Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Letėrsia
Emri
Fjalėkalimi
Letėrsia Letėrsia shqiptare dhe e huaj.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr Dje, 07:18   #3751
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

amerika duhet te mobilizoj kanadane australine zelanden angline shqperin etnike ne nje plan madhor te se ardhmes jetike
keto shtete duhet te shkatrrojn iranin talibanizmin kinen rusine indine te gjitha keto vend ete rrezikshme jashtzakonisht te rrezikshme te cilat po e rrezikojn boten
shkatrrimi i ketyre vendeve duhet te behet si shkatrrim eknomik dhe ne te gjitha format
me metoda speciale
keto vende paraqesin rrezik te madh per te ardhmen e njerzimit
ndersa gjermanet dhe suedezet duhet te paguajn edhe japonezet duhet te paguajn dhe te ndihmojn keto shtete pe rte krijuar rendin e ri botror

shqiperia etnike duhet te behet nje vend ,miljarderesh yshum e pasur dhe shqiptaret duhet te ndihmojn shum ameriken
me ndihmen e amerikes shqiptaret do te shpetojn vetveten ndersa gjermanet austriaket zvicrranet te mos fusin vesht ne lesh
e te paraqiten hileqar duke mos ndihmuar
se do te pendohen sepse ata dal ngadal po zhduhken
esht i nevojshem ky mobilizim kordinim i ktyre shteteve per shkak s e ardhmja po paraqitet shum e rrezikshme
ne mire po e shohim se qfar rexhimi te eger dhe dhune bejne ofrojne shum vende e shtete qfar masakrash poshtrimesh dhune duke e fshi kombin shqiptar nga faqja e dheut por ne rrezik jan edhe shum kombe tjera te botes
amerika duhet te kuptoj se duhet forcuar kombi shqiptar por me metoda te duhura e jo te futet talibanizmi xhamijat e wehabizmi te shqiptaret
amerikanet duhet te ndalojn me keto tetara e neperkembje q eju behen shqiptarve
shqiptaret duhet te merren si partner shum serioz per pune ndikuese ne kahjet botrore
per shkak te rreziqeve shum te medha sepse shum shtete po forcohen dhe rreziku ehst shum i madhprandaj duhet te mbilizohen
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr Dje, 07:21   #3752
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

irani korea jugore turqia india kina rusia spanja slovakia tani edh ee qekia ehungaria po duan te rreshtohen ne at pakt blok te rrezikshem duke bahskuar panslavizmin dhe duke pru rreziqe te medha per boten
ne turqi slovaki qeki e ku do shqiptaret duhet te ndikojn e te pengoj panslavizmin
shqiptaret duhet te behen dora djatht e amerikanve anglezve
loja po luhet shum e rrezikshme
shqiptaret duhet te marrin pushtetin ne turqqi dhe amerika duhet ta ket detyr te shejte dhe shum te rendsishme ne menyr q e shqiptaret ti japin kahje pro amerikane pro shqiptare turqis
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 07:47   #3753
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

politika botrore po komplikohet bloqet dhe aleancat jan te rrezikshme
politika anglo amerikane gjermane po duket gjithnji e ma shkurtpamse per rreziqet q e po
vijn ndersa franca esht gjithmone anti perendimore
franca esht ne perendim por ajo me qdo taliban iran kore veriore rusi kine e me te gjith edhe me serbi behet kunde r perendimit kunder shqiptarve kunde r amerikes
sepse esht dinake dhe esht anti perendimore
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 07:50   #3754
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

qekina hungaria slovakia kan que shum krye atyre duhet me ua ule koken
dhe te gjith elementet prorus ne politike qeko slovake hungareze duhet te largohen nga pozita
ata politikan prorus i ka ble vladimir putini me pare dhe ata po e rrezikojn qekine slovakine dhe hungarine per ti dhene kahje proruse
amerika dhe shqiperia etnike duhet te luftojn ket proces te demshem
interesat e japonis po ashtu duhet te perputhem me interesat shqiptare
dhe te ndihmohen shqiptaret ne menyra financiare q e te arrihen planet e siguris e te ardhmeris
turqia duhet te merret me politike pro shqiptare te behet pro amerikane
dhe turqia duhet te drfejtohet nga shqiptaretq e jetojn ne turqi
te merret ne dore situata d rejtimi nga ata shqiptar qe jetojn ne turqi
poashtu edhe irani
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 08:04   #3755
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

politika e re amerikane pėr Iranin do tė trajtojė disa nga kėrcėnimet mė shqetėsuese tė paraqitura nga regjimi, pėrfshirė programin e tyre bėrthamor, shkatėrrimin e Lindjes sė Mesme dhe skuadrėn e tyre terroriste, Gardėn revolucionare.

Donald Trump miratoi kėtė plan, i cili ka njė qasje agresive pėr tė luftuar Iranin, pak para hapjes sė Asamblesė sė Pėrgjithshme tė OKB, muajin e kaluar.

Eli Lake shkruan nė Bloomberg: "Kjo do tė pėrfshijė vendosjen e njė theksi tė ri nė kundėrshtimin e rrjeteve iraniane nė Amerikėn Latine; Zhvillimin e raketave ballistike nga Irani; Shkeljet e tė drejtave tė njeriut nga Irani kundėr shtetasve tė vet; dhe mbėshtetje pėr grupet terroriste dhe proxies nė Lindjen e Mesme ".

Trupat e Gardės Revolucionare tė regjimit iranian (IRGC - sė)
jan organizatė terroriste;
Trumpi esht i dobet ne politike per te kuptuar rendesine e shqiptarve
se sa aktiv do te ishin shqiptaret per te parandaluar rreziqet qe i kanosen shqiperis etnike dhe amerikanve
.

mjaft qarqe teroriste e proruse edhe organizata islamike teroriste
kontrollojn ndikimin ushtarak te rorist e planin berrtthamor
e njė pjesė tė madhe tė ekonomisė iraniane
ky ehst rrezik i madh nacional per shqiptaret dhe per amerikanet

ėshtė e vėshtirė tė dish saktėsisht se sa
do te ekzistoj kombi shqiptar prej ketyre shteteve te bashkuara te rreshtuara kah rusia e kah serbia
, pėr shkak tė fshehtėsisė me tė cilėn veprojnė
, planet berthamore te iranit ne kombinim me turqine e me rusine
per te zhdukur amerikanet anglezet e shqiptaret
poashtu shum sekrete te ushtris ekenomis fuinancimeve sekrete per plane politike ushtarake

Inveastimet e firmave te huaja ne iran jan te pa mundura
do tė ishte e vėshtirė pėr kompanitė e huaja tė investonin nė Iran.

nuk lejohen investimet e huaja
Kjo do tė sillte kolaps nė ekonomi dhe do tė gjunjėzonte regjimin iranian nė tėrėsi.
plani iranian esht plani rus kinez plan i paktit te aleatve dinak q e ekan grupuar edhe turqine islamike per shkatrrimin e botes perendimore
dhe ky ehst rrezik nacional edhe per shqiptaret
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr Dje, 08:04   #3756
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Mendimet tuaja mbi poetin Xhelal Ferizi- pseudonimin lirik?

kur do ta kuptojn amerika dhe politika e saj shum e dobet se forcimi i shqiptarve esht i domosdoshem


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 2 (0 Anėtarėt dhe 2 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:18.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.