Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
Emri
Fjalėkalimi
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 11-05-09, 21:20   #1
Dardani_K1
 
Avatari i Dardani_K1
 
Anėtarėsuar: 15-09-05
Postime: 427
Dardani_K1 e ka pezulluar reputacionin
Gabim Deri kure ne diaspora duhet te therras familjen me prefiksin e Serbis.

Pershendetje ,
edhe sa kohe duhet qe ne ne diaspor te e perdorim prefiksin e Serbis qka ashte puna ketu qka jane duke bere ministria e telekomunikacioonit dhe Ministri Fatmir Limaj a i ka marre gjumi apo spo jane te afte qe 1 vit ma pavaresis se Kosoves ta siguroj nje prefiks apo jane te zanen me hajni dhe me korrupsion qe sashte asnjana nga keto ateher le te vepron Limaj dhe le ta siguroj prefiksin e Kosoves dhe mjaft na shiti mend me fjal se si po kryen pune qe done me na tregue se sa efikas ashte ateher le te tregohet me vepra ose ma mos te na e lyp voten tone.


Dardani_K1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 12-05-09, 12:29   #2
Dani11
Banned
 
Avatari i Dani11
 
Anėtarėsuar: 21-12-05
Postime: 2,149
Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11
Gabim Titulli: Deri kure ne diaspora duhet te therras familjen me prefiksin e Serbis.

O Dardan na ma shume po chatiratmi me Kosove e nuk po na bjen me thirr me telfon hiq,paj kom harru qfar hymje po perdorim a tonen a te serbis bile e kom harru edhe serbine le ma qat periksin a 6 pipsin.E sikur ta kishim vetem kete problem ne diaspora, po thuj ti ku jane Ambasadat ku munde te marrim dokumente si pasaporta e gjera tjera, ky eshte problem shume me i madh.E sa per Fatmirin ai u myt tuj punu bile koh nuk po ka as paret me i qu ne bank vet po Sabri Fejzullahu po i ndihmon.
Dani11 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-05-09, 23:30   #3
Dardani_K1
 
Avatari i Dardani_K1
 
Anėtarėsuar: 15-09-05
Postime: 427
Dardani_K1 e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Deri kure ne diaspora duhet te therras familjen me prefiksin e Serbis.

O i hankt dreqi i marrshin e mos u knaqshin me ato pare e hajrin mos jau pafshin se qysh po i sosin shpirtin popullit ashtu edhe Allahu po jau kall atyne a e ndegjove ne lajme se Limaj 3 anetar te familjes i kish te semur Baben te paralizun Nanen ne Spital e Gruan te semur nga Kanceri me vjen keq nga Gruaja e tina e cila po e vuan smundjen po qka ti bajsh kure Allahu ma se shumti gabimqarit ja semun naj anetar te familjes e jo bashe ate te keqin.
Po te them edhe njeher i marrshin e mos u knaqshin me ato pare po krejt neper Hoxhallar e Mjek ju shkofshin e me u knaq mos u knaqshin po i sost ne shpirtAllahu ashtu si po e sosin keta Idiotat e qeveris poppullin.
E sa per ambasada jane qelen por dokumente sjan duke dhanen kishe deri ne qershor apo korrik e kinse tek nga Korriku kane me ja nisen me dhanen, po qudia ashte qe qe 1 vit e ma shume u banem shtet dhe ende se kena perfiksin e Kosoves me dashten naj pushtetar i naj shteti me e thirren qeverin e Kosoves i duhet me thirrje te Serbis me thirren qevein e Kosoves.Njerez te pa afte kure ishte ne pushtet LDK-AAK Thaqi formojke qeveri nen hije dhe jepke leksione sesi duhet me punue e tash qe e ka qeverin ne dore flen e i ka harrue fjalet e hana dhe leksionet qe ja japke Agim Qekut e Bajram Kosumit.
Dardani_K1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-05-09, 21:35   #4
pirro
FUND!
 
Avatari i pirro
 
Anėtarėsuar: 17-12-05
Postime: 4,460
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek pirro
Gabim Titulli: Deri kure ne diaspora duhet te therras familjen me prefiksin e Serbis.

Deri te shtunen hahahahaha

Po thirrni ne +386/49( numeri ketu) edhe nuk thirr [ermes serbise
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-09, 16:49   #5
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,323
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deri kure ne diaspora duhet te therras familjen me prefiksin e Serbis.

punet e shqiptarve neper shekuj kan ecur me hapa kermilli se paku te kishin ecur me hapa breshke
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-05-09, 20:53   #6
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deri kure ne diaspora duhet te therras familjen me prefiksin e Serbis.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lirik
punet e shqiptarve neper shekuj kan ecur me hapa kermilli se paku te kishin ecur me hapa breshke
A thua pse o lum liriku?
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-05-09, 12:31   #7
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
Avatari i uck_aksh
 
Anėtarėsuar: 02-10-04
Vendndodhja: Vevey-Suisse
Postime: 5,194
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deri kure ne diaspora duhet te therras familjen me prefiksin e Serbis.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dardani_K1
Pershendetje ,
edhe sa kohe duhet qe ne ne diaspor te e perdorim prefiksin e Serbis qka ashte puna ketu qka jane duke bere ministria e telekomunikacioonit dhe Ministri Fatmir Limaj a i ka marre gjumi apo spo jane te afte qe 1 vit ma pavaresis se Kosoves ta siguroj nje prefiks apo jane te zanen me hajni dhe me korrupsion qe sashte asnjana nga keto ateher le te vepron Limaj dhe le ta siguroj prefiksin e Kosoves dhe mjaft na shiti mend me fjal se si po kryen pune qe done me na tregue se sa efikas ashte ateher le te tregohet me vepra ose ma mos te na e lyp voten tone.

dardan a i din rregullat edhe ligjet per ta marr prefiksin nuk blehet perfiksi ne kiosk
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-09, 22:20   #8
Shqiptare_ne_Turqi
 
Avatari i Shqiptare_ne_Turqi
 
Anėtarėsuar: 22-09-08
Vendndodhja: Shqiptare dhe ne Kosove ;)
Postime: 2,389
Shqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėmShqiptare_ne_Turqi i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Deri kure ne diaspora duhet te therras familjen me prefiksin e Serbis.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga uck_aksh
dardan a i din rregullat edhe ligjet per ta marr prefiksin nuk blehet perfiksi ne kioskuck_aksh,sigurisht se nuk blehej ne kiosk por,athua sa punohej pér két ??

Rrafsh qe 15 muaj jem ba shtet,nuk ésht pak kohé mé duket !! ...
__________________
Nuk ka rėndėsi ku dhe si keni jetuar. E rėndėsishme ėshtė ēfarė keni bėrė aty ku keni qenė. (Xhorxha O’kife)
Shqiptare_ne_Turqi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-09, 22:28   #9
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Deri kure ne diaspora duhet te therras familjen me prefiksin e Serbis.

lavdata ka shum bile kta qeveritart ton po thojn se kosova esht si zvicra

edhe ate qe gjithmon e permendin e kemi moshe ma te re nė evrop ,po qka po bejn per ket mosh te re qe per gjdo vit 30000 tė rinj jan qe i kryjn shkollat e nuk kan punzoti hajr e baft
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-05-09, 22:39   #10
shfletuesi_
Djale Drenice
 
Avatari i shfletuesi_
 
Anėtarėsuar: 21-10-08
Vendndodhja: Nė vėndin e ngjarjeve
Postime: 20,920
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek shfletuesi_ Dėrgo mesazh me anė tė Yahoo tek shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Gabim Titulli: Deri kure ne diaspora duhet te therras familjen me prefiksin e Serbis.

hahahahaha.........jan hargju codat deri te fillojn per shtypjen e codave tjere
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-05-09, 16:56   #11
bert
 
Avatari i bert
 
Anėtarėsuar: 31-05-09
Postime: 1,293
bert i vlerėsuar mirė
Gabim Titulli: Deri kure ne diaspora duhet te therras familjen me prefiksin e Serbis.

pyetje shume me vend
bert Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 08:27.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.