Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare!
Emri
Fjalėkalimi
Toleranca fetare! A jemi ne Shqipetarėt popull tolerant nė fe?Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 20-07-11, 21:16   #166
gjini
 
Avatari i gjini
 
Anėtarėsuar: 13-11-04
Vendndodhja: Midis Europes
Postime: 3,086
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Besi:) Shiko postimin
Paaaa njiher thu e kom dhan shpejt e shpejt komentin , tani kritikon, Pse veq ne Shqiptaret e kritikojme mas shumeti KOMUNIZMIN.. Kta e bojne njerzit e pashkolle po tishin edhe nja 500 si Ramiqi en Armaten e Jugosllavis edhe nja 100 parlamentin e Jugosllavis si Azem Vllasi e Kaqusha Jashari, shume ma mire i kishume pas punet , mos na mohoje dikush shkollimin neve shqiptare, kurse e Azem Vllasit , Sinan Hasanit etj etj jo..?
Kogja jeni bo si serbet me Propaganda , Fuadi ska ndihmu Hamasin, po ka qen aktivst i ndihmave krishtere, se Kosova ska per veti ndihma..
Mfale qe pot thom, po nese mendon se kerkesa e myslimanve te pengon, ateher pse spo gjon njė shtet krishter ki mapak telashe se en ks 98 % MUSLIMAN jan..
Une jetoj ne njė shtet krishter skemi as Xhami , po spom pengon feja krishtere, kurse ty pot pengon feja e popullit tane ...
Te lumt e paske knaq krejt .....!
spaske lan vend ma per koment e paske mbyell me dyll kete kapitull ....
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 21-07-11, 03:26   #167
Besi:)
 
Anėtarėsuar: 08-11-10
Postime: 451
Besi:) e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gjini Shiko postimin
Te lumt e paske knaq krejt .....!
spaske lan vend ma per koment e paske mbyell me dyll kete kapitull ....
Krejt qka kom shenu ka qen lidhje me komentin tane, a pesheh se cfare ke shenu, Veq Brit o met pa ti thy se tjerat krejt i ke permbush...!
Tashte pedi se met vertet Toleranca nuk duhet me qen edhe pse eshte....

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Besi:) : 21-07-11 nė 03:26
Besi:) Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-07-11, 06:29   #168
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Rrezlliqet sa kan fillu o milet ju pyetni a kanoset rrezik nga fundamentalizmi fetare.
Gajret se behet me mire,ndahen toakta shqiptare ne mes dy aleancave shqiptare Otodokse muslimane dhe asaj katolike,ne te paret mebesim ne tokat tona keto te dyte e kan zhgjedhe rrugen drejte vatikanit..inshalla ne ndonje republike i ngopet italise si san Marino..e kjo do te quhet Republika di Albanesi Catolici...hahhahahaha
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-07-11, 09:30   #169
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Guri i madh Shiko postimin
qishtu thojshin edhe kta hashkalit romt e egjiptasit pas viteve 81 kur shkjet i shitshin shpiat


serbet ne serrbi shqiptart po ikin ne shqipri kosova po ju jet egjyptasve te kerqovarit
Egjiptasit jan poashtu njerez si ti dhe une...ketu shihet sa tolernte jeni vetem nga nje pike provokative e qellimshme nga kercovari guri i madhe me mednjen e vogel rreno male me jo tolernce te mos flasin per njerzit...haahahhaah
Sidoqoft,shqiptaret te komunitetit musliman kur nuk kan pas problem me shqiptaret e komunitetit orthodoks dhe kjo me pelqen dhe mu per ate e dua atdheun tim edhe me element degjenerues si guri ashtu si eshte dhe do te jete gjithmon...dhe cdo pellembe e tokes shqiptare ku jetojen egjipianet do te jete edhe toka e tyre me te gjitha te drejtat qe u garanton qenja njerzore nese do te ua mohoj guri..
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-07-11, 14:06   #170
Artisti
 
Avatari i Artisti
 
Anėtarėsuar: 16-05-05
Postime: 6,480
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?
Duke pare dhe shkruar nga Kosova them se rreziku nuk qenka ashtu si po paraqitet ketu nga ata persona te te cilet ndjenjat shpirterore arabe kane okupuar shpirtin e tyre.

Ende jane te pakte te tillet.

Kalova neper shume qytete te Kosoves, pashe vetem tre nga te tillet.

Por edhe ata tre jane te tepert.

Nuk duhet te lejojme qe ndjenjat shpirterore arabe te perhapen, me kete perfundoj se ata te cilet moren pjese ne ate tubim ne Prishtin kane qene siq edhe RTK ka lajmeruar 1000 veta, me shume hiq.Pra nga tere Kosova kane ardhur ose edhe nga Maqedonia.


.


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-07-11, 14:31   #171
taraku-1
Banned
 
Anėtarėsuar: 20-06-11
Postime: 1,208
taraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėmtaraku-1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Artisti Shiko postimin


Duke pare dhe shkruar nga Kosova them se rreziku nuk qenka ashtu si po paraqitet ketu nga ata persona te te cilet ndjenjat shpirterore arabe kane okupuar shpirtin e tyre.

Ende jane te pakte te tillet.

Kalova neper shume qytete te Kosoves, pashe vetem tre nga te tillet.

Por edhe ata tre jane te tepert.

Nuk duhet te lejojme qe ndjenjat shpirterore arabe te perhapen, me kete perfundoj se ata te cilet moren pjese ne ate tubim ne Prishtin kane qene siq edhe RTK ka lajmeruar 1000 veta, me shume hiq.Pra nga tere Kosova kane ardhur ose edhe nga Maqedonia.


.


.
Tregom me kon rri te tregoj kush je ???
O ti hahahahahahaahahaha, ata nuk rrin ku pihet rakia, as ne diskoteka e hotele e puffa nuk rrin, ata jan njerzi familjar, dhe dojn rriskun me pas hallall

besoj qe kurr ski mi pa, edhe 1 vite nese rrin ne ks...., nese don me i pa vizitoj xhamijat...

en diskoteka po i lyp mjekrroshat qkas nin njeri pej qiftit tina....

hajt Allahu te udhzoft, se ju permes mjekrrave si preteks mjekrren demek ju e sulmoni islamin.., se nuk o ktu problemi i mjekrrave, mjekrrat jan si mash/vegel per me sulmue islamin ne tersi me zhduk...
taraku-1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-07-11, 21:07   #172
valiii
 
Anėtarėsuar: 24-12-06
Postime: 3,777
valiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

S'ka nevoje per panike... Qe artisti raporton prej terenit, mjekrra ka pak po qosa qe ende sju ka dal mjekrra ka shume :))


P.S| gllumc a mos ke ne ETC hiq... Rruju se po ta lshojne "n'raqun" far 5 centshi nato ēokolladat e vogla qe i ke merak. Shnetje!
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-07-11, 21:25   #173
panta_rhei
 
Avatari i panta_rhei
 
Anėtarėsuar: 16-03-06
Postime: 3,153
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Ēika,
Seriozisht, dmth pa hajgare,

Na krijojmė terrorista thjeshtė duke u kushtuar vėmendje.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-07-11, 21:38   #174
Zanzi/M
mire ....
 
Avatari i Zanzi/M
 
Anėtarėsuar: 12-01-10
Vendndodhja: Prishtine
Postime: 1,776
Zanzi/M e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei Shiko postimin
Ēika,
Seriozisht, dmth pa hajgare,

Na krijojmė terrorista thjeshtė duke u kushtuar vėmendje.
E vertet eshte kjo..!

Atehere: jo vemendje terroristeve.
Zanzi/M Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-07-11, 11:04   #175
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Arabet qe flasin shqip. Shqipfolesit me zemer arabo-turke. pe pa fytyre!
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-07-11, 11:06   #176
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Neferta Shiko postimin
Linku spot punon shoki :(
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-07-11, 11:07   #177
Neferta
 
Anėtarėsuar: 22-06-09
Postime: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga panta_rhei Shiko postimin
Ēika,
Seriozisht, dmth pa hajgare,

Na krijojmė terrorista thjeshtė duke u kushtuar vėmendje.
E krijojn ata veten
http://http://www.youtube.com/watch?v=I84uA_5-DJI&feature=player_embedded

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Neferta : 28-07-11 nė 11:10
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-07-11, 11:11   #178
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Neferta Shiko postimin
ah, menxi i rash nfije me kqyre (msohu more me postu se na more nqafe tuj hallakat qy :P)


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-07-11, 01:17   #179
OROSHI
 
Anėtarėsuar: 12-07-04
Vendndodhja: Kine
Postime: 245
OROSHI e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

Qeveria e Kosoves duhet ti arrestojne kesi lloj kafshesh qe denigrojne figurat e kombit shqiptar!
__________________
SHQIPTARET E MOREN ME DHUNE ISLAMIZMIN!!!
OROSHI Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-08-11, 17:20   #180
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: A po kanoset rreziku i ekstremizmit fetar nė Kosovė?

AKTUALE
Turqia kėrkon ndryshimin e teksteve tė historisė nė Kosovė Zyrtarėt nga Turqia kėrkojnė ndryshimin e testeve shkollore tė historisė nė Kosovė. ... Postuar: 03:12:26 / 19.08.2011
Ministri turk i Arsimit, Omer Dinēer kėrkon ndryshimin e teksteve shkollore tė historisė nė Kosovė, aty ku pėrdoren fjalė fyese pėr shtetin dhe popullin e Turqisė. Gjatė takimit me Ministrin e Arsimit, Ramė Buja, i cili theksoi se se janė duke punuar nė kėtė drejtim. Ai informoi se ėshtė formuar njė komision i veēantė i cili ka vizituar edhe Turqinė dhe ėshtė duke verifikuar faktet historike mes Kosovės dhe Turqisė. Librat e rinjė tė historisė nė Kosovė do tė jenė tė gatshme vitin e ardhshėm shkollor. Tė dy ministrat janė pajtuar pėr themelimin e njė Universiteti turk nė Kosovė.
Büste Skanderbeg


__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:54.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.