Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-08-04, 01:09   #1
Cool_Boy
 
Join Date: 30-09-03
Location: UK
Posts: 1,760
Cool_Boy has disabled reputation
Default Partit tana luftojn per Karrig dhe gjep tvetin kurse Ne?????

Pershnedtje te gjitheve

Nuk e dij a eshet tem e mire apo jo por si do qoft eshe realiteti qe me shtyri qe ta bej kete pyetje.................

Ne populli u mbyte tuj e lyvdu njeren apo tjetren parti ne fund me gjishta ne goj.....Qdo Parti po lufton per karrig dhe po e shiqon gjepin e vet me shume se qe po e shiqon popullin apo po keqyr me i ndimu poplullit.....

Pyetje ime eshte keshtu:Sa te kemi korruspion e sa te luftojn Partiti tane per karrig e sa ta keqyrin gjepin e vet ku do te merrim ne?????A do kete pavarsi pa luftu(mendoj me dialoge jo me pushka)????

Qe 5vite kemi njerz nen tenda,qe 5vite nuk kemi kurnifar rregullimi te mjekesis,edukimit,rrymes,rrugeve etj etj ka shume gjera qe duhet ti permendesh ama ketu jan disa qe flitet me se shumti dhe qdo dite...........

Nje eshte e vertet kur ti pash keta kryetaret e Kumunave nuk kemi fund per nje projekt,kendej kur ti pash ata kan shtepin me te mire,veturen me te mire,pasunikat me te mdhej etj etj.......

Slovenija mbreda 10-13 viteve (nuk jam i sigurt) hyni ne Bashkimin Evropian pas ndarjes nga Jugoslavija edhe pse e dij qe nuk ka qene e shkatrrume si Kosova ama vetem dehsta me thene se ata per ate vite kan hy ne Bashkimin Evropian a kurse ne per 5 vite nuk kemi qene ne gjendje rrymen ta rregullojm.....


Per mendimin tim deri me sot keto Tri partit poltike qe i kemi me te mdhajat ne Kosov nuk kan be pune qe udehst te benin....Qka thueni ju???

Tung kalofshi bukur,Cool_Boy


Cool_Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 22-08-04, 09:02   #2
vushtrria
 
Join Date: 09-03-04
Location: zvicer
Posts: 4,921
vushtrria has disabled reputation
Send a message via ICQ to vushtrria Send a message via AIM to vushtrria Send a message via MSN to vushtrria Send a message via Yahoo to vushtrria
Default titulli i mesazhit

cool-boy me te vertet me pelqeu tema e juaj dhe ashtu eshte edhe jam takorde se deri me tani nuk eshte ber asgje nga partit tona qe i kemi zgjedh por une mendoi se ne prap duhet ta zgjedhim at ma te miren parti nder te kqijat se une mendoi eshte pozitive per ne te dalim ne zgjedhje me gjith se nuk kemi per ken te votojme

me nderime
vushtrria Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-08-04, 10:45   #3
lazdrani
MBRETI DARDAN
 
lazdrani's Avatar
 
Join Date: 20-11-03
Location: EU
Posts: 10,582
lazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėmlazdrani i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to lazdrani
Default

Cool Boy te pershendes.
Per temen me te vertete kemi shume pune qe duhet te punohej me seriozitet te madhe.Ti lejne Korrupcioni.Une jam qe nga 1 Gushti ne Kosove.Po flase per Qytetin time kete radhe me ka pelqyer qyteti shume dhe rrethina.RRuget jane te ndrequra,shume kanalazime,Shtepi me plane te bukura,resturana me pishina Afer lumit Iber,Hotele,Motele,Bibloteka Telefona me Kabina,Ura,dhe shume plane qe do te vazhdojne edhe me tutje...Nje me pelqen qe kemi paka shume pasterti te berrllogjeve qe qdo te premte nderrmarrja Higjena mbledhe berllogun e shume shtepive.Kemi Shporta neper te gjitha kendet e Qytetit per kalimtare.Gjelberim dhe disa vende per argetim per rinine tone qe te argetohen.Por prape se prape eshte shume pake kjo.Cka nuk me pelqen se kemi shume te rinje te pa pune,shume vendas qe nuk u ka rregullua jeta e atyre njerzeve qe jetonin ne Veri te qytetit,sigurim,disa rregulla te komunikacionit,rrymes,ujit....Populli i jone eshte shume i mrekullueshem,puntore dhe fale mergimit qe kemi shume po thuaj qdo shtepi ka nga dy-tre ne boten e jashtem kane ndihmuar dhe ndihmojne vendelindjen e vete.Kjo me kenaqe.Problemi nuk qendrone edhe shume te poloitikanet tone por edhe bota nuk na lejone qe te zhvillohemi ashtu si ne duam.Besoje qe nese Statuesi final vendoset athere to ti kemi punet me mire dhe standartet.Une do te deshiroja vetem nje qe Drejtesia te jete e barabarte per nte gjithe Popullin e kosoves qe jetojne dhe ligje te kemi te pa korrupta.Jam shume optimist se ne nje kohe shume te shkurte Vendelindja jone do te gjelberoje si shtete moderne se kapacitet kemi ne qdo lami Ju pershendes Lazdrani
__________________
Tė dua aq shumė,sa dashurin ndajė vetėvetės e harrojė
Nur die liebe zählt
lazdrani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-08-04, 10:51   #4
Agroni22
 
Join Date: 03-08-04
Location: ku kom lindur
Posts: 3,950
Agroni22 has disabled reputation
Default

vallain lazdran une kisha propuzu per kryetar te kosoves mas Ibrahim Rugoves.
__________________
dashuria nuk blihet por fitohet
dashuria nuk shitet por dhurohet
Agroni22 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-08-04, 11:17   #5
Gentiani
...
 
Gentiani's Avatar
 
Join Date: 27-06-04
Location: Luginen e dashurise !
Posts: 4,053
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Partit tana luftojn per Karrig dhe gjep tvetin kurse Ne?

Cool_Boy, parimisht pajtohem me mendimin dhe opinion tėnd pėr atė realitet tė shėmtuar atje.

Nė anėn tjetėr si duket kjo dukuri ka qenė e shėndrruar si traditė gati se nė tė gjitha vendet e tranzicionit dhe tė dalura nga njė sistem, ku shumė e shumė gjėra janė bėrė sipas shablloneve dhe ide tė kufizuara tė veprimit dhe mendimit tė ndryshimit tė gjėrave.

Por nuk guxojmė ti pėrziejmė dhe tė krahasojmė mollat me dardha, e sidomos nė pozitėn nė tė cilėn gjindet Kosova, me xy gjėra tė padefinuara, si nė rrafshin politik, ekonomik e social tė saj.

Shtete, me status tė rregulluar dhe institucione dhe ēdo sektorė tė definuar mbrenda atyre institucioneve, kanė rėnė nė provim dhe kanė ngelur hiē mė largė se Shqipėria, vend me potencial tė zhvillimit ekonomik dhe shumė resore tjera tė pashfrytėzuara, edhe pse askush nuk i ka penguar tė zhvillojnė aktivitetin e tyre; por Korupsioni ėshtė ai, qė i ka sjellur nė atė gjendje tė katandisur popullin, se vėllezėrve nga pushteti dhe partia nuk u mungon asgjė nga luksi.

Nė Kosovė me dy-tri palė, tė cilat si duket as nuk i kanė definuar, se kush pėr ēka pėrgjegjės ėshtė, por mirren me politikė prej nivelit komunal e deri te organet qendrore, duke menduar se mjafton tė angazhuarit politik nė njėrėn nga partitė qė i takojnė ose postin qė kanė janė mjaft pėr ta pėr tė kontribuar nė zhvillimin e komunės, rajonit dhe vendit, pėr tė cilin ata janė zgjedhur.

Korupsioni e shumė e shumė pengesa tjera, janė mungesė e mosnjohjes sė funksionimit dhe vetėdijes pėr udhėheqje dhe drejtim tė zhvillimit tė vendit! Tė tillėve duhet ndėrruar vendet dhe pozitat dhe tu thuhet se jeni nė vend tė gabuar, se institucionet nuk janė kompani private ku mundeni tė veproni me gjitha format e lejuara dhe tė palejuara.

Nuk duhet tė ketė vend pėr privatizim dhe ekonomi tė tregut nė institucione, ēka si duket tė kundėrtėn e kanė kuptuar shumica e atyre qė janė tė ulur nė ato institucione.


Gentiani!


Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:46.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.