Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 29-10-12, 18:17   #1
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Rita Ora me flamur

Rita Ora me flamur
Muharrem Nitaj

Ka plasur si bombė me sahat videoklipi i Rita Oras dhe e ka mbushur shpirtin shqiptar, me shkėlqmin e saj. Katėr minuta tė kėngėtares britanike me prejardhje nga Kosova, kanė prodhuar miliona postime, komente dhe klikime nė rrjetet sociale dhe nė mediet prestigjioze botėrore. E mbėshtjellė me flamurin e Kosovės nė qafėn e saj dhe e ngjitur mbi NEWBORN-in e Prishtinės, i cili akoma ka mbetur simboli i vetėm qė ta kujton atė ditė tė ftoftė dimri tė pavarėsimit tė shtetit tė Kosovės, me tė cilin po kacafytemi kaq pamėshirshėm e kaq pėrditė, Rita Ora ėshtė shndėrruar nė heroinėn e, kush e di, sa milionė shqiptarėve.
Kam lexuar me qindra komente nė Facebook dhe nė portalet e tė gjiha gjuhėve, se si Rita Ora ishte bėrė ambasadorja mė e suksesshme e Kosovės, nė kėto ditė kur diplomacia nuk ėshtė se ka shkėlqyer. Sigurisht se video-klipi i Rita Oras, do tė jetė njėri prej shembujve mė ilustrativė, qė dėshmon pėr fuqinė e artit nė luftėn e njė populli pėr tė kapur vendin qė i takon nė komunitetin e kombeve dhe tė shteteve. Ka pasur, tė paktėn dy simbole tė papėrsėritshme, nė spotin mė promovues qė ka bėrė ndokush ndonjėherė pėr Kosovėn, e qė ėshtė pėrhapur aq rrufeshėm dhe aq dendur si "Shine Ya Light”. Flamuri i Kosovės dhe NEWBORN, simbole kėto, tė cilat mė shumė se gjithēka janė tė lidhura me mrekullinė e shekullit pėr Kosovėn.
Ēuditėrisht nga tė gjitha opinionet pėr video-klipin, ndoshta pėr tė parėn herė nuk pashė tė ketė pasur njerėz tė pezmatuar, se pse Rita Ora e kishte pasur tė mbėshtjellė pėr qafe flamurin e Kosovės, dhe jo flamurin kuq e zi. Madje kėtė herė, kjo gjė nuk ishte kundėrshtuar as nga ata, tė cilėt i kam parė me sytė e mi, ta grenė flamurin e Kosovės, jo njė herė dhe jo nė njė vend. Nuk e di nėse kjo ėshtė rezultat i pafuqisė pėr ta kundėrshuar njė ndėrmarrje kaq tė madhe dhe kaq promovuese tė njė artisteje me prejardhje nga Kosova, apo ėshtė fillimi i njė epoke tė re, ku njerėzit po mėsohen t’i pranojnė simbolet qė janė tė shtetit tė tyre.
Do tė ishte hipokrizi dhe e pandershme deri nė asht, pafuqia pėr ta kundėrshtuar njė vlerė arti dhe krejt e natyrshme mbase, qė njerėzit tė mėsoheshin tė jetojnė edhe me flamurin qė mund tė mos e kenė pėlqyer. Shqiponja dykrenare shqiptare, me elemente mitologjike ėshtė gjetur, thuhet, ndėr ilirė qė nė shekullin e gjashtė e qė besohet tė na e kenė marrė bizantinėt, kur edhe na kanė pushtuar, ka vazhduar tė jetė pjesė e fėtyrės dhe e shpirtit shqiptar. Nė kėtė njėqindvjetor fuqia e saj ėshtė mė shqiptare se asnjėherė, por edhe falmuri i Kosovės i rrinte bukur shqiptares nga Britania.
"Nė ketė vend vdesin vetėm bletėt, kuajt dhe anėtarėt e LDK-sė, ndėrsa tė gjithė tė tjerėt ngordhin". Kėshu po ma citonte gjyshen e tij, njėri prej kolegėve tė mi, me tė cilin takohemi rrallė dhe pothuaj asnjėherė nuk pajtohemi. Sigurisht kjo "batutė" ėshtė e njė kohe tjetėr, kur lufta e LDK-sė me tė gjithė tė tjerėt, ka qenė e ashpėr, e pėrgjakshme ndonjėherė dhe e pashpirtė mė shpesh. Por, ajo mund tė mbetet e saktė edhe sot e tani, vetem se nė pjesėn e fundit secili mund ta vendosė veten e tij, nė luftė pėr votė e deri nė zhdukje.
Kur arti del nė skenė, siē ndodhi edhe kėtė herė me Rita Ora n, del sikur nė kėtė vend vdesin vetėm artistėt, ndėrkaq nė tė tjerėt jemi mėkatarė, qė flasim e nuk dimė ē’flasim, ē’gremė e nuk dimė ē’ngremė...qė vrasim shqiptarēe e godasim. Lufta politike, qė sot nė Kosovė ėshė mė e ashpėr se kurrė, tashmė e ka krjuar njė standard tė ri, qė nėnkupton qė suksesi i dikujt me patjetėr duhet tė paraqitet si dėshtim i tjetrit. Nuk do tė ēuditesha sikur komisarėt e partive tė jenė nisur tashmė nė rrugėn e pėrvetėsimit tė artit dhe tė shkėlqimit tė artistes nga Kosova. Kjo luftė politike, qė domosdoshmėrisht duhet tė pėrkthehet nė votė pėr pushtet, kėtė herė ishte shtrirė pėrdhe dhe flamuri i Kosovės nė qafėn e Rita Oras, rrinte po aq bukur sa flamuri kuqezi nė qafen e Marigosė dikur.__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-10-12, 19:01   #2
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rita Ora me flamur

Rita ka fitu simpatin e milona njerzve dhe sidomos te popullit Shqiptare,kjo ka tregu botes se nga ku vjen ,kjo eshte vertet marigona ne verzionin modern,,,,,

i lumte Rites dhe gjithe atyre qe mshifen mbas ksaj ideje,!
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-12, 19:36   #3
Naki
Moderator
 
Avatari i Naki
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Vendndodhja: Nė Gjermani
Postime: 7,859
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rita Ora me flamur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga emine Shiko postimin
Rita ka fitu simpatin e milona njerzve dhe sidomos te popullit Shqiptare,kjo ka tregu botes se nga ku vjen ,kjo eshte vertet marigona ne verzionin modern,,,,,

i lumte Rites dhe gjithe atyre qe mshifen mbas ksaj ideje,!
Projekti i sajė nėpėrmjet kėngės dhe videoklipit ka bėrė ēė bashkėkombasit ta quajnė ambasadore e shtetit te Kosovės.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-12, 19:55   #4
AlbaSoft
 
Avatari i AlbaSoft
 
Anėtarėsuar: 28-04-08
Postime: 1,731
AlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėmAlbaSoft i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rita Ora me flamur

Rita Kuq e Zi te duam...
__________________
99% t'bukuris t'1 femnes munesh me fshi , me 1 Pallom t'lagt !
AlbaSoft Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-12, 19:37   #5
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Rita Ora me flamur

valla ma ka knaq zemren me kete spot, veq pak keq qe spo mujm me pa n`vevo
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-12, 19:47   #6
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Avatari i Zana_ch
 
Anėtarėsuar: 26-08-05
Vendndodhja: n'shtepi
Postime: 8,179
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Re: Rita Ora me flamur

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gjumashja Shiko postimin
valla ma ka knaq zemren me kete spot, veq pak keq qe spo mujm me pa n`vevo
oj loqke ....ja ktu e shef sa te duash

__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-10-12, 20:07   #7
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Rita Ora me flamur

zanushe flm ama ti e din qe na kem qef me pa qka po mendojne edhe kojshilleku e me repliku pak anena
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-12, 14:58   #8
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Avatari i Guri i madh
 
Anėtarėsuar: 28-08-05
Vendndodhja: nė klysyr
Postime: 14,638
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė  AIM tek Guri i madh
Gabim Titulli: Rita Ora me flamur

mvaret se si e kuptojn po pak shqiptarizem nga kjo ORA kto spote ne KOSOV ma shum i ban per biznesin e saj se sa per kombin ,na veq duhet me pyt se nga ky kallbllak i dashurve te saj a kishte ndonji shqiptar ,lajmet qe i kena jo vllau KARDASHIAN jo aj tjtri jo aj zezaku kshtu qe nuk ja vlen me llogarit si shqiptare
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-11-12, 15:52   #9
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Rita Ora me flamur

Kam ni, qe kishte ni Ora qe po dojn me bo Ambasadore t'kusoves e me lubue naper bot.

Tash qe kish marr vesh, ka pu shkon e ka pu dridhet pu thot se jam nga "Kosova".
"- Hey, waht's your name ?
- I'm from Kosoova ! :D
- … ?!?
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 03-11-12, 12:17   #10
fanny
 
Anėtarėsuar: 02-11-12
Postime: 1
fanny i vlerėsuar jo keq
Gabim Re: Rita Ora me flamur

bravo i qoft rites

edhe diqka,

ju kisha lut te me tregoni-ndihmoni se si niset-iniciohet 1 tem, psh. si kjo e juaja "rita ora me flamur".

pasi jam i ri ktu e disi spo ma "rrok". si behet ? qka, si, ku te klikoj ?

flm

fanny Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 12-11-12, 15:45   #11
Lona
 
Avatari i Lona
 
Anėtarėsuar: 06-12-03
Vendndodhja: tetove
Postime: 3,901
Lona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėmLona i pazėvėndėsueshėm
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Lona
Gabim Re: Rita Ora me flamur

Performancė fantastike e Rita Orės nė “European Music Award”
Sensacioni i muzikės botėrore, shqiptarja Rita Ora, ka hapur me njė performancė fantastike natėn e MTV “European Music Award”, por ėshtė kthyer duarthatė nga ceremonia. Rita, e cila sė fundmi ka lansuar videokėngėn e saj tė ri “Shine Ya Light”, tė xhiruar nė Prishtinė, nuk ka marrė asnjė ēmim pėrderisa ka qenė e nominuar nė dy kategori, atė pėr artistin mė tė mirė tė ri dhe pėr “Best Push”, njė ēmim qė kanali muzikor MTV ua ndan kėngėtarėve, tė cilėt marrin pjesė nė serinė e koncerteve “MTV Push”. Nė kategorinė pėr artistin mė tė mirė tė ri evropian ka fituar grupi “One Direction” qė ka mundur edhe artisten Lana del Rey. Ndėrsa nė kategorinė “Best Push” ka triumfuar Carley Rae Jepsen, e cila me hitin e saj “Call me Maybe” ka fituar edhe ēmimin kėnga e vitit nė Evropė. Megjithatė Rita Ora ka shkėlqyer teksa ka kėnduar hitin “R.I.P”, nė skenėn e Frankfurtit. Nė mediat botėrore ėshtė komentuar paraqitja e saj, sidomos dukja dhe skena kur ajo performon nė kafaz. Nė MTV EMA Justin Bieber ka fituar nė “Best Male”, Taylor Swift nė “Best female” e bendi “One Direction” , e qė kanė qenė triumfuesit mė tė mėdhenj tė kėtij viti nė “MTV EMA”
__________________
Kur me dhe dashurin zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturin..Uppsss
Lona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 22:08.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.