Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-02-08, 16:29   #46
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

Quote:
Originally Posted by agrONN
Jo,jo une s flas ashtu. Ne menyren tende kurre s do ta beja nje gje te tille.Cila eshte menyra jote
Quote:
Originally Posted by agrONN
? Ajo eshte: te flasesh pa argumente, me llafe e shpifje te uleta, te cilat degradojne veten tuaj ne radhe te pare. (Mos i merr tegjitha persiper te lutem ,ka edhe te tjere te nje mendjeje me ty!).
Te kisha une "fakte" si thone disa,do ti kisha deklaruar tjeterkund.Ka gjyqe,ka organizata qe merren ekskluzivisht me qeshtjen e te drejtave te individeve etj...dhe do heqja barren nga shpina...por ju, te nderuar,prishni bukurine e forumit virtual per te shfryre urrejtjen ndaj personit,grupit politik,apo nje qeshtjeje qe juve su shkon per shtat apo nga zilia se s keni mundesi te ngjiteni ne nivelet ku zhvillohen ato ngjarje.Ndonjehere pyes veten:jane shqipetare keta qe flasin gjera te tilla? Ka mundesi te jete infiltruar ndonje i huaj ketu!!Patriotizmi i Hashim Thaqit mbetet i padiskutuar.Sa e sa here eshte vertetuar.
agrONN


kur u be kuliconi LDK edhe AAK a esht qyky hashimi qe nuk ka lan fjal fyse pa e perdor per ket kulicon si nė kosov si me politikanet nderkombtar

agrONN

po kur u be ky kualicon a ka tentue nė skenderaj nji simpatizus i hashimit me i rae ramushit


agrONN


kur e murr RAMUSHI postin e kryeministrit dhe nė stadionin e prishtines u mbajt pervjetori i nderimit per familjen jashari kush i fishklloj ramushit kur e mbajti fjalimin simpatizust e hashimit te vet qujturit shoqatat e dalura nga lufta ,deri sa ramushi u dasht me jav rrafshit
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 28-02-08, 17:04   #47
Dilaver
 
Dilaver's Avatar
 
Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

Quote:
Originally Posted by agrONNPer ate teparin "Robiashin":S kam degjuar kurre qe nje emer i tille te jete permendur si pjesetar i UCK.Per ke e ke fjalen?
Ky grupi poshte:Duhej te shpjegoje se perdore tekstin e shkruar nga Michael E. Hartmann, studiues ne Inst.Amerikan per Paqe dhe dikur Prokuror Nderkombetar ne Kosove (2000-2003).
Tash do te te beje nje pyetje :Si u be qe grupi i Llapit u shpall i pafajshem? Njeri prej tyre Rrustem Mustafa tani eshte deputet i parlamentit te Kosoves....Ka merita te veqanta,arriti ti bashkoje te gjithe ne nje front pamarreparasysh orientimin partiak...Naimi pas lirimit u nda nga jeta aksidentalisht.Ka lene dy femije jetime.Ishte i perkushtuar me shpirt kunder okupatorit,per te jeta ne roberi ishte e pakuptimte..
Ata u denuan pa fakte...Asgje konkrete kurre nuk u tregua si prove. Drejtesia triumfon heret a vone.


Aha, nuk paske dėgjuar pėr Fatmir Robiashin, ja po tė ndihmoj i cikė.

Faqe 21 - Rajon & Bota 24 Dhjetor 2003
Ish-armiqtė serbė, kroatė, boshnjakė,shqiptarė ngrenė dolli nė burgun e Hagės

Si i festuan Krishtlindjet Millosheviē dhe 54 tė tjerė


Sllobodan Millosheviē dhe tė dėnuarit e tjerė nė qendrėn e paraburgimit tė Gjykatės Penale Ndėrkombėtare (TPI) pėr ish-Jugosllavinė, organizuan javėn e kaluar njė festė Krishtlindjesh pas hekurave, nė njė atmosferė shumė ballkanike.
Rrethi shumė i kufizuar i tė ftuarve pėrfshinte 54 tė burgosurit e TPI-sė, serbė, kroatė, shqiptarė nga Kosova apo myslimanė tė Bosnjes, qė "janė ngrėnė" me njėri-tjetrin pėrpara disa vitesh. Kėta persona, tė akuzuar pėr krime lufte, krime kundėr njerėzimit, ndonjėherė pėr gjenocid, u ulėn pėrkrah njėri-tjetrit dhe gėzuan vėllazėrisht me personelin e burgut, qė ishte gjithashtu i ftuar. Mirėkuptimi i pėrzemėrt mes ish-armiqve ėshtė "shumė i natyrshėm", tregon drejtori i burgut tė TPI-sė, Timothy McFadden, njė ish-oficer irlandez, qė e ka marrė detyrėn nė 1997. "Ata jetojnė sė bashku nė harmoni, e kanė hedhur pas atė qė i ndante, sikur u duhej t'i bėnin ballė sė bashku armikut", shpjegoi ai. Festa e fundvitit, e organiuar qė prej 1997, duhet tė jetė "njė moment vėllazėrimi pėr tė larguar vetminė gjatė periudhės sė festave, kur familja ėshtė larg", tha McFadden. Nėse drejtoria kujdeset pėr festat fetare katolike e ortodokse pėr tė dėnuarit e besimeve tė ndryshme, "festa e fundvitit" e organizuar nga vetė tė akuzuarit kėrkon gjithė vėmendjen. Pėr kėtė mbrėmje tė jashtėzakonshme, tė burgosurit nuk do t'ia lejojnė pėr asgjė nė botė kantinės "privilegjin" pėr t'iu shėrbyer atė qė ata e cilėsojnė si "ushqim spitali pa shije", sipas gazetares Slavenka Drakuliē, nė njė libėr kushtuar kriminelėve tė luftės. Ata do tė pjekin njė qingj dhe do tė bėjnė sallata. Tė burgosurit e TPI-sė bashkohen dhe sjellin sasira ushqimesh nga Ballkani: mish tė pjekur, bukė, ėmbėlsira... Mungon vetėm njė gotė vere nga Dalmacia, por rregullorja e burgut e ndalon alkoolin. Vėllezėrit armiq tė ish-Jugosllavisė kanė shumė gjėra tė pėrbashkėta, "nė veēanti kur bėhet fjalė pėr t'u kėnaqur", vėren Timothy McFadden. Pėrmendim humorin, tė qeshurat, gjuhėn, traditėn kulinare apo muzikėn. Besnikė ndaj zakoneve tė Ballkanit, bashkėjetuesit ngrenė edhe dolli gjatė vaktit, reagon McFadden.
© 2003 Gazeta Panorama

.................................................. .................................................. .......................

Fort paska rėndėsi kush e ka shkruar tekstin, sa pėr ta lehtėsuar mundin mjafton tė shkruhet ”Grupi i Llapit” (apo cilido prej shum grupeve kriminele qė akuzohen pėr krime kundėr shqiptarve) nė ndonjė motor kėrkues, me mija artikuj sa qel e mbyll syte tė dalin nė monitor.

Ndėrsa sa i pėrket pyetjes pse u liruan kriminelet e Llapit, terhiqe njė paralele nė mes shum e shum rasteve e kėtyre dy rasteve mė poshtė.


Beograd, 17 prill 2006 (Kosovapress) Time: 09 : 51

Dejan Demiroviq, ish-pjesėtar i policisė serbe, i akuzuar pėr krime tė luftės nė Kosovė, ėshtė liruar nga burgimi, raportojnė mediat serbe. Demiroviq akuzohej pėr pjesėmarrje nė vrasjen e 19 shqiptarėve civilė, pėrfshirė kėtu gra dhe fėmijė, nė Besianė nė mars 1999.


I dėnuari pėr krime lufte nė Kosovė dhe i burgosur nė Qendrėn e paraburgimit nė veri tė Mitrovicės, Veselin Beshoviq, ėshtė liruar tė martėn nga burgu pas grevės qė ai kishte filluar mė 17 gusht, kanė bėrė tė ditur mediat serbe tė veriut tė Mitrovicės, tė bazuara siē thonė, nė burimet e afėrta tė tyre me SHPK-nė nė Mitrovicė.
.................................................. .................................................. ..........................
Pra si po shihet ka triumfuar drejtėsia?!
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-02-08, 18:09   #48
agrONN
 
Join Date: 05-02-07
Location: prishtine
Posts: 78
agrONN i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

[quote=Dilaver]Si i festuan Krishtlindjet Millosheviē dhe 54 tė tjerė


u ulėn pėrkrah njėri-tjetrit dhe gėzuan vėllazėrisht me personelin e burgut, qė ishte gjithashtu i ftuar. Mirėkuptimi i pėrzemėrt mes ish-armiqve ėshtė "shumė i natyrshėm", tregon drejtori i burgut tė TPI-sė, Timothy McFadden, njė ish-oficer irlandez, qė e ka marrė detyrėn nė 1997. "Ata jetojnė sė bashku nė harmoni, e kanė hedhur pas atė qė i ndante, sikur u duhej t'i bėnin ballė sė bashku armikut", shpjegoi ai.

S`te duket nje luks paksa i tepruar?? Ne burg e feste me qengj ne hell,me sallata a la ballkanase,me pije e dolli...me fal por keto gjera s mund t`i besoj.
Madje te ftosh personelin e burgut per pjesemarrje ne feste (kush na qenka zot shtepie aty??)
Ndoshta gaboj sepse nuk e njoh regjimin e jetes ne burg por sipas teje nuk eshte dhe aq keq aty !!
Te sqarojme disa gjera:
Kurre nuk do te perkrahja nje kriminel qfaredo qofte ai i luftes apo ordiner...
E dyta, qe i perket temes ne fjale: "Pse familja Haradinaj nuk priti Hashim Thaqin". Per te definuar pozicionin tim definitivisht, dua te them se une nuk i shoh lideret tane si Zotera !! Ka kaluar koha e perendise -njeri, apo njeriut-perendi.
Ata, sidomos pjesemarresit aktive ne UCK gjithmone do te kene respektin tim maksimal te mundshem . Por, nese disa prej tyre sot gjenden ne pozita shteterore kjo nuk do te thote se ata do te kene imunitet te perjetshem dhe falje permanente per gabimet e bera eventuale. Mekanizmi i votes do te jete minimumi qe mund te beje personalisht per te korigjuar gjerat negative. E me te tjerat le te mirren organet qe jane te specializuara per qeshtjet ne fjale, mua s`me takon te marr rolin e prokurorit siq beni disa prej jush (te bashkuar ne nje koalicion me parim "une jam ai qe i di te gjitha").


agrONN Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-02-08, 21:09   #49
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

Quote:
Originally Posted by Dilaver
Aha, nuk paske dėgjuar pėr Krishtlindjet Millosheviē dhe 54 tė tjerė


Krishtlindjesh pas hekurave, nė njė atmosferė shumė ballkaniSllobodan Millosheviē dhe tė dėnuarit e tjerė nė qendrėn e paraburgimit tė Gjykatės Penale Ndėrkombėtare (TPI) pėr Fatmir Robiashin, ja po tė ndihmoj i cikė.


Faqe 21 - Rajon & Bota 24 Dhjetor 2003
Ish-armiqtė serbė, kroatė, boshnjakė,shqiptarė ngrenė dolli nė burgun e Hagės

Si i festuan ish-Jugosllavinė, organizuan javėn e kaluar njė festė ke.
Rrethi shumė i kufizuar i tė ftuarve pėrfshinte 54 tė burgosurit e TPI-sė, serbė, kroatė, shqiptarė nga Kosova apo myslimanė tė Bosnjes, qė "janė ngrėnė" me njėri-tjetrin pėrpara disa vitesh. Kėta persona, tė akuzuar pėr krime lufte, krime kundėr njerėzimit, ndonjėherė pėr gjenocid,u ulėn pėrkrah njėri-tjetrit dhe gėzuan vėllazėrisht me personelin e burgut, qė ishte gjithashtu i ftuar. Mirėkuptimi i pėrzemėrt mes ish-armiqve ėshtė "shumė i natyrshėm", tregon drejtori i burgut tė TPI-sė, Timothy McFadden, njė ish-oficer irlandez, qė e ka marrė detyrėn nė 1997. "Ata jetojnė sė bashku nė harmoni, e kanė hedhur pas atė qė i ndante, sikur u duhej t'i bėnin ballė sė bashku armikut", shpjegoi ai. Festa e fundvitit, e organiuar qė prej 1997, duhet tė jetė "njė moment vėllazėrimi pėr tė larguar vetminė gjatė periudhės sė festave, kur familja ėshtė larg", tha McFadden. Nėse drejtoria kujdeset pėr festat fetare katolike e ortodokse pėr tė dėnuarit e besimeve tė ndryshme, "festa e fundvitit" e organizuar nga vetė tė akuzuarit kėrkon gjithė vėmendjen. Pėr kėtė mbrėmje tė jashtėzakonshme, tė burgosurit nuk do t'ia lejojnė pėr asgjė nė botė kantinės "privilegjin" pėr t'iu shėrbyer atė qė ata e cilėsojnė si "ushqim spitali pa shije", sipas gazetares Slavenka Drakuliē, nė njė libėr kushtuar kriminelėve tė luftės. Ata do tė pjekin njė qingj dhe do tė bėjnė sallata. Tė burgosurit e TPI-sė bashkohen dhe sjellin sasira ushqimesh nga Ballkani: mish tė pjekur, bukė, ėmbėlsira... Mungon vetėm njė gotė vere nga Dalmacia, por rregullorja e burgut e ndalon alkoolin. Vėllezėrit armiq tė ish-Jugosllavisė kanė shumė gjėra tė pėrbashkėta, "nė veēanti kur bėhet fjalė pėr t'u kėnaqur", vėren Timothy McFadden. Pėrmendim humorin, tė qeshurat, gjuhėn, traditėn kulinare apo muzikėn. Besnikė ndaj zakoneve tė Ballkanit, bashkėjetuesit ngrenė edhe dolli gjatė vaktit, reagon McFadden.
© 2003 Gazeta Panorama

.................................................. .................................................. .......................

Fort paska rėndėsi kush e ka shkruar tekstin, sa pėr ta lehtėsuar mundin mjafton tė shkruhet ”Grupi i Llapit” (apo cilido prej shum grupeve kriminele qė akuzohen pėr krime kundėr shqiptarve) nė ndonjė motor kėrkues, me mija artikuj sa qel e mbyll syte tė dalin nė monitor.

Ndėrsa sa i pėrket pyetjes pse u liruan kriminelet e Llapit, terhiqe njė paralele nė mes shum e shum rasteve e kėtyre dy rasteve mė poshtė.


Beograd, 17 prill 2006 (Kosovapress) Time: 09 : 51

Dejan Demiroviq, ish-pjesėtar i policisė serbe, i akuzuar pėr krime tė luftės nė Kosovė, ėshtė liruar nga burgimi, raportojnė mediat serbe. Demiroviq akuzohej pėr pjesėmarrje nė vrasjen e 19 shqiptarėve civilė, pėrfshirė kėtu gra dhe fėmijė, nė Besianė nė mars 1999.


I dėnuari pėr krime lufte nė Kosovė dhe i burgosur nė Qendrėn e paraburgimit nė veri tė Mitrovicės, Veselin Beshoviq, ėshtė liruar tė martėn nga burgu pas grevės qė ai kishte filluar mė 17 gusht, kanė bėrė tė ditur mediat serbe tė veriut tė Mitrovicės, tė bazuara siē thonė, nė burimet e afėrta tė tyre me SHPK-nė nė Mitrovicė.
.................................................. .................................................. ..........................
Pra si po shihet ka triumfuar drejtėsia?!

ktu paska qen vllaznim bashkimi nė minjatur me siguri i paskan rae pishmanit qe jan largue nga rruga e titos


ani fatmiri kur i ka perkujtue pushimet e kranjska gores me ato bukuroshet virgjireshat

nuk ka pas qare pa u takue me milloshin
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-06-08, 14:57   #50
Intela
 
Intela's Avatar
 
Join Date: 24-06-08
Location: afėr teje..
Posts: 22
Intela i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

Quote:
Originally Posted by MemphiSx
Shum me vend ka vepru familja Haradinaj,sepse keto tradita te tynehershit 30 milion her i ka thy hashim thaqi!NE FAMILJEN HARADINAJ SKA VEND PER MANGUPA andaj duhet ti mbyllet dera! Citoj nje fjal nga Rexhep Selimi:Jam ne partin e Haradinajt sepse aty eshte njeriu i vizioneve te verteta per shtetin njeriu i koncepteve te qarta per ndertimin e te ardhmes se vendit tone duke i respektuar vlerat e verteta te se kaluares sone. Ju perkujtoj se Rexhep Selimi eshte njeri nga 3 ushtaret e UCK-s te paret te dalur publikisht.
Si te duket e drejte ajo qe e ke shkruar?Si mund ta thuash ate fjale "MANGUP" ndaj nje personi qe se meriton po edhe qe eshte shqiptare.Kur kane qene shkite sgeni guxuar as ti kshyrni nsy e le ma tju thoni "MANGUP".I lexova shkrimet e tua qe jeni pasionant ndaj nje te vdekuri dhe ehste e drejte e jotja ta adhurosh,po nuk ke te drejte te flasesh per lideret e partive tjera ne ate menyre si keni folur ju.Nuk e di si mund te flasesh ato fjale per njerez qe ndihmojne Kosoves te ece perpara,si mund te flasesh per njerezit e tu??Kjo me habit.Nuk po te njoh se kush je por harroji a to fjale tuat qe po perdor ketu ndaj njerezve qe se meritojne te flasesh ashtu se ata jane personat qe kane kap pushken ne dore ,kane bere diqka apo nuk kane bere ne nuk mund ta dime sakte por nje gje dihet qe me miliona here kane rreziku jeten e tyre dhe te familjes se tyre,andaj mos ofendo njerezite e tu ,MOS SE NUK TE KA HIJE AS TY E AS KUJT TJETER!!!
Intela Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-06-08, 12:49   #51
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
MemphiSx's Avatar
 
Join Date: 11-12-03
Location: StAteS Of GjAkOvA
Posts: 12,416
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to MemphiSx
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

Quote:
Originally Posted by Intela
Si te duket e drejte ajo qe e ke shkruar?Si mund ta thuash ate fjale "MANGUP" ndaj nje personi qe se meriton po edhe qe eshte shqiptare.Kur kane qene shkite sgeni guxuar as ti kshyrni nsy e le ma tju thoni "MANGUP".I lexova shkrimet e tua qe jeni pasionant ndaj nje te vdekuri dhe ehste e drejte e jotja ta adhurosh,po nuk ke te drejte te flasesh per lideret e partive tjera ne ate menyre si keni folur ju.Nuk e di si mund te flasesh ato fjale per njerez qe ndihmojne Kosoves te ece perpara,si mund te flasesh per njerezit e tu??Kjo me habit.Nuk po te njoh se kush je por harroji a to fjale tuat qe po perdor ketu ndaj njerezve qe se meritojne te flasesh ashtu se ata jane personat qe kane kap pushken ne dore ,kane bere diqka apo nuk kane bere ne nuk mund ta dime sakte por nje gje dihet qe me miliona here kane rreziku jeten e tyre dhe te familjes se tyre,andaj mos ofendo njerezite e tu ,MOS SE NUK TE KA HIJE AS TY E AS KUJT TJETER!!!

Na sillni argumente tjera nese keni,sepse kto qe keni shkru jon demodu,flm per kshillen tuaj,pr pushken e kam kap edhe une,e me se paku e ka kap personi n'fjal!!!
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-09-09, 22:20   #52
bert
 
bert's Avatar
 
Join Date: 31-05-09
Posts: 1,293
bert i vlerėsuar mirė
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

si bishe ndar veti jeni tuj nda
ne 100 ceta jeni shpernda,
dikush jam turk, tjetri latin.
te marruen bace, isa boletin

lojen e shkjaut, the kurthet e tyne
njeri me vete kam partine time
kosova e mjere, eulexi sundon
shqiptaret e vertete askush si ndigjon

cpo ndodh me ne, cfare kombi po krijojme
kush jane shqiptaret, kush jane dragonjte
po bace jasharin, perse e harruam
perse po leme kriminelet, ne me na drejtuar

Mblidhuni o djem. mblidhuni dhe ju o vajza
kosova ska kohe, me prite keto hajvana
trojet tona jemi ne, ajo eshte gjaku i derdhur
mos lini te huajt, te ardhmen me na e shkelun
bert Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-09-09, 19:08   #53
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

[quote=Urata]Keshtu e kane burrat...! E burrni gjenė nė Dukagjin...[/quote]

Po te ishte burr e kishte prit e kish fut ne kulle te vet kishin ba llaf e muhabet edhe i kish tregu ma burrni Ramushi se Thaqi. Po qa me ba. Kur sta jep Zoti sta jep as Robi
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-09-09, 20:08   #54
fadil
 
Join Date: 20-10-03
Posts: 1,157
fadil has disabled reputation
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

Pershendetje:

Ne traditen e shqitarit gjithmon ka qen qe edhe hasmi me i madhe nese te troket ne der duhet ti thuash mirse ke ardhe, dhe ti besh muhabet ne maksimum dhe pasi qe ta percjellesh larg dyerve te oborrit perseri e ke hasem...!?

Ramush Haradinaj dhe familja e tije kan treguar se smarrin ere ne burreri dhe tradita shqiptare, por perkundrazi jane kunder ketyre traditave sepse keto tradita nuk perputhen me vlerat e tyre personale dhe familjare.

Bile Ramush Haradinaj me munde e kish zhduk nga faqja e dheut Hashim Thaqin pa u ba 24 ore, por smundet me e ba kete e e ka ba ate, se ka pranuar ne shtepi, dhe kjo nuk eshte asgje me shum se nje bobesi morale ne mesin e shum dobesive tjera te tije morale.

Hashim Thaqi ne kete raste eshte per tu lavdruar, sepse perpos qe ka treguar se dine te beje politik te sukses'shme dine edhe te tregoj burreri dhe siq thojn shqiptaret ta leshoj korin ne qafe aq sa smundesh me e bajt me pas qaf njeriu.
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-09-09, 20:20   #55
Tinky-Winky
V€JANU§ DUPLLO POW€RU§
 
Tinky-Winky's Avatar
 
Join Date: 17-07-08
Location: Ne Teletabiese
Posts: 668
Tinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIP
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

le be fadil mos fol kaqapordhica se qaj hashimi mara o duften me paralajmrue ardhjen e jo veq qashtuqene mqiti ruga ksajde e mos t kapercej si para vorev ,shka din ti nashta e ka pas shpin hallakam me postaqija per toke ose jan qu mi mar pluhnat ose jan konen ty la tepiha shka din mara ti nashta edhe sju ka qillue asigjo per drek e qysh mi qit hashes pasul t djeshit le be mos ja leni nom se mir ka pshtue hashimi masi se kan shtie ngjashtmdhetshe xauuuu e me tja kuqen ata vesh si gumeni bomboni ,aj cari asht pergaditen per veti ja ka fut parum gjob qarapa t bardha me kundra t vizllume t rypta e shkon ja cukat deren e huj pa ju bo i telefun e mi veten a po doni mysafir ,pismiletat e kqi.shnetje
__________________
ngjyres zeze sun i thom qe osht e bardhe, spo muj para syve, veten me bo budalle.
Tinky-Winky Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-09-09, 20:23   #56
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

Quote:
Originally Posted by Tinky-Winky
le be fadil mos fol kaqapordhica se qaj hashimi mara o duften me paralajmrue ardhjen e jo veq qashtuqene mqiti ruga ksajde e mos t kapercej si para vorev ,shka din ti nashta e ka pas shpin hallakam me postaqija per toke ose jan qu mi mar pluhnat ose jan konen ty la tepiha shka din mara ti nashta edhe sju ka qillue asigjo per drek e qysh mi qit hashes pasul t djeshit le be mos ja leni nom se mir ka pshtue hashimi masi se kan shtie ngjashtmdhetshe xauuuu e me tja kuqen ata vesh si gumeni bomboni ,aj cari asht pergaditen per veti ja ka fut parum gjob qarapa t bardha me kundra t vizllume t rypta e shkon ja cukat deren e huj pa ju bo i telefun e mi veten a po doni mysafir ,pismiletat e kqi.shnetje

Ne traditen shqyptare eshte veq A do Mysafir o i Zoti shpis...
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-09-09, 20:23   #57
fadil
 
Join Date: 20-10-03
Posts: 1,157
fadil has disabled reputation
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

Pershendetje:

Te shqiptaret gjithmon ka qen mirse erdhe Buk e Kryp e Zemer.
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-09-09, 21:02   #58
murrizi
 
murrizi's Avatar
 
Join Date: 18-04-05
Posts: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

Kėta dy "burra" kan dal prej KANUNIT qė prej asaj dite kur nisėn ta ndajn Kosovėn nė "hisja jeme", Po kėta dy "burra" jan bėrė edhe pengesa kryesore e mbarvajtjes sė debatėve tė mirėfillta nė parlament, nga edhe hetohet qė i ikin njėri tjetrit sa pėr tė mos rėnė nė sy tė mediave, Uritja pėr ti siguruar djalit tė djalit, tė djalit, tė djalit...... i ka vėrbuar deri nė skajshmėri nga edhe nuk jan tė vetėdijshėm qė po i mbajn tremilion Shqiptar peng.
Po tė isha nė vendin e tyre, e tė mė knohej njė kėngė e tillė ( po e majn peng kosovėn) unė do ti'a kisha marr shpirtin vetit, dhe e kisha lėn tė dukej si aksident, vetėm e vetėm qė ta shpėtoja Kosovėn, pėr tu tėrhjekur nga politika po se po !
Ndėrkombėtarėt e dijnė kėtė, dhe janė duke e shfrytzuar rastin, dhe besoni gra qė po mos tė ishin pikėrisht kėta dy, Kosova do ti kishte punėt mė mirė.

Vėni re !
Ndėrkombtarėt kan pėr tu ngutur qė ta pėrfundojn statusin final tė Kosovės ?

Sepse gjeneratat qė do vijn pėr ta udhėhequr shtetin e Kosovės, ato nuk do tė duan tė dėgjojn pėr bisedime e ē'bisedime. ēfar lloji bisedime ka kur njė shtet ka shpallur mvehtėsin e tijė, e aq mė pak nga ca burra argat tė dreqit.
Por ata qėllimisht po nguten me pengjet e tyre ta pėrfundojn atė qė u ka mbetur ende pa e pėrfunduar, Republika e Kosovės "me tė gjitha tė drejtat" POR nėn kufijt e SERBIS !

E Haradin Pasha le t'ndėrtoj kulla e Qifligje, sė bashku me Mikun e tij Thaē agen (mik tė pengjeve)
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-09-09, 21:02   #59
murrizi
 
murrizi's Avatar
 
Join Date: 18-04-05
Posts: 3,489
murrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėmmurrizi i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

...........
__________________
Shqiptarėt do ti fitojn tė gjitha luftėrat, posa ta kenė pėrfunduar betejen e fundit mes vete.
Duhet shkrirė tė gjitha besimet e huaja, e bėrė detyrė kombėtare pėr mileniumin e ardhshėm qė (DEFINITIVISHT) tė bėhet Shqipėria.

Last edited by murrizi; 07-09-09 at 21:04.
murrizi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-09, 23:12   #60
bert
 
bert's Avatar
 
Join Date: 31-05-09
Posts: 1,293
bert i vlerėsuar mirė
Default Titulli: Hashim Thaqi,nuk pritet ne Familjen Haradinaj!!

pasha zotin nuk e paski lexu bash kurrfare gjaje se paski kuptu. po jua vendos prape ktu dhe kit radhe lexojeni
si bishe ndar veti jeni tuj nda
ne 100 ceta jeni shpernda,
dikush jam turk, tjetri latin.
te marruen bace, isa boletin

lojen e shkjaut, the kurthet e tyne
njeri me vete kam partine time
kosova e mjere, eulexi sundon
shqiptaret e vertete askush si ndigjon

cpo ndodh me ne, cfare kombi po krijojme
kush jane shqiptaret, kush jane dragonjte
po bace jasharin, perse e harruam
perse po leme kriminelet, ne me na drejtuar

Mblidhuni o djem. mblidhuni dhe ju o vajza
kosova ska kohe, me prite keto hajvana
trojet tona jemi ne, ajo eshte gjaku i derdhur
mos lini te huajt, te ardhmen me na e shkelun


bert Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:47.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.