Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Astronomia
Emri
Fjalėkalimi
Astronomia Vrojtimi dhe shpjegimi i dukurive qė ndodhin jashtė Tokės dhe atmosferės.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-07-11, 20:12   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Kili – Ufo para termetit

Kili – Ufo para termetit

Para disa javėsh, Kilin e goditi njėri prej tėrmeteve mė tė fortė nė histori, ndėrsa tash banorėt lokalė pėr ēdo ditė flasin pėr objektet e paidentifikuara tė para njė natė para katastrofės.
Pas tėrmeteve tė mėdha shpesh janė parė UFO-t, vetėm natėn qė ka ndodhur tragjedia nė Kili janė raportuar 16 raste. Shumica e kėtyre dukurive tė ēuditshme janė dėshmuar me video-incizime.

Ufologu Rodrigo Fuenzali thotė se koncentrimi mė i madh i raporteve vjen nga Las Condes, Penalolena, Providenca dhe Colina, ndėrsa ka dėshmi tė ndryshme tė atyre qė kanė parė njė objekt nė formė tė hėnės, por nė anėn e kundėrt tė qiellit, deri tek objekti i paidentifikuar i cili doli nga deti pak para se tė ndodhte tėrmeti.

Udhėtarėt e njė autobusi nė Iquique thonė se kanė parė njė humanoid tė paidentifikuar, ndėrsa Rodrigo Fuenzalida thotė se ka gjithnjė e mė shumė dėshmi, por njerėzit kanė frikė t’i raportojnė, sepse e dinė qė askush s’do t’u besonte.

__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 27-07-11, 22:11   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kili – Ufo para termetit

Nje UFO ‘kapet rob’ ne Google Earth


Software i hartave 3 dimensionale duket se ka fiksuar ne objektiv mbi qiellin jugafrikan nje disk fluturues.

Nese here pas here e keni pyetur veten nese jemi te vetem ne univers dhe a ekzistonin vertet ufo-t , mbase nje pergjigje mund te vije per ju nga interneti. Google Earth (vetem ne versionin e tij te fundit, 6) duket se ka zgjidhjen per shume dyshime, fale nje imazhi ne te cilin shfaqet nje “ekzemplar tipik” i nje disku fluturues, i cili rrotullohej ne qiejt e Kejp Town ne Afriken e Jugut.

Pra, mjafton te shtypni ne Google Earth koordinatat qe tregojne farin e qytetit jugafrikan (34°21'12.68"S 18°29'23.97"E), te spostohemi paksa ne te djathte…dhe para jush ne horizont do te shfaqet nje UFO prej verteti.

Per ata qe po therrasin se ky mister tashme u zbuluar, ka edhe nje por… Ekspertet e paralajmerimit ndaj objekteve te paidentifikuara shprehen te ndare. Mbase jane te shqetesuar nga rreziku i imazheve ‘fallco’ qe ofron ndonjehere interneti apo jane te bindur se “nese ka nje fotografi, nuk do te thote me domosdoshmeri qe imazhi eshte autentik apo real”.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 27-07-11 nė 22:11
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-07-11, 22:29   #3
Dallandyshja_718
Malsore per jete!
 
Avatari i Dallandyshja_718
 
Anėtarėsuar: 17-10-08
Vendndodhja: Ne perendim... :D:)
Postime: 4,352
Dallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Kili – Ufo para termetit

Kur isha fmi m'thojshin "rri urt se tash t'merr gogoli"...se ujkut e arushes nuk u'a kisha friken
Qysh ēi u rrit e po plakem "kujdes prej UFO-ve",,, askurr me u rahatua...
__________________
Me viēa nuk l’vrohet!

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Dallandyshja_718 : 27-07-11 nė 22:29
Dallandyshja_718 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-08-11, 23:34   #4
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim UFO-te..po- jo?


Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Hajra : 23-08-11 nė 23:39
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-08-11, 00:14   #5
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

gjithmon kam then se nuk jemi planet i vetem qe ka jetes
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-08-11, 21:26   #6
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-08-11, 21:43   #7
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-08-11, 21:47   #8
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-11, 19:59   #9
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-11, 20:02   #10
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-11, 20:04   #11
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 27-08-11, 21:20   #12
adi_pe
Pejoni
 
Avatari i adi_pe
 
Anėtarėsuar: 04-02-09
Vendndodhja: N'zemer T'asaj....
Postime: 245
adi_pe VIPadi_pe VIPadi_pe VIPadi_pe VIPadi_pe VIPadi_pe VIPadi_pe VIP
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

http://www.youtube.com/watch?v=8gpbt...eature=related">http://www.youtube.com/watch?v=8gpbt...eature=related" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">
adi_pe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-11-11, 15:02   #13
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Ufot, 90 per qind e shfaqjeve jane fallso


Mijera shikime te ufove ne vit ne Itali, por 90 per qind te ketyre pamjeve jane false: “Objekte fluturues te paidentifikuar”, ne fakt shpesh nuk jane gje tjeter vecse, meteore, planete, ose objekte te bera nga qenia njerezore si eroplanet apo satelitet.

Keto jane te dhena te Qendres italiane te studimeve ufologjike ku te shtunen ne Torino, do te hape kongresin e saj.
“Ka njerez qe tregojne se kane darkuar me alienet, tregon Gian Paolo Garassino, president i Qendres, ata qe shkembjen feneret kinez me anije fluturuese. Edhe pse shumica e rasteve eshte krejtesisht e kuptueshme, ka disa qe mbeten te pazgjidhura”.
Arsyeja eshte e thjeshte; shpesh ufologet duhet te merren me sekrete ushtarake qe shpesh ruhen per vite.
Ne konferencen e Torinos nuk do te mungojne edhe takimet e vecanta, Paolo Toselli do te tregoje 15 pamjet me te cuditshme te bashkimit te italise (Unitą d’Italia), si pamja e nje “objekti ne forme disku, ne forme te pjatave te mbivendosura” ne afersi te selise presidenciale te Castel Porziano, ne Rome.
Ufo eshte raportuar nga shoferi i Antonio Segni, atehere kreu i shtetit, ne 1963, dhe angazhuar per shume vite ne sherbimet sekrete italiane.

Nje tjeter episod kurioz ndodhi me 27 nentor te vitit 1871 ne Rome, ate dite ingurohej Parlamenti i ri, dhe mbi kryeqytet ne drejtim te jugut, u shfaq nje objekt i ndritshem i paidentifikuar.
Ekspertet, ne ate kohe, e identifikuan me Venusin. Per kete, Osservatore Romano shkruan:”Parlamenti i ri lind nen mbikqyrjen e paganeve”.
Kongresi i Qendres italiane te studimeve ufologjike kthehet ne Torino, pas 25 vitesh, per te festuar 150 vjetorin e bashkimit te Italise. Pikerisht ne Torino, ne 1949 u krijua grupi i pare i ufologeve italiane, qe coi me 1965 ne krijimin e qendres se pare kombetare, nga e cila ne 1985 ne Torino, krijohet qendra aktuale.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-11-11, 12:08   #14
Skyfter
 
Avatari i Skyfter
 
Anėtarėsuar: 07-03-08
Postime: 3,241
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

Pa qellim te dh.. ket teme amo me duhet te ju informoj qe para pak dite Shtepia e Bardhe zyrtarisht tha qe S'KA UFO.
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-11-11, 13:40   #15
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: UFO-te..po- jo?

http://www.youtube.com/watch?v=luo_s...eature=related


http://www.youtube.com/watch?v=qiSmd...feature=fvwrelHerėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Hajra : 14-11-11 nė 13:41
  Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 15:19.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.