Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
Emri
Fjalėkalimi
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


Rezultati i Sondazhit : A duhet Kosova ti bashkangjitet Shqiprisė?
Po 47 65.28%
Jo 25 34.72%
Votues: 72. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 17-12-12, 11:02   #106
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A duhet qė Kosova t'i bashkohet Shqipėrisė?

64% pro bashkimit, 25 % kundėr


Tiranė, 15.12.2012

Gjatė njė sondazhi tė fondacionit 'Kult' nga Maqedonia, nga 1200 qytetarė tė Shqipėrisė 64% janė deklaruar pro bashkimit tė Shqipėrisė me Kosovės, ndėrkohė qė 25 % e tyre janė deklaruar kundėr bashkimit. Nė tė njėjtin sondazh, 6 muaj para zgjedhjeve tė pėrgjithshme tė 23 qershorit tė 2013, nėse zgjedhjet do tė zhvilloheshin sot 36,5 % kanė thėnė se do t'ia besonin votėn e tyre PS-sė, ndėrsa 29.6 % PD-sė.

Naim Zengu kryetar i kėtij fondacioni ka bėrė publike nė Tiranė mesditėn e sė shtunės, rezultatet e njė sondazhi zhvilluar nga data 8-14 dhjetor, ku janė pyetur 1200 qytetarė nė mėnyrė tė rastėsishme, nė 100 qendra votimi tė shpėrndara nė tė gjithė Shqipėrinė.

Dy janė ēėshtjet pėr tė cilat janė pyetur tė anketuarit. Ajo e bashkimit mes Shqipėrisė dhe Kosovės dhe zgjedhjet e pėrgjithshme nė Shqipėri.

Pyetjes nė qoftė se zhvillohen zgjedhjet sot, a do tė votoni dhe a e keni ndarė mendjen se pėr cilėn parti do tė votoni?, 71 % janė pėrgjigjur se do tė votojnė dhe e kanė pėrcaktuar partinė pėr tė cilėn do tė votojnė, 9 % nuk e janė pėrcaktuar ende, 5 % s’janė tė sigurt nėse do tė votojnė ndėrsa 15% nuk do tė votojnė.

Nėse zgjedhjet do tė zhvilloheshin sot 36,5 % thonė se do t'ia besojnė votėn e tyre PS, ndėrsa 29.6 % PD. Paēka se ka vetėm dy vjet ekzistencė Aleanca Kuqezi e Kreshnik Spahiut nė kėtė sondazh renditet e treta me 14.1%. LSI renditet nė vend tė katėrt me 4.7% , ndėrsa FRD e Bamir Topit 4.1 %.

Nė lidhje me pyetjet qė lidhen me ēėshtjen kombėtare, Naim Cengu shpjegon indicien pėr pėrfshirjen e kėsaj tematike nė sondazh.

"Pas deklaratės qė Kryeministri shqiptar qė bėri nė Shkup me rastin e 100-vjetorit tė Pavarėsisė pėr Bashkim Kombėtar dhe Aleancės Kuqezi pėr njė referendum tė mundshėm, ndėrmjet Kosovės dhe Shqipėrisė ne si fondacion bėmė njė sondazh, fillimisht nė Shqipėri, pastaj do tė vazhdojmė nė Maqedoni dhe nė Kosovė, do tė shohim se sa janė shqiptarėt tė pėrgatitur pėr bashkim kombėtar", tha Cengu.

64% e tė pyeturve dėshirojnė qė bashkimi i Shqipėrisė me Kosovėn tė ndodhė para bashkimit me Evropėn, ndėrsa 25 % janė kundra.“Cila parti po bėn punėn mė konkrete pėr bashkimin sa mė tė shpejtė tė Shqipėrisė me Kosovėn?', ėshtė njė tjetėr pyetje nė sodazh e cila ka prodhuar kėtė rezultat: AK, 39%, PD 32%, PS 19%, LSI 2%, PDIU 2%, ndėrsa 6 % thonė se nuk e dinė.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-12-12, 22:47   #107
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A duhet qė Kosova t'i bashkohet Shqipėrisė?

Une mendoj qe me mire kalojme qeshtu si gjysme te bashkuar se sa te bashkuar plotesisht. Une votoj jo bashkimit me shqiperine.

Me vet vet faktin se vetevendosje edhe aleanca kuq e zi e kerkojne ket gje me ngulm, une mendoj qe kjo gje eshte dicka jo e mire, prandaj bashkim ne bashkimin europian. ;)
__________________
Shėlbimi i Hyjit u ėshtė dėrguar popujve joēifutė. Ata do ta dėgjojnė.
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-12-12, 23:47   #108
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A duhet qė Kosova t'i bashkohet Shqipėrisė?

Skemi me mujt me hy ne BE si dy shtete te ndara,duhet te behemi nje se ndryshe sben.
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-12-14, 08:42   #109
Ylli-1
 
Avatari i Ylli-1
 
Anėtarėsuar: 04-12-13
Postime: 1,545
Ylli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėmYlli-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A duhet qė Kosova t'i bashkohet Shqipėrisė?

Pro bashkimit, por me kujdes...
__________________
KOMBI MBI TĖ GJITHA
Ylli-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-03-15, 20:01   #110
UniCorN
 
Anėtarėsuar: 16-01-06
Vendndodhja: Diku..
Postime: 196
UniCorN me shokė shumeUniCorN me shokė shume
Gabim Re: A duhet qė Kosova t'i bashkohet Shqipėrisė?

S[di qka me thon. Here jam per Po , here jam per Jo. Ka kohe mu menu hala spo gutna me dhane pergjigje definitive

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga UniCorN : 03-03-15 nė 20:02
UniCorN Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-02-16, 00:53   #111
power8
 
Anėtarėsuar: 22-08-13
Vendndodhja: Republika e Kosoves
Postime: 237
power8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėmpower8 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A duhet qė Kosova t'i bashkohet Shqipėrisė?

Kjo pyetje po shtrohet ne disa forume shqiptare dhe ēdokund PO votohet masovikisht.
Ne jemi popull i lenduar, popull i copetuar...I vetmi sherim dhe shpetim per popullin tim te dashur shqiptar eshte formimi i nje shteti te fuqishem shqiptar.


__________________
Njeri pa firmė !
power8 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 11:29.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.