Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 31-08-09, 23:00   #1
Tarzani
Banned
 
Anėtarėsuar: 31-08-09
Postime: 270
Tarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIP
Gabim I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

Qfar mendoni per kete dukuri te pist te meshkujve shq te cilet jan te martuar me femra te huaja dhe kan probleme te ndryshme me kete lloj martesa dhe njekohsishte ne pushime ne ks shkon e fejon permes msiti me nje takim apo dy nje femer kosovare duke e rrejt fund e krye per poziten e tij ne gjermoni,statusin civil,poziten ekonomike, etj etj dhe qka eshte me e keqja i lajn me prite me vite 2,3 vite me premtime te kota do vi pas 2 mujve pas 6 mujve do te marr do beje kete ate anej knej....a eshte marre e gjynah me ja humb rinin duke e prite ardhjen e shacit me bo kurore,e me bo dasemen etj etj,nderkohe pisi femren tjeter ne shtrat e i ka mush hunt ton naten me raki e me qka o nje e zez

A mendoni se eshte gjynah dhe se te vret Zoti per s'kthjellti

Pse i merrni ne qaf femrat ne ks kur nuk je ne gjendje me marr per nje periudhe 6 muj deri 1 vit maksimum,pse po e rren pse po ja humb kohen kote, kur e din shume mire se ki probleme me lejeqendrim,me gjermank nuk i ke rendet kerkund me marr dhe e fejon e man lidhun... kjo eshte gje e shemtume

Kto dite ne Ks me ra me i pa ne qytet me do far kursesh te gjuhve gjermane si kusht per me marr vizen e me shkue ne gjermani, secilen femer qe e pytshe mbi 1 vite e fejume ne kurore me shaci te gjermanis...shaci as qe merzitet se e ka tjetren ne shtrat e kta te kursit e mashtron sot neser....


Tarzani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 31-08-09, 23:15   #2
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

se pari te mashtrohen dy njerz pernjeherit ,po ashtu se dyti te mashtrohet vetja,e treta seshte nje rast po tash vetem kane marre emer shqiptaret ne ket drejtim,,,,,
tumor rrespekte per temen i nderum!
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-08-09, 23:31   #3
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine
se pari te mashtrohen dy njerz pernjeherit ,po ashtu se dyti te mashtrohet vetja,e treta seshte nje rast po tash vetem kane marre emer shqiptaret ne ket drejtim,,,,,
tumor rrespekte per temen i nderum!

hahahahahhaha i bashkangjitem mendimit tan.
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-08-09, 23:38   #4
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shfletuesi_
hahahahahhaha i bashkangjitem mendimit tan.
Po a ? hahahahahahahahahahaaa
ani ani bashkangjitjuni njani tjetrit sa doni veq po m'doket kot e keni !

KOT E KENI !

Me kėtė fjalė pi tham veq nja dy a tre fjal, mos ma nxafshi pėr t'madhe..?!

Nėse e keni hapur kėtė temė pėr tu rrėfyer (helbeteeeee) at'her pėrhajr ju koft, eee po njerz jemi mo.
Nėse e keni hapur kėtė temė pėr ta NDRYSHUAR botėn, at'her mos u lodhni, ju kam miqė e ju kam jarana, pranaj m'dhimi, kso senesh ka pas gjithmonė, e ne ishim tė fundit, por cka ėshtė ma e keqja edhe pas nesh do tė ketė raste tė tilla !
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-09, 09:23   #5
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shfletuesi_
hahahahahhaha i bashkangjitem mendimit tan.
ky qenka tarzani more,“na fal zotrote,,,,mas 12 ora nuke shef njeri mire:(
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-09, 10:24   #6
Tarzani
Banned
 
Anėtarėsuar: 31-08-09
Postime: 270
Tarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIP
Gabim Titulli: I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

Per mendimin tim ky verpim i meshkujve shq, eshte marri edhe gjynah i madh sa qe ka me paguar me shpirt te vetin secili.
Dhe une nuk shof kurrfar dashnije aty apo simptome te dashnis/ndjenjes mes ktyre dy personave shacit te perediit dhe vajzes nga ks ...nuk o dashniajo me dy kafe nje mremje apo edhe naj pic 2,3 here - u bo qoja msitin se po fejohum....
femrat po bijn viktim haku i letrave te perendimit.. dhe mese shumti po i behen fiksim bisedat qe po i zhvillojn me motra apo me naj kusherin tezake kur ato rrejn fund e krye per poziten e tyre ekonomike ne perendim qe u knaaaaqum e pastaj kto femra synimi i tyre tek leku dhe liria e kur po shkon ne gjermani te shaci o pe gjen me femer tjeter po pse po por edhe nja dy thmi ka 5,6 vjet ato ondrrat qe po i shohin me sy qel jo kerre te forta jo shetitje e me the te thash, ato askund hiq....,po nja dy vjet ka me nejt si hut me prit shacin kur i vjen ne shtepi, mandej dikur ka me fillue me punue me fshi shpia te plqve apo edhe naj restoran edhe eshte nje ''pikpytje e madhe' a funksionon ajo martes sepse mentaliteti nuk eshte i nejt

Nje dite isha duke e krye nje dokument aty... kur po e shoh kursin e gjuhve gjermane kishin pas pauz edhe mendova qe jan studenta thash po dojn me msue me teper, kur ne bised e siper me do aty... te gjithe te fejum ne Austri,ch e gjermani, cilen e pytsha mbi 1 vit e me teper martees deri ne 3 vite paramendoni, ato ende me shpres dhe synime te qarta, kur te shkoj atje mendoj me vazhdu studimet me kryer shkoll dhe mandej me u punsue edhe dojke me te qorrue me flok tu i jap flokve anash me nje far krenarie
Nje pjes e femrave nuk me dhimben se vrehet shume mire qe veq per letra jan martuar ku difereca ne moshe ish 13,15 vite, po kish edhe prej atyre qe u vrejke nje merzi ne veten e tyre ne ftyrat e tyre kishte pesimizem sepse kan filluar me u kuptue dredhit e meshkujve shqiptar dhe kan rene viktim me teper e nanave apo naj tzje qe i kan msitnue per djemt te evropes duke ja mush mendjen/imponim,e pikrisht ishin kto te fundit qe me vijke gjynah prej tyre... kjo i njerzi eshte gjynah ma i madhe nuk ka mendone veten ne poziten e tyre, e fejume ner unaz me vite me shpres se do te bashkohet me te fejumin,stres a po mundem me dhene provimin e testit apo mundem kete apo ate....,nuk te marr pa e kreyr testin i thot buri sepse kur te vijsh ne gjermani duhet me dite gjerat elementare keshtu i kishte thene burri...., une e dija mrie qe nuk qednron problemi aty por se atij erifit nuk i ngutet se e ka gjermanken edhe diskot me dal kur don, e qka don..edhe nuk i ka rendet kerkund me dokumente... e preteks gjuha me u msue nga e fejumja e tij.

Une i kish propozue qdo femre ne ks e cila kerkon me u fejuar ne perendim ose qdo kryefamiljari qe e fejon qken,motren, te kerkoj nga shaci i gjermanis apo i cilit do vend ne perendim ti sjell me vete te gjitha dokumentet e qendrimit ne gjermani dhe te drejten e kurores dhe a eshte i ndjekur nga ligji i atij vendi ku ai jeton, dhe tek avokati dhe perkthysit e gjuhes gjermane....a jan ne rregull dokumentet e ktij personi dhe a ka drjt a i ploston kritereet per martes sipas ligjit ku jeton PO ose JO ne rast se PO- maksimum e ke 1 vit prej dites kur bon kuror nese nuk je ne gjendje me marr ateher qdo gje prishet perfundon, ne rast se JO- ik mos me hup kohe me marr ne qaf qiken time apo motren...

Une kisha kerkue Qe ne ligjin e martesave qe i rregullon qeshtjet martesore te i kerkojn nga vendi ku jeton tipi ti plotson te gjitha kushtet/dokumentacionin e duhur, e gjermanit tyben nja morre me dollovere dokumentet, keshtu qe kur vendos me u martue ose fejue ne ks i shiqon punte me mire a i ke senet qe mundeh me bo kurore me nje fmer shqiptare te ks a jo... e jo ti me marr femra ne qaf veq bleja ni unz qaty 100 euro e nje dark romantike nje pic 5 euro e dy qira ne mes e nje buzqeshje falc me ka nje got vine te kuqe e hypi airoplanit mas nje jave e ma mos u dok as 2 vjet ne ks,por veq me sms e me premtime te kota 2,3 vjet humbja rinin edhe shancat tjera qka i ka ne ks.
Tarzani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-09, 10:37   #7
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

O Tarzan ,
Martesa te na shqiptaret eshte bere sikur me shkue ne Qabe .Si te shkojsh zoti ka me ti qele udhet edhe ma kurre halle s“kie .A e ke pa sa haxhia ish ba ne Kosove .A po te duket se krejt musliman te mire jane a ?Kape njerin mshoj tjetrit .Edhe martesat qe bahen me moton "veq hajt te martoj nje ,se meta pa martue " do te perfundojne si keta Haxhite e ri .Objekt hajgarje , prej mengjesi deri ne aksham .Nuk eshte ketu faji i shacave ,por i vetedijes .
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-09, 10:40   #8
Tarzani
Banned
 
Anėtarėsuar: 31-08-09
Postime: 270
Tarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIP
Gabim Titulli: I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

Ne fakt harrova qe kjo pjes : 'Une kisha kerkue Qe ne ligjin e martesave qe i rregullon qeshtjet martesore te i kerkojn nga vendi ku jeton tipi ti plotson te gjitha kushtet/dokumentacionin e duhur, e gjermanit tyben nja morre me dollovere dokumentet, keshtu qe kur vendos me u martue ose fejue ne ks i shiqon punte me mire a i ke senet qe mundeh me bo kurore me nje fmer shqiptare te ks a jo... e jo ti me marr femra ne qaf veq bleja ni unz qaty 100 euro e nje dark romantike nje pic 5 euro e dy qira ne mes e nje buzqeshje falc me ka nje got vine te kuqe e hypi airoplanit mas nje jave e ma mos u dok as 2 vjet ne ks,por veq me sms e me premtime te kota 2,3 vjet humbja rinin edhe shancat tjera qka i ka ne ks.

Vlen per mendimin e murrizit i cili mendon se kjo dukuri nuk munde te ndalet e une pikrisht kisha propozue qe ne Ks ne ligj te martese kurores te kerkohet qdo gje qe eshte e nevojshme ashtu sikur kerkon shteti gjerman apo ai ku jeton informata shtes nese ka problem me ligjin ku jeton, kto gjera kishin me marr fund mejeher.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jadore : 01-09-09 nė 21:09
Tarzani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-09, 10:49   #9
Tarzani
Banned
 
Anėtarėsuar: 31-08-09
Postime: 270
Tarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIP
Gabim Titulli: I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
O Tarzan ,
Martesa te na shqiptaret eshte bere sikur me shkue ne Qabe .Si te shkojsh zoti ka me ti qele udhet edhe ma kurre halle s“kie .A e ke pa sa haxhia ish ba ne Kosove .A po te duket se krejt musliman te mire jane a ?Kape njerin mshoj tjetrit .Edhe martesat qe bahen me moton "veq hajt te martoj nje ,se meta pa martue " do te perfundojne si keta Haxhite e ri .Objekt hajgarje , prej mengjesi deri ne aksham .Nuk eshte ketu faji i shacave ,por i vetedijes .
A mundemi me kan te sinqert noj her , a e pranojm se eshte faji i jon vet ne jemi fajtor per gjitha kto sene qe ndodhin....une ketu nuk i la fajtore femrat nje pjes te tyre,se ka prej tyre qe e meritojn me i lan jo me dy vite por me 10 vite e kisha lan me prite,se e din fare mire qe eshte me gjermank i martum edhe...si kushton rendsi atij problemi hiq..a mundet me u nda noj her prej saj a ka problem me ligjin etj etj...
Une po flas po me dhimben ato qe vertet edhe pa dashjen e tyre kan imponim vetem pse jan te bukura ... dhe i afrohen shanca familja i thot martohu ne gyrbet atje ka pare atje ashtu keshtu nuk hjek per pare nuk hjek per vesh...,e mu keto jan ka me dhimben...

Ah te kisha punue une per kete qeshtje nuk ish ardh tulifar pisi prej gjermonie me shit mend me llanaca ne fyt e me do unaza e me kerr qe e ka kredit edhe era qe i vjen e me shit mend aty me sjell mallboron ne gisht ne tavolin a me borxh u ardhe prej gjermonie i ka marr hua prej naj dosti e i merr femrat ne qaf, ja u kisha ndaule e ligj per martes siq ceka me heret
Tarzani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-09, 11:27   #10
murrizi
 
Avatari i murrizi
 
Anėtarėsuar: 18-04-05
Postime: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga [COLOR=black
Tarzani][/COLOR]Ne fakt harrova qe kjo pjes : 'Une kisha kerkue Qe ne ligjin e martesave qe i rregullon qeshtjet martesore te i kerkojn nga vendi ku jeton tipi ti plotson te gjitha kushtet/dokumentacionin e duhur, e gjermanit tyben nja morre me dollovere dokumentet, keshtu qe kur vendos me u martue ose fejue ne ks i shiqon punte me mire a i ke senet qe mundeh me bo kurore me nje fmer shqiptare te ks a jo... e jo ti me marr femra ne qaf veq bleja ni unz qaty 100 euro e nje dark romantike nje pic 5 euro e dy qira ne mes e nje buzqeshje falc me ka nje got vine te kuqe e hypi airoplanit mas nje jave e ma mos u dok as 2 vjet ne ks,por veq me sms e me premtime te kota 2,3 vjet humbja rinin edhe shancat tjera qka i ka ne ks.

Vlen per mendimin e murrizit i cili mendon se kjo dukuri nuk munde te ndalet e une pikrisht kisha propozue qe ne Ks ne ligj te martese kurores te kerkohet qdo gje qe eshte e nevojshme ashtu sikur kerkon shteti gjerman apo ai ku jeton informata shtes nese ka problem me ligjin ku jeton, kto gjera kishin me marr fund mejeher.
Unė jam i knaqur me pėrgjegjien Tarzan.

Por ti'a lojm fajet Gjermonis pėr kėtė mendoj prap qė nuk osht e drejt. ēka me bo be Tarzan, na apo jemi 90 e kusur pėrqind muslimon, muslimoni o muslimon si "krejt dynjeja", e edhe mi bo dy a ma teper gra nuk bohet kiameti, pėrkundrazi bon "sevap" e jo gjynaf siq e ke thėnė ti.

Ndėrsa njė pėrgjegjie tjetėr lidhur me kėtė, njė pėrgjegjie ligjore nėse kėrkon, do ti binte kėshtu:
Derisa kemi krimin e organizuar. Si p.sh. kontraband me narkotik ,
krimin Ekonomik, Krimin kshtu e krimin ashtu....... dhe pėr tė gjitha kėto ėshtė ligji, kjo ēfar ne po kėrkojm kėtu nuk do ti binte ndryshe pėrveq se "KRIM MORAL" krime tė tilla nuk dėnohen me ligjė, ato mbillen nė vetėdijen e njerzėve, e pėr ata qė i thyejn ato rregulla nuk ka dėnime tjera pėrveq se ti quajsh i PAMORALSHĖM. Pėr tė pamoralshmin kjo ėshtė, eh, "punė e madhe". pėr tė moralshmin nuk duhet t'jetė "punė edhe aq e vogėl".
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jadore : 01-09-09 nė 21:10
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-09, 12:01   #11
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Titulli: I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

Qe ne fillim kur permendni,"sinxhir e lanaca""Auoto MBW e Golfa"e shume gjera te tjera negative qe u duken per keto"Gjermonet"e "Zvicranet",dje te huaj nga srbi sot edhe me te huaj nga shqiptari,dihet ku ju dhemb dhembi e jo pse dikujt nuk i ka shkua fati si ka dasht ai po si kan dashte ato atje"Ju ketu"me plote xhelozi manifestoni armiqsine ndaj te gjiteh atyre qe patjeter duhet te zgjohen ne oren 5 te mengjesit mu athere kur ju atje shkoni ne gjume ose ketheheni nga kafiqet dhe "shkerdhelet" e nates,dhe e keqja per ju eshte se keto "Gjermanet"kan auto e ju keni vetem "shkerdhelet"dhe budallakia em e madhe e ketyre "Gjermonve" eshte sesa kohe jan ato atje"Shkerdhelet" e kafiqeve nuk u njohun juve se keto i kan edhe leket edhe autot,dhe kjo eshte perditshmeria e shqiptarit,xhelozia,shpifjet,trillimet etj.Nuk eshte hiq me e mire situata as ne Iliride.Zhveshuni nga ky petk i felliqur djelmosha dhe shume me mire eshte per 10 euro te punoni sot se sa te prisni nga baba 5 euro edhe ato te ua jepni "Shekrdheleve"te ardhura nga rusostani,dhe ukraina dhe disa vendase atje.Keto te "Gjermanise"duan shqiptare po letra nuk ka si dikur dhe kjo nuk duhet te u trondis ju vendasve te quani keto si te pamoralshem,e kur jemi tek morali shume nga qe trumpetoni ketu shpirtemirsine dhe moralin te gjithe keni dashnore prekrah gruas ose te fejuares po ua do qefi dhe xhelozia te felliqni "Gjermonet"dhe "Zvicranet" se keto nuk jan me shqiptare per ju,ky eshte realiteti dhe mbajeni se do te u duhet.Pra,mergata shqiptare te huaj per te huajt te huaj per vendasit qe deri dje kafshaten e bukes e kemi nda me ju.
Shnet u dhashte Zoti dhe mend ne koke!
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-09, 13:46   #12
Tarzani
Banned
 
Anėtarėsuar: 31-08-09
Postime: 270
Tarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIP
Gabim Titulli: I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

Po po llanacat e them me plot sinqeritet e shfrytzojn pushimin duke shite mend para 18 vjeqareve e 17 vjeqareve mashkulli 35 vjet,pse e bene kete gje a nuk i vjen marre?

Nuk ndertohet asgje mbi rrena t pa krypta,sinqeriteti duhet me qen ne nivel ne kto raste serioze ne fejes me nje feemr shqiptare...ku do qe jeton.

Shqipe i ke edhe ato ku jeton ti ne ch apo de, pse nuk po lidhesh me nje te atjehit qe i njeh ligjet ma kollaj e sene vene e intergruar dhe e gatshme qe e din gjuhen prefekt nuk jet keq per asgje,por po shknn ne Ks po ja qorron syt nje femre e cila nuk ka njohuri aspak per jete ne peredim, (ato te sjellshmet e kam fjalen ) dhe e rren e torturon psiqikisht turtur nervash sot neser mas nje muje mas dy muje....a vetem pse ke mundsi me be nje gje a...'' mos bo qka ta kana se te gjen qka s;ta ta kana '' thoshte nje mixh i jemi...

Secili mashkull qe ka dal ne peredim kuptohet u dasht nje menyre me i rregullue letrat por nuk o e arsyeshme me ardh me rrejt ne ks,se nje femer qe deshton ne fejes- martes ajo e ka veshtire me u martue me apo me u rehatuem ndersa ty sta ndien aspak se ti i ke letrat edhe me me kakall edhe pak mos me te pelye i thue baj baj...
Kur e din mire qe ato te ks ne fakt nuk kan kerkesa si kto qka jan ne perendim dhe ma leht mundesh me i mashtrue.. pse nuk bohni te siqert me to, munohu me mashtrue njo te perendimit ''intelegjente'' ajo nuk te perfill shume hiq me te lajmit aty... mejher kuferin e ne fund te shkallve prandaj po e shoh te arsyshme meqe ke mundsi mos e mashtro me lene ne pritje edhe me i humb kohe te mjerave... diave

Edhe ti Dost nese ke que per atdhe pare per familje tende, mos u haparegjni ktu tash se si mreta smundet askush me ju prite ke que per familje tende Jo per mue, une am que per familje time e jo per familje tende...e nese i ke ndihmue naj fukareje tash mos ja nxjerr bishtin e me lyp kushte me ja nxjerr per hunsh.

PSe nuk po rehatohesh me Shqiptare e peredim por po vjen ne ks po e merr njo qe ta ka gjet nana e motra me katallog,a kur o ne pytje per motren tende... nalesh e kqyr kush eshte ai tip si i ka raportet ne njerzi ku jeton ki me vet pik e per pe.... te kalumen e tij a ka thmi a ka naj sen ...e tek mandej me ja bo perhajr edhe ate ne kuishte qe me marr sa ma shpejt qe ehte e mundur.

Nese shteti mi vonon punte kurse e me gjuhe gjermane ka alternativa tjera, kur e don nje femer me zemer vallahi ska qe te ndal edhe thjehte qdo 3 muj per vikend shkon bon perpjekje per me marr... e jo qoja qaty nja 100 euro ni tel te dores qka e ke ble prej hajnave a e ke vjedh vet, mashtroje qaty te ngrate se ihaaa sme bohet bone ejjj...e marr dikur... mas njo 4,5 vjete (jazik i koft asaj qe nuk e gjen tjetrin mejer e me ti lan unaz e letra ne post)

Kur e don jaran shite kerrin qe e ki edhe qite ne te zezen... mjaft rrena.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jadore : 01-09-09 nė 21:08
Tarzani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-09, 13:49   #13
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tarzani
Qfar mendoni per kete dukuri te pist te meshkujve shq te cilet jan te martuar me femra te huaja dhe kan probleme te ndryshme me kete lloj martesa dhe njekohsishte ne pushime ne ks shkon e fejon permes msiti me nje takim apo dy nje femer kosovare duke e rrejt fund e krye per poziten e tij ne gjermoni,statusin civil,poziten ekonomike, etj etj dhe qka eshte me e keqja i lajn me prite me vite 2,3 vite me premtime te kota do vi pas 2 mujve pas 6 mujve do te marr do beje kete ate anej knej....a eshte marre e gjynah me ja humb rinin duke e prite ardhjen e shacit me bo kurore,e me bo dasemen etj etj,nderkohe pisi femren tjeter ne shtrat e i ka mush hunt ton naten me raki e me qka o nje e zez

A mendoni se eshte gjynah dhe se te vret Zoti per s'kthjellti

Pse i merrni ne qaf femrat ne ks kur nuk je ne gjendje me marr per nje periudhe 6 muj deri 1 vit maksimum,pse po e rren pse po ja humb kohen kote, kur e din shume mire se ki probleme me lejeqendrim,me gjermank nuk i ke rendet kerkund me marr dhe e fejon e man lidhun... kjo eshte gje e shemtume

Kto dite ne Ks me ra me i pa ne qytet me do far kursesh te gjuhve gjermane si kusht per me marr vizen e me shkue ne gjermani, secilen femer qe e pytshe mbi 1 vite e fejume ne kurore me shaci te gjermanis...shaci as qe merzitet se e ka tjetren ne shtrat e kta te kursit e mashtron sot neser....
Qe logjika Shqiptarit cka thot: shaci nuk merzitet se e ka tjetren ne shtrat e kta te kursit e mashtron sot neser.
Tarzan a femra qenka vec per shtrat a???

Pse pisa po ju thu te gjith meshkujve qe jan ne lidhje me te huaja?

Pisa e te paftyr jeni ju qe kqyrni sa me shpejt me ju dal qika prej shpije e ja u lodhni bothen "auslanderave" kur te vin ne pushim me msitnia. Qaq shum qe i doni femit e juve qe edhe nese "ausllanderat" me shacat-Gjermankat ne vendlindje vin prap se prap kqyrni mi msitnu.

Mos u bo kishe juve qe jetoni ne atdhe jeni te moralshem se senet shihen, cop baheni tu nga mbas femrav te huaja derisa ne shtepi keni 5-6femi e bashkeshorte qe e shkreta mbytet tu pastru e gatu. runu se po ju vret Zoti juve!

...e sa per asi tipa e tipica qe per fat te keq ka pas gjithmon e ka me pas gjithmon, ndoshta e din ti se "pisi" e "viktima"nuk kan dallim hiq nga njani-tjetri, per arsye se asnjani kurr hiq nuk kan pas gjana te vlershme me hup.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Skyfter : 01-09-09 nė 13:58
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-09, 13:58   #14
Tarzani
Banned
 
Anėtarėsuar: 31-08-09
Postime: 270
Tarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIP
Gabim Titulli: I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

Citim:
Pse pisa po ju thu te gjith meshkujve qe jan ne lidhje me te huaja?
i them sepse e meriton,edhe une jam ai qe kam bo kurore me te huajen per qendrim. Pse po e rre n me vite po e len ne kurore e ne pritje , pse nuk po e merr mejher shkurte hesapi por rrena e dollovere
Qe keni naj njoni antar te familjes me mi dhan me i fejue qashtu ... per ka 3,4 vjet veq tregoni se mejher per bukuri nuk me refuzojn se i bukur jam a per dollovere valla veq mos mujsha... masi nuk koka problem skifter aga.

Bonu real veq pse munesh mos e bo

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jadore : 01-09-09 nė 21:07
Tarzani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-09, 14:08   #15
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: I martuar me femer te huaj per lejeqendrim- fejohet ne ks me shqiptare njekohesisht

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tarzani
i them sepse e meriton,edhe une jam ai qe kam bo kurore me te huajen per qendrim. Pse po e rre n me vite po e len ne kurore e ne pritje , pse nuk po e merr mejher shkurte hesapi por rrena e dollovere
Qe keni naj njoni antar te familjes me mi dhan me i fejue qashtu ... per ka 3,4 vjet veq tregoni se mejher per bukuri nuk me refuzojn se i bukur jam a per dollovere valla veq mos mujsha... masi nuk koka problem skifter aga.

Bonu real veq pse munesh mos e bo
Qashtu fol njeri, mir qe u bane fer e tregove se ti qenke asi Pisi qe mashtron qikat shtatmdhetvjeqare e ku ta di un.

Sa per info: Skifter aga e ka shacin qe belivallha me lock te zemres e don, e qe kurren e kurres nuk ndahet nga shaci vec per adete qe na kan lan kishe ata te meqmit.Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga jadore : 01-09-09 nė 21:11
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:52.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.