Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de

  
Chat* Pėr tu lidhur nė Chat duhet tė keni tė instaluar
flash player

» Diskutime
» Muzik Shqip
» Poezi
» Lojra

Mp3 Shqip

Hyrja

Projekti Dardania.de

Ėshtė ndėrtuar si njė virtual shqiptar politikisht i pavarur e qė nuk i takon asnjė organizate qeveritare apo joqeveritare, pikėsynim ka sensibilizimin e vizitorit shqiptar, me ēėshtjet qė i pėrkasin botės sė sotme shqiptare, trendeve tė saj dhe ēėshtjeve themelore shqiptare.

Puna jonė ėshtė e orientuar kryesisht nė krijimin e urave lidhėse nė mes tė bashkėkombasve dhe nė mbrojtjen e interesave kombėtare.

Edhe pse shumė nga ne gjindemi nė mėgrim, fizikisht larg atdheut, zemrat tona rrahin shqip dhe mendjen e kemi pranė atdheut duke i falenderuar teknologjisė qė na mundėsoi nėpėrmjet internetit tė takohemi me shqiptar nga atdheu por edhe nga tė gjitha anėt e botės.

Detyrė e jona ėshtė qė t’a ruajmė e t’a njohim trashėgiminė e pasur qė na kanė lėnė stėrgjyshėrit e rilindasit tanė. Parim thelbėsor kemi qėndrimin neutral ndaj bindjeve politike, krahinore e fetare.

Tė gjithė diskutuesve u ofrojmė ēasje tė lirė nė diskutime pa i cenuar asnjėrit tė drejtėn e lirisė sė mendimit e tė shprehurit lirshėm tė mendimit, ndėrgjegjės dhe besimit.

Dardania.de
Temat mė tė reja
» Diskutime