Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni... 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 08-11-04, 21:40   #11
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kerkoj flje qe po lajmerona perseri,por asgje ne jete nuk me terhek me shume,dhe nuk me duket me: interesante,terhekese ,zemershkaterruese,shpirteshtridhese,provokuese, dominuese dhe adhuruese se DASHURIA. Si sume personat e botes neper shekuj,ashtu dhe une ,i kthehem vazhdimish mos po zbuloj diēka te re,ose ta rishiqoj perseri nga kendi tjeter...

Plagat e dashurise mundet m'i sherue vetem ai qe i ka shkaktue.Nese egziston nje dashuri,aty vend per tjeter nuk ka.Populli thot: egzistojne menquria e kokes dhe menquria e zemres.Nese nuk keni dashuri,kerkojeni.Nese nuk dini si ta gjejni- ateherit ndertojeni.Suksesi eshte i varun prej qendrinit tuaj ndaj problemit.Ne dashuri,nuk eshte i lumtur ai qe ka shume,por ai qe i nevojitet pak.Shume here,ne momentet kritike te maredhenjeve njerezore,egziston vetem nje pyetje: ēka kish bere tash dashuria?Dashuria len gjurmet ne shpirterat tone,duke naj argumentuar se e kaluara ka qene e verteta.Sot,jetojme ne koherat " primitive " :arrow: as te ashpera,e as te menqura ,ku MOSVENDOSMERIA eshte mallkimi i tyre.Nuk egziston qenje pa dashuri,as dashuri pa gjelozi.Provoni qe te dashuroni personin me te cilin me deshire bisedoni.Nese martoheni,ne pleqeri,biseda do te jet njeri nga kualitetet me te larte te cilin mundeni me zbulue tek ai person.

Shiqimi i dashurise,eshte teksti i gjate.Vetem ateherit,kur me nuk kemi nevoje te themi ate- dashurojme sinqerisht.Ne dashuri,me teper se logjika,eshte i nevojshem- DURIMI.I dobet eshte ai person i cili e ka humbur besimin ne veti.Si ta krijojme dashuri?:

Ne jemi dashuria.Behuni si flakadan ne qiell,duke rrezatuar me dashuri dhe drite.Ju keni te njejten fuqi ne vehti te rrezatoni me dashuri dhe drite,dhe duheni te rrezatoni si yjt prej momentit kur zgjoheni,e deri tek momenti kur bini me fjet.
Dashuria lind nga KURESHTJA,dhe qendron prej thjeshtesise.Provoni te mireni gjithmone me diēka,ose te jeni te kenaqur pa arsye.Dashuria kurre nuk e humb shpresen.Mjeshtri eshte momenti i zgjedhur per aksion dhe vetia e adaptimit te shpejte.

Vetem dashuri,kurre nuk eshte mjaft.Zemra e dashuruar eshte e shurdher per keshilla.

Me respekt,TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 17:14.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.