Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Muzika
Emri
Fjalėkalimi
Muzika Degjojme,kendojme ,kercejme ... :-)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 02-02-05, 13:38   #1
Vera
 
Anėtarėsuar: 24-03-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 2,138
Vera e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Vera
Gabim cili kengetar/e ju pelqen prejt ketyre te rinjeve shqipetar

Te dashur bashkforumas jepni mendimet e juaja.

Mua per vete nuk e di se cka te ju them :?: :?:


Vera Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 06-02-05, 21:03   #2
Mex
 
Anėtarėsuar: 05-02-05
Vendndodhja: Kosove
Postime: 19
Mex e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Vera,tema te cilen e ke hapur eshte shume interesante,por ti nuk ke dhene shembuj te kengetareve te rinj te cilet i kemi shume,per shembulldhe per te cilet kemi qka diskutojme
nga femrat Tuna,Genta Ismajli,Zanfina Ismajli,Nora Istrefi,Fjolla Krasniqi,Yllka Kuqi etj etj
nga meshkujt Shpat Kasapi,Ermal Fejzullahu,Adrian Gaxha etj etj.
Mex Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-05, 13:21   #3
Vera
 
Anėtarėsuar: 24-03-04
Vendndodhja: gjermani
Postime: 2,138
Vera e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek Vera
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mex
Vera,tema te cilen e ke hapur eshte shume interesante,por ti nuk ke dhene shembuj te kengetareve te rinj te cilet i kemi shume,per shembulldhe per te cilet kemi qka diskutojme
nga femrat Tuna,Genta Ismajli,Zanfina Ismajli,Nora Istrefi,Fjolla Krasniqi,Yllka Kuqi etj etj
nga meshkujt Shpat Kasapi,Ermal Fejzullahu,Adrian Gaxha etj etj.

Po ja Mex keta jan shembujt qe deshta ti them de por harrova qy hahahha
Vera Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 07-02-05, 23:34   #4
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Genta dhe Zanfina.
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-02-05, 00:55   #5
Mex
 
Anėtarėsuar: 05-02-05
Vendndodhja: Kosove
Postime: 19
Mex e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Arb edhe une ashtu diqka si ti mendoj pasi qe nga te rejat ato dyja dallohen shume,nuk jane monotone si keto te tjerat,si Fjolla Krasniqi dhe Nora Istrefi qe jane shume te trasha dhe skane sharm.Estrades i duhet larmi :lol: apo jo?Stile te reja,pamje te reja etj
Mex Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-05-05, 06:25   #6
experti_lu
 
Avatari i experti_lu
 
Anėtarėsuar: 17-01-05
Vendndodhja: lindur ne SHQIPERI,deshiroj te vdes ne SHQIPERI.
Postime: 628
experti_lu e ka pezulluar reputacionin
Gabim

sefe duraj.
genta ismajli.
malsori.
shkumbin kryeziu.
rritmi rruges.
enis potoku.
vjollca haxhiu.
patrik nuo.
edona llalloshi.
rovena stefa.
__________________
armiku me i madh i njeriut eshte njeriu.
experti_lu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-01-06, 20:03   #7
adhuruesi
AdelinaFan
 
Avatari i adhuruesi
 
Anėtarėsuar: 21-01-06
Vendndodhja: Mars
Postime: 129
adhuruesi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek adhuruesi
Gabim Aiiii

Zanfina , Gressa , Tuna , Genta , Fjolla , Mirsa , Marizza , Nora Istrefi , etj etj
__________________
Pse aq shume provon kur gjithmone deshton
Pse aq shume e imiton kur vetem nje Adeline ekziston
adhuruesi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-06, 13:56   #8
fjolla
 
Anėtarėsuar: 21-11-05
Postime: 5
fjolla e ka pezulluar reputacionin
Gabim

nuk ka ma te mir se SHPATIIIIIII
fjolla Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-06, 20:32   #9
raptile
 
Anėtarėsuar: 07-11-05
Vendndodhja: dikun ne tok sjom jashtoksor
Postime: 103
raptile e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek raptile Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek raptile
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga fjolla
nuk ka ma te mir se SHPATIIIIIII
bal asht veq secili i ka shijen e vet po mos thuj nuk ka mat mir se shpati
__________________
- no keqkuptejshėn -
raptile Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-06, 20:54   #10
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pėr shijen time LABI is the best .
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-01-06, 00:45   #11
adhuruesi
AdelinaFan
 
Avatari i adhuruesi
 
Anėtarėsuar: 21-01-06
Vendndodhja: Mars
Postime: 129
adhuruesi e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek adhuruesi
Gabim Zanfinaaaaaaaaaaaaaaa

Zanfina e forte a , ku kuuuuuuuu nene moj
__________________
Pse aq shume provon kur gjithmone deshton
Pse aq shume e imiton kur vetem nje Adeline ekziston
adhuruesi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-06, 19:56   #12
LOJETARI
Administratorėt
 
Anėtarėsuar: 12-10-05
Postime: 3,420
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Gabim *

Ndoshta dikush nga ju menjehere do te me rradhite ne mesin e atyre qe kritikojne cdo gje, vetem e vetem per te thene dicka.Mirpo une prape do te jap mendimin tim duke u perpjekur te zgjedhe fjale te buta.
Nga kengetaret e rinje qe kemi rastin te degjojme koheve te fundit , rrezatohet nje zhurme qe ne raste te shpeshta munde te jete edhe e demshme per shendetin e degjuesit.Jo rralle te krijohet pershtypja se brenda nates lindin yje te panumerta kengetaresh qe pushtojne apo tentojne te pushtojne veshin tone .Per mua kjo nuk eshte muzike keta nuk jane kengetare por kjo eshte zhurme dhe keta jane zhurmagjinje te percjellur me muzike te pa komponuar, por te blere se bashku me instumentat e tyre.Keta nuk kendojne por masturbojne (me falni ne shprehje) VETEKNAQEN dhe se cka eshte me e keqja na fyejne pa fije turpi .Fajin e kemi vete .
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-06, 21:36   #13
Luana
Luanesha
 
Avatari i Luana
 
Anėtarėsuar: 09-11-03
Postime: 14,403
Luana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėmLuana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: *

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Ndoshta dikush nga ju menjehere do te me rradhite ne mesin e atyre qe kritikojne cdo gje, vetem e vetem per te thene dicka.Mirpo une prape do te jap mendimin tim duke u perpjekur te zgjedhe fjale te buta.
Nga kengetaret e rinje qe kemi rastin te degjojme koheve te fundit , rrezatohet nje zhurme qe ne raste te shpeshta munde te jete edhe e demshme per shendetin e degjuesit.Jo rralle te krijohet pershtypja se brenda nates lindin yje te panumerta kengetaresh qe pushtojne apo tentojne te pushtojne veshin tone .Per mua kjo nuk eshte muzike keta nuk jane kengetare por kjo eshte zhurme dhe keta jane zhurmagjinje te percjellur me muzike te pa komponuar, por te blere se bashku me instumentat e tyre.Keta nuk kendojne por masturbojne (me falni ne shprehje) VETEKNAQEN dhe se cka eshte me e keqja na fyejne pa fije turpi .Fajin e kemi vete .
Hiq mos fol ma shume se ja ke qellu bre Lojetari
__________________
Tė gjithė e din se si dukem, por askush se di se kush jam nė tė vėrtet!!!!!
Luana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-06, 22:12   #14
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Shpat Kasapi, Ermal Fejzullahu dhe Nora Istrefi
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-02-06, 00:34   #15
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: *

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LOJETARI
Ndoshta dikush nga ju menjehere do te me rradhite ne mesin e atyre qe kritikojne cdo gje, vetem e vetem per te thene dicka.Mirpo une prape do te jap mendimin tim duke u perpjekur te zgjedhe fjale te buta.
Nga kengetaret e rinje qe kemi rastin te degjojme koheve te fundit , rrezatohet nje zhurme qe ne raste te shpeshta munde te jete edhe e demshme per shendetin e degjuesit.Jo rralle te krijohet pershtypja se brenda nates lindin yje te panumerta kengetaresh qe pushtojne apo tentojne te pushtojne veshin tone .Per mua kjo nuk eshte muzike keta nuk jane kengetare por kjo eshte zhurme dhe keta jane zhurmagjinje te percjellur me muzike te pa komponuar, por te blere se bashku me instumentat e tyre.Keta nuk kendojne por masturbojne (me falni ne shprehje) VETEKNAQEN dhe se cka eshte me e keqja na fyejne pa fije turpi .Fajin e kemi vete .
-deri tash mire e pate, Lojetare, po harrove nje me kryesoren(sipas meje )-keta kengetaret e rinje, edhe i arsyetoj ..eshte ambicja e tyre..enderra per fam, dhe karrjer(nuk ka asgje te keqe)po nuk kuptoj mediat tona elektronike dhe "shtepit tona diskografike" si aprovojne nje vlere te tille, dhe transmetojne qdo ore ??--kjo eshte "makaber"-ne fushen e artit muzikor -pastaj thuhet ,kete kerkon tregu ,tregu jemi ne blersit apo??? ???nuk e kuptoj jane ata qe na imponojne keto vlera te rrejshme ,dhe me e keqja-(une personalishte ashtu e kuptoj),na ofendojne ne pergjithesi -nuk jemi popull injorant ne kete drejtim, kemi <veshe per muzike>kemi kritere dhe cmojme artin muzikor ,tjeter eshte qe komercialisat injorant , dominojne tregun...
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:03.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.