Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 12-11-08, 21:25   #16
Jonila
 
Join Date: 04-11-08
Posts: 8
Jonila i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kriminale..

Xhabir Zharkun hiq mos me noft as me dit per tbamat e tinaj, mjafton me ja pa ftyren e me ndegju si flet.
Jonila Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 16-11-08, 03:25   #17
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kr

Quote:
Originally Posted by jonuzi
Turp

Nje kryetar komune, nje njeri qe duhej te ishte shembull per rrespktimin e ligjit, te kryen vepra penale, sipas RTK - es, Xhabir Zharku - kryetar i komunes se Kaqanikut ka ikur nga Kosova, bashkepuntor te tij edhe disa pjestar te SHPK - es, tmerr, shteti i se drejtes duhet te funksionoj, duhet inkurajuar policine dhe organet e drejtesise per guximin e treguar per te shkaterruar kete rrjet...


me shumic jan te till po i duhen HAVIER SOLANES per momentin deri sa populli te vershoj neper rrug e pastaj dahet shapi nga sheqeri
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-07-09, 17:02   #18
Llapjani_HH
 
Llapjani_HH's Avatar
 
Join Date: 05-06-08
Posts: 1,262
Llapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kriminale..

Ėshtė arrestuar pėr herė tė dytė Kryetari i Komunės sė Kaēanikut, Xhabir Zharku (PDK) pėr shkak se ka kėrcėnuar dėshmitarėt e procesit tė tij gjyqėsor. Kjo ėshtė bėrė e ditur nga Policia e Kosovės, e cila ka asistuar Policisė sė EULEX-it pėr arrestimin e Zharkut.

E qfar Kryetari ky kur i kėrcėnon qytetarėt e lir, e nė kėtė rast dėshmitarėt?
Llapjani_HH Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-07-09, 19:07   #19
Qorri
 
Join Date: 19-02-09
Posts: 295
Qorri i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kriminale..

Quote:
Originally Posted by Llapjani_HH
Ėshtė arrestuar pėr herė tė dytė Kryetari i Komunės sė Kaēanikut, Xhabir Zharku (PDK) pėr shkak se ka kėrcėnuar dėshmitarėt e procesit tė tij gjyqėsor. Kjo ėshtė bėrė e ditur nga Policia e Kosovės, e cila ka asistuar Policisė sė EULEX-it pėr arrestimin e Zharkut.

E qfar Kryetari ky kur i kėrcėnon qytetarėt e lir, e nė kėtė rast dėshmitarėt?

Ky eshte 'kualiteti' qe ka prodhuar mali keta jane komandant te vetquajtur dhe te ketille e kane edhe shefin e partise (PDK-se ) Prejt tyre nuk priten surpriza pozitive;prejt tyre ka vetem skandale mafioze banditeske dhe vetem ne saj
te terrorit kane marre edhe pushtetin i cili eshte duke u rreshqitur nen kembe..
Qorri Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-07-09, 23:05   #20
Kaqanikasja
 
Kaqanikasja's Avatar
 
Join Date: 06-04-09
Location: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Posts: 9,503
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Kaqanikasja Send a message via Yahoo to Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kriminale..

Quote:
Originally Posted by Marku1
Xhabiri dhe Xhabiret e tjere do ikin varg e vi . . me kete race do te kete pune drejtesia per nje kohe te gjate.


Xhabiri nuk mund te fshihet gjate ,ai posedon shtetesine amerikane dhe mund te kerkohet edhe si amerikan nga orhganet e ndjekjes nderkombetare.Nje dite kur te degjojme qe edhe Xhavit Haliti e jakup Krasniqi te kerkojne strehim politik ose ne Kube ose Rusi-Korea e Veriut.Ja keso kopesh me qoban kane gjete strehim ne PDK e Thacit.Krizat e thella qe kane filluar te plasaritin PDK jane duke dal avash-avash ne siperfaqe...

Paske harru me cek se perveq shtetesise amerikane ka edhe shtetesin suedeze e ay nuk ka ik s ekur kan ardh me arrestu xhabir zharkun ay ka qen ne pushime nuk ka qene ne pun hiq te nderuar qe aq shum po i ipni zor te flisni po lene ju xhabirin e merruni me veten tuaj se xhabir zharku nuk eshte ashtu si flitet neper media e si flitet neper rrug per to mos u mirrni ju me to mirruni me veten tuaj me mir ju bjen....
__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-07-09, 23:13   #21
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Urata's Avatar
 
Join Date: 26-06-04
Location: Bote
Posts: 12,961
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kr

kush ke ky Xhabiri...?!!! nga eshte me opqine...?!!!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-07-09, 23:14   #22
Tinky-Winky
V€JANU§ DUPLLO POW€RU§
 
Tinky-Winky's Avatar
 
Join Date: 17-07-08
Location: Ne Teletabiese
Posts: 668
Tinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIP
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kriminale..

o kaqanikejko edhe une niva per qit far xhabarin qe sish gjo puna e tinaj se bash sholi vet i bankes mkarxoj qfar emri xhabar me xh e mbiemrin me zh demek zharku e kishemile une kryetar komune ani qfar komune se halo zidnat i ka kocka kocka aty vetem ja kan hjeken fotografin e tits ,e qeshtuqene kaqanikejko qa kesh ty thanen se ky ish kan katastrof llaskuc nxans se edhe nditar u konen ma i funit se miemrin me zh e kejt niva qato far dipllomat ja kishin pa que hedije pedekeja e tash kishemike une kretar komune.shnetje
__________________
ngjyres zeze sun i thom qe osht e bardhe, spo muj para syve, veten me bo budalle.
Tinky-Winky Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-07-09, 23:16   #23
Kaqanikasja
 
Kaqanikasja's Avatar
 
Join Date: 06-04-09
Location: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Posts: 9,503
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Kaqanikasja Send a message via Yahoo to Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kriminale..

Quote:
Originally Posted by Tinky-Winky
o kaqanikejko edhe une niva per qit far xhabarin qe sish gjo puna e tinaj se bash sholi vet i bankes mkarxoj qfar emri xhabar me xh e mbiemrin me zh demek zharku e kishemile une kryetar komune ani qfar komune se halo zidnat i ka kocka kocka aty vetem ja kan hjeken fotografin e tits ,e qeshtuqene kaqanikejko qa kesh ty thanen se ky ish kan katastrof llaskuc nxans se edhe nditar u konen ma i funit se miemrin me zh e kejt niva qato far dipllomat ja kishin pa que hedije pedekeja e tash kishemike une kretar komune.shnetje
Po bre interesant sa mir qe po flisni me fjal te njerzve te kafeneve e te rrugeve po folni bre e thuani qka doni se ay po punon ashtu siq i ka hije e hajde ne kaqanik ekshyri qysh jan a me kocka a me qka jan e mos fol ps dit kurgjo e qka te thon tjeret okkkkkk
__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-07-09, 23:21   #24
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Urata's Avatar
 
Join Date: 26-06-04
Location: Bote
Posts: 12,961
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kr

Quote:
Originally Posted by Tinky-Winky
o kaqanikejko edhe une niva per qit far xhabarin qe sish gjo puna e tinaj se bash sholi vet i bankes mkarxoj qfar emri xhabar me xh e mbiemrin me zh demek zharku e kishemile une kryetar komune ani qfar komune se halo zidnat i ka kocka kocka aty vetem ja kan hjeken fotografin e tits ,e qeshtuqene kaqanikejko qa kesh ty thanen se ky ish kan katastrof llaskuc nxans se edhe nditar u konen ma i funit se miemrin me zh e kejt niva qato far dipllomat ja kishin pa que hedije pedekeja e tash kishemike une kretar komune.shnetje
sha po thue, bre...?
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-07-09, 00:01   #25
Tinky-Winky
V€JANU§ DUPLLO POW€RU§
 
Tinky-Winky's Avatar
 
Join Date: 17-07-08
Location: Ne Teletabiese
Posts: 668
Tinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIPTinky-Winky VIP
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kr

Quote:
Originally Posted by Urata
sha po thue, bre...?
jam ka tham se biletat e avtobusit ishin pa shtrajtue shum e kondukterat po ankohen per roga tvogla ,e ni nat qe ka knue meda n mahall teme kishin pa lonen me hie mare edhe pa qifta se kesh une me ni shok temin po atmosfera pa lidhje se edhe njani qaty afer ja kishin pa shperthye gumen e kerit qesi far pismalukash se than me honger buk tu eteceja en restoran shum djegst po pergaditshin a po kupton tash se shka jam ka tham.shnetje
__________________
ngjyres zeze sun i thom qe osht e bardhe, spo muj para syve, veten me bo budalle.
Tinky-Winky Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-07-09, 13:18   #26
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Urata's Avatar
 
Join Date: 26-06-04
Location: Bote
Posts: 12,961
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kr

Quote:
Originally Posted by Tinky-Winky
jam ka tham se biletat e avtobusit ishin pa shtrajtue shum e kondukterat po ankohen per roga tvogla ,e ni nat qe ka knue meda n mahall teme kishin pa lonen me hie mare edhe pa qifta se kesh une me ni shok temin po atmosfera pa lidhje se edhe njani qaty afer ja kishin pa shperthye gumen e kerit qesi far pismalukash se than me honger buk tu eteceja en restoran shum djegst po pergaditshin a po kupton tash se shka jam ka tham.shnetje

o tine, krejt te morra vesh...!

zoti t'dhashte bereqet!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-07-09, 18:58   #27
Llapjani_HH
 
Llapjani_HH's Avatar
 
Join Date: 05-06-08
Posts: 1,262
Llapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kriminale..

Quote:
Originally Posted by Kaqanikasja
Paske harru me cek se perveq shtetesise amerikane ka edhe shtetesin suedeze e ay nuk ka ik s ekur kan ardh me arrestu xhabir zharkun ay ka qen ne pushime nuk ka qene ne pun hiq te nderuar qe aq shum po i ipni zor te flisni po lene ju xhabirin e merruni me veten tuaj se xhabir zharku nuk eshte ashtu si flitet neper media e si flitet neper rrug per to mos u mirrni ju me to mirruni me veten tuaj me mir ju bjen....
Kaqanikasja a mund tė mė tregoni si ėshtė e mundur tė bėhet Kryetar Komune njė person qė nuk ka nėnshtetėsi tė Kosovės?

Ngase sipas pohimit tuaj ai paska nėnshtetėsi Amerikane dhe Suedeze, kurse me sa di unė kushtetuta nuk lejon me i pas tri nėnshtetėsi, apo nuk ėshtė kėshtu?
Llapjani_HH Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-07-09, 19:27   #28
Kaqanikasja
 
Kaqanikasja's Avatar
 
Join Date: 06-04-09
Location: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Posts: 9,503
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Kaqanikasja Send a message via Yahoo to Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kriminale..

Quote:
Originally Posted by Llapjani_HH
Kaqanikasja a mund tė mė tregoni si ėshtė e mundur tė bėhet Kryetar Komune njė person qė nuk ka nėnshtetėsi tė Kosovės?

Ngase sipas pohimit tuaj ai paska nėnshtetėsi Amerikane dhe Suedeze, kurse me sa di unė kushtetuta nuk lejon me i pas tri nėnshtetėsi, apo nuk ėshtė kėshtu?
Ende askush nuk kemi nenshtetesi te Kosoves se tash ska dy jav qe naj kan sjell librat e shtetesise se Kosoves e keshtu qe tash e humb njeren shtetesi dhe e pranon te kosoves kshtu qe si te duash ta derrgoj edhe ligjin per shtetesi se jam ajo vet qe mirrem me keto pun ok me mir qe ka aps shtetesi te suedise e te amerikes se sa kryetaret e tjerav parti qe kan mbajt shtetesin jugosllave ok
__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..

Last edited by Kaqanikasja; 16-07-09 at 19:29.
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-07-09, 19:57   #29
Llapjani_HH
 
Llapjani_HH's Avatar
 
Join Date: 05-06-08
Posts: 1,262
Llapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėmLlapjani_HH i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kriminale..

Quote:
Originally Posted by Kaqanikasja
Ende askush nuk kemi nenshtetesi te Kosoves se tash ska dy jav qe naj kan sjell librat e shtetesise se Kosoves e keshtu qe tash e humb njeren shtetesi dhe e pranon te kosoves kshtu qe si te duash ta derrgoj edhe ligjin per shtetesi se jam ajo vet qe mirrem me keto pun ok me mir qe ka aps shtetesi te suedise e te amerikes se sa kryetaret e tjerav parti qe kan mbajt shtetesin jugosllave ok
Kaqanikasja kėtu nuk pajtohem me juve, ngase unė posedoj Pasaportėn e Kosovės qė nga data 05.05.2009 e aty shkruan shumė kjart Nėnshtetėsia - Kosovar

Ose na Llapjant jemi ma t'Zotėt se krejt tjert

Mos i akuzo kryetarėt e partive tjera pėr nėnshtetėsi, ngase siq e dimė tė gjithė nėnshtetėsia jugosllave ka vle pėr tė gjithė Shqiptarėt e Kosovės pa marr parasysh a ke posedue Pasaport tė UNMIKUT a jo, me pėrjashtim ata qė jan nėnshtetas tė atij vendi ku jetojn.
Qė dmth. se edhe tė gjithė kryetarėt e tjer tė PDK-ės e jo vetėm tė PDK-ė por tė gjitha partive tjera, kan poseduar atė nėnshtetėsi.
Kurse tash kush ka Pasaport tė Kosovės nė perėndim i shkruan nėnshtetėsia Kosovar.

Kalofsh mirė
Llapjani_HH Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-07-09, 20:20   #30
Kaqanikasja
 
Kaqanikasja's Avatar
 
Join Date: 06-04-09
Location: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Posts: 9,503
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Kaqanikasja Send a message via Yahoo to Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Default Titulli: Xhabir Zharku - kryetar komune i kerkuar nga policia per nje varg veprash kriminale..

Quote:
Originally Posted by Llapjani_HH
Kaqanikasja kėtu nuk pajtohem me juve, ngase unė posedoj Pasaportėn e Kosovės qė nga data 05.05.2009 e aty shkruan shumė kjart Nėnshtetėsia - Kosovar

Ose na Llapjant jemi ma t'Zotėt se krejt tjert

Mos i akuzo kryetarėt e partive tjera pėr nėnshtetėsi, ngase siq e dimė tė gjithė nėnshtetėsia jugosllave ka vle pėr tė gjithė Shqiptarėt e Kosovės pa marr parasysh a ke posedue Pasaport tė UNMIKUT a jo, me pėrjashtim ata qė jan nėnshtetas tė atij vendi ku jetojn.
Qė dmth. se edhe tė gjithė kryetarėt e tjer tė PDK-ės e jo vetėm tė PDK-ė por tė gjitha partive tjera, kan poseduar atė nėnshtetėsi.
Kurse tash kush ka Pasaport tė Kosovės nė perėndim i shkruan nėnshtetėsia Kosovar.

Kalofsh mirė
Po e vertet eshte qe shkruan Kosovar nenshtetesia ne pasaport e ne qdo dokument po per ta fituar shtetesin duhet proceudr tjeter ti thuash vetes Kosovar me nenshtesi Kosovare duhet t elajmrohesh ne Komun te regjistrohesh ne Librat e shtetesise dhe ta marres certifikaten e shtetesise se Kosoves kjo eshte menyra per tu bere shtetas i republikes se Kosoves i nderuar


__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:32.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.