuesi ka meshiren me te madhe se gjithe njerezia sa jene ne toke !

Kur Ai me gjithe ate meshire ka obligu "masakrimin sipas teje , kah po del ti ose dikush si ti te kete me shume meshire se Meshiruesi ?!!!


Sa per Afriken e zeze dhe zakonin e tyre , jame skajruar njehere ,kame averi ndaj perseritjeve !


.

te kerkoj falje Alime .I Gjithefuqishmi me ka paise me virtytin me te lart per nje femer ,mosbanalizimin e fjales e fjalorit ,
e di qe fjalori im per ty tingellone i thate por vullnetit te Zotit duhet ti dorzohemi
p.s.
lidhje me pytjen ae te shtrova pqsh qe nuk me je pergjigjur ?
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Vjetėr 01-07-12, 00:21   #47
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
te kerkoj falje Alime .I Gjithefuqishmi me ka paise me virtytin me te lart per nje femer ,mosbanalizimin e fjales e fjalorit ,
e di qe fjalori im per ty tingellone i thate por vullnetit te Zotit duhet ti dorzohemi
p.s.
lidhje me pytjen ae te shtrova pqsh qe nuk me je pergjigjur ?
...

Fale te qofte,kujdes tjera here!

Shperngulja nga nje extremitet ne nje tjeter ,pastaj,ndeshja balle per balle me vete botkuptimet personale,jane me te hatashme se banalitetet ne rast nevoje!Ze vend diku ,dhe o mbaju si muslimane me te gjitha qe i takojne ,o mos shpreh labilizem te kesaj shkalle.

ps.Banalitetet mbesin nje hiē,per dallim nga akcionet pa fjale!Sharja dhe ofendimi i te Derguarit dhe nenave te muslimaneve meriton tehun e shpates ,as me pak as me shume!


.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 01-07-12, 00:32   #48
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alima Shiko postimin
...

Fale te qofte,kujdes tjera here!

Shperngulja nga nje extremitet ne nje tjeter ,pastaj,ndeshja balle per balle me vete botkuptimet personale,jane me te hatashme se banalitetet ne rast nevoje!Ze vend diku ,dhe o mbaju si muslimane me te gjitha qe i takojne ,o mos shpreh labilizem te kesaj shkalle.

ps.Banalitetet mbesin nje hiē,per dallim nga akcionet pa fjale!Sharja dhe ofendimi i te Derguarit dhe nenave te muslimaneve meriton tehun e shpates ,as me pak as me shume!


.


Alima;

fatmiresishte besimin dhe pozicionimin ne Fe nuk na e percakton ti ? as Ai i Madherumi nuk te ka percaktu tutore .
nuk e kuptoj pse kaq barre te rend i ke jep vetit ! nga ne kesaj situate i themi ; ik prej sevapit e hyne ne gjyhnah

te lutem ,merre veq si keshille ...
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jadore : 01-07-12 nė 00:35
jadore Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 01-07-12, 00:49   #49
Alima
Banned
 
Avatari i Alima
 
Anėtarėsuar: 14-08-11
Postime: 6,904
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga jadore Shiko postimin
Alima;

fatmiresishte besimin dhe pozicionimin ne Fe nuk na e percakton ti ? as Ai i Madherumi nuk te ka percaktu tutore .
nuk e kuptoj pse kaq barre te rend i ke jep vetit ! nga ne kesaj situate i themi ; ik prej sevapit e hyne ne gjyhnah

te lutem ,merre veq si keshille ...
...

Larg asaj,per tutore pa dyshim ,per aq sa mundem,mos te ardhte merzi!

As ti nuk je e pozicionuar per refere ne meqe.Per te referuar duhet njohur lemin ne fjale!


Do e keme ne konsiderat keshillen mike!

Naten!

.
Alima Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 01-07-12, 05:53   #50
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,665
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

E lexova kete teme dhe seq mu kujtu nje Vic me Polic!

Po e sheh nje Polic ,njanin ngat nje Gardhi te gjelbert ne qytet,bajke dicka.
I afrohet edhe po i thotb ;
Cka po ban ktu jaran?
Valla ,mum fale ,se nuk gjeta nevojtore kurkun ne sheher e deshta me derdhe ni uje se me ka rroke me hexhele!!
Njezet marka denim se ktu asht ven publik!
Ma jaranit.Falum se tybe nuk pata qare,Falum veq kesaj here .
Nuk muj te fali hiq se buke e kam kit pune.
Aaaaaa,masi te paska mete buka qitu ,qe katerdhete marka ,i paq me hallall !!

Nuk po e zgjati se po del kush e po mi jep mu gjashtedhjete marka!!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 01-07-12, 16:00   #51
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

Me mir do te ishte po te ishte sjell nje ligj qe synetia te kryhet ne moshe te hershme apo fill pas lindjes si dhe te krijohen kushtet per t“u ber nje gje e tille se sa te sjellin keso ligji absurd, ku se pari ndalohet e drejta themelore e te marrunit vendim prindeve, pasiqe jan prinderit ata qe vendosin ne do te synetojn djalin apo jo.


Po shof ne ket tem diskutime banale, (si gjithmon) qe fare nuk kan te bejne me temen, rrituni ore e diskutoni ne ka te drejt apo jo, kudo ne bot te miratohet nje ligj i till se sa shkoni e diskutoni per gjera te kota.
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 01-07-12, 23:18   #52
premium
 
Anėtarėsuar: 25-03-08
Postime: 5,897
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murrizi Shiko postimin
sende cok komik, ama cok a, halla dogru ded bravo nedemek, o esek me ?
ēka ki bre me mu ti ēocuk ,, rahatsizmisin:))

Murriz a je bo synet ..
nėse jo , tupanat e ki prej meje .
banu synet se t'qesin pare , plot pare e ban :))
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 02-07-12, 09:52   #53
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

Argumente palidhje.

Sikur ta kishte then kte nje shkenctar, ok,.. por kur e thot nje Nazist ! Dhe te tjeret e marrin per seriozisht, ketu ka per ēka te protestojn bashkesit fetare.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 02-07-12, 13:21   #54
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

Ok, e shoh qe jeni te intersuar per timin, a e kam shartuar apo jo.
Cilen pergjegjie doni ?
Propozoj te ju jap nje pergjegjie nga ato qe i jep Bajlozi kohe pas kohe,ju veq i dini dhe i njihni ato, besoj qe u kuptuam ?!
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 03-07-12, 19:40   #55
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

E pasni bo t'madhe punen e K*** ......

Shteti tyne asht more, ti bojn ligjet edhe ski cka bon.... Kush don mi bo fmit synet mundet edhe ne vend vetin a noj vend tjeter ku nuk asht e ndalune.


Ps. Syneti asht tradit e JAHUDIVE e e kopjur prej Muslimanve
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 03-07-12, 21:14   #56
Kodra
Super Moderator
 
Avatari i Kodra
 
Anėtarėsuar: 05-05-05
Postime: 1,405
Kodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

**********
**********
**********Tė mirėn merre, tė keqen mos e prek!


Rrethprerja kontribuon nė tė mirė. Nė rend tė parė ėshtė pastėrtia e cila nxitet me rrethprerje.
E dyta ėshtė se gjatė mardhėnieve seksuale, fėrkimi i cili bėhet ėshtė nė tė vėrtet direkt, por nuk ndodh fėrkim dysh, d.th. edhe nga lėkura personale po edhe nga ......, pra momenti i tė bėrit dashuri zgjatet.

E treta, nė sy tė femrės, duket mė i mirė :)


Pra, rrethprerjen merreni, praktikone e a ėshtė kopjim nga judet apo muslimat, mos u brengosni.

Traditat e veshjeve tė tyre, ato mos i merrni dhe mos i praktikoni.Kodra
__________________
Shteti Funksional ėshtė Alergjik ndaj Korrupcionit

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kodra : 03-07-12 nė 21:50
Kodra Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 03-07-12, 21:45   #57
GURI SYLAJ
Moderator
 
Avatari i GURI SYLAJ
 
Anėtarėsuar: 21-03-05
Vendndodhja: Gjermani
Postime: 10,665
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

Krejt mire ,mire ! Po, nime, a ishte ky gabim i modeli-STIT apo i prodhimit serik qe u dasht me ba ndryshimin!!????
Eshte nje ceshtje qe ngre PIKEPYTJE TJERA !
E sa per dukje e ligje jan ceshtje qe as nuk behen pa qellim e as nuk behen rastesisht !! Ky ligj e edhe disa tjere ne Europe ,per momentin nuk kan shume ze ,jan si llauta e Nasradin Hoxhes!!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 03-07-12, 22:00   #58
Kodra
Super Moderator
 
Avatari i Kodra
 
Anėtarėsuar: 05-05-05
Postime: 1,405
Kodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga GURI SYLAJ Shiko postimin
Krejt mire ,mire ! Po, nime, a ishte ky gabim i modeli-STIT apo i prodhimit serik qe u dasht me ba ndryshimin!!????
Eshte nje ceshtje qe ngre PIKEPYTJE TJERA !
E sa per dukje e ligje jan ceshtje qe as nuk behen pa qellim e as nuk behen rastesisht !! Ky ligj e edhe disa tjere ne Europe ,per momentin nuk kan shume ze ,jan si llauta e Nasradin Hoxhes!!

**********
**********
**********


Nė mos kėshtu siē jemi mėsuar ne, ėshtė forma tjetėr, shkon te mjeku, i thua se voglushi ka probleme me bėrjen e nevojės sė vogėl, merr udhėzimin pėr intervenim kirurgjikal dhe filloi puna.

Kirurgu spjegon se ka dy forma, forma gjysmė dhe forma e plotė e rrethprerjes.

Vendosni gjithmonė pėr formėn e plotė.

Harxhimet i paguan sigurimi shėndetėsor dhe i gjithė procesi ndodh nė duar tė sigurta e jo si atėherė " xharrahi" qė bėnte me briskun qė i rruante njerėzit:)

Pra, letra duron shumė e nė letėr janė tė shkruara ligjet, ky ligj do tė duroj shumė shumė:), sepse kjo formė nuk do tė ndalojė.


Kodra
__________________
Shteti Funksional ėshtė Alergjik ndaj Korrupcionit

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Kodra : 03-07-12 nė 22:01
Kodra Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 03-07-12, 22:12   #59
Bajlozi i Zi
 
Anėtarėsuar: 22-02-12
Postime: 952
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Ligji kundėr synetit

Fatkeqesisht ne kete teme u fol me shume per ēeshtje te shijes seksuale, (a i knaq janes edhe halles ma shume me zhonge a pa zhonge), a doket ma i mire a ma i keq, a ma i semure eshte ai qe u ba synet a ai qe nuk u ba, etj.

Mirepo, ky ligj (Tema: Ligji kundėr synetit. Gjermani) ka nje arsyetim konkret: Eshte demtim serioz i organeve trupore te individit, prandaj duhet te behet vetem me deshiren e vet individit.

Sa i perket pastertia, papastertia, hijeshia e majes etj, le te vendose secili per veti (theksoj: per veti) se cka eshte me mire.

Kjo ideja qe "me synet doket ma i hijshem", (nashta doket, nashta s'doket, hijeshija varet nga shija ,) e verteton se muslimanėt 100% te besimit dhe te veprimeve e lidhin veē me seksin.
Jo po edhe c*cat doken ma te hijshme me nderhyrje kirurgjike, edhe buzet.
Nashta dikund ne Kuran shkruan qe femnat duhet me u ba synet me nderhyrje ne c*ca. Ne Kuran shkrun gjithēka. Edhe kur ban seks me fmi 6 ose 8 vjeē, me Kuran lejohet. Bile, femija 6 vjeē duhet me qenė falenderues ndaj allahut qe ia ka mundesu me u dhunu nga nje plak dilingji.

nejse
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 03-07-12, 22:29   #60
Kodra
Super Moderator
 
Avatari i Kodra
 
Anėtarėsuar: 05-05-05
Postime: 1,405
Kodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėmKodra i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Ligji kundėr synetit

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bajlozi i Zi Shiko postimin
Fatkeqesisht ne kete teme u fol me shume per ēeshtje te shijes seksuale, (a i knaq janes edhe halles ma shume me zhonge a pa zhonge), a doket ma i mire a ma i keq, a ma i semure eshte ai qe u ba synet a ai qe nuk u ba, etj.

Mirepo, ky ligj (Tema: Ligji kundėr synetit. Gjermani) ka nje arsyetim konkret: Eshte demtim serioz i organeve trupore te individit, prandaj duhet te behet vetem me deshiren e vet individit.

Sa i perket pastertia, papastertia, hijeshia e majes etj, le te vendose secili per veti (theksoj: per veti) se cka eshte me mire.

Kjo ideja qe "me synet doket ma i hijshem", (nashta doket, nashta s'doket, hijeshija varet nga shija ,) e verteton se muslimanėt 100% te besimit dhe te veprimeve e lidhin veē me seksin.
Jo po edhe c*cat doken ma te hijshme me nderhyrje kirurgjike, edhe buzet.
Nashta dikund ne Kuran shkruan qe femnat duhet me u ba synet me nderhyrje ne c*ca. Ne Kuran shkrun gjithēka. Edhe kur ban seks me fmi 6 ose 8 vjeē, me Kuran lejohet. Bile, femija 6 vjeē duhet me qenė falenderues ndaj allahut qe ia ka mundesu me u dhunu nga nje plak dilingji.

nejse**********
**********
**********


Mirė, se a duket mė i mirė apo se a zotėron pastėrtia le te vendos secili pėr veti, por, njė fėmij nuk mund ta vendos sepse ėshtė fėmij.

Nuk ke parė asnjėherė qė fėmijėt kur tė luajnė me rėrė, e kėrkojnė, pėr atė ka lėnė Zoti prindin pėr tė ja treguar rrugėn fėmijės.

Fėmiu nuk din tė lexoj ligj e as mendoj se ēka ėshtė mirė e ēka ėshtė keq, fėmiu vendos instiktualisht, nga mosdija dhe nga interesimi (kurioziteti).

Ky ligj ėshtė humbje kohe, ky ligj ėshtė fitim i honorareve pėr ata qė kanė shkruar, asgjė tjetėr.


Kodra__________________
Shteti Funksional ėshtė Alergjik ndaj Korrupcionit
Kodra Nuk ėshtė nė linjė  
Temė e mbyllur


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:24.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.