Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Kultura > Personalitete publike
Emri
Fjalėkalimi
Personalitete publike Personalitetet publike nga Kinematografia, Arti, Muzika, Kultura, Letėrsia, Politika, Shkenca, Sporti etj. Tė rejat, mėnyra e tė sjellurit, kontakti me publikun. (Po thojnė...)Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 27-06-11, 13:37   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Michael Jackson - 2 vjet pas

Dy vite pas vdekjes sė Michael Jackson
Ashtu si Elvis, Bob Marley, Notorius B.I.G dhe Frank Sinatra pėrpara tij, influenca e Michael Jackson ka vazhduar dhe ėshtė rritur, qė nga vdekja e tij e parakohshme mė 25 qershor 2009.

Ndėrsa ana e errėt e vdekjes sė tij ėshtė e sigurt se do tė mbushė titujt e gazetave nė muajt e ardhshėm, kėtė fundjavė fansat po sigurohen qė talenti i tij tė mbahet mend.

Qyteti i fėmijėrisė sė Michael Jackson, Gary, Indiana po planifikon njė tribut pėrkujtimor pėr yllin nė shtėpinė e familjes Jackson.

Mė 29 gusht tė 2009 qė do tė kishte qėnė ditėlindja e 51-tė e mbretit tė popit , 200 njerėz nė Bukuresht, u mblodhėn pėr tė nderuar Michael Jackson nėpėrmjet koreografisė sė tij klasike.

__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 29-06-11, 15:32   #2
tipi engjellor
tipi engjellor
 
Avatari i tipi engjellor
 
Anėtarėsuar: 30-03-10
Vendndodhja: aty ku jeton dashuria
Postime: 14,540
tipi engjellor e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Michael Jackson - 2 vjet pas

...Kam qene adhurues e jam i kenges se tij.....une mendoj qe sdo lind me e as qe do te mudn te jete dikush kengetar si Majkelli.....eshte dhe do jete legjend e muzikes....
tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 06-07-11, 14:02   #3
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Michael Jackson - 2 vjet pas

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga tipi engjellor Shiko postimin
...Kam qene adhurues e jam i kenges se tij.....une mendoj qe sdo lind me e as qe do te mudn te jete dikush kengetar si Majkelli.....eshte dhe do jete legjend e muzikes....


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-09-11, 10:56   #4
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Michael Jackson - 2 vjet pas

Jackson, merrte drogė intravenoze

Nga Express mė 20 shtator 2011 nė ora 11:37
Mbreti i muzikės pop, Michael Jackson ka marrė edhe droga intravenoze dhe jo vetėm droga tė lehta. Kėshtu ka thėnė pėr kėngėtarin e ndjerė, mjeku i tij personal Conrad Murray, i cili ėshtė duke u pėrballur me gjyq pėr vdekjen e Mbretit tė Popit.

Jackson vdiq nė gjumė dhe shkak mendohet tė ketė qenė bari i Propofolit, ndėrkaq raportohet se ai ka marrė edhe hapa tė tjera dhe drogė intravenoze nė mėnyrė qė tė bjerė nė gjumė. Kėshtu ai vuante edhe nga pagjumėsia;. “Skuadra e Conrad Murray nuk mund ta kuptojė se nga erdhi nė organizmin e tij Propofoli”, tha njė burim.

“Kjo nuk ka shumė kuptim pasi qė Michael nė atė kohė nuk pinte kėtė lloj bari. Pėr ta nuk dihet se nga ēfarė ishte i varur ai. Michael nė ndonjė rast bėnte akte tė ēuditshme, duke marrė barna qė ta vėnė nė gjumė. Ato nuk ishin vetėm barna gojore”, tha burim.

Murray po ashtu ėshtė ankuar se Michael ka qenė nė gjendje qė ta injektojė vetėn dhe kėshtu ka mundur qė t’i japė vetvetes barna vdekjeprurėse. “Murray madje ka arritur tė bind edhe prokurorin me fakte qė Michael ka pėrdorur barna pa lejen e tij”.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 28-09-11, 14:40   #5
Zero Cool
Administratorėt
 
Avatari i Zero Cool
 
Anėtarėsuar: 18-03-03
Vendndodhja: Netherland
Postime: 24,987
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Michael Jackson - 2 vjet pas

Foto shokuese e Michael Jackson nė gjyqMajkell XheksonE merkure, 28 Shtator 2011 10:26


Ėshtė bėrė sot njė ndėr fotot mė tė klikuara nė tė gjitha sitet nė internet.
Ka pushtuar gjithashtu faqet e para tė gazetave e revistave ndėrkombėtare. Bėhet fjalė pėr njė foto qė ka shokuar opinionin publik, nė tė cilėn kėngėtari Michael Jackson i ndarė nga jeta 2 vjet mė parė, ėshtė i shtrirė nė shtratin e vdekjes. Fotoja u bė publikė nga prokurori qė po shqyrton edhe ēėshtjen kundėr Conrad Murray, doktorit tė akuzuar pėr vdekjen e mbretit tė muzikės pop. Mendohet se kėngėtari, nė momentin e fotos, ndodhet nė spital, vetėm pak ēaste pasi ka ndėrruar jetė. Ndėrkohė prokurorėt kanė kėrkuar gjykim tė pėrshpejtuar pėr mjekun personal tė Jackson, i cili akzuohet pėr vdekje tė qėllimshme nėpėrmjet medikamenteve qė i jepte kėngėtarit.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 29-09-11, 21:21   #6
Gega 1
 
Anėtarėsuar: 02-12-09
Postime: 1,435
Gega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėmGega 1 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Michael Jackson - 2 vjet pas

Si kengetar – artist,per kenget dhe lojen ne skene,mbetet legjende.Sidomos deri ne kohen kur e beri albumin „Thriller“.
Si njeri ishte Zeroooooo.M.Jackson ishte pedofil. E kam pa dhe degjue me kujdes intervisten e tij.Eshte e padiskutueshme , ai ishte pedofil.
Ne anen tjeter,eshte per gjynah cfare torturash psiqike kishte perjetue nga baba i vet.


Gega 1 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 04:11.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.