Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 16-08-12, 08:46   #46
Denim
Banned
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Postime: 1,102
Denim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Lumturia nuk ėshtė asnjėherė e mrekullueshme nė momentet kur ne e jetojmė, atė e bėjnė magjike vetėm kujtimet tona.
Denim Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 16-08-12, 08:50   #47
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,439
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

gjerat me te vogla te bera me dashuri,,,
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-12, 19:19   #48
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

,,mjafton nje buzeqeshje e femijes...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-12, 19:28   #49
elvio
 
Avatari i elvio
 
Anėtarėsuar: 21-01-10
Postime: 6,388
elvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėmelvio i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jana Shiko postimin
,,mjafton nje buzeqeshje e femijes...
Nuk e besoj Janush qe arrin ajo!

E c'ka e ben nje familje te lumtur,edhe pse kete lumturine e quajne si shpikje per ata qe se njohin sa duhet jeten ka nje sere arsyesh te prekesh ate cakun.

Femijte te gjithe jane te mrekullueshem,edhe te gjithe e buzeqeshja jane vete ata,por per te plotesuar lumturine ncuq.

Me kontributin e te gjithe atyre qe ndiejme,edhe pa fatin e te mos ndierit dhimbje me prani ARSYEN atehere preket ajo.

Ps
Le te qeshe femija gjithe diten,por medet te kesh nje burre i cili eshte don zhuan me tjerat ,edhe preh harresa quhet lumturi?

Serish,,,,,
Hi Janush
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-08-12, 23:31   #50
Hajra
Guest
 
Postime: n/a
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

....harmonia familjare,
  Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-08-12, 21:35   #51
Denim
Banned
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Postime: 1,102
Denim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Tradhėtia e bėn !

E tradhėton tjetrin duke i shitė ndonjė makinė tė prisht, i sjell paratė nė familje dhe tė gjithė janė happy !
Denim Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-08-12, 05:10   #52
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Qe kta ...une gjithmon shkruaj duke u bazu pi vetit ... perderisa i kam te gjitha ashtu si dua (flm Zoti) , per mua mjafton buzeqeshja e Dionit ...kjo eshte sikur ai kremi qe vendoset mbi embelsir....

Elvio ke te drejt per ate qe thua ... personalisht at don zhuan se kisha duru as nje minut ...amo sha ska en kete dynja ...

Lumturin e familjes ne dor e ka Gruja , Nena ....

..Hi Elvio ...te pershendes shum .,,
p,s mirmengjesi ...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-08-12, 08:13   #53
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

[

Ps
Le te qeshe femija gjithe diten,por medet te kesh nje burre i cili eshte don zhuan me tjerat ,edhe preh harresa quhet lumturi?

Pajtohem me ty Elvio shume e vertete...
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-08-12, 11:16   #54
Denim
Banned
 
Anėtarėsuar: 02-02-12
Postime: 1,102
Denim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Nuk ėshtė rast i vetėm i ka ndodhė edhe hajrushave.


“Familja e lumtur”, ēon dashnoren nė shtėpi, gjen gruan me dy meshkujNatė e paparė tradhtish pėr njė ēift qė dashur pa dashur ėshtė vėnė nė rivalitet se kush e tradhton mė shumė njėri-tjetrin. Ka ndodhur nė Majemi, nė qytezėn e vogėl Hernando nė Florida, Shtetet e Bashkuara, raporton noa.al.

Bėhet fjalė pėr James Albert Barfield, njė burrė 56 vjeēar qė shikoni nė foto, i cili ėshtė kthyer nė shtėpinė e tij tė familjes, me njė grua qė e kishte dashnore. Duke besuar se e shoqja 39-vjecare, Tina Michelle Norris (nė foto) ishte nė gjumė nė dhomėn e tyre, ai ka shkuar nė njė nga dhomat e tjera tė shtėpisė dhe qė tė dy i janė dorėzuar minutave plot se.

Nė njė moment ka qenė nudo dhe ka ndjerė zhurma. Ka dalė nga dhoma, por ėshtė shtangur. Kur ka hyrė brenda nė dhomėn ku besonte se gruaja ishte duke fjetur dhe ka gjetur atje tė shoqen e cila ishte nėn shoqėrinė sek..ale tė dy meshkujve.

Siē folėn mė pas mes tyre, qė tė dy kishin menduar se nuk do tė pikaseshin nga njėri-tjetri.
Denim Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 01-09-12, 11:19   #55
halla e madhe
 
Avatari i halla e madhe
 
Anėtarėsuar: 07-12-04
Postime: 11,600
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga halla e madhe Shiko postimin
Fundamenti dhe catija e bejne nje shtepi komplete nga jasht,ashtu edhe raportet harmonike mes burrit dhe gruas reflektojne pozitvisht ne familje
edhe sote e kesaj dite ngelem besnike e mendimeve te mia!
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga halla e madhe : 01-09-12 nė 11:20
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-10-12, 21:24   #56
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Gjasat janė 50% mė tė mėdha se do ta keni njė shkurorėzim nė martesė nėse burri juaj merret me punėt e shtėpisė.

Shkencėtarėt pohojnė se pėr ēiftet shumė mė e shėndetshme do tė ishte nėse jetojnė nė martesė tradicionale, nė tė cilėn martesė femra kryen shumicėn e punėve tė shtėpisė.
Hulumtimi i kryer nė Norvegji, pėr tė cilin hulumtim shumica thonė se nxit pabarazi ndėrmjet gjinive, thekson se gjasat pėr shkurorėzim apo ndarje janė shumė mė tė mėdha nėse meshkujt merren me kryerjen e punėve tė shtėpisė.
Ekspertėt kanė zbuluar se numri i shkurorėzimeve nė tė cilat ēiftet nė mėnyrė tė barabartė i kryejnė punėt e shtėpisė pėr 50% janė mė tė mėdha se sa nė martesat nė tė cilat ėshtė femra ajo qė i kryen punėt e shtėpisė.
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-10-12, 21:39   #57
e_martumja
Merita
 
Avatari i e_martumja
 
Anėtarėsuar: 13-04-05
Vendndodhja: ne dhome me 4 qyshe qe gjindet ne katund
Postime: 19,592
e_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėme_martumja i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Mirekuptimi dhe harmonia mes tyre.
__________________
Ka shume gjera qe i harrojme, por nje dite do te pendohem secili apo secila por do te jete pak vone.Sepse koha ec edhe ne me kohen duhet me ec, se berem at kot te jetojme.
e_martumja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 18-11-12, 22:58   #58
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Avatari i lovely
 
Anėtarėsuar: 04-12-07
Postime: 33,890
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Egoizmi.
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-10-13, 23:05   #59
Jana
Full LoVe...
 
Avatari i Jana
 
Anėtarėsuar: 23-04-08
Vendndodhja: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Postime: 31,045
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

... te jetuarit thjesht ...te shijuarit q'do moment ...kuptimi ...shoqeria ...ka me mija e mija sende qe e bojn familjen te lumtur ... veq a dijm mi shfrytzu ....
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-10-13, 12:04   #60
Dardanesha
 
Avatari i Dardanesha
 
Anėtarėsuar: 09-07-12
Postime: 3,813
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Ēka e bėn njė familje tė lumtur?

Dashnia..pa te ska as familje e le ma lumturi..


__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 19:10.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.