Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Poezia
Emri
Fjalėkalimi
Poezia Emocionet qė lind kjo forcė magjike, dėshirėn pėr tė na ndryshuar ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-02-04, 17:47   #1
caki
 
Anėtarėsuar: 06-02-04
Vendndodhja: Itali
Postime: 269
caki e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek caki
Gabim Lamtumirė

Lamtumirė

Gjindem me emocione,
Dhe shumė i stresuar,
Kėmbėt nėn mua dridhen,
Sepse nuk kam shpresa.

Gjithėēka ėshtė monotone,
Jeta ėshtė shkatrruse,
Vetėm lodhje e nervoza,
E gjithėkjo ėshtė shkatrrim.

Dashurisė i humb vlera,
Nė mua nuk ndiej jetėn,
Qė tė jem i dashuruar,
Po mė duhet shumė tė vuaj.

Si kalon kjo botė,
Ne cilėn perfundim arrin?
Gjitha kėto nė mbrendėsin time,
Ēdo ditė i ndiej.

Gjithėēka shkon kah njė pėrfundim,
Po mbaron edhe arsya,
Nė mua humbė fuqia,
E si do tė jet ardhmėria ime?

Atė qė e kam ndėrtuar,
Dėshprimi po e shkattron,
Njė trishtim sundon nė mua,
E ndjenjat mė nuk i ndiej.

Jam humbur nė njė shkretėtirė,
Ku nuk ka as ujė,
I vetėm nė kėtė jetė,
Sepse kam lindur qė tė vuaj.

Si mundem tė dashurohem,
Kur ardhmėri unė nuk kam?
Nuk dėshiroj ta gėnjej asken,
Dhe qė ta bėjė tė vuaj pėr gjithėmon.

E dashura ime, tė lutem shumė,
Mos u dashuro nė mua,
Mos vuaj ti pėr mua,
Duhesh tė jetosh pa mua.

Jetoje jetėn nė gėzim,
Shpreso nė ardhmėrin tėnde,
Pse unė jam i pafat,
Ti faj nuk mė ke.
Bota mė ka denuar,
Jeta mė ka mallkuar,
Zoti mė ka harruar,
Atėherė pse tė jetoj?

Jasht kohės dhe hapėsirės,
Ekziston njė kaus,
Ku errėsira ekziston,
Aty dėshiroj tė mbaroj.

Njė numėr i matematikės,
Vlen ma shumė se unė,
Sepse tė gjithė e mėsojn,
Dhe kurr nuk e harrojn.

Shumė shpejt kalojn dy orė,
Dhe mė harrojn pėrgjithėmon,
Por unė kėtė e pres,
Sepse anonim do tė mbes.

Caki


__________________
Jetoje jetėn sa je i ri se kur tė plakėsh ske fuqi...
caki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 10-02-04, 17:59   #2
Zana
 
Anėtarėsuar: 04-11-03
Vendndodhja: Austri
Postime: 781
Zana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

shume bukur ;)
__________________
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
[»•«]___((Æ`•MITROVICA•“Æ))___[»•«]
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
Zana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-04, 18:04   #3
caki
 
Anėtarėsuar: 06-02-04
Vendndodhja: Itali
Postime: 269
caki e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek caki
Gabim Loti art

Loti art

Mė del para me atė lot,
Mė thrret mbrapa me zė,
Mė len ne kujtim njė dashuri,
Njė kujtim me njė lot tė art.

Ajo qė mua tash ma therr zemrėn,
Ajo qė nuk mė len tė qetė,
Ėshtė loti yt i cili rrjedh,
Ai lot qė unė e quaj lot i art.

Sa shumė shprehje ka ai lot,
Sa shumė dhimbje shprehė,
Sa thirrje bėne ne zemrėn time,
Ku e prek edhe shpirtin e dashurisė.

Nė qetėsin mė tė thell,
Dashuria lufton nė vetėveti,
Krijon dėshprim dhe ngushllim,
Prodhon emocione sėbashku me lot.

A thua jam i pa mėshirė,
Sepse nuk kthej kokėn e tė shiqoj,
Nuk jap njė shiqim tė fundit,
Lotit tėnd qė rrjedh pa pushim.

Ai lot pėr mua thot shumė,
Ai lot mua mė shqetėson,
Nė thellsit mė tė imta tė dashurisė.
Mė krijon njė shqyrtim.

Nuk mundem tė shiqoj,
Nuk mundem tė ledhatoj,
Nuk kam fuqi mė nė vetėveti
Qė atė lot unė ta fshijė.

Tė lutem e dashur shumė,
Mos e rrjedh lotin pėr mua,
Mos mė kujto, mos mė mendo,
Mbajėm si njė tradhėtar.

Ti je pėr njė dashuri mė tė madhe,
Pėr njė dashuri qė e frymzon
Shpirtin tėnd tė madh,
E qė e mbush zemrėn tėnde pėrplot.

Ai lot nuk duhet tė jet i yti,
Por duhet qė tė jet i imi,
Ti je nė lartėsit mė tė larta tė qiejve,
Por unė jam ne thellėsit mė tė thella tė germinave.

E dashura ime dhe e bukura,
Atė lot dhuroja dikuj tjetėr,
Qė e kupton domethėnjėn e saj,
E mos ma jep mua qė e nėnqmoj.

Tė lutem nuk jam pėr ty,
Ti je pėr njė qė din me tė dasht,
Pėr njė qė din si me dhan dashuri,
Pėr njė qė din me tė pėrkėdhel.

E dua shumė lotin tėnd,
Ma therr shpirtin dhe jetėn,
Por, pėr mos me rrjedh mė lot,
Po e perfundojm me kėtė.

Nė rrugėn tėnde tė pėrditshme,
Do tė jet ndokush qė tė don,
Do tė jetė ndokush qė tė dashuron,
E do tė pėrkedhel ma mirė se unė.

Tė lutem mė mbaj si njė me hirė pak,
Mė urrej pėr kėtė qė po ti them,
Kėshtu do ta kish ma let
Tė mė harrosh e mos tė mė mendosh.

Shumė vėshtirė qenka
Qė tė vihet nė njė perfundim,
Loti po rrjedh pa pushim,
E zemra po rrah pa pushim.

Lamtumirė e dashura ime
tash tė pėrshėndes me lotin tim,
Tė falenderoj pėr pėr dashurin tėnde,
Qė ishte dashuri pa kufi.

Dashuria jote ishte dashuri e madhe,
Dashuria jote ishte me domethanje,
Unė nuk munda atė dashuri ta posedojė
E pse atėherė unė ty tė shkatėrrojė?

Lamtumirė, Lamtumirė,
Mbaje lotin kujtim nė histori,
Kėtė ndarje tė tmershme
Ai lot do ta kujton pėr ēdo herė.
Caki
__________________
Jetoje jetėn sa je i ri se kur tė plakėsh ske fuqi...
caki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-04, 18:17   #4
caki
 
Anėtarėsuar: 06-02-04
Vendndodhja: Itali
Postime: 269
caki e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek caki
Gabim Tė Dua!!!!!!!!

Tė Dua

Sa e bukur ėshtė fjala “Tė Dua”,
Sa e ėmbėl ėshtė pėr ta shqiptuar,
Sa e madhe ėshtė pėr ta jetuar,
Sa dėshirojė qė vetėm ty ta shkruaj.

Ėshtė fjalė me simpati,
Ėshtė shprehje qė emocionon zemrėn,
I zbukuron tingujt e zėrit,
Kur tė them tė dua e dashur.

Kur unė tė them se tė dua,
Nė shqisat e mia ndiej ėmbėlsim,
Atėherė tėrė ditėn nuk mundem tė ndalem,
Duke tė thėnė tė dua e dashur.

Dėshirojė qė me ty tė jetoj,
Kėtė madheshtore fjalė,
Shprehjen e madhe “Tė Dua”,
Unė vetėm pėr ty e ruaj.

Dėshirojė qė kėtė shprehje,
Ta shkruaj vetėm pėr ty,
Dėshirojė qė kjo tė shqiptohet,
Ti pėr mua e unė pėr ty.

Caki
__________________
Jetoje jetėn sa je i ri se kur tė plakėsh ske fuqi...
caki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-04, 18:26   #5
Zana
 
Anėtarėsuar: 04-11-03
Vendndodhja: Austri
Postime: 781
Zana e ka pezulluar reputacionin
Gabim

oooooooooooooo shume poezie e bukur!!!!! :roll:
__________________
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
[»•«]___((Æ`•MITROVICA•“Æ))___[»•«]
»•____(Æ`®»((Æ`•“Æ))«®“Æ)____•«
Zana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-04, 18:51   #6
caki
 
Anėtarėsuar: 06-02-04
Vendndodhja: Itali
Postime: 269
caki e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek caki
Gabim Deshiroj te kem

Dėshiroj tė kem

E bukura ime ....
a e din se sa te dua,
A e din se sa tė dashuroj,
Die se unė pėr ty jetoj.

Zemrėn time ti e sundon,
Dashurin time ti e sundon,
Mendjėn ti ma tėrhjek,
Unė pėr ty kam me vdek.

E dua buzėn tėnde,
Dua njėherė tė puth,
Puthja ėshtė gjuhė e dashurisė,
Prandaj mė lejo tė flasė.

Njė deshirė ma plotėso,
Qė ta lėmoj trupin tėnd,
tė lutem njė herė mė lejo,
edhe nėse vdes i knaqur do tė jem.

Syri yt ėshtė drit e artė,
Kur mė shiqon mė ndez flakė,
Mendjėn ma tėrhjek qė tė mendoj,
Dhe vetėm ty mė bėnė tė mendoj.

Ah! Sa e dua trupin tėnd,
Nuk mė len tė zė vend,
Dėshiroj tė kem nė mesin e duarve tė mija,
Qė tė pėrktheli njėherė e bukura ime.
Caki
__________________
Jetoje jetėn sa je i ri se kur tė plakėsh ske fuqi...
caki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-04, 20:11   #7
mickoja
 
Avatari i mickoja
 
Anėtarėsuar: 04-02-04
Vendndodhja: jetoj mas kodrave!!!
Postime: 1,486
mickoja e ka pezulluar reputacionin
Gabim Zeshkanja

Qka jeni ka boni? A jeni maijr? Si po kaloni? Ju perschendes te gjihtve 8)
__________________
Tč jetosh duke vdekur,a tč vdesčsh duke jetuar?
mickoja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 10-02-04, 20:38   #8
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Se pari keni respektin tim, vargjet e sinkronizuara me nje rim dhe dinamik ashtu sikur vete titulli i poezise me nje lirike voluminose ka plote
emocione,me shume endje kame lexuar ju pershendes ku do qe te jesh.tung Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-04, 16:13   #9
caki
 
Anėtarėsuar: 06-02-04
Vendndodhja: Itali
Postime: 269
caki e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek caki
Gabim Liria arrin nga dashuria

Liria arrin nga dashuria

Trupi mė rėndon pa masė,
E humb forcėn nė vetėvete,
Ndihem i humbur nė shkretėtirė,
Ku nuk gjindet aspak lagėshtirė.

Shpirti mu ėshtė burgosur nė trup,
Ku nuk gjindet as njė fije drite,
Rrėnjėt e jetės nuk ujiten,
Sepse dashurija ėshtė shterrur.

Dėshiroj tė jem i lirė,
Tė jetoj unė me ty,
E pėrmes dashurisė sė madhe,
Tė arrij deri nė rilindje.

Mundem tė lindi pėrsėri,
Vetėm nėse afėr tė kam ty,
E ti filloj ndjenjat e reja,
Ku dashurija dashuron dashurinė.

Caki
__________________
Jetoje jetėn sa je i ri se kur tė plakėsh ske fuqi...
caki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-04, 16:15   #10
caki
 
Anėtarėsuar: 06-02-04
Vendndodhja: Itali
Postime: 269
caki e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek caki
Gabim Nata e stresuar

Nata e stresuar

Gjumi nuk mė merr,
Zemra mė rrah mė shpejt,
Lotėt mė rrjedhin,
Jam krejtsisht i trishtuar.

Tėrė natėn unė mendoj,
Se ti mua a mė don,
E ēka tė them,
Kjo ėshtė njė problem.

Nė shtrat nuk mundem tė rri,
Tė zgjohem tė eci,
Por ēka mundem tė bėjė,
Ti mė mungon gjithjė e mė shumė.

Dikur vonė arrin mėngjesi,
Unė ende pa i mbyllur syt,
Sikur tė kisha ty afėr,
Sigurisht do tė isha mė i qetė.

Nata ėshtė e dashurisė,
Por kur nuk je ti afėr,
Nuk mund tė jetė diēka tjetėr,
Por vetėm natė e stresuar.
Caki
__________________
Jetoje jetėn sa je i ri se kur tė plakėsh ske fuqi...
caki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-02-04, 16:17   #11
caki
 
Anėtarėsuar: 06-02-04
Vendndodhja: Itali
Postime: 269
caki e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek caki
Gabim E pres puthjen tėnde

E pres puthjen tėnde

Kalon nata e errėt,
Arrin mėngjesi qė pritet,
E ndiej nė zemėr njė mungesė,
Diēka nuk mė rrin afėr.

E pres puthjėn e mėngjesit,
E pres ygjimin e dashurisė,
Por ti nuk arrin mė,
E mė duhet tė zgjohem i trishtuar.

I hapi syet ngadal,
Filloj tė mendoj,
Se ti a mė dashuron,
Qė sot puthjen nuk ma dėrgon.

Mė duhet ta filloj njė ditė tė re,
Me zemėr tė vrar zgjohem,
Dal ngadale pregaditem,
Por nė ty jam i mbytur.

Caki
__________________
Jetoje jetėn sa je i ri se kur tė plakėsh ske fuqi...
caki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-02-04, 10:07   #12
caki
 
Anėtarėsuar: 06-02-04
Vendndodhja: Itali
Postime: 269
caki e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek caki
Gabim Dashuri e ngritur

Dashuri e ngritur

Sa kohė mendoj nė ty,
Sa kohė ėndėrroj vetėm ty,
Sa netė i kaloj pa gjumė pėr ty,
Sa projekte i krijoj pėr ty.

Njė jetė qė nuk ishte,
Tash mė po e jetoj,
Njė jetė e zhdukur nė errėsirė,
Tash po jeton nė dritė.

Njė dashuri ashtu e ngroht,
E ngrit zemrn time tė plogsht,
Mė jep moral, mė jep fuqi,
Qė tė jetoj me lumturi.

Ėshtė krijuar njė dashuri,
Nė thellėsit mė tė thella,
Njė dashuri e nxierrur me ngadal,
Ėshtė dashuri e vėrtet me themel.

Bisedat tona tė zhvilluara,
Ishin provė tė ndjenjave tona,
Me ngadal e pa mėrzi,
U shprehėm me njė puthje plot dashuri.

Ti je ndjenja ime,
Ti je buzėqeshja ime,
Nėse syri mė loton,
Kjo do tė ndodh sepse ti nuk mė don.

Sa kohė kam luftuar nė vetvete,
Qė ti mbaj nė zemėr pes shkronjat,
Qė njė dit ti shprehi vetėm ty,
E qė tė them me ngadal Tė Dua.

Caki
__________________
Jetoje jetėn sa je i ri se kur tė plakėsh ske fuqi...
caki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-02-04, 13:40   #13
caki
 
Anėtarėsuar: 06-02-04
Vendndodhja: Itali
Postime: 269
caki e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek caki
Gabim As ditelindja nuk na bashkoj

As ditėlindja nuk na bashkoj

Ishin ditėt e lumtura,
Isha shumė i gėzuar,
Njė shetitje me ty,
Ma sillte buzėqeshjen nė fytyrė.

Nė ēdo moment mendoja nė ty,
Nė ēdo minut tė paraftyroja,
Nuk mė kalonte asnjė sekond,
Qė emrin tėnd nuk e emertoja.

Tash je larguar nga unė,
Nuk mė thrret si njė herė,
Nuk mė shiqon, nuk mė qesh,
Rrin kokė ulur si e njerė.

Yllin e fatit qė ma pate dhuruar,
Tash tė fikur kujtim po e mbaj,
Ndoshta nė zemrėn time,
Nganjiherė dashurin e ndriqon.

Ėshtė fikur shpresa nga ti,
Qė tė kthehem prp nė dashuri,
Kur nė atė ditė tė mallkuar,
Nė ditėlindje nuk mė ke ftuar.

Ndiej dhimbje nė shpirtin tim,
Kur atė ditė unė e kujtoj,
Nė vend se unė ditėlindjen ta uroj,
Njė tjetėr nė vendin timin tė pėrqafoj.

Dielli mė nuk po ndriqon,
Yjet mė nuk po ndritin,
Hėna nuk po del pėrdėri,
Apo shofin mė syt e mi.

Gjithėēka nė mbrendėsin time,
Gjindet nė errėsirė,
Nuk ka mė lumturi,
Sepse ti mė helmove ne dashuri.

A tė kujtohet kur mė thoshe,
Se me ty do tė vdes,
Edhe nė varr do tė jemi bashk,
E dorėn tnde ne gji do ta mbaj.

Fryni njė erė e mallkuar,
Qė i lsheu fjalėt e thėna,
E tash ty nuk tė bien nė mend,
Se unė jetoj si njė i mjerė.

Por mendo se ka Zot,
E njė ditė do tė ndeshkon,
Por prap unė me dashuri tė vėrtet,
Do tė qaj pėr ty deri sa tė vdes.
Caki
__________________
Jetoje jetėn sa je i ri se kur tė plakėsh ske fuqi...
caki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-04, 10:06   #14
caki
 
Anėtarėsuar: 06-02-04
Vendndodhja: Itali
Postime: 269
caki e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek caki
Gabim Rėndėsia e qenjės

Rėndėsia e qenjės

Unė jam nė jetė,
Dhe vazhdoj tė jem,
Dhe jetoj nė kėtė botė,
Sepse jeton edhe ti.

Bota ėshtė e rrebt,
Nganjiherė hubet shpresa,
Gėzimi shėndrrohet nė trishtim,
Por je ti qė mė jep gėzim.

Gjitha shkencat dėshirojn ta kuptojn,
Pse ekziston kjo qenje?
Cila ėshtė arsya qė unė jetoj?
Edhe cili do tė jet mbarimi im?

Gjitha mundimet jan tė kota,
As njė pėrgjigje nuk ėshtė e drejtė,
Sepse unė jetoj vetėm pėr ty,
Dhe jeta ime ėshtė orjentuar nė ty.

E vetmja arsye qė unė jam,
Ėshtė dashuria jote e ėmbėl,
Qė mė gėzon nė ēdo kohė,
Dhe mė bėn mė tė lumtur.

Nuk mė ėshtė leht tė ndiej dashuri,
Por kėtė e ndiej shumė,
Je ti qė mi zgjon ndjenjat,
Qė tė dua pėr gjithėmon.

Nėse dėshiroj tė vdes,
Mė mjafton qė ty mos tė dua,
Ti mė mban nė jetė,
E pėr kėtė qė unė jam kėtu.

(edhe kėtė poezi ja kam dedikur personit
qė e din ajo vet se kush ėshtė)
(Kėtė poezi e kam shkruar nė italisht,
por me rezistimin e zanės nė mesazhe
qė ta pėrkthej, e kam pėrkthyer, ndoshta pėrshtatja nuk
ėshtė edhe aq korrekt, sepse poezia duhet tė jet origjinal
nė atė gjuhė qė shkruhet)
__________________
Jetoje jetėn sa je i ri se kur tė plakėsh ske fuqi...
caki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 14-02-04, 10:07   #15
caki
 
Anėtarėsuar: 06-02-04
Vendndodhja: Itali
Postime: 269
caki e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek caki
Gabim Rėndėsia jote

Rėndėsia jote

Nė ēdo moment tė vėshtirė,
E paraftyrojė fytyrėn tnde,
Dha ai moment i tillė,
Shėndrrohet nė hare e gėzim.

Fėtyra jote e butė dhe e pastėr,
Zgjon dashuri nė mua,
Zgjon njė harmoni mė tė thell,
Ku aty qėndron edhe vet jeta.

O e bukura ime ..(E)....
Ti jeton tashmė nė mua,
Nė mbrendėsin time tė thelluar,
E ndėgjoj vetėm zėrin tėnd.

Nuk mundem unė tė them,
Se ti qėndron larg meje,
Sepse ti je nė mesin e zemrės,
Ku po mė djeg flakė dashurie.

E ke tėrėhjek tėrė shpirtin tim,
E ke bllokuar tėrė zemrėn time,
Tash nuk ka vend mė pėr asken,
Qė tė hyj nė zemrėn time.

Ylli qė mė ishte shuar,
Tani me njė falė e ke ndezė,
Me fjalėn madhėshtore tė dua,
E ke shujtur etjėn nė mua.

Unė jetoj nė ty e ti nė mu,
Njė jetė sėbashku do ta kalojm,
Tė pėrqafuar me hare,
Ēdo vuajtje do ta ballafaqojm.

Caki
(E din persini se kujt ja kam dedikuar)


__________________
Jetoje jetėn sa je i ri se kur tė plakėsh ske fuqi...
caki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.