Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 15-06-11, 16:12   #31
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

si i ndegjova lajmet modelistja ma e kerkur ne bot esh qikjo angjelina


qishtu tha KTVja si mbas informatave qe i ka marr ne GOOGLE
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 15-06-11, 19:53   #32
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
si i ndegjova lajmet modelistja ma e kerkur ne bot esh qikjo angjelina


qishtu tha KTVja si mbas informatave qe i ka marr ne GOOGLE
Me e pas ngrit edhe pak fustanin kish me e dal e para ne univers.

Po keto gjana shkojne me mundesi
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 20:04   #33
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zanzi/M Shiko postimin
Me e pas ngrit edhe pak fustanin kish me e dal e para ne univers.

Po keto gjana shkojne me mundesi
po de po hahahah mundesite jan kane po ....ngadal ngadal se krejt sben fill...duhet me lene edhe me vone...se a e ke vrejt lady gagan ajo e para ja nisi pak e kjo e jonja tash me forc hahahahha
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 20:07   #34
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Talking Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zanzi/M Shiko postimin
Me e pas ngrit edhe pak fustanin kish me e dal e para ne univers.

Po keto gjana shkojne me mundesi
po de po simbas takati e po shum hjeka une i gjori ende nuk po mundem me u adaptue me realitetin
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 20:53   #35
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

kur bijshum kaniher muhalles magjupve ,ata magjupte e vegjel em na shajte ne shqiptarve i lshojshin donet teposhte,,,,edhe kjo kumedite kone ka deshte me shajte qe ka dal pa donet
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 21:35   #36
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
kur bijshum kaniher muhalles magjupve ,ata magjupte e vegjel em na shajte ne shqiptarve i lshojshin donet teposhte,,,,edhe kjo kumedite kone ka deshte me shajte qe ka dal pa donet
Zezaket ka pas qellim me i shajt :d
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-06-11, 21:38   #37
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zanzi/M Shiko postimin
Zezaket ka pas qellim me i shajt :d
qysh ke ajo fjala magjupve ,o kuku spo guxoi me than bre kjo ju paska than atynve qashtu a,,,
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-06-11, 08:42   #38
sherri
J.H.N.K.SH
 
Avatari i sherri
 
Anėtarėsuar: 13-06-05
Vendndodhja: Rruga e qumshtit Nr- 3
Postime: 4,740
sherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėmsherri i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

S“ka asgje per te qeshur

S“i kam dashur kurre gjerat e bujshme
Dhe shpesh jam menduar duhan duke pire;
Ka gjera lakuriqe qe sjane te turpshme,
Sic ka dhe gjera te cndershme te veshura mire.

Ja,e verteta rri lakuriqe ngahere,
Ja,dhe genjeshtra me petka rri veshur!
Me thoni:cila ka turpin dhe cila ka ndere?
Kjo qe ju thashe s“ka gje
per te qeshur!

e vjedha
__________________
Thuaje tė pa shkruarėn,shkruaj tė pa thėnėn!

Toleranca, ka kuptimin e pėrafėrt me durimin. (Dilaver Kosova)
sherri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-10-11, 13:55   #39
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

Anxhela Martini: Fotoja pa tė brendshme ishte aksident

Angela Martini ėshtė e re nė botėn e yjeve por duket se ia ka mėsuar mjaft mirė kleēkat e kėsaj bote. Ish-miss Albania kur flet pėr foton pa tė brendshme qė prodhoi shumė debat thotė se ishte njė aksident dhe se nuk ka asgjė pėr tu ēuditur nė kėtė rast.

“Ajo foto ėshtė njė aksident. Njerėzit reagojnė sikur unė ta kisha bėrė enkas. Ėshtė diēka qė e ka ēdo femėr, tė gjithė e kanė parė dhe nuk ishte ndonjė gjė qė duhet tė trondiste femrat dhe meshkujt gjithashtu. Unė nuk kam thėnė ndonjė fjalė qė “kam qejf Hitlerin”, apo marrėzira tė tjera”, shprehet Martini.

Shumė kanė menduar se ajo foto ishte njė marketing siē bėjnė tė gjithė femrat e famshme, tė cilat janė vazhdimisht nė kėrkim tė vėmendjes. Vetė Martini shton se “aksidenti” e ka bėrė mė tė fortė.

“Nuk u pėrmbys bota! Sepse ata qė mė komentuan nuk ishin mė perfekt se unė, kėshtu qė kjo eksperiencė nėse dikush mendoi se mund tė mė bėnte tė dobėt, mua mė ka bėrė mė tė fortė dhe ma ka hequr ēdo frikė. Mė parė kam pasur shumė frikė prej medias, por pas kėsaj edhe pse me zor tė madh, ma keni hequr gjithė frikėn. Kjo pasi unė e di kush jam, e di ēfarė dua tė bėj dhe si t’i evitoj gabimet”, argumenton bukuroshja shkodrane qė jeton nė Zvicėr.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-10-11, 14:33   #40
LaDy_Diaspora
Bride to be...
 
Anėtarėsuar: 20-07-11
Postime: 1,350
LaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshmeAngela Martini ka qenė padyshim personazhi mė i pėrfolur dhe i komentuar i kėtij viti nė Shqipėri dhe jo vetėm. Fotoja e saj pa tė mbathura gjatė ceremonisė “Cfda Fashion Awards”, u pasqyrua nė “The Daily News” e mė tej nė shumė prej mediave amerikane.

Angela Martini ėshtė nė Tiranė, nė njė vizitė tė saj treditore qė u pėrqendrua nė njė set fotografik seksi, pėr kalendarin e vitit 2012, “alla Pirelli”, qė ajo po realizon me fotografin me famė botėrore, njėherėsh dhe mik tė saj, Fadil Berisha. Ndėrsa tė rejat pėr tė janė afatgjata. Sepse Angela ėshtė largpamėse. Ambicioze dhe me mjaft pretendime. E di se ēdo gjė qė i ka ardhur nė jetė ėshtė si pasojė e asaj ēfarė ajo ka dashur dhe aspiruar. E ka ditur gjithmonė qė do tė bėhej njė modele, qė do tė jetonte nė New York dhe tashmė qė ka nisur koleksionin e saj tė lingeri-ve beson se do tė ketė njė linjė mjaft tė fuqishme nė tregun botėror nė tė ardhmen. E ka nisur kėtė rrugė, dhe fotot ekskluzive qė ju sjellim sot janė pikėrisht pjesė e kėtij koleksioni tė realizuar prej saj. Ndėrkaq, nė kėtė intervistė mjaft interesante pėr faqet VIP tė gazetės MAPO, Angela u jep pėrgjigje tė gjitha thashethemeve dhe ngjarjeve qė kanė rrethuar jetėn e saj kohėve tė fundit. Le tė ecim sė bashku pėr tė zbuluar ēdo detaj…

Angela, kėto ditė keni realizuar njė set fotografik, mund tė na tregoni destinacionin e tyre?

Unė dhe Fadil Berisha po bėjmė njė kalendar pėr vitin 2012 dhe kemi punuar shumė. Kalendari ėshtė i natyrės sė kalendarit ‘Pirelli’, ėshtė seksi dhe njėherėsh mjaft klasik. Kemi shkuar nė Krujė, kam veshur veshjet tradicionale shqiptare dhe i kemi nxjerrė ato mjaft seksi e klasike. Ėshtė njė projekt qė unė dhe Fadili kemi kohė qė kemi dashur ta bėjmė.

Ky ėshtė kalendari juaj i parė, qė jeni pėr 12 muaj rresht nė tė…

Po unė kam qenė edhe mė parė nė kalendar, por maksimumi kam qenė 5 muaj (qesh). Ky ėshtė kalendari im i parė me Fadilin, me tė cilin unė jo vetėm punoj por edhe jemi shumė miq bashkė.

Cili ėshtė tregu i kalendarit?

Kėtė moment qė flasim ende nuk ėshtė vendosur gjė dhe ėshtė herėt pėr tė folur.

Kalendari “Pirelli” veēohet edhe pėr pak topless e diēka mė tepėr, zhveshja juaj deri ku arrin?

Kalendari ėshtė vetėm me tė brendshme, por ama poza shumė seksi.
__________________
Just happy...
LaDy_Diaspora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-10-11, 14:34   #41
LaDy_Diaspora
Bride to be...
 
Anėtarėsuar: 20-07-11
Postime: 1,350
LaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

Pjesa e dytė...

Duke qenė se kėto ditė kanė qenė tė ftohta dhe vetėm me tė brendshme ndihet edhe mė shumė, mund tė na thoni se cili ka qenė momenti mė i vėshtirė gjatė setit fotografik?

Aha, kur kemi qenė nė Durrės kemi punuar gjithė ditėn me kostum banjoje, mė ka hyrė uji nė palcė (qesh), pastaj jam futur nė ujė nė orėn 19:00 kur nuk kishte diell, jam shtrirė mbi gur dhe uji ka qenė akull. Aty thashė se mbarova, por nė atė moment ėshtė bėrė edhe fotografia mė e bukur (qesh). Ka qenė fotografia mė e mirė, pasi ka qenė mjaft origjinale.

Angela, gjithashtu keni pozuar edhe mbi kalė dhe mesa di unė, ju nuk kishit hipur kurrė mė parė nė kalė… patėt frikė?

Po e vėrtetė, po ku e more vesh kėtė (qesh)? E vėrtetė qė ishte hera e parė qė hipja nė kalė, dhe nuk kisha aspak frikė. Unė si natyrė nuk kam frikė.

Nuk tė tremb asnjė gjė?

Gati asnjė gjė.

Ky vit ka qenė i suksesshėm pėr ju, e keni pritur kėtė?

Po. Kėtė jetė qė kam, unė e kam dashur gjithmonė. Unė nuk them, ‘oh dikush mė takoi dhe u bėra e famshme’, ‘nuk e kam dashur kėtė jetė, por erdhi si surprizė’ etj. Nuk ėshtė e vėrtetė! Unė e kam dashur gjithmonė kėtė jetė. E kam dashur qė kur kam qenė 4 vjeē, kur kam bėrė “Miss Pallatin”, e kam ditur qė kjo ėshtė rruga ime. Qysh se kam qenė 11 vjeē, unė e kam ditur qė do tė jetoja nė New York. Unė kam punuar dhe e kam ditur qė do tė arrija kėtu ku jam sot. Nuk ka qenė asnjė gjė e rastėsishme, gjithēka e kam dashur, prandaj kur ka ndodhur qė kam arritur nė kėtė pikė jam lumturuar qė e realizova, por pėrsėri nė tė njėjtėn kohė unė them e kam dashur kėtė gjė. Veē e di si ndihesh kur arrin atė qė do.

Dhe tashmė, e ke arritur atė qė ke dashur?

Jo, ende nuk e kam arritur atė qė dua. Unė jam shumė ambicioze dhe pėr mua ēdo ditė vijnė gjėra tė reja. Unė e pėlqej punėn dhe, edhe sikur tė mė falin para e pasuri unė nuk do tė hiqja dorė nga puna, pasi e dashuroj atė. Unė sėrish do tė punoja. Unė kam qejf tė punoj dhe pastaj tė shoh rezultatin e asaj qė kam bėrė. Kur punoj, nuk lodhem asnjėherė. Dhe janė tė tjerėt qė mė thonė mjaft pėr sot, pasi unė nuk do tė ndalja edhe kur mbaron dita e nata, 24 orė pa pushim punoj dhe nuk lodhem.

Angela, ju keni bėrė njė set fotografik edhe me kėngėtarin Craig David, madje ėshtė pėrfolur se ka pasur edhe njė histori mes jush… sa e vėrtetė ėshtė kjo?

Graig, qė prej 4 vjetėsh njihemi sė bashku dhe ėshtė shoku im i ngushtė, por jemi vetėm shokė dhe asnjė gjė siē ėshtė thėnė andej-kėtej (qesh). GQ Italia thirri atė pėr setin fotografik dhe kur na panė bashkė, na ftuan qė tė ishim tė dy nė atė set fotografik. Ato janė bėrė tek apartamenti i tij, kemi luajtur, qeshur me njėri-tjetrin, ēdo gjė shkoi pėr bukuri.

Angela, ju jeni pėrfolur edhe pėr emra tė tjerė, por pėrpos thashethemeve, mund tė na tregoni nėse keni njė histori dashurie nė jetėn tuaj?

Dashuri?! Atė me Donald Trump harrojeni (qesh)… ishalla e kanė kuptuar njerėzit qė ajo fotografi nuk ekziston. Media thotė qė unė jam e dashuruar me ēdo njeri qė ėshtė nė krah me mua, me gjithė botėn (qesh), e vėrteta ėshtė se nuk jam e dashuruar me askėnd.

Angela, ju e pėlqeni skoop-in?

Ėhė…

Po ju vetė keni provokuar skoop-e?

Mua mė pėlqejnė ‘gossip’ kur ka nė qendėr personazhe tė tjera, jo mua. Dhe i lexoj me qejf. Nė fillim kur lexoja ndonjė gjė pėr veten thosha, ēfarė janė kėto dhe mėrzitesha madje, ndėrsa tani kur i lexoj, vetėm qesh. Dhe i lexoj me syrin kurioz, qė ēfarė po thonė kėtė herė pėr mua…

Angela, keni qenė personazhi mė i pėrfolur i vitit nė Shqipėri pėr foton ku ju jeni kapur pa tė mbathura gjatė njė ceremonie, foto qė ka qarkulluar mė shumė se ēdo foto juaja. Si e keni pėrjetuar ju vetė atė ngjarje?

Ajo foto ėshtė njė aksident. Njerėzit reagojnė sikur unė ta kisha bėrė enkas. Ėshtė diēka qė e ka ēdo femėr, tė gjithė e kanė parė dhe nuk ishte ndonjė gjė qė duhet tė trondiste femrat dhe meshkujt gjithashtu. Unė nuk kam thėnė ndonjė fjalė qė “kam qejf Hitlerin”, apo marrėzira tė tjera, ka ndodhur njė aksident aty. Dhe njerėzit 100 herė ma pėrmendin. Por ajo ėshtė vetėm njė fotografi, nuk ėshtė se unė kam qenė ashtu gjithė kohės dhe kam shokuar njerėzit, nė mes shumė fotove ėshtė ajo foto dhe gjithė fotot e tjera janė korrekte. Ajo ka qenė vetėm njė sekondė dhe njė fotograf e ka kapur, e nė njė sekondė mund tė ndodhė qė tė tė bien flokėt mbi sy, tė tė kėputet rripi i reēipetės etj. Ajo ėshtė njė foto e vetme.

Por nga ana tjetėr, ajo foto ka qenė publiciteti mė i madh pėr ju, keni qenė nė vėmendjen e medias dhe publikut si kurrė ndonjėherė…

Unė ēdo gjė negative nė jetėn time e kthej nė pozitive, ky ėshtė rregulli im numėr njė. Nuk ka rėndėsi se ēfarė ndodh, unė pėrpiqem ta kthej nė favorin tim. Nė fillim kur ka ndodhur kjo gjė, unė kam qenė shumė e mėrzitur; qava, mora avokatin nė telefon pėr ta ndaluar publikimin mė tej dhe kam bėrė tė kundėrtėn nga sa mendojnė njerėzit. Por pastaj unė nuk mund tė jem e mėrzitur mė shumė se dy ditė, sepse nuk ėshtė personaliteti im. Dhe kur ndodhi kjo thashė, e di ēfarė, nuk u pėrmbys bota! Sepse ata qė mė komentuan nuk ishin mė perfekt se unė, kėshtu qė kjo eksperiencė nėse dikush mendoi se mund tė mė bėnte tė dobėt, mua mė ka bėrė mė tė fortė dhe ma ka hequr ēdo frikė. Mė parė kam pasur shumė frikė prej medias, por pas kėsaj edhe pse me zor tė madh, ma keni hequr gjithė frikėn. Kjo pasi unė e di kush jam, e di ēfarė dua tė bėj dhe si t’i evitoj gabimet. Unė e pranoj se ēdo gjė qė mė ndodh mė bėn mė tė fortė. Ēdo gjė qė ėshtė dhimbje dhe qė ėshtė tentativė pėr tė tė ulur poshtė, mua mė forcon.

Aktualisht keni ndonjė kontratė me shtėpi mode?

Pėr momentin kam kostumet e banjės tė miat dhe jam duke punuar pėr njė linjė timen. Nuk jam ende e sigurt, por jam nė kėtė sipėrmarrje me Fadil Berishėn, qė unė gjithmonė e kam dashur. Pėr mua Fadil Berisha ėshtė njėsoj si babai im dhe unė e dua dhe e pyes atė pėr ēdo iniciativė timen, pėr kontratat etj. Unė kam linjėn time tė kostumeve tė banjės qė i kam bėrė, por si binjake qė jam mė pėlqen perfeksioni dhe mė ndryshon mendja shpesh. Kam realizuar njė pjesė tė rrobave tė banjės, njė pjesė i hoqa se mė ndryshoi mendja dhe pasi ta pėrfundoj koleksionin do t’i fus nėpėr dyqane ato. Nė kėtė sipėrmarrje mė ka ndihmuar mjaft edhe dizenjatorja e suksesshme shqiptare, Mirela Nurēe.

Nė fakt Nurēe ju ka ndihmuar edhe pėr kalendarin, apo jo?

Po. Mirela ėshtė njė shoqe e mirė dhe nė kalendar unė kam veshur njė pallto, vepėr arti tė saj , pėr tė cilėn nuk dua tė flas shumė, por qė kur tė shihni fotot keni pėr tė mė dhėnė 100 pėr qind tė drejtė. Mirela ndėrkaq mė ka ndihmuar nė kalendar edhe pėr kombinimin e tė brendshmeve dhe pėrzgjedhjen e duhur tė tyre.

Angela, njė tjetėr lajm pėr ju ka qenė ai i largimit tuaj nga agjencia e famshme e modės, “Elite”…

Po, por nuk ėshtė aspak ashtu siē ėshtė thėnė, nuk ka qenė “Elite” qė mė ka lėnė mua, kam qenė unė ajo qė e kam lėnė atė. Madje pėr kėtė deklaratė unė kam bėrė edhe njė padi pėr kėtė kompani.

Pėrtej modelimit ēfarė aspiron Angela, ēfarė ėndrre dėshiron tė realizojė?

Nė fushėn e modės unė dua tė jem modelja mė e famshme pėr bikini dhe lingerie, pasi kjo ėshtė forca ime. Dhe kėtu dua ta kem unė emrin qė jam mė e mira nė kėtė drejtim. Gjithė puna ime sė fundmi ėshtė fokusuar nė kėtė drejtim, unė do shkoj nė New York e mė tej nė Meksikė, ku do tė pozoj pėr disa katalogė tė ndryshėm me lingerie dhe kjo ėshtė puna ime e momentit. Por unė kam mė shumė qėllime se modelimi. Modelimi ėshtė vetėm njė fazė e jetės sime. Sigurisht qė do ta vazhdoj pėr aq kohė sa tė mundem, por kostumet e mia, produktet e mia do tė jenė synimi im. Femrat i dua shumė dhe tė jap mendime, sugjerime, kėshilla pėr to ėshtė njė gjė qė e dua fort. Unė jam njė shoqe e grave, nuk jam kurrė xheloze pėr femrat. Kur njė femėr mė duket e bukur, e veshur mirė, unė ia them kėtė gjė, kėnaqem kur shoh gjėra tė bukura tek femrat. Unė dua t’i shoh gjithmonė mirė. Unė kam shumė, shumė shoqe. Unė nuk xhelozohem pėr askėnd. Dhe nuk mundem ta besoj kur femrat bėhen kundėr njėra-tjetrės, por jam njė mike besnike e ēdo femre. Kam qejf shumė qė nė fund tė arrij tė kem njė projekt pėr t’i ndihmuar dhe mbėshtetur ato. Kam dėshirė tė kem njė show-timin nė tė ardhmen dhe tashmė jam duke hapur njė blog, ku do tė mund tė shes linjėn time tė rrobave tė banjės, por gjithashtu tek ajo faqe unė do tė shkruaj edhe gjėra pėr femrat, si kėshilla, receta, mendime, sugjerime dhe dua tė jetė njė faqe nė ndihmė tė femrave. Dhe ka shumė filozofi qė unė besoj dhe femėr e menēur nuk ėshtė ajo qė e zgjedh mashkulli, por ajo qė di ta zgjedhė mashkullin! (MAPO.AL)
__________________
Just happy...
LaDy_Diaspora Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-10-11, 15:29   #42
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

Nuk bohet more fame me zor, dikur edhe lekuren ka me e hejke per me dal ne noj balline.

Me ardh te une ska nevoje ...... edhe menihere te famshme e boj.
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-10-11, 05:21   #43
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

.......njani ish habit kur u zgju heret me shku ne pune ka harru me i vesh pantollat me pizhama ne autobus, edhe kjo i paska harru breket prej stresi de,
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-12-11, 16:32   #44
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Avatari i Kalimero
 
Anėtarėsuar: 28-02-09
Postime: 3,319
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

]
oo turist gutu gutu gutu se tibe pum doket e gjeta qikit misterin qi je tu e lipen tiku ka shku be qiki dosti jem,a mus u hupen tu e lip qikit misterin be,
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-12-11, 17:14   #45
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Cool Titulli: "Skandal" Angela Martini pa tė brendshme

Angela Martini ,‘lesbike’


Angela Martini, e cila ėshtė duke jetuar nė SHBA nė ndėrtim tė karrierės sė saj si modele, ėshtė paraqitur nė karakterin e njė modeleje – lesbike nė njė skenė tė shout televiziv amerikan, “Kourtney and Kim take New York”.
Nė edicionin nė fjalė tė shout, qė ėshtė vazhdim i serialit “Keeping up with the Kardashians”, bukuroshja shkodrane paraqitet si njė modele e bukur, nė njė nga pub-et e New Yorkut, ndėrkohė qė e motra e Kim Karadashian-it, Kourtney dhe i shoqi i saj, Scott, shkojnė tė argėtohen nė njė lokal pėr tė larguar monotoninė.

Aty, njė e njohur i prezanton me Angela-n, njė vajzė e cila shkėlqen falė bukurisė sė saj. Nė fakt, qėllimi i ēiftit ėshtė tė flirtojė dhe ndoshta ta marrin nė shtėpi modelen shqiptare…

Kourtney shihet aty nėn shoqėrinė e Angelas, e cila, siē pėrcjellit mediat nė Shqipėri, luan rolin e ndonjė lesbikeje, ndėrsa mė pas Scott-i mendon se nuk mund tė bėjė tė tilla gjėra me bashkėshorten e tij dhe tė dy largohen nga pub-i.

Angela, e cila po kėrkon sukses jo vetėm si modele por edhe si stiliste, pasi sė fundmi ka lanēuar linjėn e saj tė veshjeve tė brendshme, ka reaguar pėr tė sqaruar se ajo nuk ka joshje pėr femrat.

“Nuk jam lesbike, mė pėlqejnė meshkujt!”, ka qartėsuar bukuroshja nė faqen e saj nė Facebook.

PS: Ja dergova ftesen ne fb, e pranoi, pastaj i shkrova: eshte e vertete kjo qe flitet rreth bisexualitetit tend?
Mu pergjegj: Jo, zc, jam pur hetero njejt si ti


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Zero Cool : 23-12-11 nė 19:55
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 02:51.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.