Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Zona Administrative > Tema tė vjetra
Emri
Fjalėkalimi
Tema tė vjetra Arkivi i forumitTemė e mbyllur
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 10-05-12, 07:21   #16
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: Titulli: A do te shkojne fetaret ne ferr

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Makresh Shiko postimin
Me kto men, liriki do t'shkoje n'ferr.

nes e shkoj ne ferr do ta pyes perendine pse me dergove ne ferr a vetem pse ti e ke krijuar njeriun qe ne zanafille per levizje dhe mund per te krijuar -qka do te pergjigjet ather zoti -zoti ka then me punue ndersa feja esht kunde r
punes
feja ehst vetem nje qeshtje perberje e lutjeve -ne akoma nuk edijme a i preferon perendia lutjet apo sjelljet e formave tjera -ndoshta per te ju drejtuar zotit me gjuhe origjinal siq e ka krijuar njeriun-
ne gjuhet evjetra ehst krijuar nje apel tjeter zotit
zot qona shi -thuhej dhe behej nje rreth qe zoti ta kuptonte se ka nevoje per shi rrethina vendi -pra pa lutje vetem duke ju drejtuar me shenja
qka i ka mundsuar aftesia e zotit -
si duket zoti e don punen e jo lutjen ndejen pasive
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Vjetėr 10-05-12, 07:25   #17
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

deri sa ekzistonte besimi vjeter i fjales popullore para feje se dembeli shkon ne ferr -ather ky esht burim origjinal i thenjes te cilin zoti e ka lene te njerzit dmth dembeli shkon ne ferr -
e qka punojne prifterijte dhe hogjkallaret qka kan punuar ata dhe kisha e gjamija -
a kan bere inxhinjerizma dhe mund akan dhene shpikje per ket bote diqka kontribut ne te cilin zoti kerkon detyrime dhe pune per ti kontribuar natyres zhvillimit
pra hoxha shkonte lagje me lagje hante pinte ashtu edhe prifti e nuk prodhonin asgje a snuk punonin kjo ka ndodhe me shekuj -ata nuk kan shpikru asgje hiq asnje vlere
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 07:28   #18
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

Zoti esht per vlerat dhe shpikjet e reja me at qellim na e ka dhene trurin -por disa njerz koe ne vete shpikun ide tjera ide erssire -edhe tekstilin e ka shpike njeriu me ndihmene zotit te intelgjences qe ja ka dhene zoti e pikrisht at tekstil e mori feja dhe eperdore sipas qejfit te vet duke u munduar ta mbuloj njeriun edhe pse zoti e fali nejriun ndryshe per te treguar fytren dhe ato lloj te mbulesave nuk jan nga zoti por nga njeriu qe shpiku si ide fetare -
pse behet kjo pse feja e mori tekstilin pa kurfar mundi e don ta perdore si feregje deri sa feja nuk e ka zbuluar tekstilin por njeriu dmth perendia duke ja dhene aftesite krijues enjeriut pse pra
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 07:30   #19
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

pse pse pse pse pse pse pse pse pse pse pse pse pse
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 07:31   #20
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

pataten fasulen mbjelljen neper ara i kan zbuluar dijetaret sa per hogjen dhe priftin nuk di se qka do te kishte ngrene njerzimi prandaj pse mohohen meritat e njeriut dhe zotit
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 07:34   #21
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

Meritat e zotit mohohen pokrisht nga feja njeriu me ndihmen e zotit e beri shkencen dijen jo me ndihmen e fese te gjitha ilaqet qe dolen asnje nuk kan dale nga feja por nga ndihma ezotit qe ja dha njeriun shejterine e dijes pra shejteria esht gjuha kombi ideja zhvillimiemancipimi ket edon perendia feja prandaj u nda nga shteti dhe zhvillimi dhe u la anash nga te gjith dijetaret si diqka q enuk vepron dhe nuk zbulon asgje sikur te ishte ashtu siq paraqitet zoti do ta kishte qite secilen fe permbi njerzimin e dijet por as gjamija a skisha nuk jan institucione qe prodhojne diqka per veq lutje -e zoti nuk e don lutjen por veprimine thenjet te ciloat ai vet ia dha njeriut si aftesi per te komunikuar
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 07:38   #22
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

dija njerzore megjithat e la fene si ekzistente nuk e ndaloj por kjo duhet te luaj rrol ma konstruktiv edhe pse dija njerzore me ndihmen t e veprimit intelgjent qe ja krijoj perendia si kushte te favorshme me ane te mundit dhe merites ekrijoj vleren -per shembull idene dhe mjetin vaksinen gjylpanen zbulimin etj -
feja po luan rrol te rrezkshem ekstrem destruktiv dhe nuk ehst falenderuese qe njerzimi nuk e perjashtoj po tregohet mosmirnjohsje dhe po ben mekate duke i nda njerzit eplanetit ne hendeqe te thella te rrezokshme per te ja destabilizu planetitn zotit dhe njerzimit
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 07:44   #23
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

mjaft ma fanatzimes feja duhet te jet me e moderuar dhe te ece me rendin njeriun dhe zotin me dijet me shkencen dhe me afrimine njerzve -shqiptaret duhet te mbrojne kulturen qe ua dha zoti gjuhen -gjuhen dhe kombin nuk e ka dhene feja por perendia ja ka dhene ndihmen njeriut gjuha ehst tamam ne vendin ku duhet dhe ajo flet esht be mjet marrveshje ket nuk e ka bere feja
por zoti prandaj i madherishem prandaj feja duhet te ket kujdes te mos veprij kunder teknikes dhe deshirave te perendise -
feja esht duke provuar ti shuaj kombet me ekstreme me fanatizma qe te mbeten vetem dy alternativa ne ket bote islami krishterizmi etj dhe me ket lloj fanatizmi njerzimi nuk del kurr nga ersira e nga vuajtjet e nga luftrat -kultura dhe shkenca i kan afruar njerzit ne bahskpunime dhe emancipime e jo fete sa per fe njerzit nuk do te ishin afruar asnjeher -prandaj njerzim hapni syte se kah po juqojne fanatiket fetar dhe ekstemistet e prapambetur -shkenca dija jan ne radhe te pare te zotit zoti i ka krijuar trurin shkencen dijen metodat q ete afroj robin e vet me njeri tjetrin jan kultura dija shkenca zbulimet dhe aftesia peprarimi feja qe kekron te shuaj kombin e sidomos islami qe don te krijoj nji komb politik islam ather cila do ishte ajo -komb islam nuk ka as muzike islame as alfabet as diqka qe veqohet ku qon pra kjo rruge ku -
shqiptart duhet te mbrohen nga rreziqe te tilla sepse kombi dhe gjuha jone jan fryt dhe shpikje e perendise perendia na e dha gjuhen dhe fillimin e marrveshjes qe ajo te na degjoj se qka flasim
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 07:46   #24
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

nuk guxon te prekte vullneti i zotit nga feja ete shuhen gjuhet dhe kulturat -feja thoshte muzika ehst mekat pra ka dashte te ndaloj muziken gjeniun me te madh te shpirtit e te mendjes qe e ka zbuluar perendia dhe ja dha njeriut tingullin -feja thoshte mos ben muzike se djajt vallzojne “mbas saj -kjo ishte taktike fetare q enjeriu te rrin i merzitur pa asnj lloj relaksi e ahengu ndersa perendia eka krijuar shpirtin dhe mendjen te varur nga muzika .-a po punon feja kunder punes dhe intereave te zotit ne ket rast si thoni a ka te drjete feja apo zoti cili o njerzim
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 07:49   #25
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

provoni te thoni o zot ma jep fatin e miresine dhe te thoni o zot te lutem ma jep fatin e miresine te shohim se cila do te vleje do e shohim se zoti e ka krijuar njeriun qe te flet e te thot origjinal ne at qka i duhet ejo me lutje
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 07:50   #26
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

pse ekrijoj zoti njeriun zoti ekrijoj njeriun qe te flet ete shprehet ne at qka i duhet te ja thot zotit -
me ane te kekrimit njeriu i tha zotit me duhet vaksina gjylpana dhe njeriu ja dha kekrimin me mund e me pune por jo me lutje ne kisha e ne gjamija
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 07:52   #27
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

un e besoj zotin jam i bindur se ka zot por zoti nuk ben hendeqe kaq te mdha me ndasi ne njerzitm un i drejtohem zotit te na ndihmoj por jo nepermes lutjeve ne ksiha dhe ne gjamia -deri sa ai na e dha gjuhen tone qe ta msojme ai na kupton -nuk ehst vetem arabishtja dhe latinishtja gjuhe q ee kupton zoti jo kursesi
por esht edhe shqipja pa asnji dyshim sepse zoti ka aftesi per te kuptuar te gjitha gjuhet dhe shnejat enjeriut krejt e natyrshme -
Zoti qofte me ne i dashuri i njerzimit pra

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga lirik : 10-05-12 nė 07:53
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 07:58   #28
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

nes e eshohim se si shprehet makreshi qe dmth urdhron ekstremisht kur thot liriku do te shkon ne ferr edhe pse un jam per zotin por ne nje menyre tjeter e jo siq thot feja ne menyre te tille siq duan ata -pra feja ka urdheresa ekstremizma rregulla ekstreme te pa alternative
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 08:00   #29
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

natyrisht qe deshira ime nuk do te ishte qe fetaret te shkojne ne ferr ata jan poashtu njerz te ketij planeti qe perbejne njeriun por kur flasim per rregullat qe imponojne ata te tjerve ata jan te ahsper dhe kekrojne qe gjith bota te mendojnedhe dijetari edhe shkenctari e kjo nuk shkon pra
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Vjetėr 10-05-12, 08:03   #30
lirik
 
Anėtarėsuar: 09-02-07
Postime: 13,157
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A do te shkojne fetaret ne ferr

sa per njerzit e fese do te ishte me se miri nese ata rrijne mbrenda kufijve te tyre si pjese e njerzimit ne besimet etyre pa demtuar interesat eglobit e te bashkkombasve -ata kan kaluar ne kestreme grupore dhe duan te imponohen e kjo nuk shkon pasi qe planeti ka nevoje per zhvillime per paqe ejo per trazira ekstreme -
ne jemi deshmitar te ekstremizmave dhe te terrorizmit fetarė po sikur te konfrontohet fete ne bote do te behet dem i madh prandaj fete duhet ta ken vendin evet jasht ndikimeve te rezoikshme ne njerz dhe jen jasht shtetit ashtu siq e ka menduar shteti dhe ligji ndersa ato kan filluar te paraqesin rrwziqe e sidomos ne kombin shqiptar q ekekrojne ndasi me qdo kusht dhe hendeqe por edhe ne per bote ku me ane te terrorizmit tentojne ti japin fund botes sepse sipas tyre vetem ajo bote eshte mire ekjo jo


lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Temė e mbyllur


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 10:38.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.