Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
Emri
Fjalėkalimi


Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 19-02-08, 08:10   #1
hasanmehmeti
 
Avatari i hasanmehmeti
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Dunja
Postime: 2,146
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Gabim Organizata e Konferences Islamike

57 vende pjestare te Konferences Islamike e njohin Pavarsin e Kosoves.Lajmin e ben te ditur top-channel ,ku nder tjerash ne komunikat thuhet:I urojme Kosoves Pavarsin dhe sukses te metutjeshem.

Edhe ne ju urojme sukes juve dhe Zoti ua shperblefte me te mira qe mundesuat njohjen e vendit tone si shtet te Pavarure.

me'selam


__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 19-02-08, 08:16   #2
Preshevar
Banned
 
Anėtarėsuar: 13-12-05
Postime: 7,844
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Barak allahu fiik gjithė shtetėve Islame !

Shukran nga Kosova !
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-08, 09:31   #3
UniCorN
 
Anėtarėsuar: 16-01-06
Vendndodhja: Diku..
Postime: 196
UniCorN me shokė shumeUniCorN me shokė shume
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Harrova me shtu edhe une falenderimin per keto shtete qe kane pranuar Pavaresine e Kosoves, e ne dite te veshtira jau kthefshim me te mire.
UniCorN Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-08, 10:14   #4
BE LK
Kalimtar
 
Avatari i BE LK
 
Anėtarėsuar: 08-12-05
Vendndodhja: Tirane
Postime: 4,372
BE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga hasanmehmeti
57 vende pjestare te Konferences Islamike e njohin Pavarsin e Kosoves.Lajmin e ben te ditur top-channel ,ku nder tjerash ne komunikat thuhet:I urojme Kosoves Pavarsin dhe sukses te metutjeshem.

Edhe ne ju urojme sukes juve dhe Zoti ua shperblefte me te mira qe mundesuat njohjen e vendit tone si shtet te Pavarure.

me'selam
O hasan po e ke shkrujt keq titullin mor te ruajt zoti.....hahahahahahaha

E mira ehste te kthehet ne shqip..... !
__________________
* " Vepra e nje personi ne mesin e njemije njerezve ka me teper ndikim se fjalet e nje mije njerezve drejtuar nje personi " *

Hasan El-Basri
BE LK Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-08, 10:19   #5
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim AW: Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Darul'Islamije !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

n`cilin vend botes gjindet ky shtet qe e ka njoft pavarsine e Kosoves ?

nuk kam ndigjue asnjihere per nji shtet me kete emer.
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-08, 10:47   #6
hasanmehmeti
 
Avatari i hasanmehmeti
 
Anėtarėsuar: 22-03-05
Vendndodhja: Dunja
Postime: 2,146
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga UniCorN
Kur e pashe titullin thashe ew na u paskan regjistru edhe vllaznit tone nga Arabia e Larget...e spo e dikan shqipen. Kur cka me pa Hasani koka cu jerem e po shkrun arabisht tu mendu qe eshte ne Arabi..o Hasan kthjellu se ne Kosoven e Lire je..e kurre mos ti qofte All-llahu eshtnat ne Arabi..Loll
shume je qudita a , interesant .Pse kete qudi nuk shprehe ne temat tjera falenderuese ndaj vendeve si franca, usa etj.

Une nuk jam ende ne Kosoven e lire por do vije se shpejti inshaAllah,isha kur eshte dashte te jeme.
Mos ben Lutje te tilla se ato nuk pranohen haha .


BE'KA mos hin punve ihtilafije .

Sa me shume qe e njohin shtetin tone qofte edhe ajo Kongo nuk na ben gje vetem se na gezon ne dhe eshte nje grusht per sllavistet.
__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-08, 11:11   #7
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Falemnderit Shteteve Islamike.
Allahu ju dhasht bereqet e ja u kthefshim pėr tė mirė.


Ju lutem koncentrohuni nė tema, ipni falėnderime nėse doni, e nėse nuk doni pėrmbane veten nga komentet e tepruara.

Ps. Nuk ka nevojė tė ju them qė shkrimet qė nxisin komente tė panevojshme do tė fshihen.

Murgesha!
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-08, 11:59   #8
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Avatari i Arkza
 
Anėtarėsuar: 09-03-07
Vendndodhja: F.K
Postime: 15,271
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Te Flm shumeeeeeeeeeeeeeeeeeee Islamijeeeeeeeeeeeeee...................
__________________
Bac ! Krejt Kosova Krenohet me ty !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-08, 12:09   #9
Pupi
 
Anėtarėsuar: 11-02-07
Postime: 2,518
Pupi e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Edhe unė u qudita me titullin, por pėrmbajta ishte e qart!

57 Shtete pėrnjėherėsh tė njohin Kosovėn kjo ėshtė pėr ēdo lavdat, dhe unė u jam shumė mirėnjohės e falėnderues.

Dhasht zoti qė kėtė liri qe neve gėzojm, e qė do ta gėzojm edhe mė, nė tė ardhmen. Qė edhe ata ta gėzojn, edhe fėmijėt e tyre tė luajn nėpėr kopshte pa mina, e materje tjera eksploduese.
Dhe kėtė e them me plot sinqeritet e zemėr!
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-08, 13:19   #10
BE LK
Kalimtar
 
Avatari i BE LK
 
Anėtarėsuar: 08-12-05
Vendndodhja: Tirane
Postime: 4,372
BE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga >>{SpOnGeBoB}<<
Darul'Islamije !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

n`cilin vend botes gjindet ky shtet qe e ka njoft pavarsine e Kosoves ?

nuk kam ndigjue asnjihere per nji shtet me kete emer.
Daruj islamije nuk eshte shtet llooll..........hahahahahaha

Konferenca Ilamike ka njohur ne unanimitet pavaresine e kosoves, duke ja kthy kamet ka dilli shkaut serb.......:D


Shkukran xhazijlan ....!
__________________
* " Vepra e nje personi ne mesin e njemije njerezve ka me teper ndikim se fjalet e nje mije njerezve drejtuar nje personi " *

Hasan El-Basri
BE LK Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-08, 13:24   #11
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
Avatari i >>{SpOnGeBoB}<<
 
Anėtarėsuar: 08-06-07
Vendndodhja: In the battle of Love...
Postime: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Gabim AW: Titulli: AW: Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BE LK
Daruj islamije nuk eshte shtet llooll..........hahahahahaha

Konferenca Ilamike ka njohur ne unanimitet pavaresine e kosoves, duke ja kthy kamet ka dilli shkaut serb.......:D


Shkukran xhazijlan ....!
po pse nuk e kini shkrujt konferenca islamike shoq ose perktheje tekstin me kuptu edhe na tjeret shqiptaret. Me ta sjell ketu nje tekst japonisht qe nuk e kupton si thua do e kuptoje?

me t`mira shukran islamije
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-08, 13:25   #12
Prishtinasja_
 
Avatari i Prishtinasja_
 
Anėtarėsuar: 15-06-05
Vendndodhja: Larg Prishtines
Postime: 11,617
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Falemnderit !
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-08, 13:41   #13
BE LK
Kalimtar
 
Avatari i BE LK
 
Anėtarėsuar: 08-12-05
Vendndodhja: Tirane
Postime: 4,372
BE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: AW: Titulli: AW: Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga >>{SpOnGeBoB}<<
po pse nuk e kini shkrujt konferenca islamike shoq ose perktheje tekstin me kuptu edhe na tjeret shqiptaret. Me ta sjell ketu nje tekst japonisht qe nuk e kupton si thua do e kuptoje?

me t`mira shukran islamije
Oj Don me thene. Zoti ju bekofte Vende Islame (Konference Islamike),
__________________
* " Vepra e nje personi ne mesin e njemije njerezve ka me teper ndikim se fjalet e nje mije njerezve drejtuar nje personi " *

Hasan El-Basri
BE LK Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-08, 14:56   #14
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Falemnderit! Allahu qofte me ju e me ne, ne rrugetimin drejt tij...!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 19-02-08, 15:49   #15
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Avatari i Urata
 
Anėtarėsuar: 26-06-04
Vendndodhja: Bote
Postime: 12,882
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Barak'Allahu Fikh ja Darul'Islamije

Vendet islamike qe e njohen formalisht shtetin e ri- KOSOVA jane:- Afganistan

- Algjeria

- Ēad

- Egjipt

- Guinea

- Indonezia

- Iran

- Jordan

- Kuvajt

- Liban

- Libi

- Malajzia

- Mali

- Mauritania

- Marok

- Nigeri

- Pakistan

- Palestine

- Arabia Saudite

- Senegal

- Sudan

- Somalia

- Tunizi

- Turqi

- Jemen

- Bahrejn

- Oman

- Katar

- Republika Siriane Arabe

- Emiratet e Bashkuara Arabe

- Sierra Leone

- Bangladesh

- Gabon

- Gambia

- Guinea-Bissau

- Uganda

- Burkina Faso

- Kamerun

- Komoros

- Irak

- Maldives

- Xhibuti

- Benin

- Brunei

- Nigeri

- Azerbajxhan

- Kirgistan

- Taxhikistan

- Turkmenistan

- Zanzibar

- Mozambiku

- Kazakistan

- Uzbekistan

- Suriname

- Togo

- Gujana

- Cōte d'Ivoire
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 09:34.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.