Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
User Name
Password
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-05-07, 15:04   #1
Dilaver
 
Dilaver's Avatar
 
Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Default Mendim Rugova martohet

Nė njė atmosferė plotė VIP, stema e simbole, qebapė e truproje filloi dasma e djalit tė madh tė Ibrahim Rugovės. Kjo dasmė pėrpos dhėndrit e nuses, pėr njė natė i bashkoi edhe tė armiqėsuarit politikė. Ndėrsa, Xeni kėndoi pėr dasmorėt.

Arben Hyseni

Prishtinė,26 maj — Nėn tymin e qebapėve qė kishte mbuluar oborrin e sallės sportive tė shndėrruar nė banket, defilonin personalitet mė tė larta politike, kulturore dhe gjitha institucioneve tjera tė Kosovės. Numri i tė ftuarve kishte me gjasė kishte tejkaluar shifrėn e paraparė nga organizatorėt e kėsaj dasme. Pritja pėr sistemimin e mysafirėve brenda nė sallė, tregonte tollovia e krijuar e dasmorėve qė prisnin nė hyrje. Pėrreth dy orė e mė shumė, gjashtė vajzat nė derėn e hyrjes sė sallės sė dasmės, nuk ndaleshin duke vėnė emblemėn e re tė Familjes Rugova.
Kjo stemė e cila ishte shfaqur sikur tė ishte e ndonjė fisniku, pak para dasmės, pėr herė tė parė publikisht, ishte vėnė nė zarfet e ftesave tė banketit.
Oborri dukej se ishte i rrethuar nga njerėzit e armatosur dhe ishte nėn masa tė rrepta tė sigurisė, ku pjesėtarė tė SHPK’sė, KFOR’it dhe truprojave tė ndryshme, ishin koncentruar tė garantonin pėr sigurinė e shumė VIP’ve nga Kosova, Shqipėria dhe tė misionit ndėrkombėtarė nė kėtė banket.
Nga Ekipi i Unitetit, ka munguar Veton Surroi i cili ėshtė raportuar se gjendet nė njė vizitė zyrtare nė Shqipėri. Gjithashtu edhe kryeministri i Shqipėrisė Sali Berisha, kishte dėrguar me postė telegramin e urimit, duke njoftuar se nuk do tė arrijė nė gazmendin e familjes Rugova.
Gjithashtu, Bill Klinton, Nicholas Burns dhe shumė personalitete botėrore qė ishin ftuar, edhe pėrkundėr pritjeve tė mėdha, asnjė prej tyre nuk ka ardhur. Megjithatė, tė gjitha figurat e tjera politike vendore dhe ndėrkombėtare nuk kanė mundur ta lėshojnė rastin, pa qenė pjesėmarrės nė dasmėn e djalit tė madh tė Presidentit tė ndjerė, Mendim Rugovės.
Sikur nė mbrėmjet e maturės edhe kėtė herė para dyerve tė sallės, ishin mbledhur dhjetėra qytetarė pėr tė parė, nusen, dhėndrin dhe tė ftuarit e rėndėsishėm nė kėtė dasmė.
Ky aheng pėr njė natė kishte bashkuar edhe dy trashėgimtarėt e Presidentit Ibrahim Rugova, si pjesėtarėt e LDK’sė ashtu edhe ata tė LDD. Fatmir Sejdiu dhe Nexhat Daci, kishin ardhur me familje dhe bashkė me tė kolegėt e tyre nė kėtė dasmė.
Mysafirė ishin duke u nis nga pėrfaqėsuesi special pėr Kosovėn, Joachim Rucker, udhėheqėsit e KFOR`it, kryetari Fatmir Sejdiu, kryeparlamentari Berisha, kryeministri Ēeku dhe shumė, personalitet tjera.
Edhe pse dukej si njė sfilat e kėngėtarėve dhe artistėve, kryesori ishte Shkėlzen Jetishi, i cili ishte caktuar si kėngėtar i dasmės.
Banketi ka filluar rreth orės 20, nė sallėn “1 tetori” dhe tė ftuar kanė qenė rreth 1200 persona.

__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 28-05-07, 18:51   #2
SoKoLi-i-Maleve
 
Join Date: 18-08-06
Posts: 1,196
SoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb

Te posa martuarve,Ju urojm jete te gjate dhe te lumtur,u trashigofshin.
SoKoLi-i-Maleve Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-07, 19:15   #3
Prishtinasja_
 
Prishtinasja_'s Avatar
 
Join Date: 15-06-05
Location: Larg Prishtines
Posts: 11,614
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Default

U trashegoft cifti i ri me miresi, drite e dashuri!
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-07, 21:52   #4
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,224
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default

....nese do me ipej rasti te shkruaja ne Librin e Pershtypjeve do shkruaj keshtu ....

..e para , me ne fund e mesova qe i biri i Kryetarit ,qytetare e se ciles jam , vertet paska nje emer demethenes ...
..e dyta , ciftit te ri i uroj dhe e pergezoj per vendimin qe morren ne rrugen drejt trashigimis dhe percjelljes gjenetike ,(obligim moral dhe natyral i gjithesecilit )
...e treta . me rastin e keti organizimi falenderoj per mundesin dhe bashkpunimin qe i ofruan firmes ku punoj , shpresoj qe nuk u zhgenjyet nga korrektesija dhe profesionalizmi i firmes sone , me shprese, qe ne te ardhemen do kemi prap keso mega solemniteti , ...gjithesesi per ne klientet jane te mireseardhur dhe te rrespektuar ...vertet kishim nderin ...
p.s.
ne emer te stafit te firmes sone, kerkoj ndejse nga distancimi me firmat dhe individet tjere, qe morren pjese dhe ndihmuan ne organizimin e keti spektakli ne menyren volluntere (donatore )..shpresoj“qe Ne, nuk keqkuptohemi deri aty sa te ngatrroni patriotizmin me interesin per kontributin ne ekonomin e vendit ...(deshmi kemi 15%nga vlera e monetare e realizuar dhe e paguar )
plot respekt J'ador (dora vete ..)
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-07, 22:21   #5
luckyman
 
Join Date: 18-03-07
Posts: 3,371
luckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėm
Default

Kush ke Bajraktar?
luckyman Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-06-07, 04:22   #6
rilinda
 
rilinda's Avatar
 
Join Date: 29-06-04
Posts: 15,657
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Default

__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-06-07, 04:23   #7
rilinda
 
rilinda's Avatar
 
Join Date: 29-06-04
Posts: 15,657
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Default

__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-06-07, 12:03   #8
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,975
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default
uuuuuuuuuuuuu qka koka tuj hjek i "ngrati", veq 150 killa paska met.....__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-06-07, 14:22   #9
LABI
Alone Ranger
 
Join Date: 05-01-04
Location: Kosove
Posts: 7,498
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Dilaver
Nė njė atmosferė plotė VIP, stema e simbole, qebapė e truproje filloi dasma e djalit tė madh tė Ibrahim Rugovės. Kjo dasmė pėrpos dhėndrit e nuses, pėr njė natė i bashkoi edhe tė armiqėsuarit politikė. Ndėrsa, Xeni kėndoi pėr dasmorėt.
Nje pjese e madhe prej tyre te inkriminuar (kyqur) ne strukturat e kriminalitetit te organizaure ( JAKE-BARDHET)... Bos te krimit te nakrotikeve, armatimit, mishit te bardhe.

Nje dasem e ngulfatur nga KIQI (emitimi) ... Sfilata neper tepihet e kuqe, e percjellur nen muziken e familjes mbreterore angleze ; Stema e vula ... Ky eshte nje shembull qe denjesisht perfaqeson dhe shpjegon KIQIN .
Kete s'di si ta quaj ndryshe, pos PARADOKS KULTURORE .
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-06-07, 21:06   #10
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Join Date: 12-11-06
Posts: 2,129
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Default

KIQ
SHUND,dhe
PARADOXALE.

....ahahaaa,ani me ata qebapa sa po me qeshet,ahaha
une as ne kremtimin e ditelindjes sime nuk servoj qebapa,...
e per fustanat e nuses me mire mos te komentoj hiqqq,total pa shije.

nje artikull qe me beri pershtypje:

Pėr aristokracinė Imagjinare
Rreziku fillon atėherė kur imagjinata e Rugovėve se janė aristokratė, kthehet nė bindje,
duke i kaluar kufijtė e shtėpisė. Iluzioni i tyre ka filluar tashmė tė shfaqet seriozisht
edhe te njerėzit mė me influencė nė botė, si te Nicholas Burns e Bill Clinton.
Kur turma katundarėsh nga Provansa e Francės e pushtoi
Pallatin e Mbretit Luis, gjatė Revolucionit tė vitit 1878,
ata organizuan njė darkė tė madhe ekstravagante, pėr tė
pėrjetuar disa nga kėnaqėsitė dhe ushqimin qė e hante
vetė mbreti.
Por, njė gabim i madh ndodhi gjatė protokollit tė shėrbimit
tė ushqimit. Enėn e madhe dhe tė bukur tė
qeramikės, qė Mbreti e pėrdorte pėr tė urinuar, turma
nga provinca e kishte pėrdorur pėr tė shėrbyer sallatėn.
Ata festuan atė natė, duke menduar se po shijojnė pėrvojėn
mbretėrore e qė nė fakt shijonin edhe diēka nga
oturaku i Mbretit.
Kėsi mbrapshtime kanė ndodhur gjatė historisė, kur
aristokratėt janė vrarė apo janė shuar dhe kur turma
ėshtė munduar ta imitojė rolin e tyre, bashkė me protokollet
dhe kėnaqėsitė mbretėrore.
Sot fisnikėria ėshtė shumė e rrallė. Bile edhe nė Europė
e lere mė nė Kosovė, njė klasė tė tillė, qė se patėm
kurrė. Por, tash e dhjetė vitet e fundit, aristokracia po
shfaqet nė njė formė imagjinare, tė ēuditshme dhe turpėruese.
Sidomos te njerėzit e afėrt, kėshilltarėt dhe familja
e Presidentit tė ndjerė Ibrahim Rugova.
Ashtu siē Presidenti Rugova e imagjinoi njė shtet apo
republikė, njerėzit afėr tij filluan tė imagjinojnė vetėn si
klasė e veēantė; aristokratė, princėr e roje mbretėrore.
Andaj edhe nė LDK dhe LDD, te shefat e mėdhenj, dėgjohet
shpesh fjala se nuk dua tė flas, apo nuk komunikoj
me atė nivel, duke aluduar nė njė klasė tė ulėt, pėr tė
cilėn ata vetėn e konsiderojnė superiorė.
Pikėrisht kjo klasė e lartė imagjinare, mė shtyri tė shkruaj.
Mendimi i Princit
Mendim Rugova duket se mendon sė ėshtė njė Princ.
Djali i presidentit tė ndjerė pėr dasmėn qė po organizohet
sot, ėshtė shfaqur si fisnik. Ftesa pėr dasmėn e futur
nė njė zarf tė bardhė, mban njė emblemė tė kopjuar keq
nga familja e vėrtetė fisnike Kastrioti. Kjo ishte modifikuar
pėr tė shėrbyer tashmė si emblemė e familjes Rugova.
Nė tė, pėrpos shqiponjės dhe ngjyrave kombėtare
qė ishin vjedhur, janė shtuar edhe inicialet e Presidentit
tė ndjerė I.R. dhe emri apo motoja Clement, qė kinse
nė latinisht i bien fisi apo klani Kelmend, nga i cili rrjedh
e gjithė familja Rugova, nga Cerca e komunės sė Istogut.
Kėtė veprim natyrisht se dikush do ta konsideronte si
personal. Por brengosėse ėshtė kur imagjinata fillon tė
besohet pėrnjėmend dhe atėherė fillon rreziku.
Fillon atėherė, kur loja me imagjinatėn dhe fisnikėrinė
kapėrcen kufijtė e shtėpisė Rugova dhe kalon te njerėzit
mė me influencė nė botė, sikur Nicholas Burns e Bill
Clinton, tė cilėve edhe u kishte arritur nė adresė kjo ftesė
fisnike. A thua ēka kanė menduar ata pėr kėtė punė?
Andaj edhe ėshtė brengosėse.
Kam frikė qė edhe mos thirrja e Papa Benediktit XVI
nė dasmėn e Princit tonė imagjinar, do tė kuptohet si
evitim, e zoti na ruajt si ofendim.
Fort i kthjellti princ e zot i nderuem, u trashėgofsh...
Skėnder Aristokrati
Imagjinata pėr aristokracinė kishte arritur edhe nė
Vjenė gjatė negociatave pėr status.
Ndoshta i frymėzuar nga orenditė e Oborrit Perandorak
tė Austro-Hungarisė, imagjinata e Skėnder Hysenit
kishte filluar tė vijė nė shprehje. Me dorėn e vėnė nė
zemėr dhe gojėn plot kikirika, u tha disa ndihmėsve tė
rinj tė negociatorėve aty afėr se Unė jam boll aristokrat,
veē se Albert Rohani ėshtė... i fortė.
Nė kėtė imagjinatė tė thellė e vėrteta qėndron se Rohani
njėmend ėshtė aristokrat. Kėshtjellat e familjes sė
tij ende qėndrojnė si muze, pėr tė kujtuar prejardhjen e
bujshme tė udhėheqėsve tė kaluarės.
Ndėrsa kėshtjella e Hysenit, nuk mund tė jetė mė
shumė se njė shtėpi 200 metra katror dhe Kali i tij i bardhė,
duhet tė jetė vetura zyrtare e taksapagueseve tė
Kosovės. Sa i pėrket prejardhjes sė tij aristokrate, ai
mund ta ketė origjinėn te njė familje e rėndomtė kosovare,
nga e cila vijnė shumica dėrmuese e liderėve dhe
qytetarėve tė kosovarė.
E kjo origjinė zakonisht gjendet nė Librat e Leximit tė
shkollave tė mesme, ku pėr biografitė e disa liderėve tė
LDKsė shkruan... se lindi nė njė familje tė varfėr dhe bujare,
shkollėn fillore e kreu nė fshat, ndėrsa fakultetin nė
Prishtinė. Me kaq pėrfundon, aristokracia e njė kosovari.
Oborrtari Sali Cacaj
Aristokracia e imagjinuar e Velanisė e ka njė organizator,
konsultant dhe shef tė protokolleve. E ai ėshtė njeriu
me mjekėr tė hollė e tė stilizuar, qė i ngjan njė fisniku tė
dikurshėm nga Venediku apo Franca. Rrobat i ka tė zgjedhura
me shije, kravatėn me plot simbolika dhe setrat
e tij, zakonisht stolisen me broshė dhe elemente tė vlefshme
filigrani.
Nė dukje tė parė tė jep pėrshtypjen e njė fisniku tė Hollywoodit,
ndėrsa nė tė dytėn edhe mund tua ēoj mallin
e njė Xhandari nga shpilli i letrave tė zholit.
Kur vjen puna te organizimet solemne, festat dhe protokollet
e rėndėsishme tė Presidencės, Sali Cacaj, ėshtė
njeriu i duhur pėr tė kryer punėn, si zhol. Andaj edhe aftėsia
e tij pėr ta stolisur mirė imagjinatėn pėr fisnikėrinė,
duket se ia ka zgjatur jetėn iluzionit deri mė sot.
Pėr fundin e iluzionit
Ky iluzion do tė ishte nė rregull tė jetojė brenda shtėpive
tė kėtyre fisnikėve imagjinar. Natyrisht se ēdo njeri ka
drejtė tė plotė tė ėndėrrojė dhe jetojė ashtu siē e imagjinon
jetėn. Por kurrsesi kjo nuk mund tė lejohet qė ti
kalojė kufijtė, duke kaluar nė besim tė plotė dhe duke e
informuar tashmė tė gjithė botėn me kėto veprime.
Kėshilltarėt dhe liderėt e LDKsė, nuk reaguan pėr tė
ndalur iluzionin deri mė sot. Ndoshta e bėnė kėtė me
qėllim qė tė dalin nė shesh, disa tė pafolura nga Velania.
E ndoshta edhe heshtėn, sepse ende iu pėlqen kjo ndjenjė.
Valon A. Syla
valon.syla@gazetaexpress.com
Quote:
Originally Posted by LABI
Nje pjese e madhe prej tyre te inkriminuar (kyqur) ne strukturat e kriminalitetit te organizaure ( JAKE-BARDHET)... Bos te krimit te nakrotikeve, armatimit, mishit te bardhe.

Nje dasem e ngulfatur nga KIQI (emitimi) ... Sfilata neper tepihet e kuqe, e percjellur nen muziken e familjes mbreterore angleze ; Stema e vula ... Ky eshte nje shembull qe denjesisht perfaqeson dhe shpjegon KIQIN .
Kete s'di si ta quaj ndryshe, pos PARADOKS KULTURORE .
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-06-07, 14:44   #11
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,224
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default

KIQ
SHUND,dhe

PARADOXALE.

..me respekt me duhet ta pranoj , autorit te keti artikulli ja zgjas doren ,...
sa per ritualet snobe te imagjinuara per nje pozit dhe rang te hierakise ne shoqeri pse jo ,kur mendja e disa iniciatoreve per prestigj te improvizuar familjar ,kalon realen dhe prek kufinjet e smundjes shizofreni ,(tjetersim karakteri , dy botra te jetuara paralelisht) atehere falet dhe ky gaf pseudomondan,... si duket sinjalet dhe shembullin e imituar ,njerzit e kohes se sotme rreth kesj klike e morren nga idea e Ahmet Zogut 80 e ca vjet me pare,kohe te vonuara me te vertet .. dhe pas 80 vjeteve ''Familjes mbreterore''nga vendi ame , i duhet te luftoj dhe mbroj apo zyrtarizoj identitetin e cpikur mes nesh e edhe me veshtire neper bote ..kete frig ja kam dhe oborrit presedencial ne Kosove , se mos e humb durimin neper kohe ,dhe e gjithe ideja imagjinare mbet nje ide sharlatane ..dhe behemi gazi i vetevetes per veteveten dhe boten ...

mbeshtes moton , tregohu ai qe je , te pakten mbet vetevetja, kete pershendetje do ja dergoja gjithe pseudo 'vip-ave' smundje kjo qe ngadal po na e shkatrron mentalitetin e njeriut shqiptare , dhe une njerzit e mi i dua me shume se aske tjeter ne bote ,prandaj dhe kam kete frig ,kohen e fundit ..
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-06-07, 00:58   #12
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Join Date: 09-11-06
Posts: 4,027
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Default

Mendimi na qenka i civilizuar me idene e (pdeudo) konformitizimit phaaaaa, po leje o njeri, ēu bane darsmen si n'Rugov si i ka hije e jo me pasim te verbet te ideve te huaja....

sidoqofte, per hajr ju koft darsmja, e tanat t'mirat

xha eXperti
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-06-07, 00:02   #13
luckyman
 
Join Date: 18-03-07
Posts: 3,371
luckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėm
Default

Gruan e paska Kajmak perbes,e ju folni ēka te doni!
luckyman Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-06-07, 15:21   #14
Domira
 
Domira's Avatar
 
Join Date: 02-02-05
Posts: 16,792
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Default

U trashegofshin Mendimi dhe Blerina e qofshin te lumtur pergjithmone.
Te dy te lumtur e te dashuruar duken si sheqera. Nusja si zane mali ka sjelle gjalleri dhe shkelqim me qendrimin e saj, elegancen dhe ngorhtesine.
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-06-07, 01:52   #15
Paradox_13
 
Paradox_13's Avatar
 
Join Date: 06-02-06
Posts: 13,724
Paradox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėmParadox_13 i pazėvėndėsueshėm
Default

Eh kure e mendoj se sa e sa sofra te varfura edhe sot e kesaj dite shtrohen ne kosov me shkon mendja tek gishterinjt e asaj nuse.Po nuk eshte per tu habitur kan then gjith se peshku i madh e han te voglin.
Nga,...nga gjithe ato para....??kemi te drejt te pyesim,pse te heshtim apo te fshihemi nen petkun e servileve si pretendojn disa.
E dim te gjith se i ndjeri Rugova ka qen nje shkrimtar,por edhe ne poziten e ti prej kryetari eshte e pa mundur qe te ket grumbulluar ato shuma marramendese qe sot posedojn pasardhesit e ti.Nese nuk gabohem gjate vitit 2004 i ndjeri kishte te ardhura mujore jo me shume se 1200 €,se paku ashtu deklaroheshin para popullit per te cilin po "vuanin"
Eshte per keqardhje qfar la pas i ndjeri,ku me veprime te tyre i humbin dhe dinjitetin e respektin qe kishte ky popull per te....
Dikush do te thoshte se pa arsye po i shtim hundet ne punet e te tjereve,..!!kategorikisht jam kunder...mendoj se eshte pune e te gjith neve si popull qe te nxjerrim ne shesh se kush na rjep me tatime marramendese,kush na fundosi me ket standart kaq te ulet,kush i dhuroi tenderin per ndertimin e presidences nje kompanie italiane pa asnje metelik ne konton e saj,kush..???
Ehhh,..aristokracia e imagjinuar e Velanis........Last edited by Bond; 10-06-07 at 05:05.
Paradox_13 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:33.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.