Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 07-09-07, 18:58   #136
Sy_kaltra
 
Sy_kaltra's Avatar
 
Join Date: 21-08-05
Posts: 23,790
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Default

Policia ka identifikuar te dyshuarin per vrasjen e Policit Triumf Riza. Ai eshte Arben Berisha, 25 vjecar nga Prishtina. Te gjitha te dhenat dhe disa fotografi te te dyshuarit jane derguar ne te gjitha pikat kufitare te Kosoves.


Te gjitha spekulimet se i ndjeri Riza ka pasur lidhje me yllin e estrades kosovare, Adelina Ismaili moren fund, pasi qe Adelina ishte perkrah familjes riza ne diten e varrimit dhe nuk mundeshte ti ndal lotet dhe te pranoj fatin qe ai nuk ishte me me te, e me e keqa eshte qe ajo mban femijun e tij ne barkun e saj.

Agron Bytyqi dhe dy persona te tjere, Ahmet Avdullau, Babai i Enver Sekiraqes, Roja e lokalit "Sekiriqa" si dhe babai i Arben Berishes Mbahen ne parabugim ndersa personat ne arrati qe i kerkon policia jane: Enver Sekiriqa, Rahim Avdullahu, Naim Sekiraqa, Nje person me pseudonimin Liza, qe eshte djali i halles se Sekiraqes, si dhe Arben Berisha, i dyshuari kryesor per vrasjen.

Kush ishte Triumf Riza:

Ai ishte pjestar i SH.P.K-se qe nga viti 1999, kurse ne Njesine Speciale ka qene qe nga viti 2001. Ai i takonte gjenerates se dyte te SH.P.K. Komisari i Policise, Richard Monk ne fjalimin e tij, sulmin e quajti si sulm qyqar. "Sulmi i djeshem ndaj Triumf Rizes ka qene sulm i tmershem dhe qyqar. Ka qene nje akt i ligesise absolute dhe motivi i ketij akti ka qene ne kontrast te plot ndaj natyres se njeriut, kunder te cilit eshte kryer vepra".
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 07-09-07, 19:02   #137
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default

Quote:
Originally Posted by selina
jo ty te ka kap barki se mu hiq veq te verten pe thom krugjo tjeter.....kshtuqi boll shpife sene palidhjee.............hajt tash tung se pernime spo kom nerva ma veq gjyna triumfi qe ka dek e ka met me komentu une e ti e do tjer qitu.....e spo muj me duru kur po shpifin sene te pa verteta pa e njoft hiq djalin...qaooo tash
Nuk mendoj se Shpifa diq per Triumfin apo Enverin, Kurse si njoh asnjerin !!!
Une e thash me duket edhe ma heret, se Triumfi ka Bere nje Gabim qe nuk ka shikuar punen e vet, te mbaj Postin e Policit por ne Distanc....se per 1 dite smundet as ta Arrestoj as ta fus ne Grusht te gjith Mafin e Kosoves...
Edhe e kam Cekur se eshte dasht te Parandalohet Vrasja e Triumfit ...ka pas shume Menyra te Parandalimit, eshte dasht qe Trimf Riza mbase ka pas Mardhenje jo te mira me Enverin, te mos sillet edhe aq shlir neper Pr, te shikoj te mbledh Fakte rreth enverit ta arrestoj edhe Kaq...e jo ta rrah edhe prap se prap ti sillet ka hundet...
Edhe me rreh njeriun edhe mu shit prap Frajer tjeter gje perveq Vrasjes aty nuk pritet..
Sa Mafia eshte ne Peje sikur Enver Sikiraqa, Stacioni policis nuk ka Numer me te madh te Policve,sa Vrasja eshte Bere ne Peje,Ku edhe Policia kan qen Prezent,e sot e ate dite nuk jan Zen Vrasesit ateher qka Pritet ??
Me vie keq edhe njeher per Vrasjen e tij, por edhe me vie keq qe ska pas mend te Logjikoj pak se Bjeshka me Gjyks nuk shtyhet !!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-09-07, 19:18   #138
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default

Quote:
Originally Posted by AlienGirl
Peja Boy vec nje pytje po ta boj, nese do te kishte qene njeri i keq Triumfi, a beson qe do te merziteshin kaq shume njerez per te, apo te ishte bere kaq buj vdekja e tij??? Pres pergjigje.
E Nderuar, me fal nuk po them qe ka qen Polic i keq, por ska Mendu mire kur e ka rrah ate person ...Pse e ka Rrah ??
Nese ka pas ndonje Arsye kur e ka rrahur ateher ka mund te mbledh fajtet edhe ta Burgos, e jo te vije deri tek Rrahja...Nese eshte shkaku i Adelina Ismailit ateher eshte dasht qe Triumfi ti sqaroj gjerat me Adelinen para se ta rrah Enverin e ateher te merr Drejtimin e Duhur ...Jo ta rrah por me fjal, nese jo me fjal ateher ose Ta vret e te luftoj per Adelinen ose te Largohet nga Adelina..!
Tek ne Akoma eshte aj Ligji i Kanunit,se nese dikush te sillet ne Grua ateher duhet ta percjellesh edhe Gruan por edhe ate person qe te ngacmon Gruan,nese sheh Fajtor ate person edhe Gruan e ke te paster, ateher mund tja terheqesh Vrejtjen me fjal njeher e heren e dyte me Plumb ...e Jo me rrahje kurse e gjith Kosova i dijm, e i shohim Pasojat e ketyre gjerave, i njohim shqipetaret se si jan ne Krye edhe nje Rrahje nuk e fal askush,sikur edhe Plumbin !!
Nese kan qen shkaqet se e ka rrahur vetem per qejf ateher, Triumfi kete gje e ka prit prej atij momenti qe ka qua dore ne te...
Merzitem Une kur ndodhin keto gjera,kam qen edhe deshmitar i nje Vrasjeje ne Peje,ku aty kan qen edhe Policija Prezente...Rastin skam nevoj ta sqaroj,vetem po te ishe ti e ta shikoj Fetyren e Policit(Fetyren e njeriut te vdekur per se gjalli).
E per Fund po te them :
Nuk mundet Polici me ndal nje krim, kurse Populli e Mbron krimin, ose nuk ndihmon ne Zbardhjen e Krimit...Nuk mundet Populli te ndihmoj Zbardhjen e Krimit kur nuk e di se Kujt po ja tregon Krimin apo kujt po ja jep deshmi apo Qfar polici po e merr ne Pyetje !!
Polic duhet te jet i gjith Populli,nese nje person te sheh ty duke perdor nje arme e ste lajmron ne Polici ateher qka Presim perveq rritjes se atyre gjerave edhe rritjes se Krimeve !E keto gjera edhe nje Koh nuk do te mberrijn ne Kosv ..aq Koh deri sa te ndrrohen Gjeneratat, aq koh deri sa te vij gjenerat qe akoma ska Lindur !

Lexo temen DOSJA E KRIMIT te postuar nga Une e ateher do bindesh se qfar Polic kemi e sa jan Policija e Organizuar !!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-09-07, 19:21   #139
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default

Quote:
Originally Posted by yllbardh
Bashkėkombas tė nderuar nė njė gjė gati se pajtohemi tė gjithė ne, se drejtėsia nė Kosovė i ka mangėsit e veta dhe se nė shumicėn e rasteve nuk funksionon si qė duhet tė funksionoj. Ka korrupcion, nepotizėm, vandalizėm, kriminalitet (tė organizuar dhe tė pa organizuar), etj. etj. A keni menduar ndonjėherė se ndoshta edhe ne vetė jemi shkaktarė tė kėtyre dukurive? A keni menduar se ne vetė i'u japim ushqim kėtyre dukurive?
Kur shohė kėtu te disa qė e miratojnė veprat kriminele dhe ka disa nga ju qė edhe bėni thirrėje tė shtimit tė mė tepėrm tė kriminalitetit, me thirrjen tuaj pėr gjakmarrėje!!!
Pse cdo kush nga ju qė jeni kundėr kėtyre gjėrave nuk mendoni se hapi i vetėm nė drejtim tė funksionimit tė cdo instanse mvaret nga vetė ne. Se nė raste kur p.sh. na nevoitet njė dokument nga organet shtetėrore dėrgoni intervenca, ose, ose kur gjejmė njė sendė tė"lirė" e blejm pa kurrfarė paragjykimi se nga e ka prejardhjen ai produkt. Dhe gjithėshtu edhe me pėlqimin e idesė sė gjakėmarrėjes i jepni kurajo cdo personi qė t'marrė ligjin nė dorė tė vetė!!! Cka u'a merrė mendja a ėshtė kjo rruga e vetme pėr kėrkimin e drejtėsis?!!! PSE ne nuk nisemi nga vetvetja qė t'i thuam STOP kėtyre anomalive tė kohėrave moderne???
Miqė dhe mikesha kur ne jemi nė gjendje t'a bėjmė kėtė, dijeni se qė nga ai moment kemi bėrė hapin e parė nė drejtim tė funksionimit tė ligjit, shtetit dhe jetės normale nė cdo aspekt nė Kosovėn tonė tė dashur.
Pajtohem me Ty i nderuar Yllbardh, edhe une Po them se Polic duhet te Jet populli!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-09-07, 19:31   #140
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default

Kėngėtarja e njohur kosovare, Adelina Ismajli, ėshtė pėrsėri nė qendėr tė vėmendjes. Kėtė Ajo ėshtė pėrfshire nė njė situatė tejet tė rėndė qė ka ndodhur nė Swiss Casino, nė Prishtinė.

Nė kėtė ngjarje janė plagosur katėr persona, ndėrsa ajo mė e rėnda ėshtė se njė person ka qėlluar pėr vdekje njė polic tė Shėrbimit Policor tė Kosovės. Ai qė ka qėlluar ėshtė njė nga emrat mė tė pėrfolur nė Kosovė.

Ndėrkohė, ai ka qenė i shoqėruar me kėngėtaren Adelina Ismajli.

Ajo nuk ka marrė asnjė plagė nga tė shtėnat e shumta qė ka pasur dhe ėshtė arrestuar nga policia.

Dmth shkaku Kryesor Adelina Ismajli !!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-09-07, 21:20   #141
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Peja-Boy
Kėngėtarja e njohur kosovare, Adelina Ismajli, ėshtė pėrsėri nė qendėr tė vėmendjes. Kėtė Ajo ėshtė pėrfshire nė njė situatė tejet tė rėndė qė ka ndodhur nė Swiss Casino, nė Prishtinė.

Nė kėtė ngjarje janė plagosur katėr persona, ndėrsa ajo mė e rėnda ėshtė se njė person ka qėlluar pėr vdekje njė polic tė Shėrbimit Policor tė Kosovės. Ai qė ka qėlluar ėshtė njė nga emrat mė tė pėrfolur nė Kosovė.

Ndėrkohė, ai ka qenė i shoqėruar me kėngėtaren Adelina Ismajli.

Ajo nuk ka marrė asnjė plagė nga tė shtėnat e shumta qė ka pasur dhe ėshtė arrestuar nga policia.

Dmth shkaku Kryesor Adelina Ismajli !!
Sot ka ndodh a.......?
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-09-07, 21:21   #142
yllbardh
 
yllbardh's Avatar
 
Join Date: 05-05-07
Location: Danimark
Posts: 771
yllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Peja-Boy
Pajtohem me Ty i nderuar Yllbardh, edhe une Po them se Polic duhet te Jet populli!
Termi "Polic" ndoshta do tė keqė kuptohet, por mirė e ke ti se ne na nevojitet krijimi i njė ndėrgjegjėje tė re dhe t'a lėmė anash até ndėrgjegjėjen komuniste se p.sh. cdo gjė publike "ėshtė e dėrzhavės" dhe asesi t'mos n'a brej ndėrgjegjėja se nė fundė t'fundit na takon neve. E mė tutje kėsi lloj mentaliteti i cili n'a ka shtyer tė kryejm vepra nė rrugė tė kriminalitetit si: gjakmarrjet, vjedhjet e pronės publike, e tė mos i pėrmend krimet e tjera tė zakonshme. Pėrderisa ne, si person privat, nuk marrim pėrsipėr pėrgjegjėsin e veprimit mbrenda kufijve tė ligjit dhe morales, kurrėsesi nuk mundė tė prsim njė pėrmirėsim tė gjendjes nė Kosovė.
__________________
Mirė se vini te Prishtinasi dera ėshtė githėmon e hapur
yllbardh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-09-07, 21:30   #143
yllbardh
 
yllbardh's Avatar
 
Join Date: 05-05-07
Location: Danimark
Posts: 771
yllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Abetare
Ja ky nė kėtė video ėshtė dora e krimit... http://www.youtube.com/watch?v=sUBEQu4iLjI&NR=1
Abetare hiq mirė nuk ke ba ti dhe ai qė e ka postuar kėtė video. A po e di se me kėtė video jeni duke thirrur nė shkelje LIGJI e tė mos flasim pėr derdhje gjaku t'shqiptarit, pa marr parasysh se a ėshtė fajtor a po jo!!! Lėrja organeve gjyqėsore t'a vendosin se a ka nevoj a po jo qė personi nė fjalė tė dėnohet. Nickun qė e keni nuk e meritoni me postimin e kėsaj video.
__________________
Mirė se vini te Prishtinasi dera ėshtė githėmon e hapur
yllbardh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-09-07, 22:25   #144
luckyman
 
Join Date: 18-03-07
Posts: 3,371
luckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėm
Default

............ngushlime fam.Riza,
por me se shumti me vjen keq prej Adelines,se spo ka igball hiqe me kta burra!!!!,njeher ja vrane dashnorin (fam. MUSAJ nga Strellci),e tash Triumfin bolle keqe ka mbete e shkreta!!!
luckyman Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-07, 06:12   #145
Legend
 
Join Date: 14-11-05
Posts: 459
Legend has disabled reputation
Default

Peja_Boy,nese ke dicka kunder Adelines,mos e torturo veten kaq shume,po shko merru vesh me te! Nese mundesh,sepse ajo momentalisht ndodhet nen mrojtje ne te nivelit me te larte policor.
Te lutem kujdes nese tenton te njollosesh emrin e Heroit Triumf Riza!Te lutem! Je duke e tepruar!
Tani do ta botoj nje shkrim interesant.
Kanė kaluar plotė 20 muaj qė kur kam biseduar me Adelina Ismaili pėr shumė sende nė bisedėn tonė maratonike Londėr - Prishtinė. Prej atėherė intervista e saj nė AlbaNur ka qenė e klikuar mė shumė se 750 mijė herė. Nė faqen e saj tė AlbaNurit cdo ditė hyn mbi 1000 IP-ja nė ditė. Ajo akoma ėshtė numėr Njė dhe personalitet shqiptar i kėrkuar mė sė shumti nė internet prej tė gjithėve, s'ka tė tjerė qė kėrkohen ashtu sic kėrkohet emri i Adelina Ismailit.

Pas vrasjes mizore tė Triumf Rizės nga dora kriminele e rezilėve nė Prishtinės, emri i Adelina Ismailit ishte nė gjuhėn dhe komentet e gjithesecilit. Nė shumė forume shkruhet dhe s’ndalet nė lidhje me kėtė rast dhe lidhja e saj me Triumf Rizėn. Forumet janė forume ku identiteti i vėrtetė i shkruesve mbetet anonim. Kurse mediat nė Kosovė heshtin tė thonė tė vėrtetėn e kėsaj lidhje tė sinqertė mes Adelinės dhe Triumfit. Vetėm “Gazeta Shqiptare” shkruajti lajmin se “Adelina vajton Triumf Rizen”.

Nė “Gazeten express” Baton Haxhiu pėrmend emrin e Rezilit mė tė madh nė Prishtinė, tregon gjendjen e mjerė qė mbizotėron nė redaksinė e tij “mos ja pėrmend emrin Rezilit”. Tregon se Rezilin e ka parė vetėm “nė foto nė disa tubime partiake tė LDK-sė”. Edhe pse pranon gjendjen e mjerimit dhe tortures psikologjike nga rezilėt nė redaksinė e tij, Baton Haxhiu, nė shkrimin e tij, ndalet te kultura dhe estrada shqiptare dhe e pėrgjitheson tė tėrėn se “ėshtė mė shumė prodhuese e konflikteve sesa e kulturės, mė afer kriminelėve se sa muzikės” Pavarėsisht se nuk pajtohem me kėtė pėrgjithėsim, Batoni merr guximin i pari dhe pėrmend emrin e Rezilit dhe lidhjet e politikės me krimin. Behxhet Shala, edhe pse nga prizmi i vet, e vlerson shkrimin dhe guximin e Batonit dhe na tregon se “qytetarėt nuk janė tė sėmurė, sistemi ėshtė i sėmurė dhe para kolapsit”. Kurse Matoshi deri dje ne Lajm dhe sot ne Express ka ndėrruar kiblen. Dy tė parėt kanė guximin tė mirren me probleme tė kėtilla, kurse i treti pergjithėson gjitha levizjet politike dhe i bėnė thirrje Kryeministrit qė krimin e ka pėrpara hundėve? Matoshi ka filluar ne Express t’i laje si duket gjunahet e grumbulluara ne Lajm me letren drejtuar Kryeministrit! Ai e di per cka e kam fjalen!

Kur jemi te Estrada duhet tė themi se yjet e saj me famė gjithmonė janė nė shėnjestėr edhe tė regjimit edhe tė kriminelėve. Kėtė harron ta thotė Batoni. Vetėm lėkura e tyre mund ta shpjegojė mė sė miri kėtė fenomen kėrcėnues pėr ta. Kurse njė nga yjet mė me famė nė mbarė shqiptarinė ėshtė Adelina Ismaili. Tė lidhet krijimtaria artistike e Adelina Ismailit, por edhe e tė tjerėve me kriminelė ordinerė vėrtetė ėshtė mėkat, gjynah shumė i madh. Atėherė lidhjet e Albin Kurtit, Rexhep Qosjes, Adem Demaqit e njerėzve tjerė tė dijes dhe krijimtarisė me kend janė afėr? Ju tė mediave e dini se kush e quajti Albin Kurtin “spiun te serbisė”, ju e dini se kush dha urdhėr tė demolohen zyret e akademikut dhe simbolit tė dijes shqiptare Dr. Rexhep Qosja! Ndaj ju lutem mos nguroni tė bėni gabimin tjetėr se “estarda ėshtė e afėrt me kriminelėt” Nėse nuk jeni nė gjendje t’i mbroni yjet nga kriminelet, atėherė, pashė Zotin, mos i bėni tė afėrt me kriminel.

Ka ardhur koha qė ju nė media tė mirrni rolin e vėrtetė dhe tė mos bėheni vegla tė rezilėve tė regjimit qė kanė pėrdor sistemin pėr mbrapshti. Nuk besoj se sistemi ėshtė nė kolaps. Por lufta e qytetarėve kundėr rezilėve qė pėrdorin sitemin mbrapsht duhet tė vazhdojė deri sa sistemi tė jetė nė shėrbim tė qytetareve dhe jo anasjelltas. Vetė organizimi i qytetarėve nė marsh kundėr krimit “TRIUMF GJITHMON ME TY” tregon se qytetarėt nuk janė tė sėmurė, nuk preferojnė regjimin e gangsterėve nė Kosovė. Nuk mjafton tė themi dhe tė mbesim vetėm te fjala “cfarė vendi, krimi do tė mbetet prap i patrazuar, ose njė thirrje ne Kryeministrin”

Kush jane ata qė orkestruan vrasjen e Trium Rizes pas shpine? A thua ėshtė vetėm Rezili? Unė dyshoj sikurse dyshojnė edhe shumė tė tjerė. Vrasja e Triumf Rizės ėshtė orkestruar nga regjimi i rezilėve tė pushtetit tė UNIMK-ut. Ata qė i quajnė opponentėt e tyre politik “spiuna tė serbisė”. Vrasja e shembėlltyrės sė rendit dhe sigurisė sė qytetarėve Triumf Riza ėshtė vrasje politike: paralajmėrim i rezilėve tė regjimit tė sotėm se me ēdo kusht do tė pėrpiqen tė mos ndėrrohen nė zgjedhjet e ardhshme nė Kosovė. Nuk besoj se Batoni, Behxheti dhe qytetaret e marshit do tė votojnė pėr partitė qė nė tubimet e tyre kane pasur shoke Rezilin. Pisat e pushtetit nuk kanė nevojė nė kėto zgjedhje pėr Rezilin pėr shkak se kanė shumėzuar rezilė tjerė mė tė sofistikuar nė Kosovė. Kėtė ua ka mundėsuar UNMIKU. Zgjedhjet e ardhshme nė Kosovė do tė jenė njė luftė mes rezilėve tė regjimit tė LDK-sė dhe atyre qė kėrkojnė ndėrrimin e tyre. Derisa partitė e dalura nga lufta e UCK-sė dhe lėvizja Vetėvendosje kanė elektorat stabil dhe tė discplinuar, lufta nė terren do tė jetė mes dy krahėve tė LDK-sė dhe partiesė se Bhexhetit. Nėse dy krahėt e LDK-sė kanė pėrdorur kėrcnime, grushte pėr tė trashėguar Njėshin, paramendonie se ēka mund tė bėhet nė zgjedhjet e ardhshme nė Kosovė. Kurse shkuarja e tyre te Pacolli poashtu nuk do tė jetė pa pasoja.

Tė gjithė jemi sė bashku sot me moton “TRIUMF GJTIHMONĖ ME TY!” Me neve sot nuk ishin vetėm kriminelėt, rezilėt, pisat, qė edhe nėnat e tyre, kur shohin kėtė turmė, do tė thonė “paskemi pasur fat tė zi qė kemi lindur kėtė racė kabiljane nė shqiptari”. Sot kjo ecje ėshtė marshi kundėr krimit, dukurisė mė tė keqe nė shqiptari qė duhet t’ia kėpusim rrėnjėt me forcėn e dashurisė, me pasionin tonė qė kemi pėr jetėn dhe pėr ardhmėrinė e fėmijėve tanė, qė tė jetojnė nė njė vend ku krimi dhe politika kriminele e pushtetarėve tė koorruptuar tė konsiderohen kategori tė shėmtuara ne sytė e cdo shqiptari qė do sigurinė dhe lirinė personale.

Sot, nė kėtė marsh, mė kujtohet shqetėsimi dhe brenga e Adelina Ismailit, qė ma patė thanė para 20 muajve se arti, muzika, kultura dhe gjithēka tjetėr nė shoqėrinė kosovare janė nė rrezik dhe kėrcnohen ēdo ditė nga rezilėt dhe pisat e shqiptarisė. Mė kujtohet brenga e saj se mediat dhe shtypi janė nėn influencėn e tyre dhe kanė frikė nga rezilėt. Sot s’do t’i pėrmendi emrat e tyre pasi me kėrkesėn e saj nuk i pata pėrmend edhe para 20 muajsh. Adelina e di se Londra, New York, Kopenhaga dhe gjithė diaspora e dėgjojnė dhe kanė qejf ta kenė nė mesin e tyre. Ajo e di se Diaspora nuk i frikesohet fėlliqesirave tė kombit shqiptar. Por, edhe kėsaj here s’do t’i pėrmendim emrat e tyre dhe do tė mbesim besnik kėrkesės sė saj “kur ēdo e vėrtetė tė zbardhet nga organet ligjvėnėse nė Kosovė” Tani kupa ėshtė mbushur plot dhe pritjet tona nuk do tė jenė qė vetėm ekzekutorėt tė pėrballen me ligjin e drejtėsisė, por organizatorėt dhe pėrkrahėsit e tyre qė janė tė instaluar nė pushtetin e UMIKUT.


Sot, nė marshin “TRIUMF GJTIHMONĖ ME TY!” tė gjithė janė unik dhe kėrkojnė Luftė kundėr krimit, t’ia kėpusim rrėnjėt kėsaj tė keqe. Sot gjithė kėrkojnė gjyqėsi tė drejtė, efikase dhe tė shpejtė. S’ka arsye tė thuhet “pėr mungesė tė provave rezilėt dhe pisėt lirohen nga dėnimet” Tė gjithė e dijnė se kush e vrau Triumf Rizėn, kush janė organizatorėt dhe pėrkrahėsit e tyre. Sot mesazhi i qytetarėve ėshtė i qartė dhe me theks tė vaēantė drejtuar jo vetėm Gjyqėsisė sė Kosovės, por edhe tė gjitha institucioneve tjera.

Sot le tė jetė dita kur mediat dhe gazetat nė Kosovė do tė marrin guximin t’i emėrojne kriminelėt me emėr dhe mbiemėr. Tė zbulojnė lidhjet dhe bizneset e pista tė tyre me disa pushtetarė. Nuk ėshtė mirė tė mirren vetėm me opozitar, por le tė mirren me pushtetarėt, qė pas viti 2003 u lejuan rezilėve dhe pisave tė krijojnė foletė e tyre nė disa segmente tė institucioneve tė Kosovės dhe mė sė tepėrmi nė Gjyqėsi. Kriminelėt kėrkojnė tė ndėrtojnė foletė nė pushtet dhe jo nė opozitė. Cili avokat do ta ketė fatin e zi t’u dalė nė mbrojte kriminelėve qė vranė ligjin, sigurin dhe dashurinė e Triumf Rizės? Cili avokat do t’i lakmojė paratė e pista tė kriminelėve tė fituara nga heroina? Cili, cili, ciliiiiiiiiiiiiiiii…

TRIUMF RIZA DO TE MBETESH IDEAL NE HISTORINE E RE TE SHQIPTAREVE PER TE LUFTUAR FELLIQESIRAT E KOMBIT SHQIPTAR!

ALBANUR E SHPALL ADELINA ISMAILIN IKONE TE DURIMIT DHE LUFTES KUNDER KRIMIT NE SHQIPTARI!
Legend Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-07, 06:21   #146
Legend
 
Join Date: 14-11-05
Posts: 459
Legend has disabled reputation
Default

Selina,te lutem trego a ka qene Adelina ne Swiss Casino naten fatale,apo mos ka qene duke kenduar ne New York?!
Sepse mund ta postoj linkun dhe fotot e koncertit te Adelines se ku ka qene ate nate,por dua ta degjoj deri ne fund kete Peja_Boy,sepse qenka i dobishem per ndriqimin e rastit i cili po percillet me interesimin me te madh qe ka shprehur Policia e UNMIK-ut dhe SHPK-ja ndonjehere ne Kosove.Natyrisht qe nuk perjashtohen as shkrimet tona ne ndriqimin e rastit!
EDHE NJEHERE APELOJ TEK ADMINISTRATORET QE TE REDUKTOJNE SHKRIMET,NESE JEMI NJEREZ!ESHTE TRAGJEDI TE SHKATERROHET JETA E NJE TE RIU DHE NJE TE REJE.ESHTE MONSTRUOZE TE PERQESHET VDEKJA,TRIMERIA,DASHURIA DHE SHQIPTARIA!!!
Legend Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-07, 06:28   #147
Legend
 
Join Date: 14-11-05
Posts: 459
Legend has disabled reputation
Default

Quote:
Originally Posted by Peja-Boy
Me vie keq edhe njeher per Vrasjen e tij, por edhe me vie keq qe ska pas mend te Logjikoj pak se Bjeshka me Gjyks nuk shtyhet !!
Ti vertet qenke bishe qe nje hajn ordiner e quan Bjeshke!
Nuk ka faj krimineli! Kemi faj ne qe nuk i gurezojme keta si ti qe hajnin e quajne Bjeshke dhe lejojme ta madherosh! Me qyqet si ti,Kosova do te jete qerdhe kriminelesh gjithmone.Turp!
Legend Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-07, 08:08   #148
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

Legend,

Paske hy llugave me kete shkrim (nuk po e di a eshte i shkruar nga ti, apo dikush tjeter).

Vrasja e Triumfit duhet ndricuar, duhet zene vrasesit, duhet denuar ata, para se te ndeshkohen (me komunikata) kaq ne menyre komuniste caqet tjera...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-07, 15:05   #149
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Zgjedhjet e ardhshme nė Kosovė do tė jenė njė luftė mes rezilėve tė regjimit tė LDK-sė dhe atyre qė kėrkojnė ndėrrimin e tyre. Derisa partitė e dalura nga lufta e UCK-sė dhe lėvizja Vetėvendosje kanė elektorat stabil dhe tė discplinuar, lufta nė terren do tė jetė mes dy krahėve tė LDK-sė dhe partiesė se Bhexhetit. Nėse dy krahėt e LDK-sė kanė pėrdorur kėrcnime, grushte pėr tė trashėguar Njėshin, paramendonie se ēka mund tė bėhet nė zgjedhjet e ardhshme nė Kosovė. Kurse shkuarja e tyre te Pacolli poashtu nuk do tė jetė pa pasoja.
Shyqyr zotit qe ne fillim me shkuan syt tek ky rrjesht qe mos te lodhem me tutje te lexoj magarlliqet e kesaj webfaqeje me njerz te fllliqt sikur ky tani qe del ben propagand politike.. qe ska te bej fare me protesten kunder "Krimit"

O gazetar apo qoban apo ca dreq qenke..

Ne kete mes nuk eshte kan e nevojshme te perdoret ldk-ja Behxheti.. apo paske marr ca $ te mira per te dal dhe per te shkruar dicka kunder ketrye?

Se ti mendove qe LDK-ja E Bexhetat i paten faj qe dalin rrahen rrugve per femra?

Jo ore jo.. po mire se tani koha e zgjedhjve.. edhe duhet ndonje vot ta merreni...

Shpresoj qe ato pare qe po i merr per keto pislliqe qe bejn me shum se 1 vrasje.. mos te befshin mire.. Se ti ske mundesi ta luftosh krimin.. pasi ti je vet krimi.. se plerat si ty dhe Baton Haxhiut e gazetes Ekspress populli Kosovar i ka mesuar moti..
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-07, 16:15   #150
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default

Quote:
Originally Posted by Arb
Sot ka ndodh a.......?
Jo kjo ka ndodh ne Kohen kur i ndjeri ka rrahur Enver Sekiraqen !!


Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:47.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.