Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shqipetaret > PAVARESIA KOSOVĖS
User Name
Password


Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-03-08, 21:55   #1
^katunari^
 
^katunari^'s Avatar
 
Join Date: 18-04-07
Location: Ner DUD
Posts: 2,772
^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm^katunari^ i pazėvėndėsueshėm
Default Faqe shume interesante

Ktu eshte harta botnore me shtetet qe e kan njofte dhe atyne qe jane deklaru
ta njofin Kosoven me falenderim ne gjuhe shtetnore.
http://www.kosovothanksyou.com/


__________________
Be Happy
^katunari^ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 09-03-08, 09:50   #2
Honesty^uk.
KoordinatoR
 
Honesty^uk.'s Avatar
 
Join Date: 27-12-03
Location: London - Uk
Posts: 12,799
Honesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėmHonesty^uk. i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to Honesty^uk. Send a message via AIM to Honesty^uk. Send a message via MSN to Honesty^uk. Send a message via Yahoo to Honesty^uk.
Default Titulli: Faqe shume interesante

Te lumte dora i nderuar ^katundari^ per kete survejim kaq te qarte qe na paske bere.
Te pershendes dhe kalofsh nje weekend sa me te kendshem

Honesty
__________________
“vetėdija e lartė e rėndon njeriun”

Last edited by Honesty^uk.; 09-03-08 at 09:51.
Honesty^uk. Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-03-08, 08:39   #3
Bjeshka1
Jo e "Nemun"
 
Bjeshka1's Avatar
 
Join Date: 01-11-06
Posts: 458
Bjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuar
Default Titulli: Faqe shume interesante

Ministri Kuēi tha qe der ne fund te ketij viti,Kosova do te kete 20 ambasada ne disa nga keto shtetet qe derime tani ka njohur pavarsine.
__________________
Prift ose hoxhe mund te behet kushdo, por njeri eshte veshtire te behesh. (huazuar nga njeri i panjohur)
Bjeshka1 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-04-08, 15:50   #4
Bjeshka1
Jo e "Nemun"
 
Bjeshka1's Avatar
 
Join Date: 01-11-06
Posts: 458
Bjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuar
Default Vendet qe kan njohur pavarsine

i gjeni ketu poshte

http://www.kosovothanksyou.com/
__________________
Prift ose hoxhe mund te behet kushdo, por njeri eshte veshtire te behesh. (huazuar nga njeri i panjohur)
Bjeshka1 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-04-08, 14:26   #5
ideologu
Banned
 
Join Date: 24-03-08
Posts: 84
ideologu
Default Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Pothuajse tė gjitha vendet e ekonomisė sė pasur e tė “Civilizacionit Njerėzor” na paskan njohur!
Gjykuar nga harta e prezentuar, Pavarėsia nuk njihet nga ata tė cilėt pėr drekė hajnė koko - gjethe, kikirika, banane e portokalla si dhe pėr disa tė pėrbėrjes krejtėsisht jonjerėzore, qė hajnė maca, qenė, e njerėz. Pėr tė mos i harruar natyrisht as disa shtete tė vogėla satelitore tė armiqėve tanė ”sllavė”, tė cilėt si specialitet kryesor tė menysė sė tyre ditore, ngjashėm me padronėt e tyre vampirė tė paepur, gjithėmonė kanė patur gjakun e njomė tė Njeriut!
Sido qė tė jetė, unė kurrėsesi nuk po arrij tė kuptoj se pėrēka e tėrė kjo histeri mbarėpopullore rreth kėsaj njohje desperate nga e tėrė Bota!
Po pėrderisa Okb - ja ėshtė njė organizatė ku gjithėēka funksionon sipas nocionit tė primatit tė prokuruar universal e jo sipas parimit elementar tė rrespektimit tė sė drejtės pėr ekzistim e vetadministrim, ajo organizatė tek e fundit nuk ka edhe se ēka na duhet fare. Nėse njohja e Pavarėsisė kushtėzohet me ultimatumin e tė qenurit vazal e i mvarur i dikujt, ne njė njohje e tillė formale nuk na nevojitet assesi!
Jo kinezėt, na qenkan tė lidhur me rusėt!
Jo arabėt si armiqė tė pėrbetuar tė Amerikės, nuk na konsiderojnė si muslimanė tė denjė!
Jo indianėt e shigjetave, tė Amerikės Latine, e injorojnė konceptimin e fenomenit tė Dominacionit nė Botė!
E kėshtu me rradhė!
E sa mė pėrket mua tė gjithė me rradhė le tė shkojnė nė djallė!
Se Pavarėsia Jonė falė kontributit tė Amerikės dhe pjesėrisht tė UE, ėshtė pavarėsi e qėndrueshme dhe e pėrjetėshme! Pavarėsisht vullneteve e pretendimeve armiqėsore qė po i kemi konstant rreth e rrotull. Ne mund tė ndodh qė nėse nuk bėjmė ndonjė ngritje apropriative profesionale tė potencialit e tė arsenalit ushtarak, eventualisht edhe tė invadohemi sėrish nga ndonjė fuqi reaksionare e imperialiste pretendente nė kontekst mirėpo prej tash e tutje ēėshtja jonė kombėtare me shtet a pa tė, gjithėmonė do tė ketė statutin etatist tė proēesimit tė determinuar tė saj ideologjik!
Nuk do mendė se ne sikur tė ishim pak mė tė menēur se sa jemi aktualisht, ardhmėrinė e shtetit tonė do tė e kishim siguruar edhe pa sigurimin e asaj ulėse tė nevojshme tė Okb - sė. Megjithate, nėse ngelim me vazhdimėsi kėshtu si qė po jemi sot, me mendje tė vobekėt, e me shpirt tė sakatosur deri nė palcė, sikur tė na e japin edhe tė tėrė Amerikėn si shtet, dobi nuk do tė kishim aspak!
Pra njėherė tė menēurohemi, e pastaj gjithėēka vjen nė vend tė vetė!
Kuptohet se lehtė nė teori ėshtė tė shqiptohet i imagjinuari i paraskicuar, ideprononcimi, por shumė vėshtirė tė realizohet nė praktikė mjerisht i shpresuari pragmatik, i plotfuqishėm, projektveprimi!
Mirėpo zgjidhja e vetme e unike e shthurrjes sė kėtij lėmshi tonė shumėshekullor tė ngurthėruar sidoqoftė, qėndon vetėm aty!
E askund tjetėr!

nderime!


ideologu Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-06-08, 11:50   #6
dredhajka
e dredhur
 
dredhajka's Avatar
 
Join Date: 13-06-08
Location: Nėpėr dredhina
Posts: 85
dredhajka me shokė shumedredhajka me shokė shume
Default Titulli: Faqe shume interesante

Quote:
Originally Posted by ^katunari^
Ktu eshte harta botnore me shtetet qe e kan njofte dhe atyne qe jane deklaru
ta njofin Kosoven me falenderim ne gjuhe shtetnore.
http://www.kosovothanksyou.com/


Faleminderit shumė tė gjitha shteteve qė pranuan Kosovėn!!
__________________
Ata sy dikur kan qenė tė lumtur..
dredhajka Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-08-08, 10:58   #7
lovely
SuperAdmunininistratore
 
lovely's Avatar
 
Join Date: 04-12-07
Posts: 33,877
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Faqe shume interesante

Quote:
Originally Posted by ^katunari^
Ktu eshte harta botnore me shtetet qe e kan njofte dhe atyne qe jane deklaru
ta njofin Kosoven me falenderim ne gjuhe shtetnore.
http://www.kosovothanksyou.com/ooo falemineres tetanve....................
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-08-08, 20:34   #8
pirro
FUND!
 
pirro's Avatar
 
Join Date: 17-12-05
Posts: 4,455
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to pirro
Default Titulli: Faqe shume interesante

Jan koqit vendet Islamike kush se i qet me na njoft shtet nuk ka
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-06-11, 05:45   #9
Hajra
Guest
 
Posts: n/a
Default Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine
Andorra njeh pavarėsinė e Kosovės

Sipas burimeve nga Ministria e Jashtme, Andora ka njohur pavarėsinė e Kosovės. Kjo ėshtė njohja e 76 e shtetit tė Kosovės.
Andora ėshtė njė shtet i vogėl evropian qė gjendet midis Spanjės dhe Francės.
Njohja nga ky vend ndodh pas vizitės sė ministrit Enver Hoxhaj nė Francė ditėve tė fundit, kur kishte paralajmėruar njohje tė reja.
  Reply With Quote
Old 09-06-11, 07:45   #10
Fshatari
 
Join Date: 12-07-05
Posts: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Quote:
Originally Posted by Hajra View PostAndorra njeh pavarėsinė e Kosovės

Sipas burimeve nga Ministria e Jashtme, Andora ka njohur pavarėsinė e Kosovės. Kjo ėshtė njohja e 76 e shtetit tė Kosovės.
Andora ėshtė njė shtet i vogėl evropian qė gjendet midis Spanjės dhe Francės.
Njohja nga ky vend ndodh pas vizitės sė ministrit Enver Hoxhaj nė Francė ditėve tė fundit, kur kishte paralajmėruar njohje tė reja.
Flm Andorrė !
Ndoshta po e ndrrojka mendimin edhe Spanja se n'gushe i ka ardh bakteri i kastravecave ! As jeremiēi nuk po ia han ma!
__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-06-11, 10:14   #11
rastesishT
Nothing to declare
 
rastesishT's Avatar
 
Join Date: 01-12-05
Location: Ne Horizont
Posts: 2,027
rastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėmrastesishT i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Andora-s sot i kish ba effekt uji i plumtores qe ja kan shkru :D Tu rrite nera. :D
__________________
Fjalė me vlerė, ku tė gjesh merr.
rastesishT Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-07-11, 06:23   #12
Neferta
 
Join Date: 22-06-09
Posts: 1,545
Neferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėmNeferta i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Afrika Qendrore, e njohu Kosovėn

Njė vit pas legjitimimit tė pavarėsisė, Kosova ka fituar njohjen e 77-tė ndėrkombėtare. Republika e Afrikės Qendrore ėshtė shteti i radhės qė e ka njohur Kosovėn shtet tė pavarur dhe sovran.
Lajmin e ka konfirmuar nė njė konferencė shtypi nė qeveri, zv/kryeministri i parė, dhe i ngarkuari me njohjet, Behgjet Pacolli, raporton Indeksonline.
Afrika Qendrore, siē e tregon edhe emri, gjendet nė pjesėn qendrore tė kontinentit afrikan dhe ka 4.4 milionė banorė.

Last edited by Neferta; 23-07-11 at 06:25.
Neferta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-08-11, 17:37   #13
Hajra
Guest
 
Posts: n/a
Default Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsineGuinea Conarcy e Nigeri njohin Kosovėn

Zėvendėskryeministri Pacolli ka bėrė tė ditur se edhe dy shtete afrikane kanė marr vendim pėr njohjen e Kosovės.

E marte 16 Gusht 2011 14:40

Zėvendėskryeministri Behgjet Pacolli ka bėrė tė ditur se edhe dy shtete afrikane kanė marr vendim pėr njohjen e Kosovės. Bėhet fjalė pėr Guinean dhe Republikėn e Nigerit.
“Ju njoftojmė se zėvendėskryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, z.Behgjet Pacolli konfirmon zyrtarisht nga kontinenti i Afrikės se Republika e Guinesė Conacry dhe Republika e Nigerit, janė shtetet e radhės tė cilat e kanė njohur pavarėsinė e Republikės sė Kosovės. Kėto njohje vijnė pas aktivitetit tė dendur lobues tė zėvendėskryeministrit Pacolli. Brenda ditės ju njoftojmė pėr detajet e kėtyre njohjeve”, thuhet nė njoftimin e zyrės sė zėvendėskryeministrit Behgjet Pacolli./indeksonline/
  Reply With Quote
Old 16-08-11, 18:17   #14
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Quote:
Originally Posted by Hajra View Post


Guinea Conarcy e Nigeri njohin Kosovėn

Zėvendėskryeministri Pacolli ka bėrė tė ditur se edhe dy shtete afrikane kanė marr vendim pėr njohjen e Kosovės.

E marte 16 Gusht 2011 14:40

Zėvendėskryeministri Behgjet Pacolli ka bėrė tė ditur se edhe dy shtete afrikane kanė marr vendim pėr njohjen e Kosovės. Bėhet fjalė pėr Guinean dhe Republikėn e Nigerit.
“Ju njoftojmė se zėvendėskryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, z.Behgjet Pacolli konfirmon zyrtarisht nga kontinenti i Afrikės se Republika e Guinesė Conacry dhe Republika e Nigerit, janė shtetet e radhės tė cilat e kanė njohur pavarėsinė e Republikės sė Kosovės. Kėto njohje vijnė pas aktivitetit tė dendur lobues tė zėvendėskryeministrit Pacolli. Brenda ditės ju njoftojmė pėr detajet e kėtyre njohjeve”, thuhet nė njoftimin e zyrės sė zėvendėskryeministrit Behgjet Pacolli./indeksonline/


zotri hajrush e kam nji vrejtje per juve

jo zavends kryeministri Pacolli po

zevends kryeministri i par e kto tjerat krejt jan ne rregull po ket gabim mos e perserit prap


idhnohet PACOLLI se per mue prap veq zavends kryeminister mundesh me e thirr
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin

Last edited by Guri i madh; 16-08-11 at 18:21.
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-08-11, 08:30   #15
Fshatari
 
Join Date: 12-07-05
Posts: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vendet qe kan njohur pavarsine

Quote:
Originally Posted by Hajra View Post


Guinea Conarcy e Nigeri njohin Kosovėn

Zėvendėskryeministri Pacolli ka bėrė tė ditur se edhe dy shtete afrikane kanė marr vendim pėr njohjen e Kosovės.

E marte 16 Gusht 2011 14:40

Zėvendėskryeministri Behgjet Pacolli ka bėrė tė ditur se edhe dy shtete afrikane kanė marr vendim pėr njohjen e Kosovės. Bėhet fjalė pėr Guinean dhe Republikėn e Nigerit.
“Ju njoftojmė se zėvendėskryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, z.Behgjet Pacolli konfirmon zyrtarisht nga kontinenti i Afrikės se Republika e Guinesė Conacry dhe Republika e Nigerit, janė shtetet e radhės tė cilat e kanė njohur pavarėsinė e Republikės sė Kosovės. Kėto njohje vijnė pas aktivitetit tė dendur lobues tė zėvendėskryeministrit Pacolli. Brenda ditės ju njoftojmė pėr detajet e kėtyre njohjeve”, thuhet nė njoftimin e zyrės sė zėvendėskryeministrit Behgjet Pacolli./indeksonline/

Zyrtarizohen keto dy njohje.
Flm edhe Mr Pacollit edhe ketyre dy shteteve.
________________________________________________


Kosova njihet nga Republika e Nigerit dhe Guinea Conakry


Zėvendėskryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės,z.Behgjet Pacolli konfirmon zyrtarisht nga kontinenti i Afrikės se Republika e Guinesė Conakry dhe Republika e Nigerit, janė shtetet e radhės tė cilat e kanė njohur pavarėsinė e Kosovės...

Zėvendėskryeministri i parė i Qeverisė sė Republikės sė Kosovės,z.Behgjet Pacolli konfirmon zyrtarisht nga kontinenti i Afrikės se Republika e Guinesė Conakry dhe Republika e Nigerit, janė shtetet e radhės tė cilat e kanė njohur pavarėsinė e Republikės sė Kosovės.

Kėto njohje vijnė pas aktivitetit tė dendur lobues tė zėvendėskryeministrit Pacolli.

Brenda ditės priten njoftime pėr detajet e kėtyre njohjeve.


Me keto dy shtete, numri i vendeve qe kanė njohur Kosovėn arrinė nė 79.


__________________
Vėrejtjet, sugjerimet,mesazhet i vė nė kėtė adresė :
http://fshatari.perso.neuf.fr/index.php?skeda=libri
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:44.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.