Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
User Name
Password
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-06-07, 23:08   #1
drytty
 
Join Date: 10-05-07
Posts: 116
drytty i dashurdrytty i dashurdrytty i dashurdrytty i dashur
Send a message via Skype™ to drytty
Default Tasqebap

Per 4-5 Persona
Qepe 2-3 Kokrra Mesatare
Yndyre 4-5 Luge Gjelle
Miell 1 Luge Gjelle
Vere 1/2 Filxhan Caji
Dafine Nje Flete
Pak Spec I Kuq
Salce1/2 Luge Gjelle Ose
2-3 Kokrra Domate Mesatare
3-4 Thelpinj Hudra
KripeTasqebapi Zakonisht Pergatitet Me Mish Vici Ose Dashi. Mishi Tul Zakonisht Pritet Ne Shirita Te Holla Ne Ne Drejtim Te Kundert Te Fijeveose Ne Copa Katrore Dhe Skuqet Ne Yndyre Se Bashku Me Qepete Prera Fije Fije ,derisa Te Avullohet Lageshtiradhe Te Krijohet Nje Si Kore E Kuqe.pastaj Shtohet Mielli,skuqet Edhe Pak,shuhet Me Vere,hidhet Salce Domatesh ,gjethe Dafine,thelpinj Hudre,kripe Dhe Uje Deri Sa Te Mbulohet Mishi Viht Te Zieje Ne Zjarr Te Ngadalte Deri Sa Mishi Te Jete Gati. Tasqebapi Shqerohet Me Salcen E Vet. Mund Ta Shoqeroni Me Pure Patatesh . Ja Kshu Hengra Mbreme Dhe Me Doli Shume I Mire . Ju Befte Mire Kushdo Qe Do Ta Gatuaj


drytty Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 28-08-12, 17:51   #2
lovely
SuperAdmunininistratore
 
lovely's Avatar
 
Join Date: 04-12-07
Posts: 33,877
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Tasqebap

Pashe robt, qka osht qyky sen?
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-08-12, 17:53   #3
premium
 
Join Date: 25-03-08
Posts: 5,869
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Tasqebap

pasul me planca
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-08-12, 18:04   #4
lovely
SuperAdmunininistratore
 
lovely's Avatar
 
Join Date: 04-12-07
Posts: 33,877
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Tasqebap

E plancat qa jone? hahahahahaa
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-08-12, 18:07   #5
premium
 
Join Date: 25-03-08
Posts: 5,869
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Tasqebap

qeto qe shiten ne konzerva , ka edhe qe shiten neper barnatore :)
__________________
pause

Last edited by premium; 28-08-12 at 18:08.
premium Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 29-08-12, 09:36   #6
Alima
Banned
 
Alima's Avatar
 
Join Date: 14-08-11
Posts: 6,903
Alima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėmAlima i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Tasqebap

...

Jo Premium ,jo!

Gullash te koka po kept po pritojka me i gri im ...


.


Alima Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:46.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.