Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
Emri
Fjalėkalimi
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-01-19, 14:11   #1
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 236
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Dje krijoi gjykaten speciale serbe, sot po derdh lote krokodili...

Thaēi: Sot nė Hagė padrejtėsisht po intervistohet njė ēlirimtar, kurse kriminelėt serbė vazhdojnė tė shėtisin lirshėm

Presidenti i vendit, Hashim Thaēi tha se sot nė Hagė po intervistohet bashkėluftėtari Sami Lushtaku, qė vjen nga rajoni i Drenicės ku forcat serbe masakruan me qindra civilė tė pafajshėm dhe drejtėsia ndėrkombėtare as qė ėshtė marrė me krimet e tyre.
Thaēi tha se Lushtaku po intervistohet padrejtėsisht nė Hagė, derisa kriminelėt serbė vazhdojnė tė shėtisin lirshėm.
Lexoni tė plotė postimin e Thaēit nė Facebook:
“Sot nė Hagė po intervistohet bashkėluftėtari ynė Sami Lushtaku, qė vjen nga rajoni i Drenicės ku forcat serbe masakruan me qindra civilė tė pafajshėm dhe drejtėsia ndėrkombėtare as qė ėshtė marrė me krimet e tyre.
Nė fshatrat Likoshan e Ēirez tė Drenicės, mė 28 shkurt 1998, forcat serbe vranė dhe masakruan 24 civilė tė pafajshėm.
Nė Prekaz, mė 5, 6 dhe 7 mars tė vitit 1998, forcat serbe vranė dhe masakruan 56 anėtarė tė familjes Jashari. Mė 26 shtator 1998, nė Abri tė Epėrme tė Drenicės, forcat serbe masakruan 23 anėtarė tė familjes Deliu.
Mė 28 mars 1999, forcat serbe nė fshatin Izbicė vranė dhe masakruan mizorisht 147 shqiptarė tė pafajshėm. Mė 5 prill 1999, nė fshatin Rezallė, ushtria dhe policia serbe vranė 98 civilė, banorė tė Rezallės dhe fshatrave pėrreth, nga tė cilėt 44 ishin tė zhdukur. Po nė muajin prill tė vitit 1999, forcat serbe vranė dhe masakruan edhe 54 civilė nė Poklek tė Ri dhe 24 civilė tė tjerė nė Ēikatovė tė Vjetėr.
Forcat policore dhe ushtarake serbe vranė dhe masakruan edhe qindra civilė tė tjerė tė pafajshėm anekėnd Drenicės dhe Kosovės, por drejtėsia ndėrkombėtare as qė ka nisur tė merret me kėto krime.

Sot, padrejtėsisht po intervistohet njė ēlirimtar nė Hagė, kurse kriminelėt serbė vazhdojnė tė shėtisin lirshėm nė Serbi dhe botė. Ndaj ēlirimtarėve tanė, nė emėr tė drejtėsisė ndėrkombėtare po bėhet padrejtėsia mė e madhe”. /Telegrafi/
__________________________________________________ ______
https://telegrafi.com/thaci-sot-ne-h...tisin-lirshem/
___________________________________

Komentet e lexuesve :


Jäzz :
Per shkak politikes t juaj i dashuri i lumes.
N vend qe t kem bisedime qysh me padit srbin per gjenocid, spastrim etnik, abuzime seksuale,masakra etj, ti ke bere bisedime per qdo milimeter t Kosoves.
Shko q.iije nanen tende bir b.ushtre.
Dhe gjit ata qe t perkrahin ty dhe partin tende mi hypshin gjuges.


Arushan :
mo bre?! kush e pruni nime ket gjykat?! a e mban mend, hiq?!🤔 a p1si qe ish kon ai qe u pajtu me formu ket Gjs, veq me ymyd se po pshton vet! plus e amnestoi gjenocidin e shk1nis ndaj popullit tė Ks.,
hup bre zhel i fll1qt!
ps
qeky clirimtari a osht si ti?a ka luftu pernime?


bluey :
Hipokrizia spaska fund .Sharllatan dhe person qe mer qdo merit qe ''e ka ba'' per Kosoven .Ky thjesht eshte marionet e pertej marionete qe mendon qe do i shpetoi GJS qe e ka spozorizue dhe e ka nxit kuvendim me votu si te till .me vet faktin qe ka pranu nje akuz inekzistente dhe e ke bar zyrtare ne Kuvend per trafikim organesh e vrasje te pabazuara kalcon se qfar sharllatani eshte .tash e bajt me shendet historia e Kosoves do e ket ne analet historike qe ka pas nje GJS per trafikim organesh nergut per lutetaret e UĒK-se .Dhe ky e ka ba ket dhe e ka sponzorizu.Dhe tash na qan trapin duke derdhur lot krokodillit .


xythi :
Nuk eshte e drejte edhe ti me qene qe sa n'politike po qka me bo. Mos po ta qojn edhe ty naj thirrje e po ta japin lejeqendrimin ne Holande per nja 10-15 vjet pa te drejte kthimi ne vendlindje.


Radiohead :
Hahhahah ev JÄZZI nānen e tradhetarit ta q1efte...


Jäzz :
Shiih qka thot ky gabeli brojes, vet kete gjykat i ka ba presjon deputetve per ta votuar tash vajton si shkiina plak. Ku mos mja q kerdhy lumen ktinaj? Nga nervoza edhe gramatiken e harrova hahaha


Radiohead :
Hahahahha hiq mos ta nin me gramatik e pa gramatik lyp me ja q1 Lumen njeher jaű rrāsi kepen tash po lun qőqe me Sami mongolin haaaaaaaaa


Shurdhani :
Padrejtesi shume e madhe ndaj Kosoves e popullit te saj, ndersa per popullin e izoluar e te varfer te shkret qe asht ne gjendje me punu per 135 euro ne muaj, edhe ato si marrin me rregull, kjo Padrejtesi Nderkombtare po duket si e drejta dhe shpresa e vetme te populli me u shliru nga keta ozurpator privatizues e rryshfetgjinje.
Hashim mos drejtesia e shtetit tan i dergoi ata njerez atje.
Bile edhe vete keta qe jan intervistu ishin qudit se qysh ata me dite aq shume si te ishin prezent aty...nga i mblodhen faktet

Ruhi Zhaku :
"Z Precednik", e höngsh nji m ś t tė maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadh!


MalcolmX :
Ēfar Hipokriti dyftyrshi shumftyrshi i paftyri
Thaēi: Sot nė Hagė padrejtėsisht po intervistohet njė ēlirimtar, kurse kriminelėt serbė vazhdojnė tė shėtisin lirshėm dhe une vazhdoj t'u shtrengoj duart dhe te bisedoij me ta, madje t'ju perkulem varreve te tyre


Xeni 01- :
E paska leshu Hajmalia e Burdushit.
Tash Burda ja ban ni Update edhe neser vazhdon Skena tjeter e kundert.
Kadal more njerz ta mendojnė mir mos e ka nej Vlla Binak
1 punon kunder
1 punon per
Hetimet me te njofshum Vazhdojnė.


Komentuesi :
Hartim me shkrim!!!
Broēkulla populliste nga fajtori kryesor pėr krijimin e kėsaj Gjykate.
Monoetniciteti ishte arsyeja qė tė refuzohej krijimi i kėsaj Gjykate.


Rexhep :
A tė detyroj Populli me formuar kėtė Gjyķatė, jo, a tė detyroj Parlamenti, jo.
Pėrse pra nuk dėgjove ata qė i reprezenton Popullin, arsyetimet pas fillimit tė punes sė gjykates janė vetėm Bŕoēķulla bąjate demode.
Ti i detyrove me votuar Gjykaten, ti ėshtė mirė tash me mbżll ģojen shkurt dhe shqip.


Profil :
Fal Juve Kriminelett Serb Po.Shetisinn Dhe Ti Tradhtaar I Ke Mbrojt Se N Cdo Takim Ske Kerku Per T Zhdukurit Dhe T Masakruar Femi Pleq Dhe Plaka Po Ato.Nuk.Shetisin Me Se Kalun 20 viteee po kriminelllt kan cof po ti shkivee shkonnn me ju perkuuul ti qifshaaa roptttt tradhtaaar i madh


Toni :
Nisja kaj eh ke knaq vet vajto tash vajto bonu ih vendost kshtu funksionon bota sod si te ul kryt ta pshtetin me llam llam llam nuk funksion sen jep zo men ku ska ajmedet qfar presidenti eh kem extra


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 12:22.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.