Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Kultura kombėtare
Emri
Fjalėkalimi
Kultura kombėtare Materiale tė reja, zbulime dhe ide personale per gjuhėsinė, artin, historinė ...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-08-07, 18:14   #61
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga yllbardh
"Shok" a e vrejte edhe vetė kur E.H. tha Rroftė diktatura e proletariatit. Ergo udhėheqėsi i njė diktature ėshtė diktatorė i njėjtė sikurse Stalini, S.Millosheviqi, Hitleri, Sadami etj. etj.
yllbardhi te lutem mos njollos emrin e te madhit Hitler,....
... me ket palaqo mjeran Enver.
__________________
USHTARI ATDHEUT
Jetoj e punoj per nji Shqipni te lire etnike
e demokratike, qe populli shqiptar me jetue
zot dhe krenar ne liri e lumtuni, ne
trojet e tona iliro-dardane.
LEKA I. MBRET I SHQIPTAREVE
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 22-08-07, 18:23   #62
yllbardh
 
Avatari i yllbardh
 
Anėtarėsuar: 05-05-07
Vendndodhja: Danimark
Postime: 772
yllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tomori
yllbardhi te lutem mos njollos emrin e te madhit Hitler,....
... me ket palaqo mjeran Enver.

HAHAHAAAA....... paj mirė e ke se ai cliroi kosovarėt nga shkau........ e E.H. me dy duart i'a dha Rankoviqit kosovėn, tė cilėn ushtarėt e shqipėris e shliruan!!!
__________________
Mirė se vini te Prishtinasi dera ėshtė githėmon e hapur
yllbardh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-07, 18:54   #63
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga yllbardh
HAHAHAAAA....... paj mirė e ke se ai cliroi kosovarėt nga shkau........ e E.H. me dy duart i'a dha Rankoviqit kosovėn, tė cilėn ushtarėt e shqipėris e shliruan!!!


Lexo me vemendje thenjen e Enverit

-Partizanet e Enverit ne Kosove

a) Lufta antishqiptare perkrah Armates Jugosllave qe zhvilluan divizioni V dhe VI i Ushtrise NCL shqiptare. Eshte nje fakt i njohur tashme nga te gjithe marrshimi i ketyre divizioneve "ne ndjekje te nazisteve deri ne Vishegrad", gjate te cilit Ramiz Alia dhe Shefqet Peci masakruan te gjithe nacionalistet shqiptare te atyre aneve qe kishin guxuar te ngrinin dore kunder "vellezerve jugosllave".

c) Gjate LANCL, Enver Hoxha e ka bekuar zyrtarisht genocidin cnjerezor qe Armata Jugosllave kreu mbi nacionalistet shqiptare ne Kosove. Ne nje nga veprat e tij, Hoxha shprehej:
"ata "nacionalistet kosovare) e kane hak plumbin dhe litarin"
__________________
USHTARI ATDHEUT
Jetoj e punoj per nji Shqipni te lire etnike
e demokratike, qe populli shqiptar me jetue
zot dhe krenar ne liri e lumtuni, ne
trojet e tona iliro-dardane.
LEKA I. MBRET I SHQIPTAREVE
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-07, 19:05   #64
yllbardh
 
Avatari i yllbardh
 
Anėtarėsuar: 05-05-07
Vendndodhja: Danimark
Postime: 772
yllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga yllbardh
HAHAHAAAA....... paj mirė e ke se ai(Hitleri,Musolini) cliroi kosovarėt nga shkau........ e E.H. me dy duart i'a dha Rankoviqit kosovėn, tė cilėn ushtarėt e shqipėris e shliruan!!!
P.S. Kėshtu duhet tė kuptohet.....
__________________
Mirė se vini te Prishtinasi dera ėshtė githėmon e hapur
yllbardh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-08-07, 00:00   #65
Albanian
I`m Proud To Be...
 
Avatari i Albanian
 
Anėtarėsuar: 08-04-07
Vendndodhja: Switzerland
Postime: 172
Albanian i vlerėsuar mirė
Gabim

Pershendetje,

Un asgje nuk thash, as nuk citova, as nuk pohova se ka then keshtu apo ashtu, un vetem ju sjella ato dy video te cilat jan argumente, theniet e juaja per mua momentalisht jan pa vlere deri sa mereni me thashetheme dhe mundoheni te me bindni se tha ai apo tha ky keshtu, fakte keni sjellur por per nje periudhe aq te larget nevoiten argumente, per ket periudh te larget kohore thashethemet jan pa vlere...

P.S Nuk di shum te them aspak per Enver Hoxhen, koheve te fundit ne youtube kam gjetur shum video te tilla ku ai i kercnohej Serbve dhe Rusve.

Me gjith deshire po lexoj qka shenoni dhe shpresoj qe te mesojme diqka se bashku.

Me Rrespekt
Albanian
__________________
Menduat se ne ju krijuam kot dhe se nuk do te ktheheni ju tek ne?
Albanian Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-08-07, 16:55   #66
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albanian
Pershendetje,

Un asgje nuk thash, as nuk citova, as nuk pohova se ka then keshtu apo ashtu, un vetem ju sjella ato dy video te cilat jan argumente, theniet e juaja per mua momentalisht jan pa vlere deri sa mereni me thashetheme dhe mundoheni te me bindni se tha ai apo tha ky keshtu, fakte keni sjellur por per nje periudhe aq te larget nevoiten argumente, per ket periudh te larget kohore thashethemet jan pa vlere...

P.S Nuk di shum te them aspak per Enver Hoxhen, koheve te fundit ne youtube kam gjetur shum video te tilla ku ai i kercnohej Serbve dhe Rusve.

Me gjith deshire po lexoj qka shenoni dhe shpresoj qe te mesojme diqka se bashku.

Me Rrespekt
Albanian
Pershendetje Albanian" na ketu flasim me fakte ju perkujtoje se STALINI ka qendruar ner vitin 1991 ne sheshin Skenderbe te Tiranes...
nese ju e shihni kercnim ndaj Rusis nga sheshi i Tiranes se kuqe ne periudhen e ENVERIT nga JOSIF VISMAROVIC STALIN...te lutem ma spjego kuptimin e kesaj kercnimit qe jesh ber ne ket forme Rusis.

Tashe per nje moment kthehemi ne Beograt te serbis ne vitin 1946..
...ne ket vite te 1946 Enver Hoxha shpallet heroi i popullit te Jugosllavise esht dekoruar mu ne mes te Beligradit...
__________________
USHTARI ATDHEUT
Jetoj e punoj per nji Shqipni te lire etnike
e demokratike, qe populli shqiptar me jetue
zot dhe krenar ne liri e lumtuni, ne
trojet e tona iliro-dardane.
LEKA I. MBRET I SHQIPTAREVE
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-04-08, 19:31   #67
Albo
 
Anėtarėsuar: 06-04-08
Postime: 1
Albo i vlerėsuar jo keq
Gabim Titulli: ENVER HOXHA (TRADHTARI KOMBITIT )

Falemenderit per kete post. Eshte shume e rendesishme qe Shqiptaret te moj harrojne se cfar plehere gjakatare ishte enver hoxha. I kerkoj falje bordit ne qofte se Shqipja ime nuk eshte shume e rrjedhshme. Rrofte Shqiperia from Prishtina to Tirana from Ulqin to Shkup. From Shkup to Janina. Dita jone po vjen. Bac Adem u kry. Cheers from USA
Albo Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-09, 22:08   #68
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ENVER HOXHA (TRADHTARI KOMBITIT )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Albo
Falemenderit per kete post. Eshte shume e rendesishme qe Shqiptaret te moj harrojne se cfar plehere gjakatare ishte enver hoxha. I kerkoj falje bordit ne qofte se Shqipja ime nuk eshte shume e rrjedhshme. Rrofte Shqiperia from Prishtina to Tirana from Ulqin to Shkup. From Shkup to Janina. Dita jone po vjen. Bac Adem u kry. Cheers from USA
Po i nderuari Albo dita jone po afrohet se shpejti dot shpallet Republika Ilirides ne kte te jeshe shum i sigurte Albo.
__________________
USHTARI ATDHEUT
Jetoj e punoj per nji Shqipni te lire etnike
e demokratike, qe populli shqiptar me jetue
zot dhe krenar ne liri e lumtuni, ne
trojet e tona iliro-dardane.
LEKA I. MBRET I SHQIPTAREVE
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-09, 22:57   #69
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ENVER HOXHA (TRADHTARI KOMBITIT )

Enver Hoxha o t`u shkurtjeta
rrofsh mos qofsh o sa t`jetė jeta
nėpėr male e nėpėr fusha
sot pėr ty plot me mllef u mbusha!!! :D
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-09, 23:28   #70
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: ENVER HOXHA (TRADHTARI KOMBITIT )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Arb
Po cfare vlerash do ti zbulohen ketij Krykrimineli?

Po ja psh ne ate kohe TV ka pas vetem shtune diele Program populli ska dite asgje me tej vetem Shatin Qekiqin edhe Grabujen e ne fusha ka qen partia e punes atehere... Edhe ndoshta per ate kohe vertet ka qen i mire ngadaleni ju mos u nxeni.....

Sikur te behet ndonje analize me shume probleme dalin tash mes popullates se atehere.. Atehere ska pas probleme se problemet i ka zgjedh partia e jo i zoti shpis... ka qen nje ligj per te gjithe....
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-06-09, 23:44   #71
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: ENVER HOXHA (TRADHTARI KOMBITIT )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shfletuesi_
Po ja psh ne ate kohe TV ka pas vetem shtune diele Program populli ska dite asgje me tej vetem Shatin Qekiqin edhe Grabujen e ne fusha ka qen partia e punes atehere... Edhe ndoshta per ate kohe vertet ka qen i mire ngadaleni ju mos u nxeni.....

Sikur te behet ndonje analize me shume probleme dalin tash mes popullates se atehere.. Atehere ska pas probleme se problemet i ka zgjedh partia e jo i zoti shpis... ka qen nje ligj per te gjithe....
I nderuari shletuesi te lutem shum qka Analize me ba per kte Kryekriminelin mos te lutem..
__________________
USHTARI ATDHEUT
Jetoj e punoj per nji Shqipni te lire etnike
e demokratike, qe populli shqiptar me jetue
zot dhe krenar ne liri e lumtuni, ne
trojet e tona iliro-dardane.
LEKA I. MBRET I SHQIPTAREVE
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 16-06-09, 09:02   #72
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: ENVER HOXHA (TRADHTARI KOMBITIT )

Po me doket nuk eshte e lejuar qe te diskutohet per MUTA ne forum.


__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:05.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.