Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ... 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 21-08-04, 14:35   #1
Kullerka
 
Anėtarėsuar: 21-08-04
Vendndodhja: ,,,,,,
Postime: 212
Kullerka e ka pezulluar reputacionin
Gabim Edhe kete pranvere!!!..

EDHE KETE PRANVERE…

Bari,gjethet qelen ,
Ty te presim tek dera
Por ti nuk vjen!!!

Te prźt nena,nusja,djali ,
Te presim me pranveren,
Te gjithe qe tit e vish!

Dhe erdhe me pranveren,
Me plot shok te tjere,erdhet
Te gjithe me arkivole
Dhe nenen e lat te mjere…

Te mjere mbeten femijet,
Edhe,pse po rriten ne liri
Po ata qe u vrane keshtu,
Kur do te denohen
A ka drejtesi?????

Luftuat me mund
Per lulet pranverore,
Sakrifikuat jeten ,
Per liri shekullore……..


Gjaku I juaj kurr
S’do te harrohet
E ne zemrat tona
Gjithmone
Do te kujtohet… :!:

Kjo poezi i dedikohet nje shoqes
se ciles pa meshire ja vrane te atin.
:arrow: :arrow:


Kullerka Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:58.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.