Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shkenca > Informatika
Emri
Fjalėkalimi
Informatika Gjithēka mbi informatikėn dhe internetin... 
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Prev Postimi Mėparshėm   Postimi Tjetėr Next
Vjetėr 20-11-11, 11:49   #12
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Google Chrome

Chrome para Firefoxit!


Duket se ishte vetėm ēėshtje e kohės – Chrome qysh tani ėshtė shfletuesi i dytė mė i popullarizuar nė botė. Ėshtė konfirmuar kjo nė statistikat e StatCounter nga java e kaluar.
Interesant, Chrome nė krahasim me njė javė mė parė madje humbi njė pjesė tė posedimit, por prapėseprapė – Firefox humbi njė pjesė edhe mė tė madhe. Chrome nė javėn qė pėrfundoi me 13 nėntorė nė nivel global mbante nė posedim 25.47% tė tregut, derisa Firefox ka rėnė nė 25.32.

Por, ndodhitė interesante nė skenėn “e shfletuesve” nuk pėrfundojnė kėtu duke pasur parasysh se i vetmi shfletues qė rriti posedimin javės qė shkoi ishte pikėrisht ai qė zakonisht ėshtė nė rėnie – Internet Explorer. Posedimi i shfletuesit tė Microsoftit ėshtė rritur nga 40.32 nė 40.78%.

CHROME
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
 


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:51.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.