Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
User Name
Password
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-12-07, 23:20   #2266
Pupi
 
Join Date: 11-02-07
Posts: 2,517
Pupi has disabled reputation
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Quote:
Originally Posted by DEA
Bonu bektesh se e merr vesh......................................... gjithe nata eshte e jotja, puno deri sa te t“hollohet kryt!!!!!
p.s hahahahah pa keqkuptime!
Pa, e me keqkutptime ska rėndėsi, vetė kėrkova belan.
Megjithatė unė edhe po tė rrijė me netėra tė tėra s'ma kap dot, Hė mi, s'ma kap!
Shkurt nėna natyrė mė ka kufizuar nė mendje.
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 01-12-07, 23:21   #2267
LABI
Alone Ranger
 
Join Date: 05-01-04
Location: Kosove
Posts: 7,498
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Ai qe nuk di flet ; e ai qe di heshte

Lao Ce
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-12-07, 23:22   #2268
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Linka_pz's Avatar
 
Join Date: 08-03-07
Location: Ne Qytetin Historik
Posts: 12,345
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Gjeja me e tmerrshme nuk eshte ti copetosh zemrat por e kunderta : ti shnderrosh ato ne gure.
--Oscar Wilde--
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-12-07, 23:23   #2269
DEA
***
 
DEA's Avatar
 
Join Date: 29-04-04
Location: Baden Württemberg
Posts: 14,782
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Gjithqka qe thua , duhet te jet e vertet.Po jo qdo te vertet duhesh ta thuash!!!!


Voltaire!
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-12-07, 23:25   #2270
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Linka_pz's Avatar
 
Join Date: 08-03-07
Location: Ne Qytetin Historik
Posts: 12,345
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Njerezit qe kafshojne doren e atij qe i ushqen zakonisht lepijne kepucet e atyre qe i godasin.
--Erik Holar--
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-12-07, 23:31   #2271
Pupi
 
Join Date: 11-02-07
Posts: 2,517
Pupi has disabled reputation
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Hapėsirė filozofike-psikologjike
Ai qė fletė, e nuk di se ē'thotė, Nga Hapėsira Filozofike, kalon pa e vėrejtur fare nė atė Psikologjike/Psikoatrike.
Tė gjitha filozofit(pa marė parasysh nga kush janė thėnė ato) kan pėr qėllim njė shtjellim tė njė qėshtjeje/ Ngjarjeje apo edhe tė ndonjė libri.
Nė rastin tonė nė forum ato duhet ti dedikoheshin dikujt/diēkahit!
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-12-07, 23:34   #2272
DEA
***
 
DEA's Avatar
 
Join Date: 29-04-04
Location: Baden Württemberg
Posts: 14,782
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Quote:
Originally Posted by Pupi
Hapėsirė filozofike-psikologjike
Ai qė fletė, e nuk di se ē'thotė, Nga Hapėsira Filozofike, kalon pa e vėrejtur fare nė atė Psikologjike/Psikoatrike.
Tė gjitha filozofit(pa marė parasysh nga kush janė thėnė ato) kan pėr qėllim njė shtjellim tė njė qėshtjeje/ Ngjarjeje apo edhe tė ndonjė libri.
Nė rastin tonė nė forum ato duhet ti dedikoheshin dikujt/diēkahit!
Ne permiresim e siper je!
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-12-07, 23:39   #2273
LABI
Alone Ranger
 
Join Date: 05-01-04
Location: Kosove
Posts: 7,498
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Quote:
Originally Posted by Pupi
Hapėsirė filozofike-psikologjike
Ai qė fletė, e nuk di se ē'thotė, Nga Hapėsira Filozofike, kalon pa e vėrejtur fare nė atė Psikologjike/Psikoatrike.
Tė gjitha filozofit(pa marė parasysh nga kush janė thėnė ato) kan pėr qėllim njė shtjellim tė njė qėshtjeje/ Ngjarjeje apo edhe tė ndonjė libri.
Nė rastin tonė nė forum ato duhet ti dedikoheshin dikujt/diēkahit!
Thjesht Pupi haver ; eshte nje teme qe me shume e ka destinim prurjen, postimin e thenjeve, sesa komentimin e tyre .

Mund t'kontribojsh t'i zberthesh keto nocione, thenje , duke hapur nje teme lidhur me to !
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.

Last edited by LABI; 01-12-07 at 23:40.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-12-07, 23:39   #2274
Pupi
 
Join Date: 11-02-07
Posts: 2,517
Pupi has disabled reputation
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Quote:
Originally Posted by DEA
Ne permiresim e siper je!
Unė sapo erdha me trenin e fundit, u kapa me Tre veta, direkt apo indirekt ju sulmova?!
Dhe e tėra te filozofia.
Ore rri, se trimi jo gjithėherė ėshtė edhe i menqur
Nejse nejse, mė falni.
Loja vazhdon........(pa mua).
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-12-07, 08:12   #2275
luan_i
 
Join Date: 08-12-05
Posts: 1,842
luan_i has disabled reputation
Default Titulli: Thėnie filozofike.

"Sulmi ėshtė mbrojtja mė e mirė".
luan_i Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-12-07, 08:16   #2276
luan_i
 
Join Date: 08-12-05
Posts: 1,842
luan_i has disabled reputation
Default Titulli: Thėnie filozofike.

"I dituri dhe i padituri nuk mund tė kalorojnė gjithmonė bashkė".
luan_i Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-12-07, 10:20   #2277
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Linka_pz's Avatar
 
Join Date: 08-03-07
Location: Ne Qytetin Historik
Posts: 12,345
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Jo cdo njėri qė e njef thellsitė e intelektit tė tij , njef edhe thellsitė e zemres sė vetė.

F.Laroshfuko
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-12-07, 11:03   #2278
luan_i
 
Join Date: 08-12-05
Posts: 1,842
luan_i has disabled reputation
Default Titulli: Thėnie filozofike.

"Njeriut i ndodhė qė tė jepė njė provim apo disa provime, por edhe vetė tė quditet se si i dha ato".
luan_i Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-12-07, 11:48   #2279
lyra2
 
Join Date: 28-04-07
Location: Aty ku e kam vendin...
Posts: 6,243
lyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėmlyra2 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie filozofike.

Per ta luftuar armikun, eshte e nevojshme te lexohet cdo fjale dhe mendim i tyre
__________________
...
lyra2 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-12-07, 11:51   #2280
luan_i
 
Join Date: 08-12-05
Posts: 1,842
luan_i has disabled reputation
Default Titulli: Thėnie filozofike.

"Armiku sė pari njihet e pastaj luftohet".


luan_i Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:48.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.